Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4050) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!

Bár reménytelen, de azért megpróbálok rákérdezni itt is. :))

Szeretnék összeszórni egy új szervert itthonra, immár ECC memóriával, illetve ha lehet, akkor headless lenne a cucc. Olvasok olyat, hogy van ACPI headless mode sok BIOS-ban, illetve sokszor ki kell kapcsolni a halt on error-t, hogy a billentyűzet, videokártya, stb. hiánya ne akassza meg a bootolást. Így, hogy nincs itt a vas nem igazán tudom tesztelni, hogy mi az igaziság. Az érdekelne leginkább, hogyha tényleg muszáj kikapcsolni a halt on error-t, akkor ha az ECC javíthatatlan hibára fut, akkor az nem e lesz ignorálva, és vidáman megy tovább a memória hiba ellenére a szerver ebben az esetben? Nekem inkább az a forgatókönyv felelne meg, hogy próbáljon rebootolni, vagy ha nem sikerül, mert hardveres baja van, akkor álljon le, amíg észreveszem és foglalkozok vele.

További kérdés, hogy wake on demand rendszerrel próbálkozott e már valaki? Szeretném inaktivitásnál altatni a szervert és wol-al ébreszteni automatikusan ha ssh, http, samba kérés érkezik. Ezt nyilván valahogyan router szinten kell megoldani, de csak néhány régi apple router támogatja, amennyire én tudom. [link] Olvasok olyanokat, hogy openwrt-vel esetleg megoldható ugyanaz. Erről is szeretnék többet tudni, ha valaki esetleg már megvalósította közületek...

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.