Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shalafi66

    veterán

    válasz szazbolha #33116 üzenetére

    Autós T-S, elektromosan gyenge, ezért b-reflexben kiemelős, "dögös" ezért tetszhet. :)

    Idegenkedni nem kell, csak a helyén kell kezelni, se mélyben, se középen, se magasban nem jó a szélessávú, de nincs hangváltó.

    A te szobádban a te érzékeléseddel biztosan. Egyébként az állóhullámok f3-f4-ig biztosan erősen hatnak, ha vannak. Tetőtérben akár f5-f7 is lehet nehéz eset. Tovább bonyolítják az egyéb közeli felületek, stb.

    Mondjuk minél közelebb vannak a hangszórók, annál jobb, ez tény, és az első lépés mindig, szóval sosem elhagyható, de a koncentrikussal más bajok jönnek be, és nem csak az olcsóbb kategóriában.

    Amúgy vannak programok amivel modellezhető TL is, több kamra is. De az összehajtott TL már végeselem módszert igényel.

    És a passzív szűrők kötelező tulajdonságaival semmi baj, igazából csak eszköz a tervező kezében, ha képes érteni és ellenőrizni, hogy mit miért csinál.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés