Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hangfal építés

Hozzászólások

(#101) Szalma válasza gesuz (#100) üzenetére


Szalma
őstag

:( Szegény. De gondolom 9kHz-ig NAGYON ott volt a cucca! :)
Sajnos :) permanensen kénytelen vagyok tesztelni a hallásom: piszkosul idegesít pl. az 50Hz-es TV-k sorfrekvenciája... (~16kHz) :)) (Ezért nincs TV-nk. Többek között.) Állítólag ez elmúlik idővel... :)

Szeretettel:
Szalma

(#102) Den válasza Szalma (#101) üzenetére


Den
veterán

az újab tv-két nem hallani

www.simson4t.hu

(#103) Szalma válasza Den (#102) üzenetére


Szalma
őstag

OFF

Ja. Ki is néztünk egy ''Lővét'', de drágább, mint a kivetítőnk... :))

Ha lesznek csemeték, kénytelenek leszünk venni egy TV-t, mert az elég problémás, ha a szomszédban nézik a rajzfilmeket... :))

ON

Szeretettel:
Szalma

(#104) gesuz válasza Szalma (#101) üzenetére


gesuz
senior tag

De eszembe jutott egy másik történet: Az egyik tanárom csinált magának egy ''HiFi'' erősítőt. Nagyon tetszett neki és hónapokon át büszkélkedett vele a haverjainak, hogy milyen tartományt átfog az erősítő és milyen szép a mélye. Egyik alkalommal az egyik haverja adott neki egy jegyet egy hangversenyre (a klasszikusokat szereti az öreg). El is ment és meghallgatta, majd ilyet szólt a történet mesélése közben ''Hát basszus itt még emberek dolgoznak kemény, izzasztó melóval''

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#105) Szalma válasza gesuz (#104) üzenetére


Szalma
őstag

Hát igen. Elég komoly munka mondjuk egy nagybőgőt végigvezetni akár egy rövidebb szimfónián keresztül, vagy egy fuvolát. (Azt meg sem tudom fújni úgy, hogy megszólaljon. :) ) Ha tehetjük, lépünk koncertre, de már nincs olyan sok időnk, mint kisebb korunkban: a bécsi Újévi koncertet már évek óta nem hallottuk élőben... De a CD-ket begyűjtjük... :)

Szeretettel:
Szalma

(#106) CharlieDrop válasza Szalma (#105) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ÉS a ''vas'' is megvan ezek hallgatásához?:)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#107) Szalma válasza CharlieDrop (#106) üzenetére


Szalma
őstag

Aha.

(Keresgélj a fórumon. Valahol már leírtam. :) )

Szeretettel:
Szalma

(#108) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Huh. Hát ez tényleg komoly. :) Ezzek után kezdjel el valamit csinálni? :))
Azt hisszem a doboz az meg lesz. Hangszórót meg valahonan vesszek. Ki milyen hangszórót ajánlana nekem? Kb. 30cm legyenek. 2db. és a kettő 25eből kijöjön.
Az erősitő ha minden igaz egy videoton lesz.

"Later Nerd!"

(#109) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Honnan lehet megtudni, hogy milyen és mekkora bass-reflex cső kell egy hangdobozba??

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#110) BEE válasza Dr.Burn (#108) üzenetére


BEE
addikt

Ne ess túlzásokba!

Egyszerű cuccot rakj össze hogy működjön is!

A 100W-ot meg felejtsd el! 3 nap és fülészet.
Mivel a PC nem Hi-Fi ezért simán rakj össze egy megvehető
készletet. Ha nem vagy audiofil akkor ez tökéletesen meg
fog felelni.
Mélynyomó helyett inkább két jó hangfalra költs!
Sokkal jobb a hangjuk.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#111) Dr.Burn válasza BEE (#110) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Az lesz. :)

"Later Nerd!"

(#112) LukE


LukE
veterán

Mekkora helyre akarod te azt a cuccot? 25+ éves Videoton cumót (Prometheus + 2 Corona doboz) használok már pár éve, némi pénztbe került hogy újra működjön, de egyelőre megyeget. Trafó elvileg 130W-ot vesz fel (most kicsit többet, mert Vcore 220@230V:DDD ) A dobozok kb 60*30*30, 25 centis a hangszóró kosár kívülről! Talán 60/90W van ráírva, de ~16nm*3,5m szobában maxon elég dúrva. Buliban is volt, nagy szobában, nem mondanám hogy kevés.
Csak újra kezd szétesni:(

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#113) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#109) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Sz'al senki sem tudja? :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#114) szasza_1


szasza_1
senior tag

Valahol azt olvastam, hogy a mélynyomó membrán felületének max a fele (átmérőre), de minimum 10%-a. Hosszra meg be kell hangolni, hogy minél tökéletesebb legyen a frekimenet.

Ezt énszerintem a legegyszerübben meghalgatással tudod kipróbálni. Ha nem elég jó a mély, akkor levágsz belőle 5mm-ert. De kb 10cm-es jó. De ez dobozfüggő.

(#115) BEE válasza CharlieDrop (#113) üzenetére


BEE
addikt

Vagy kiszámítod a láda számításakor, vagy próbálkozol!

:DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#116) CharlieDrop válasza BEE (#115) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Áh, kösz, a láda megvan, hogy kell kiszámolni?:))

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#117) CharlieDrop válasza szasza_1 (#114) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hmm... köszke, remélem van rá számítási módszer :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#118) Arrow válasza CharlieDrop (#113) üzenetére


Arrow
tag

Regebben volt egy winisd nevu progim (ne kerdezd hova lett, elvittek a vinyo-ideosszeroppanasok.. vagy a cica..) :) , azzal lehetett a Thiele-Small parameterek alapjan dobozt tervezni es subbass csovet is meretezni.. Ahhoz hogy lasd milyen is ez, hogyan is fest _csak_ DLS szorokra a www.dls.de oldalon talalasz ilyen meretezo programot. Ha valahonnan meg tudod szerezni a regebbi valtozatat, abban nem csak DLS szorokkal lehetett ''dolgozni''. Viszont meg egy ilyen progival meretezett doboz sem biztos hogy a fulednek kellemesen fog szolni, azt nyujtja amit varsz tole... Lehet sokat kiserletezni vele.
Erosito temaban olvastam elegge irrealis arakat. Meg nehezen elesztheto erolkodoket.. Mindenfele spec muszer nelkul, egy multimeterrel es egy pisztolypakaval is lehet pl. Quad405-ot epiteni, nekem talan 1 nem sikerult 6-8 panelbol amiket eddig csinaltam, egy idoben az automban ilyen cucc hajtotta a sub-ot. Es ha eljutok odaig, hogy itthonra kiepul a hazimozi teljesen, es lesz aktiv sub is hozza azt is egy ilyen fogja hajtani... Erolkodohoz komplett kit-eket is lehet kapni par elektronikai oldalon, ha valaki nagyon epiteni akar, de nem akar berendezkedni vegyszerekkel, levilagito masinaval nyakkesziteshez, meg kinlodni 0,8-0,1mm-es furoval, az jol jarhat ilyennel is.
Masik..
Regi kifutott design-u komplett erositoket akar anyagar alatt meg lehet csipni kis elektro kuckokban, arra meg siman ra lehet kotni egy passziv sub-ot es kesz is, a hazimozi erosito is mar vagott jelet ad ki a sub fele, es a hangakartyak is tudtommal.. Ha nem zavar hogy lesz egy plussz doboz valahova berakva..

Udv: Arrow

(#119) CharlieDrop válasza Arrow (#118) üzenetére


CharlieDrop
veterán

WinISDm van, de abban csak kész hangdobozokkal lehet számolni :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#120) Arrow válasza CharlieDrop (#119) üzenetére


Arrow
tag

Igen :)
Remlik hogy ott valami nyakatekert modon, visszafele kellett szamolni valami ''josagi tenyezo'' alapjan.. De amugy haznalhato progi az..!
Ha a lada mar kesz, benne a szoro is, akkor esetleg meg lehet segiteni a dolgon valtoztathato hosszusagu csovel. Ez tkp. ket cso teleszkoposan egymasba illesztve, igy tudod allitani a hosszat. Nem mondhatnam, hogy sok lehetoseged marad/maradt igy, de a lada megtartasaval igy meg lehet hangolni, probalgatni. Hatha sikerul olyan csohosszt kifogni, ahol tetszik a hangja :)

Udv: Arrow

(#121) CharlieDrop válasza Arrow (#120) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köf :)

Próbálkozgatok, legrosszabb esetben, megkérdem az eladót, csak jó lett volna egy kontroll hozzá :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#122) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Sziasztok!

Néhány tippet én is adnák.

Ha olcsón akarsz viszonylag nagyteljesítményű széphangú erősítőt venni akkor a régi orion SE260 (vagy 250?). Stabilan kiad 90~100 W-ot 8védelmet kikötve ~130W körül van a vége). A benne lévő trafó kb 900 W-os, oldalanként 450 W jut, elég tisztességesen megvan szűrve ezért (kikapcsolt védelemmel próbálva) sinusos ~ 130 W zenei ~ 140 W.

Ha valamiért mégis erősítőt akarsz építeni akkor előszőr a tápot épísd meg!

Nagy teljesítményű erősítőnek kb +-30, +-50 volt kell. Ha száz W leadott teljesítményt akarsz kivenni belőle akkor - mivel a végfok elvileg (elvileg!) 63 % hatásfokot tud- 160 W beenő teljesítmény kell. De a való világban jobban tesszük, ha 50 % hatásfokkal számolunk ezért inkább 200 W bemenő teljesítményel érdemes számolni, ráadásul - ha azt akarjuk hogy szépen szóljon és ne höppögjön és fuladozzon- tartósan és maximális terhelésnél minnél kissebb feszültség eséssel kell tudnia.

Tehát egy példa: -+ 40 V üresjáratban, 200 W-os terhelésnél 2.5 A terhelő áram, Aa táp akkor jó ha maximum 1~2 V-ot esik.
2.5 A * (2*38)=190 W

Ahány csatornát kiszolgál anyiszor kell szorozni. és még hozzájön az a furcsa dolog is , hogy egy jól megépített végfokozat extrém esetekben többet is lead mint a névleges teljesítménye (nem a zeneire gondolok!). Akár a négyszeresét is képes leadni a névleges teljesítménynek pl: egy szimpatikus dob ütésnél.
Nagyon sz*r a hang amikor hallani, hogy a táp összeomlik egy egy erősebb hangnál. A gyengébb végfokokon ez a hiba nem halható, csak natúr torzít.

Tehát a tisztességes 100 W leadott teljesítményhez legalább 300~400 W bemenő teljesítmény illik.

Nagy teljesítményő olcsó hálózati trafót a régi Videoton ''Color Star'' és az eredeti ruszki hasonmásaiból lehet szerezni. Sajnos mivel a cucus ruszki ezért vagy az egészet áttekercseled (2.44 menet/V) vagy átalakítod védőföldelésesre.
A trafó hiperszil és 512 WA-es (kb 500 W). Az ára gyakorlatilag ingyenes csak mint említettem nem felel meg a magyar éríntés védelmi szabályoknak.

Ha kész a tápi akkor csinálj hozzá erősítőt. de jobban jársz ha veszel egyet.

Szia.

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#123) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

Hangszoró vásárláshoz nézd meg a www.pako.hu oltalt. de itt prof termékeket találsz nem kis áron. Én ha építenék hangfalat csak RCF tányérokat tennék bele.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#124) biker válasza Mc Elec (#122) üzenetére


biker
nagyúr

900W?????

ember, azt fel nem emeled...
de nincs is értelme, mert nincs az a polc, ami elbírja...
nem írtad el???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#125) szipak


szipak
tag

en epitettem nehany hangfalat, itthonra csak egy 16os melykozep szol melykent, de lakasban boven eleg. viszont epitettem egy 3utas, oldalankent kb. 500W -os hangfalat, azzal a srac az ablakuveget kirepesztette :)
egyebkent en M.N.C. hangokadokat hasznalok, nem toikeletesek, de belepo szintnel egy kicsivel tobbet tudnak. [L]www.maniac-sound.com[L]

(#126) biker


biker
nagyúr

ha már ennyi hangfalépítő gyűlt itt össze!

segítsetek please! :O:O:O

kellene nekem 2db kb tenyérnyi maradék hangfal szivacs.
az a tojástartó design-u.

egy cdromot kellene tratania rezgésmentesítés céljából, tehát 2db kb 12x12cm-es darab (esetleg kisebb darabok is jöhetnek szóba, de nem morzsalék :) ), amit alá fölé tehetnék, hogy egy dobozba szorítsak!

a síma szivacsoknál jobban csillapít ez...
és gondolom ha valaki használt ilyet, hátha maradt egy kicsike belőle...
ennyiért csak nem veszek már egy lapot :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#127) deepwell


deepwell
aktív tag

bocs mindenkitol, de mar annyi helyen lattam ilyen alairast es ugydontottem, hogy kiprobalom miert is jo ! :)

Framerate is LIFE !

(#128) biker válasza deepwell (#127) üzenetére


biker
nagyúr

hát félelmetesen boldogok lettünk :DD:DD:DD:DD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#129) biker válasza deepwell (#127) üzenetére


biker
nagyúr

inkább adtál volna szivacsot :DD:DD:DD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#130) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Ő döntés elő kerültem. A Metroba van egy Orion HT520 hangfalszett. AMi van róla írva:
5+1 hangfalszett
1x60w, 5x20w
AC (5.1) input
Tv, Tape,
CD/VCD/DVD
input (2-ch)
Távirányító
45e pénzért vagy:

Jamo E 350 Hangfalpár.
Ez van róla írva:
2db E350 kétutas
basszreflex
hangsugárzó,
100/140w kimenő
teljesítmény,
55-20 000hz
38e pénzért.

Szerintetek melyik érné meg jobban?

"Later Nerd!"

(#131) Dr.Burn válasza Dr.Burn (#130) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Senki? :(

"Later Nerd!"

(#132) Szalma válasza Dr.Burn (#131) üzenetére


Szalma
őstag

Jamo ''bútor'' a kettő közül jobb... Szokni kell a hangzását. Jamo-ból nem az E(conomi :) ), hanem a D(efiniton :) ) széria szól valahogy... :) Azért ennyiért nem rossz.

Biker: 900W az nem sok trafóban. Egyébként egy jólszituált 1.5-2kW-os toroid nem túl nagy, igaz van vagy 5-6kg... :))

Szeretettel:
Szalma

(#133) deepwell válasza biker (#129) üzenetére


deepwell
aktív tag

Mondtam hogy bocs :) szivacsom meg nincs ! :) a felesleget anno kidobtam :(

Framerate is LIFE !

(#134) biker válasza deepwell (#133) üzenetére


biker
nagyúr

én meg írtam hogy :DDD:DDD:DDD:DDD:DDD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#135) biker válasza Szalma (#132) üzenetére


biker
nagyúr

hát toroidban kb 10-12kiló sztem, de EI magosban kb 20kiló (volt régen 2db 1000VA-es a tanműhelyben)

de pl ferritben 100khz-en meg 30deka :))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#136) biker válasza Szalma (#132) üzenetére


biker
nagyúr

és főleg a helyigény!!!
egy erősítő dobozban.....

ismerősöm rakott össze 2x300W-os fetes fokot, oldalanként független toroiddal, a toroidok kb 500VA-esek voltak.

a két táp külön külön dobozban jól nézett ki, mert 3 egyforma doboz:
2 táp
1 végfok
és egy kisebb, a belcanto felette...

azért nem kis hely kell 1000VA trafónak, meg az ehhez szükséges 100.000mikro /tápoldalnak...
(neki spec. tápoldalanként [ + - ] 2-2 db 80.000mikros volt benne...)
ez duplázva a kétt tápra az 8 db brutál méretű kondi...
plusz két brutál trafó, és egy egy graetz...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#137) Dr.Burn válasza Szalma (#132) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Az orion -t választotam mert a szobámba mozizni szeretnénk inkább. De nagyon tud szolni! :) Szomszédok majd néha hallgathatják a zenét. :)

"Later Nerd!"

(#138) BEE válasza Dr.Burn (#137) üzenetére


BEE
addikt

Hát akkor jól megépítetted!

:DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#139) Dr.Burn válasza BEE (#138) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Jah. :))
Azzért nem építettem mert nem volt elég tapasztalat. :)

"Later Nerd!"

(#140) BEE válasza Dr.Burn (#139) üzenetére


BEE
addikt

És legalább tetszik?
Elégedett vagy vele?

Dícsérd már egy kicsit!

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#141) burgatshow


burgatshow
veterán

Én összehoztam egy 40cm-es mélyládát ami 400W és egy hozzá való erősítőt (igaz az erősítőt meg kellett csinálnom mer bontóból szedtem Pioneer) és amikor megy a 666 - Supadupafly szám és a hangerő maxon van akkor szószerint a monitorom rezeg oldalra 2-2cm-ert!!! Csak ennyit akartam!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :DD :DD :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

(#142) cheroub


cheroub
csendes tag

Hali.
Tud vki ajánlani bontót ahol rossz,müködésképtelen,javítandó(a kivánt rész behejettesítendő :)) erőlködőt lehet kapni.

Byez

(#143) Dr.Burn válasza burgatshow (#141) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Én is nagyon szeretem ezt a számot hallgatni nagy hangerőn! :)

"Later Nerd!"

(#144) Dr.Burn válasza BEE (#140) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Egész jó. Nagyon jó a mélye. Egyáltalán nem rezeg. Fából vannak a kis szatelitek és a mély láda is. A mély láda 16kgmot nyom. Szóval elégedet vagyok vele.

"Later Nerd!"

(#145) blacka


blacka
csendes tag

Szevasztok! Én autóhifizek, de még eddig, csak találomra készítettem a dobozt a hangszóróimnak. Szeretném, ha valaki megírna egy használható, mélyláda tervező program címét! Rekordom 148.8dB hangnyomás,6éve. Most szeretnék nagyobbat építeni!!!!!

(#146) al_age


al_age
senior tag

sziasztok!

azt szeretném kérdezni, hogy hangfal mágneses árnyékolásra utólag van lehetőség?
most szereztem egy régi lemezjátszót és az erősítő része plusz a hangfalak kifogástalan állapotban vannak és rákötöttem a pc-t ezekre, a hangfalaknak viszont csak a monitor mellett lenne helyük, ez viszont nem szimpatikus a monitornak....
tehát még1× a kérdés: utólag valahogy le lehet mágnesesen árnyékolni a hangfalakat?

előre is köszi

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#147) pweisz válasza al_age (#146) üzenetére


pweisz
senior tag

Asszem lehet valahogy, talán ellenmágnessel. De nem tudom. Egyébbként erre van egytopic a multimédiánnál asszem.

(#148) al_age válasza pweisz (#147) üzenetére


al_age
senior tag

arra gondoltam esetleg, hogy vannak ilyen kis pc-s hangfalaim, amik árnyékoltak és azokban annyi az árnyék, hogy a mágnesre rátettek egy ilyen fém ''kupakot''.
namost ha alufóliával betekerem a mágnest? igazából az eredménynek ugyanannak kell lennie, mert éppúgy árnyékol
gányolás meg nem látszana, mert ugye ez bent lenne a dobozba...

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#149) al_age válasza al_age (#148) üzenetére


al_age
senior tag

dolog tárgytalan, hangfalak felkerültek a szekrény tetejére...

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#150) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy all
az oldalamon a munkáimnál hamarosan felkerül a teljes leirása a hangfalaim születésének
képekkel tech adatokkal és jó tanácsokkal azok számára akik most vágnak bele

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hangfal építés
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.