Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinesol


Sinesol
veterán

Mire megjön, a Kínát érintő korlátozások miatt eleve kisebb piaca lesz, egy olyan piacon, ahol az Nvidia utcahosszal vezet, szóval nagyon - nagyon jónak kell lennie, hogy a zöldekkel versenyezhessen, vagy nagyon olcsónak, hogy valaki elgondolkozzon a gyengébb opción. Habár az AI piac pont nem a spórolásról szól, a világ minden számitási kapacitása IS kéne, szóval kifizetik a legjobbat, mert behozza az árát..

[ Szerkesztve ]

(#2) Alaaf Pi válasza Sinesol (#1) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Sok fog múlni azon, milyen szoftveres körítés jár hozzá, és milyen támogatás.

(#3) S_x96x_S válasza Sinesol (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> az Nvidia utcahosszal vezet, szóval nagyon - nagyon jónak kell lennie,
> hogy a zöldekkel versenyezhessen, vagy nagyon olcsónak,
> hogy valaki elgondolkozzon a gyengébb opción.

Néha az a tény, hogy az MI300 kapható
és az nVidiára ~ fél - 1 évet kell várni,
sokaknak elég döntő érv lehet, hogy elgondolkodjon az AMD ajánlatán.

A gyenge pontja tényleg a szoftveres körítés ..
De a szoftveres dolgokat gyors ütemben fejlesztik ..
és az nVidián kivül mindenki érdekelt az nVidia (CUDA) függőség megszüntetésében:
--> https://thealliance.ai/

Amúgy teljesítményben se olyan rossz,

https://www.anandtech.com/show/21181/the-amd-advancing-ai-live-blog-starts-at-10am-pt1800-utc

Mottó: "A verseny jó!"

(#4) Raymond válasza S_x96x_S (#3) üzenetére


Raymond
félisten

"az a tény, hogy az MI300 kapható"

Az a kaphato azert enyhe tulzas :)) Az MS-nel es az Oracle-nal van par, a tobbi az LLNL-hez megy es aztan hogy a tobbi partner mikor kap az majd kiderul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) ricsip válasza Raymond (#4) üzenetére


ricsip
addikt

Most köszönhetően a k. ai-nak pár évre el lehet felejteni a játék kártyákat. Kijön majd valami so-so ezekután is, megjelenés napján kapni is lehet majd pár darabot belőle, aztán tartós készlethiány. Mert mind2 cég ezekkel az ai szarokkal lesz elfoglalva. Nem lesz stratégiai fókusz egy kártyán keresni 50-100 ezer szarmagyarforintot (a jómagyarforint 2023-as alternativája) a játszóshülyegyerek-piacon, ha lehet kicsivel táposabb kártyán 1-2millió sz.m.f-ot is keresni a korporét nagyvállalati piacon. Nyilván nem forintban értendő a valódi forgalom, csak a nagyságrendek miatt volt.

[ Szerkesztve ]

-

(#6) Sinesol válasza ricsip (#5) üzenetére


Sinesol
veterán

Barmelyik rtx-et megveheted most is, nem ertem a problémád.

(#7) ricsip válasza Sinesol (#6) üzenetére


ricsip
addikt

Te a meglevőekre (rtx 4000, neadjisten a 3000-es széria) gondolsz. Én meg a következő gen-es eszközökre, amikből nem lesz fókusz gamer változatot kihozni, ha a corporate/AI kiadáson sokkal de sokkal több lesz a haszon.

-

(#8) Mr Bond 007 válasza ricsip (#7) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem mintha lenne értelme pc-n játszani. Mondom ezt úgy hogy 95 óta pc-n játszottam. Előző gennél Ps4 pro ment a pc mellé (a sony ex címek miatt), de ilyen hw árak mellett vicc az egész. 160-ért vettem egy xsx-et vissza se nézek. Gamepassban annyi játék van amennyit dolgozó emberként ki se tudok majd játszani még úgy sem hogy a 3/4-e nem érdekel. 4k tv-n meg olyan a grafika amiért pc-n 700k-t le kéne csengetni. (komplett konfig kellett volna, mert elavult mindenem) Macen geforce now-al játszottam 2k 120fps-el rtx 4080 csomagon, de az xbox képe annál is szebb és nincs korlát mivel játszhatok.
Ezekkel a pofátlan árazásokkal és minimális fejlődéssel saját maga alatt vágja a fát az egész pereputty. Aztán meg megy a rinya hogy nincs eladás. Hát így nem is lesz.. :N
Pedig ha lenne értelmes áron én pc-t vettem volna. (És igen, telik rá, de nem vagyok hülye hogy támogassam a saját lehúzásomat.)

(#9) Sinesol válasza Mr Bond 007 (#8) üzenetére


Sinesol
veterán

n+1edik PC is dead komment..

[ Szerkesztve ]

(#10) Mr Bond 007 válasza Sinesol (#9) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem halott. Még…

(#11) Sinesol válasza Mr Bond 007 (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Vagy 15 éve hajtogatjátok, kezd unalmas lenni.. :D

(#12) Mr Bond 007 válasza Sinesol (#11) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ahogy elnézem az eladásokat meg azt hogy már nyugaton is ki akadnak az emberek a pc hw kompnensek árazásán, lehet igazuk lesz. Amúgy én pc-t használtam 2 évvel ezelőttig szóval félre ment. :DDD Amúgy is te hoztad fel a pc halott dumát, nem én. Én annyira próbáltam rá világítani hogy a pc gaming az eddigi legnagyobb válságát éli és egyre mélyebbre süllyed ha nem csinálnak valamit az árazással... De látom a dolgok értelmezése nem erősséged. (A flame keltéssel ellentétben :U )

[ Szerkesztve ]

(#13) Sinesol válasza Mr Bond 007 (#12) üzenetére


Sinesol
veterán

Furcsa, hogy te beszelsz itt ertelmezesi problemakrol, a PC haláláról szolo dumát te kezdted es folytatod is, en csak nevén neveztem a dolgot. A szemelyeskedest pedig inkabb nem is minösitem…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.