Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Várom nagyon...fel fogok menni a szinpadra és megkérdezem, mi az a...-ért nem engedélyezitek az MPT-t az RNDA3-hoz....miért kell mindent 10*-szer kódolni....majd nézzétek... :K ;] :DDD

(#2) Találtgyerek válasza ScomComputer (#1) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Már pattogtatom a kukoricát. :DDD

06-3o/9759I39

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Mit izgatnak itt engem, már nedves lett a bugyi, közben még 113 perc van a kezdésig! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#5) hokuszpk válasza RobbyJr (#4) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sajtos nincs ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6) Találtgyerek válasza RobbyJr (#4) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Vagy csokis. A feleségem 50km-t is elmegy a csokisért.
Ez kell a nőknek. Nekünk meg sör meg pálinka. :C

06-3o/9759I39

(#7) hokuszpk válasza Találtgyerek (#6) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nohat. de itt mindenki tuggya, hogy a csokolade elkifogyott, pisztacia nemvolt :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8) beef válasza ScomComputer (#1) üzenetére


beef
őstag

Követeljén a bemutatón hwinfós screenshotot is.

(#9) Duck663 válasza RobbyJr (#4) üzenetére


Duck663
őstag

Füstölt szalonnás nincsen? Nagyon szolid ez a választék.

Milyen árus az ilyen? :DDD Pont, mint az AMD, nem látja a felhasználói igényeket, csak árulja az átlagost, aztán szalad a piac után!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#10) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Sajnos ezeknek a kéréseknek nem tudok eleget tenni, de igyekszem bővíteni a kínálatot ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#11) hokuszpk válasza RobbyJr (#10) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hogy stihlszerüek legyünk : felskálázod a kinálatot ? ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12) RobbyJr válasza hokuszpk (#11) üzenetére


RobbyJr
őstag

Valahogy úgy :C

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#13) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez eros ajanlat lesz 500 juroert, ha tenyleg tudja hozni a mutatott szamokat...

https://www.coreinfinity.tech

(#14) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

7700XT $449-ért eléggé halott termék, a 7800XT $499-ért szódával elmegy, alig lesz gyorsabb a 6800XT-nél a speckók alapján, ami jelenleg hasonló áron megy.

(#15) Duck663


Duck663
őstag

FSR3 működik mindenféle VGA-n, oké, de akkor miért vásároljon bárki is Radeont?

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#16) bozont válasza Duck663 (#15) üzenetére


bozont
veterán

Úgy tűnik driverből is menni fog a fluid motion bármelyik DX11 és 12 játékkal, nem kell külön beépíteni a játékba. A minőséget majd meglátjuk gyakorlatban, de az azért nem semmi.

(#17) Abu85 válasza bozont (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából a Fluid Motion Frames lesz driverben és magában az FSR3-ban is. Az Anti-Lag+ lesz csak a driverben, így a késleltetéscsökkentéshez kell Radeon.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) Duck663 válasza bozont (#16) üzenetére


Duck663
őstag

Igen, erről már később esett szó! De azért várjuk ki ennek a végét. Hogy milyen minősége lesz az valóban jó kérdés.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#19) hahakocka válasza Alvin_ti4200 (#14) üzenetére


hahakocka
senior tag

6900xt-6950xt közt lehet a 7800xt 16gb rammal nem rossz az. A 4070 éri el épphogy a 3080-6800xt -t s az csak 12gb os és nem 500 dolcsi.... A 7700xt meg 6800-6800xt közt lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20) Alvin_ti4200 válasza hahakocka (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen, csakhogy a 4070 feature setje bővebb és ray-tracingben (ami igazán számít, mert raszterben minden mai kártya elég erős) valószínűleg a 12GB VRAM ellenére is jóval gyorsabb lesz, mint a 7800XT Cyberpunkban és egyéb, nem csak RT árnyékokat megjelenítő játékokban. Arról nem is beszélve, hogy a 4070 kevesebbet is fogyaszt, bár valószínűleg ez kevés embert érdekel.

A sima 6800 jelenleg olcsóbb, mint a 7700XT MSRP-je itt UK-ban és több VRAM-ja is van, és ugyanúgy jár mellé Starfield, mint minden más Radeonhoz, szóval érdekes lesz figyelni, hogy alakulnak majd az eladások. Aki akart ilyen teljesítményű kártyát venni ezen az árszinten, volt rá egy-másfél éve...

[ Szerkesztve ]

(#21) ScomComputer válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


ScomComputer
veterán

Annyit tudjál Bro...hogy ennek sose lesz ilyen vga-ja....csak okoskodik elmélkedik róla...már nickneve is elárulja...hahahaha..... :DDD :D
...
Amúgy én várom ezeket ...tuti ki fogom real próbálni...nem csak "elméleti okoskodás észosztás" szinten....csaksajnálom az MPT hiányát...még most...de soha ne mond hogy soha... :D

[ Szerkesztve ]

(#22) hahakocka válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


hahakocka
senior tag

Igen 3 gameben néz ki egész jól az RT 3 gameben! Metro Exodus, Cyberpunk, Control szerintem. Raszterben és vramban gyengébb viszont s aki hosszútávra tervez ezt kell nézze.
Emellett igen többet fogyasztanak 30-40W al átlag. Előző geneknél volt hogy a Geforce kártyák fogyasztottak ennyivel többet átlag. Nem oszt nem szoroz nem kell új táp.
De eszi is szépen az FPS-t tudom ott az FSR meg DLSS de azok akkor se hozzák egy natív változat képét. Emellett parasztvakítás hisz alacsonyabb felbontáson megy a legjobb amikor 1080p ben használják sokan 720p ről felskálázva egy mai 2023 as kártyán gratula :D Kijön egy új kártya és mindjárt 720p ről skálázzunk fel számomra ez egy agyrém. 4K n még so so. Elvileg az FSR3 is bejelentésre került. Hamarosan ránézek arra is. Bár engem annyira nem érdekel mint mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#23) Sinesol válasza hahakocka (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

A DLSS3 fő ujitasa a framegeneration, ami nativ felbontason megy és simán fogadnék rá, hogy nem tudod megkülönböztetni az on-off állapotot, már a sima felskálázást is nehéz észrevenni, ha mondjuk egy 4k alá 1440p az alap. Az meg, hogy szerinted nem néz ki jól a realisztikusságon igencsak jelentősen javító RT, meg csak néhol van különbség a realisztikus megvilágitást csak távolról figyelő elavult megoldások közt, az egyéni szocprobléma.

Az meg hogy aki hosszutávon tervez, azt nézze, hogy raszterben mi az erősebb? wattafak, előre megyünk nem hátra. Vram-ban az a 12Gb is mire kevés lesz, már rég kevés lesz a gpu is.

[ Szerkesztve ]

(#24) KAMELOT válasza hahakocka (#19) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért kell 7900XT venni! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25) KAMELOT válasza ScomComputer (#21) üzenetére


KAMELOT
titán

"Végülis ez olyan mint egy család"
"Én nem ezzel kezdtem, hanem csavarlazítóval"

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26) BusinessGuy válasza hahakocka (#22) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Mi a hosszú táv?
Jelenleg 2k-4k-ban high-ultra beállitásokon egy rtx 3080 a 10gb vrammal tökéletesen megy minden gond nélkül. Konkrétan parasztvakitás a 3080-nál gyengébb kártyákra 10gb vram fölé menni mikor azok a kártyák 1080p-2k körülre vannak becélozva. Konzolgeneráció váltásig - ami még alsóhangon 3-4 év - pedig nem is nagyon várható változás maximum ha lesz megint félgen. Gyakorlatilag egy dolog szól reálisan az AMD kártyái mellett, az ár. DLSS meg annyira "parasztvakitás" hogy leültetnének egy monitor elé hogy mond meg DLSS vagy nativ, tuti teljesen random eredmény születne. FSR3-at érdeklődve várom oda lehet-e tenni legalább a DLSS 2 mellé végre....

(#27) villamos válasza Abu85 (#17) üzenetére


villamos
őstag

Nem ártana erről egy összefoglaló cikk, hogy most mi van miben, és mi fog működni mivel, különösen a korábbi genen ígért dolgokról, mert ahogy nézem, a neten káosz van mindenhol...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#28) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

csak nekem tunik ugy, hogy tulvallalta magat az AMD ?
persze orulok neki, ha ez mind mukodni fog ; de ahhozkepest, hogy elozoleg a talalgatosban azon ment a vita, hogy az AMD sose hozza be a szoftveres lemaradast ; az itt elhangzott igeretek szerint kb. behozta.

esetleg ennyire sokat tudott a xilinx rovid ido alatt hozzatenni a kozoshoz ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#29) joysefke válasza hokuszpk (#28) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem is kicsit soknak tűnik a szoftveres ígéret, főleg a fluid-frame-gen driveres kényszerítése. Örülnék, ha nem vállalnák magukat túl, ésszerű méretű lépésekben haladnának és amit megcsinálnak, az jól stabilan működjön, ne lehessen belekötni, az első review-ban lehúzni.

Egyébként nekem egy ideje full AMD-van és nekem a szoftveres dolgaikkal is nagyon ritkán van bajom, az sem jelentős.

#26 BusinessGuy
Játéka válogatja, van ahol már kevés a 10GB, hiába bírná még a kártya. A csúszkák okos állításával persze lehet csökkenteni a VRAM igényt.

[ Szerkesztve ]

(#30) Abu85 válasza villamos (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lesz...

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) Busterftw válasza hokuszpk (#28) üzenetére


Busterftw
veterán

A behozás nem csak annyit jelent, hogy a játékban bekapcsolható az FSR3.

(#32) BusinessGuy válasza joysefke (#29) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Melyik nem bírja? Nem a kiirt vram használat alapján hanem az alapján amit a vram hiány okoz. Erdekelne mert én még egybe se futottam bele. Hogwarts is vígan lement 4k high-ultra beállításokkal gond nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.