Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freya


freya
aktív tag

Kérlek segítsetek halk házat / tápot keresni, a korábbi topicban nagyon elment mindenki a konfig variálásával, ezzel nem akarok senkit fárasztani, csak a témára koncentráljatok légyszi.

Szóval, ATX toronyház, kb 3-5 nagy hellyel, ár max. nettó 20.000, a jelenlegi legjobb: AOpen H600. Jó szerelhetőség és praktikus megoldások előnyben... kinézet nem sokat számít.

A legfontosabb hogy teljesen halk legyen (átlagos alacsony-0 terhelés mellett), ezt úgy értem, mint egy laptop ami éppen nem csinál semmit.

Köszönöm mindenkinek!

(#2) WN31RD válasza freya (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Az AOpen H600 korrekt ház, nekem is ilyen van, és a hozzá adott táp is halk (volt - már lecseréltem, nem mintha nem lettem volna megelégedve vele, csak jó áron tovább tudtam adni).
Plusz egy szavazat a H600-nak.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) freya válasza WN31RD (#2) üzenetére


freya
aktív tag

Kérlek mondj többet a tápról, hallottál légmozgást vagy teljesen csendes volt? Esetleg tudod valamihez hasonlítani? Most milyen tápod van, és mennyivel hangosabb?
(elnézést a szubjektív kérdésekért :))

(#4) WN31RD válasza freya (#3) üzenetére


WN31RD
addikt

Hallottam légmozgást, nem volt teljesen halk, de én erre sajnos elég érzékeny vagyok... Most egy Enermax EG365AX-VE(G) van, és hát ennek is hallom a hangját. Viszont mások lepődtek már meg azon, hogy milyen halk a gép... :)

Nekem mindkettő az igen halk, de nem hangtalan kategóriába tartozik. Hangtalan táp eddig egy volt a kezemben... egy ősrégi, de működőképes japán gyártmányú XT táp... az tényleg olyan volt, hogy 1 cm-re alig lehetett hallani.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) drpele válasza freya (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Ez a téma engem is érdekelne, mert állandóan megy a gép a szobámban és hát halk meg minden, de nem annyira amennyire vártam :(
Most egy chieftec hpc 420-202-es táp van benne, de ez a leghangosabb a gépben.
Ki-mit tud a zalman tápokról?
Érdekelne, hogy esteleg halkabb lehet-e mint a chief...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#6) drpele válasza WN31RD (#4) üzenetére


drpele
senior tag

Néha én sem hallom a gép hangját amikor belépek a szobába, de 10-20 perc után kezd zavaró lenni, főleg este :U

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#7) freya


freya
aktív tag

Mit gondoltok:
egy csendes gép csendes táppal kezdődik, vagy a ház felépítése/anyaga is jelenthet valamit?

(#8) WN31RD válasza freya (#7) üzenetére


WN31RD
addikt

Nagyon sokat jelent a ház felépítése és anyaga. Ha ugyanis a rossz konstrukció illetve a vékonyabb lemezek miatt akárcsak egy kicsit is rezonál, akkor hiába a csendes táp. Ha vastagabb anyagból van a ház, akkor még a zajt is valamivel kevésbé engedi ki.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#9) drpele


drpele
senior tag

nofene, senkinek sincsen zalman tápja :(

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#10) LukE válasza drpele (#9) üzenetére


LukE
veterán

az [L]http://www.ocportal.hu/[/L]-n volt 1 összehasonlítás, Zalman főleg azért tuti, mert tele (de nagyon) van hűtőbordákkal, ezért bír olyan csöndes lenni.
Ott van a cikk a főoldalukon. Ők is legalább hónapja nem firssítettek:(

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#11) freya


freya
aktív tag

Esetleg ha valaki tud egy helyet, ahol lehet AOpen H600-at megnézni és esetleg venni, ne hallgasson... csak depo-n találtam néhány boltot, de nem éppen a cikkben írt 18+áfás áron.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.