Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) matykooo


matykooo
aktív tag

A probléma egyszerűen->vaterán vásároltam, kifizettem, az eladó megrendelte a futárt, a futár átvette a csomagot, a csomag pedig nem jutott el hozzám, tehát ellopták magyarul mondva...

Kicsit bővebben:

Vaterán megnyertem egy aukciót (Samsung Galaxy S) nagyon korrekt árban 40ezer volt a minimál ár, garanciásan teljes tartozékokkal (az aukció előtt ültem, és imádkoztam, hogy ne licitáljon rám senki és nyerjem meg ennyiért, mive tökéletes volt a telefon ennyiért).
Miután sikerült megnyernem a telefont, felvettem a kapcsolatot az eladóval (teljesen jó értékelései voltak vaterán) megbeszéltünk mindent részletet, és mivel hamar kellett volna a telefon, kértem, hogy a futáros megoldással intézzük el. Ez volt a legnagyobb hiba amit elkövettem, mivel jobb lett volna a Magya Postát igénybe venni, mert az tuti elhozta volna a csomagot.
Nos bedobozolták a telefont és a tartozékokat, megrendelete az eladó a futárt akik vissza is jelezték a dolgot, értement a futár a készülékért, átadta a számlát, átvételi elismervényt adott aláírva cserébe, azt ígérte 1-2 nap és nálam lesz.
Másnapra nem érkezett meg, telefonon rákérdeztem megnyugtattak, hogy holnap érkezik. Eljött a következő nap, délelőtt semmi nem érkezett hozzám (általában a postás és a futár is mindig délelőtt jön, 1x volt, hogy délután érkezett valamim is, pedig már több 100 csomagot kaptam), így felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy érdeklődjek mi a helyzet, a hölgy kedvesen mondja, hogy a gépe szerint a futárnál van a csomagom és ma kapom meg, elkértem a futár telefonszámát, majd felhívtam és meglepődve tapasztaltam, hogy a futár szerint nála semmilyen csomag nincs a nevemre és címemre, valamilyen gubanc van. Ő is utána érdeklődött elmondása szerint Budapesti raktárban van a csomag... ok, hívtam az ügyfélszolgálatot újra, hogy most akkor ki szivat kit? A hölgy kb azt sem tudta mi van, vagy Budapesten van, vagy Debrecenben van a raktárba??? Mivan?? Ilyen hogy fordulhat elő? Legyek türelemmel, megvan a csomag csak elakadt az egyik depóban, hétfőn fogom megkapni (már ekkor tudtam, hogy itt nagyon nagy gáz lesz). Természetesen következő hét hétfőn sem kaptam semmit, folyamatos telefonálás utána nagynehezen az egyik diszpécser kinyögte, hogy nincs meg a csomagom de legyek türelemmel még 1 napot előkerítik!! :) Közben a telefon eladóját is hívták, és megnyugtatták, hogy a csomag megvan és kézbesítve lesz, szóval mikor őt is hívtam meglepődve tapasztalta, hogy még nem kaptam meg, illetve hogy ilyen probléma áll fenn.
Elérkezett egy újabb nap, amikoris hívtak, hogy nagyon sajnálják, de elveszett a csomagom... egyszerűen nem értettem, meg, hogy hogy a francba lehet egy csomagot elhagyni, és mondtam, hogy akkor magyarul ellopták? A hölgy annyit mondott, hogy ő erre nem mondhat semmit, de tudtam, hogy ez van... Nagyszerű...

Tovább hívtam őket, és próbáltam nem diszpécserrel beszélni (akárcsak az előtte lévő 2-3 nap) és, hogy kapcsoljanak valamilyen vezető beosztású emberkét... na most ők általában állandóan házon kívűl vannak, vagy éjjel nappal megállás nélkül "tárgyalnak"... a diszpécserek pedig pontos felvilágosítást nem adhatnak, hogy hol, mikor, ki és hogyan nyúlta le a csomagomat... holott ugye pontosan tudják, hogy honnan tűnt el, és akkor éppen ki volt a futár/raktáros... Szóval előrelépés nem történt a részükről.

Ezért ma megtettem ellenük egy rendőrségi feljelentést, viszont ezzel az a baj, hogy 2012.04.15től a 20ezer forintos értékhatárt, felemlték 50ezer forintra, így nem számít bűncselekménynek a dolog, szal adtam a szarnak egy pofont... IMEI számot leadtam illetve minden adatot amit csak lehetett (átvételi elsmervény, számla a futár cégtől stb).

Arra kérnélek benneteket, hogy akinek esetleg ilyen problémája van az említett céggel az jelentkezzen, 1-2 embert már találtam, de nekik lezárult az ügyük.

Vagy esetleges megoldásra javaslatokat.

Aki pedig futáron töri a fejét, és esetleg rajtuk gondolkodik, felejtse el, inkább válassza a jól bevált DPD, GLS családot vagy a jó öreg Magyar Postát.

''a walesi srác aki legenda lett''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.