Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32484) Eastman


Eastman
őstag

(...)

ZÁrpi dobol. :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32586) #96302336 válasza nap (#32570) üzenetére


#96302336
törölt tag

Kb. olyan lehet ez a dolog, mint egy jazz koncert, ahol rengeteg az improvizáció. egyesek azt az utat válasszák, mások pedig az előre megírt, és tökéletesre csiszolt módszert. Mindegyik teljesen jó. De legalább két olyan csóka dobál oda-vissza, aki tényleg letett pár dolgot az asztalra, és nem a nótatv mulatós gigasztárjai.

(#32619) Kobe


Kobe
veterán

előre is elnézést ha picsogásnak tűnik, párszor páran már megfutották ezt a kört vagy voltak már ugyanebben a dilemmában :)

Szóval ugye mondtam múltkor hogy korlátozott lakóterület miatt gondolkozom a hangkeltő optimalizálásán, mivel a katana 12" kicsit sok itthonra és nincs kihasználva
Na örömmel jelentem, körbejártam a témát ahogy tudtam, bújtam minden létező forrást és jelentem totál zsákutcába botlottam :D

SZámomra az ideális felállás méret és változatosság terén itthonra az egy mini erősítő (joyo, hotone pl) + valami "dobozos" multi lenne (pl Amplifi TT) - fasza füles kimenettel, stúdió fejhallgatóval, és a két egység közül valamelyik egyben USB interface ként is működne, így lehetne még szoftverekkel is megtámogatni

Na ez alsó hangon 32-48K + 37-40K (plusz egy monitor hangfal, ha alkalomadtán kellene) = 70-90K között, ha a mostnai kínálatot nézem

A katanát anno 45K ért vettem zsír újonnan, és ha nem is olyan pöpec, de megvan az a jó tulajdonsága hogy van egy használható szoftvere, USB interface ASIO-val, rengeteg patch és elviselhető fejhallgató kimenete + 0.5W "teljesítménykoton" beépítve + alkalomadtán ha kell ott a dobozban a hangkeltő is....egyedül a mérete zavar, mert most akkora a hely, hogy ez is számít, illetve sajnálom nem megjáratni

Szomorú bevallani, mert én is a takarékosabb irányt keresem ezerrel, de el kell ismerjem hogy ennél költséghatékonyabb opciót nem nagyon találtam......Boss-ék nagyon belenyúltak valamibe....akárhogy názem, ha lebontom 3-4 dologra a képletet (ár, méret, tartalom, hangkeltő), akkor csak 2x annyiért jönne ki valami hasonló, amiben a 4 dologból az egyik minimum hiányzik....

(#32694) benedekco válasza Tayuya (#32691) üzenetére


benedekco
addikt

Ja igen, még valami. Van pl olyan hátránya az asio4all-ozásnak is, hogy amíg azt használod lefogja a hangkártyát és nem tudsz mást megszólaltatni rajta.
Például Amplitube-al effektelsz asio4all, alaplapi hangkártyán addig nincs a böngésződben/ hanglejátszódban hang ugyanarról az eszközről. Ellenben egyéb usb-s hangeszközöknél működhet a kettő együtt, nekem volt hangkártyám ami nem tudta ezt, de a mostani pl tudja. Megy az Amplitube és mellette mehet a Winamp vagy a böngésző vagy akármi másból a zene. Ez "backing track"-ekre való játszásnál lehet fontos opció. De backing trackeket pl be lehet dobni amplitube/cubase-be is. Szóval van több lehetőség, csak az már picit macerásabb. Eddig úgy csináltam, nem is számítottam rá, hogy ez a hangkari tudni fogja ezt.
Remélem érthető, néha visszaolvasom magam és tökre értelmetlen dolgokat írok :DDD

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#32734) Kobe válasza Alexios (#32733) üzenetére


Kobe
veterán

Zsir

Akkor ha neadjisten jon meg valaki a csoportbol es fuvar kellene, dobjon ram egy privit..... Holgyeknek kedvezmeny, csak a faketaxi feliratu kocsit kell megtalalni a parkoloban ;]

(#32766) hNp88 válasza kemotox (#32754) üzenetére


hNp88
aktív tag

egri vagyok, ha tudok segíteni, dobj egy pm-t :R

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#32822) Alexios válasza kemotox (#32821) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem 10% nincs, vagy nem mindig, nekem a Helix LT-t az akkori ~247 körüli ár helyett 234ért szerezték be.

De egy e-mailt dobni, hogy mennyiért tudnák beszerezni megéri, nem kötelez semmire

[ Szerkesztve ]

(#32903) kemotox válasza Valka1978 (#32901) üzenetére


kemotox
addikt

Ilyen videókkal óvatosan ám, mert nagy buzik :D Nézi az ember, hogy jujj a kis erölködő milyen jól szól, huhú aztán otthon meg dobozhang. Igen mert a vidinyóba egy néccertizenkettesre volt rákötve ;] ;] (Kíváncsiságból muta azt a videót)
Recsegnie azért csak nem kéne, valszeg pont egy szart fogtál ki.

(#32905) Moleman válasza Valka1978 (#32904) üzenetére


Moleman
addikt

Én nem nagyon hallottam még jó 10 wattos erőlködőt, otthonra is inkább egy 25-30 wattost javasolnék, nagyobb hangszóró, több tartalék, több sávos EQ, stb - persze tranyósról beszélek.
Az első kombóm egy Fender Frontman 25R volt, még most, 12 évesen is zajmentes, a tisztája kifejezetten szép, ha ezt a hangzásvilágot keresed, hálószobába bátran ajánlom. Egyszer még koncerten is voltam vele, nem veszett el teljesen a dob mellett. Nem is válnék meg tőle, eltettem tartalékba, ha másra nem is kell már, éneket hangosítani jó lehet bármikor.

Ha pedig hosszú távra kell gyakorló kombó, próbálj meg 12"-ost szerezni, mindegy, mekkora teljesítményű, az lesz az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#32929) johnbl válasza NeoPampalini (#32928) üzenetére


johnbl
csendes tag

Én már 2 éve mobil klíma mellett énekelek nyaranta, még nem ment tönkre a hangom :)) (szintén tetőtér, amúgy lenne itt is 40 fok, a dobos 23 fokban is izzad 3-4 szám után :D )

(#32930) Goose-T


Goose-T
veterán

Na, majdnem írtam, hogy becsatlakozok a topikba, aztán a fórummotor írta nekem, hogy a "témába írt legutóbbi hozzászólásod óta változott a téma összefoglaló". Már nem is emlékeztem rá, még a legelején írogattam, 157-es a legutolsó hozzászólásom a témában, 13 és fél éve.

Akkortájt el is adtam a Hondo Les Paul gitáromat, mert kellett valamire a zsé, de 2007 körül vettem egy hasonló gitárt, egy Epiphone Les Paul Custom Chrome-ot. Sokat nem játszottam rajta, egészen idén tavaszig, miután egy régi barátom unszolására beálltam a törökszentmiklósi bandájukba, ahol régi barátokkal zenélgetünk újra. Még az is lehet, hogy jövő hónapban lesz Budapesten egy koncertünk, majd még írok, ha van fejlemény. Akit érdekel az együttes, az aláírásomban megtalálja a facebookos oldalát.

Addig is bedobom ide a cuccomat, minden darabnak története van:

Az erősítő valószínűleg egy Carlsbro 50 Top, klasszikus brit csöves cucc, most cseréltettem benne csöveket, mert már mindegyik ki volt égve évek óta. Nem tudom, honnan került rá az a Sound of Music tábla, de azért jól néz ki.

A láda egy Laney 4x12-es volt valamikor, de egy garázsban rohadt évtizedekig, ahol csirkéket is tartottak. A burkolat lemállott róla, a vászonja elszakadt, hangszórókból csak egy volt benne, de az is el lett adva. A láda faanyaga kifogástalan állapotban vészelte át szerencsére a viszontagságokat. Egy barátomé egyébként, ő időt és pénzt nem kímélve felújíttatta, be lett burkolva padlószőnyeggel, lett rá vászon, és a saját kezével faragta rá fából az Oláda feliratot (mivel Oláh a családneve). Tett bele négy darab Celestion G12T-75-öt, úgyhogy nagyon pöpec cucc lett belőle.

A gitárt 2007-ben vettem egy barátomtól, aki a Demonlord gitárosa, ő szerezte valahonnan olcsón, de új cucc volt, dobozban. Epiphone Les Paul Custom Chrome, mahagóni test, ragasztott mahagóni nyak, Grover kulcsok, Alnico pickupok. Azért volt olcsóbb, mert nem pont olyan tekerőket raktak rá, ami az eredeti képen van (de azóta pótoltam Ebayről), és nincs a fejének a hátulján Custom Shop felirat. Így 160 helyett csak 80 ezer volt. Azon még gondolkozom, hogy fel kéne turbózni egy kicsit a hangját egy Seymour Duncan Hot Rodded Settel (JB+Jazz), de így is elég jól szól, a mostani pickupjainak a hangzása is hasonló karakterű. Próbáltam még vadászni Tom Anderson pickupokat, de szinte csak USA-ból lehet rendelni horroráron a postaköltség + ÁFA + vám miatt.

Így, hogy 11 évet állt a gitár, mostanra beérett a faanyaga. Azt mondják, kell 10 év egy gitárnak, hogy megérjen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32936) Goose-T


Goose-T
veterán

A dobosunk nagy gitárgyűjtő, összeszed mindenféle régi vackokat, aztán felújítgatja őket. Ez a legújabb szerzeménye, nekem nagyon megtetszett:

Valaki hallott már erről a márkáról? A béna márkanév (Header) miatt lehetetlen rákeresni az interneten, nincs róla infó. Mondtam is neki, hogy megvenném, tőle, de azt mondta, nem adja, de próbán bármikor játszhatok rajta.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32978) Plazmacucci válasza nap (#32976) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én azért keresek Cube X-et mert van benne power sqeezer, ami nagyon jó dolog szerintem.

Goose-T
Jelenleg szét van minden dobva és elcsomagolva... Ennek több oka is van, nem akarom ragozni, a gitárok is a szekrényben vannak. Valami olyasmit szeretnék amiből nem lóg nyolc drót és nem kell félteni a háziállatoktól.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32983) Valka1978


Valka1978
csendes tag

Ma megérkezett a union jack (a fehér verzió). Teljesen másképp szól mint a sima pathfinder. Egyáltalán nem recseg vagy torzít a clean csatorna, még magas gian+volume beállításnál sem. Viszont az overdrivenak valami ritka szar hangja van. Nem igazán tudtam belőle semmit kihozni, ez inkább valami random recsegés mint torzítás. Olyan mintha a tiszta csatornára keverne rá valami torzított vacakot.

A magas hangokat baromi széles skálán lehet állítani a treble potival, viszont a basszus alig csinál valamit, még fejhallgatóval is. A sima pathfindernek emlékeim szerint sokkal teltebb mélyei voltak és az overdrive is jobban szólt.

Az effektpadot nem nagyon szereti, de valszeg azért, mert a magasakat baromira ki tudja emelni (de tényleg, szinte dobhártya repesztő) a mélyek viszont kevésbé szólalnak meg. De hát még kísérletezgetni kell vele, talán ki tudok hozni belőle valami használhatót, ha letekerem a közepet meg a magasat a multin kb 30%-ra, egész jól szól.

(#32985) johnbl válasza bigrob (#32984) üzenetére


johnbl
csendes tag

F@sza cuccok, gratula :)

Esetleg sikerült külön a 305-öt meg a 308-at meghallgatni? Mennyivel több a mély a 308-ban, illetve 60% volume felett mennyivel "több" amit tud?

A thomann-on nagyon jó áron van a 308, én már elég régóta egy Focusrite 18i8 + LSR305 kombinációval dolgozom és nagyon gondolkozom, hogy lecserélem a 308-ra. Sokszor próbálunk szégyenszemre a "zenélős szobámban, elektromos dobbal, gitárokkal, mikrofonokkal, mindennel a gépre kötve és a 305-el meghajtva néha azért kevés :(

(#33064) funk648 válasza consono (#33063) üzenetére


funk648
aktív tag

Szinte csak torzítottam használom, főleg AC/DC, Airbourne, Sex Pistols, Green Day, Nirvana, és hasonló zenékhez, de eléggé "műanyag" hangja van. Valahogy hiányoznak belőle a magasak vagy nem is tudom, olyat élettel az egész, elég "dobozszerűen" szól.

(#33074) funk648 válasza kemotox (#33073) üzenetére


funk648
aktív tag

Nézegettem Youtube-on videókat, találtam olyat is, ahol a Zoom-ot egy Boss overdrive effekttel együtt használták, de úgyis nagyon dobozhangja volt. Szerintem jobban járok, ha kihagyom a Zoom-ot a fenébe. :)

(#33121) Humbucker


Humbucker
senior tag

Seymour Duncan Antiquity humbi ismerős valakinek? Honnan lehet tudni ha az ember pl vesz egy használt gitárt, és hogy valóban ilyen szedő van benne, ha semmi doboza nincs, és állítólag szétszedve sincs róla semmi sem írva ami erre utalna?

(#33163) Goose-T válasza Humbucker (#33160) üzenetére


Goose-T
veterán

Dobj fel egy képet a gitárról, úgy jobban tudnánk segíteni, hogy mit tudnál állítani rajta.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33187) kemotox válasza Eastman (#33186) üzenetére


kemotox
addikt

Viccen kívül ez lehet tényleg így van.

Más:[link] Szerintetek? Nem nagyon akarok effektezni, csak tök jó lenne valami kis kompakt cucc amivel nincs fostos dobozhang fülessel sem. Vannak ezek a VOX fejhallgató erősítő okosságok, de alig lenne drágább ez a cucc.

Érdekes sztori amúgy, hogy nemrég 25 rugóba volt fenn, aztán eltűnt, és hirtelen visszajött 27-ért, érdekes mód ugyanolyan állapotú, meg tápjával ugyanúgy, csak épp más eladótól. Aztán lement eredeti árára, most meg már 20 alatt van :D Egyre jobban gondolkodom rajt.

Szerk.: Hmm mondjuk a VOX okosság sem rossz. Most hirtelen megnéztem és egész klafának tűnik. Azt hittem ennél jóval kevesebbet tud. Mondjuk ez a "ritmusminta" fingom sincs mi lehet. Gondolom valami dob pattern.
Szerk.2 : Áh, elég gagyesz, megnéztem egy-két videót és olyan kis esetlen hülyeség, ezerszer inkább a multieffekt :D

[ Szerkesztve ]

(#33200) arnyekxxx válasza Goose-T (#33195) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ne kispályázz, a single helyére is dobj be egy SC méretű railbuckert Jól is néz ki együtt meg jól is szól :)

(#33199) nikkel111

Erre gyúrok, Ferrarit tervezek venni az 5 - 20$-os pickupok jutalékából :)

[ Szerkesztve ]

(#33282) brickm válasza kemotox (#33255) üzenetére


brickm
őstag

Van dobszerelésem. Sajna érzékem nincs hozzá.

(#33316) Tommyka21 válasza benedekco (#33315) üzenetére


Tommyka21
tag

Értem.
Nekem egy low end Squier Bulletem van és azon szerencsére a gyári kulcsok is faszák.
A Classic Vibe az meg 2 és félszer annyiba kerül és jobb anyagból összerakott motyó...
Max dobsz rá 1 új kulcskészletet és örök megtartós gityó lesz :D!

(#33415) Alexios válasza theiron320 (#33409) üzenetére


Alexios
veterán

Ha a sustain(hangkitartás) amire gondolsz, akkor ahogy említették noise gate kiiktatása akár, illetve egy kompresszor segíthet rajta, a videó alapján valószínűleg erre gondolsz.
Technika még amúgy pl. a double tracking, amikor kétszer felveszed ugyan azt, majd hard pan-el(nem tudom mi a magyar neve) kirakod jobb és bal oldalra, az is sokat tud dobni, hogy erőteljesebb legyen a hangzás felvételnél, bár ez alapvetően inkább ritmus témánál

(#33432) Alexios válasza Kobe (#33431) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem volt g5n-em, táborban meg tudtam volna mutatni ha tudom hogy érdekel :D szerintem árához képest korrekt, főleg ha találsz hozzá(vagy csinálsz) rendes patcheket. Viszont szerintem azzal jársz a legjobban ha nem adod el a katanat, az már most teljesíti minden feltételed, a többire lehet rá is kell dobnod és nem vagy igazából előrébb semmivel

(#33437) Goose-T válasza Plazmacucci (#33436) üzenetére


Goose-T
veterán

Ilyen dallamos-rockos-metálos muzsikát játszunk. Mondjuk olyan TCS-keménységű és bonyolultságú, de nem TCS-utánzat. Itt van két félkész szám, elég bénán vannak keverve, és a dobosunk énekel egyelőre rajta. A zúzás, amit én tolok alá, na az nincs rajta a felvételeken, de majd élőben! :D (Illetve a Választás című szám alatt ott van, csak nagyon le van keverve.)

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33440) bigrob válasza Goose-T (#33437) üzenetére


bigrob
őstag

'oszt mi van ha a dobos énekel? :D
Blues Company-n a Blörö is dobol, énekel és még szintizik IS! :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33443) Goose-T válasza bigrob (#33440) üzenetére


Goose-T
veterán

Amúgy a legutóbbi próbán már mi is arra jutottunk, hogy nem is kell egyelőre énekes, jó lesz ez így. Fejlődött sokat énekben a dobos srác, csak aztán a végére nehogy dobos nélkül maradjunk. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33548) Goose-T


Goose-T
veterán

Valaki ismeri ezeket a pickupokat? Az LP-mben Alnico Classic és Classic Plus open coil pickupok vannak, eléggé közepes a hangzásuk, gondoltam hátha fel tudnám dobni egy kicsit a hangzást olcsón. Bár arra is van esély, hogy tökugyanaz a pickup, csak az egyiken van Epiphone logó, a másikon nincs. Úgyis Kínában gyártják mindkettőt. A paraméterek alapján hasonlóak az én pickupjaimhoz, de akár Seymour Duncan koppintások is lehetnek, pl. Custom 5 és Jazz, azokhoz állnak legközelebb az értékei.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33604) Goose-T válasza brickm (#33602) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem baj, nem is kell nekem JB hangzás, csak szóljon jobban, mint az eredeti pickup. A JB már úgyis annyira elcsépelt, a pickupok JCM900-a. Ha nem jön be, akkor van a dobosunknál egy kibelezett Firebird utánzat, abba beledobom oszt jóvan. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33793) bigrob válasza brickm (#33792) üzenetére


bigrob
őstag

Csak nem megy 0-24 a klíma, elmegyek itthonról akkor fél napot nem megy, aztán felet megy és úgy vettem észre nem szeretik a hőmérséklet és pára ingadozásokat.
Ezzel a 1,4 dolláros húrral nem szórakozok, 2-3 havonta kuka és dobom rá a másikat :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33884) Goose-T


Goose-T
veterán

A fenébe, most a facebookos Hangszer/hangtechnika csoportban hirdetnek egy Samick SG-t nevetséges 45 ezres áron, de már azt is lealkudták korábban 38-ra, csak szerintem törölte az eladó, nehogy onnan induljanak az újabb érdeklődők. Maga a gitár is megérne annyit, de ad még hozzá egy Laney CK30 kombót (igaz ez billentyűhöz van) és egy Boss ME-33-at is ennyi pénzért. A gitár mahagóni testű és nyakú, Duncan Designed pickupokkal és Grover kulcsokkal, ennyit a hülyének is megérne. Simán lecsapnék rá, ha az asszony nem dobna ki érte. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33927) Goose-T


Goose-T
veterán

Ma este lemenekültem a család elől a mélygarázsba a gitárommal, néhány szerszámmal, egy kombóval, egy fényképezőgéppel és ezekkel a kínai pickupokkal. Röpke két óra alatt bele is pattintottam az Epi LP-mbe, és csináltam előtte-utána videót a hangzásról.

Most nem tudom, hogy a jól végzett munka öröme dobott fel ennyire, vagy tényleg ennyire atomállatul szólnak az új pickupok, de alig bírtam letenni a gitárt, a videó elkészülte után még zúztam egy csomót, pedig már hajnal egy körül járt az idő. Döntsétek el ti, hogy melyik a jobb, ebben az albumban találjátok a két videót. A rövidebb az Epiphone pickuppal készült, a hosszabb a Fleorral. Bocs a béna gitározásért, már 15 éve nem gyakorlok szinte semmit. El kéne már kezdeni megint. Most is csak a próbákon meg a koncerteken játszok. A videók még vágatlanok, majd lehet felteszem YouTube-ra egy kicsit megszerkesztve és összeillesztve.

Az Epiphone gyári pickupok:
Bridge: HOTHB8B (OPEN) = Alnico Classic Plus Uncovered Eight Bridge
Neck: HB6N (OPEN) = Alnico Classic Uncovered Six Neck

A Gibson 490R és 498T kínai verziói ezek, az infókat innen vettem.

A Fleor pickupok adatai pedig itt vannak.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34101) bigrob válasza FockeWulf (#34081) üzenetére


bigrob
őstag

Én gyorsan dobtam el az akusztikust mert szarul szólt a Rammstein.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34115) FockeWulf válasza Eastman (#34105) üzenetére


FockeWulf
tag

Most nézem milyen jó kis linkekkel dobálózol :)
Ez még az ős LGT azzal az eredeti blues-os húzásával...

(#34181) Alexios válasza Tommyka21 (#34180) üzenetére


Alexios
veterán

Modern szett lett véve igen, és járt hozzá a dobozában minden, azért ennyi pénzért ciki is lenne ha nem :D

(#34197) Berreh válasza izomhod (#19933) üzenetére


Berreh
tag

Tudom, hogy 3 éves hozzászólás, csak most jutottam ide, a kérdés pedig újra előkerülhet :)

És lehet, hogy ismeritek is ezeket.

Egy egyszerű, több platformon futó dob programocska: drumbox

Ha a spanyol viaszt találtam fel, elnézést kérek :)

[ Szerkesztve ]

(#34248) Goose-T válasza arnyekxxx (#34247) üzenetére


Goose-T
veterán

Hehe, a mi bandánkban is van két Molnár, én és a dobos. :D Úgy látom, nektek azért vannak sűrűn koncertjeitek, mi csak előzenekar lehetnénk mellettetek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34278) bigrob válasza Berreh (#34275) üzenetére


bigrob
őstag

Akkor elkéstem ezzel.. :DDD
Jó brümmögést neked is! :D

Más: basszer kombóm árulom, aztán kipróbálás közben 3 poti sercegett mint állat, kiszedtem a ládából, és a poti bevágásán fújkáltam be kontakt sprayt, a legrosszabbnak tűnő már hibátlan, ezt addig ismételjem amíg a többin is el nem múlik vagy ennek van valami ájjá' fejen és úgy csináld módja? Parasztosan csak kihúztam a fej dobozát, de nem akarom az előlapból kicsavarozni, bár lehet azt kéne? :F

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34442) Alexios válasza Kobe (#34441) üzenetére


Alexios
veterán

Nyilván senkinek nem "kell". Igazából az igényekhez térünk vissza mindig.
Az, hogy szobagitáros vagy, nem jelenti hogy ne akarhatnál jobb minőséget.
Anno, 10+ éve mikor először volt a kezemben gitár én is elégedett voltam a Harley-Benton gitárommal és erősítőmmel, de igazából nem haladtam vele semerre, tanárra nem volt lehetőségem ,szóval szép lassan elhalt a dolog, szóval ismerős.

Kb két és fél éve fogtam utána újra kezembe gitárt, elejétől fogva tanárhoz járva, egyből más lett a fejlődési görbe, volt(van) egy olcsó Stagg gitár, meg egy Marshall MG15 erősítő, ami valahogy sosem szólt úgy ahogy én azt akartam. Idővel cserélődtek a cuccok, lett egy EVH 5150 15w lunchbox erősítő, na az pont úgy szólt ahogy én szerettem volna, nem volt doboz hangja mint a Marshallnak, stb, csak hát panelban laktam, kurva hangos volt, 4W-ra lekapcsolva, minimum hangerőn is :DDD.
Szóval következő lépés logikusan a modellezés, mert a hang kell, de hangerő nem. Volt jópár multieffekt, meg vst-k, meg ilyesmi, és itt jön képbe az egész. Elég lehetett volna a Zoom multi? Igen, nem tervezek vele stúdió albumokat felvenni, igazából nagyon nem is hallja más, ha hallja sem egyértelmű sokszor egy laikusnak hogy most melyik delay az ami jobban szól, stb. Nyilván azért mert az egész relatív is kinek mi a jó.

Szóval maradhattam volna ott, technikailag elég lenne, de nem voltam elégedett a hangzásával. Nem azért mert fellépéshez kéne (sőt, fellépéshez kb pont tökmindegy, lássuk be senki nem fogja megállapítani közönségben melyik erősítő modell megy épp), de ez mégiscsak egy hobbi, aminek az a lényege, hogy jól érezzem magam tőle, márpedig a Zoom/Boss/Bias Fx/Amplitube/akármi nekem nem adta ezt meg, a Helix meg igen, rákötöttem először az aktív hangfalra otthon, és majd összeszartam magam mennyire kurva jó, na.
Hiába nincs szükségem ilyen cuccra, mert nem fogok 1 presetben 3 delayt használni, 2 reverbel, 5 különböző modulációs effektel, erősítő szimuláció+ir-al mindenzt persze sztereóban variax gitárral úgy hogy még így is marad számítási kapacitás benne, de ez adja meg azt a hangzást, ami miatt szívesen ülök le vele csak úgy játszogatni, pedig elég lehetne más is, de valahol mégis csak ez kéne legyen az egész lényege szerintem. Ha valakinek a Zoom G1xn(vagy Mooer ;] ) talált be abba a pontba, azzal sincs semmi baj, de szerintem teljesen fölösleges ezeket azzal indokolni hogy szobagitáros vagy vagy sem.
A cél az kéne legyen, hogy megtaláld azt a hangzást amitől jobban érzed magad, mégis csak zenélünk, művészet meg minden, a lényeg hogy ki tudd fejezni magad úgy ahogy szeretnéd.

A gitár meg eleve még ilyenebb tud lenni, Squier vagy sem - lehet ár/érték alapján gitárt venni, és lehet úgy is, hogy valamit kézbe fogsz és érzed hogy pont oda illik, baromi kényelmes, élvezet rajta játszani na, legyen Squier, vagy akármi.. Vettem én már mind a két módon, sejtheted melyik(ek)et szoktam többet használni.

Aztán ott van utolsó pontnak, bár ezt nem szívesen teszem hozzá, hogy magyarországon vagyunk, elég megnézni az aprókat is, hogy milyen árkategória játszik. Van aki szeretne jobbat, de be kell érni a budget cuccokkal, mert itt azért 200k fölött nem nagyon van piac sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#34450) Goose-T


Goose-T
veterán

Voltam tegnap a Budapest Music Expón, kipróbáltam pár gityót meg dobot. Előtte még sosem próbáltam multiscale gitárt, most kőkeményen belenyúltam: egy Peter Crow (Váradi Péter) gitárt próbáltam, ami multiscale (bár csak enyhén, 25-25.5"), üreges, és fej nélküli. Nagyon könnyű volt, és nagyon kényelmes volt rajta játszani. Sokkal jobb gitárosnak éreztem magam, amikor játszottam rajta. :D Ez volt az:

Sajnos bő fél millába került, annyi meg épp nem volt nálam. Meg nyilván az asszony is leszedte volna a fejemet, ha megtudta volna, hogy ennyit költök. :DDD Most azért elkezdtem nézegetni a multiscale gityókat, lehet, hogy a következő egy ilyesmi lesz a kollekciómban. Budapesten van valakinek esetleg Harley Benton Fanfret, ami ki tudnék próbálni? Annak emberközelibb az árszabása.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34481) benedekco


benedekco
addikt

Hali mindenkinek,

Gitár kombóban gondolkodom, a pc-s hangszóróim nem annyira elégítenek ki.
Gyakorláshoz, itthoni marháskodáshoz keresek valamit. Van olyan amibe egyszerre lehet két gitárt dugni illetve van monitor kimenete amiről mehetne közvetlen az usb-s hangkariba a zaj felvétel céljából?

Annó volt egy ilyen frontman 15-öm, eléggé szar volt, szar doboz hang, hangerőszabályzó vagy semmi vagy már üvölt, nincs köztes állapot.

Hangerőre megfelelt, de dinamikája nem volt. Ennél valami komolyabbat keresek, effektek, modellezés és egyéb marhaságok nem fontosak. Ami a legfontosabb lenne az hogy innen tovább tudjam küldeni a hangkariba a jelet úgy hogy nem nyúl hozzá. Ha meg lenne két bemenet kapcsolóval az maga lenne a csoda.

Előre is köszi!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34503) benedekco válasza bigrob (#34489) üzenetére


benedekco
addikt

és re a többieknek is Plazmacucci, Libria, adam014

Igen, nehéz ügy. Szeretném ha lenne egy kis ereje annak amit játszok, perpil egy fostaliga Behringer MS20-on van a rendszer. Kb semmi hangja, marháskodásra jó, de nemrég megint játszottam azon a trágya Frontman-en és olyan jó érzés volt hogy leszakítja a fejem, pedig amint írtam eléggé doboz hangja van.
Van egy zoom usb.s interface-em. Van egy Zoom G3-am amit perpill kikötöttem a rendszerből, ugyanis az effektelést jobban meg tudom oldani Amplitube-al. Általában van rajta digi reverb, valami jazz-es vagy blues-os clean beállítással, néha ráteszek egy kis gaint de ennyi. A spring reverbet nem szeretem digi párti vagyok. MP3/Youtube és egyéb dolgokkal párhuzamosan sokat játszom, adott videó anyagára gyakorlok és egyebek.

Szóval több lehetőségem van
1. normális stúdió hangszórók, de nem tudom ez mennyire hozná egy jó kombó erejét
-van minden mint most is, kérdés a hangerő és a dinamika

2. egy jó kombó A-B választó kapcsolóval és a zoom-al, de ebben az esetben igazából nincs kimenetem hangkártyára. Vagy lecserélem a Zoom G3-at valami olyanra aminek van monitor kimenete vagy ilyesmi
-vagy macera mert át kell dugni a kábelt ha felvenni akarok
-vagy extra kőcségekbe verődés, hogy olyan effekt pedált veszek amin van monitor a hangkariba, ekkor a felvételt külön kell effektelni amplitubon vagy ilyesmin mint most is, ez nem gáz mert megvan a beállítás ami eddig bejött

3. a hangkariból viszem ki a hangszóróba a jelet a zoom-on keresztül a kombóba
-ekkor nem szólhat semmi a pc-n mert az megy a kombóra vagy visszalépek az alaplapi hangra ami zajos és trágya hangot ad

4. foggalmam sincs mit lehetne még tenni

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34505) brickm válasza benedekco (#34503) üzenetére


brickm
őstag

Frontmannak doboz hangja? Nem tudom milyen frontmanod van de nálam van egy ami a sz rtól elég távol áll. Mondom ezt úgy, hogy a kövi kiserősítőm egy 2204

(#34578) Kobe válasza Alexios (#34576) üzenetére


Kobe
veterán

Ha megvalsz tole dobj egy privatot lehet erdekel majd :)

(#34617) #56474624 válasza Moleman (#34616) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az a baj a Genius 5.1 (nekem a 3600-as volt) basszusával, hogy iszonyú búgós, terjengős, lassú, egy massza az egész. Már egy átlag reflexes sztereó doboz is óriási különbséget jelent ezen a téren, hát még egy jobb zárt doboz a nagyon feszes basszusával.

(#34668) Goose-T válasza benedekco (#34665) üzenetére


Goose-T
veterán

+1 a beállításra. Vidd el egy rendes hangszerészhez, egy új hangszert fogsz kapni. Ha pedig nem tetszik a pickupok hangja, próbálgass Aliexpresses pickupokat, pár sör áráért eléggé fel tudnak dobni egy olcsóbb gityót.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34730) Goose-T válasza kemotox (#34729) üzenetére


Goose-T
veterán

Attól, hogy a piacra dobnának egy-két újítást, még nem kell rögtön beszüntetni a hagyományos LP-k és SG-k gyártását. Van pár kevésbe felkapott Gibson forma, ami elbírna pár modern dolgot, például az L6S vagy az Explorer, és akkor még eredetik is maradtak, nem egy unalmas superstrat formát nyomnak. Vagy leutánozhatnák az ESP-t (szerintem ők kezdték a Viper és Eclipse modellekkel), és megreformálhatnák az LP és az SG formákat, amiket aztán kiadhatnának modern dolgokkal. Természetesen az eredeti modellek meghagyása mellett. Szerintem vennék, mint a cukrot.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34804) Alexios válasza V.Stryker (#34802) üzenetére


Alexios
veterán

Költözés óta én is ezen szenvedek, mostanában behozok egy étkező széket a szobába, de jövőhéten jön a dobszerkóm, majd a dobszékben bízok hogy az lesz a megoldás :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.