Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11251) barnam_


barnam_
nagyúr

Felraktam az F8-as biost, adtam neki még1 esélyt, és úgy tűnik stabil: [link]

Viszont érdekes ez a Loadline Calibration, mert ugyanezzel a beállítással F7b-vel a CPU-z 1.39V-t, F8-al meg 1.376v-t ír ki. Tehát épp az ellenkezőjét csinálja, mint amit kellene :)

(#11252) bim válasza mazda626 (#11244) üzenetére


bim
veterán

tlac nemcsak látott de izlelt is...azért az az aláirása ami!

lara:ugy néz ki ennyit birt a kruszial 1100CL.4-ben. na nem mintha ezen rágtam volna folyamatosan az arcomat hogy nem birják az 1100/CL.4/alacsony trd./magas feszt ezek a modulok sem! sőőőőt! egyik GMH sem birja!!!! az én OCZ-m még az 5-5-4-10/1125/alacsony trd./2,3V-ot sem birta ki! ha meg teli5. akkor meg tök mindegy milyen memo van a gépedben...
az csak egy álom kategoria hogy ezt meg azt szeretném ha menne. sajnos ideig óráig küzd is az életéért a memo de egyszercsak pápá. vagy szerinted jól esett neki az 1320mhz 2,5V???
nálam 2 memopár is tönkre ment ezen..és ugye nekem a 2. pár OCZ-m több mint 1 hónapot oda volt gariban...

(#11253) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.
Gigabyte GA-P35C-DS3R
van valakinek ilyen lapja? hogy viselkedi? DDRIII-at futtat valaki benne?

(#11254) Gorneck válasza MEKK (#11253) üzenetére


Gorneck
titán

Így!

Nem. Miből is futná rá? :)

Gorneck#1239

(#11255) Gorneck válasza bim (#11220) üzenetére


Gorneck
titán

Cpu használat...

Be van szépen...6750-ről váltott Q-ra és 4gb ramra... 1-2 játéknál vett észre egy olyat, hogy elég nagyot ugrott a botok intelligenciája. Fps semmit nem változott azonos órajelen. A megszokott tömörítői semmi előnyt sem koholtak a +4cacheből...
De nem értem miért kell azt bizonygatni, hogy még mindig nincs rendes 4 mag support...ergo van élet a 4 magon kívül is...

Gorneck#1239

(#11256) Laraxior válasza bim (#11252) üzenetére


Laraxior
titán

Cmos clear után is megmaradt a turbo beállítás,lehet azt nem bírta volna?
Tegnap visszaállítottam.CPU alapon,mem:2.2V 1066MHz trd,perf level is:8
400% memtest futott,és egy óra blend.(hajnalig kínlódtam...) Mindkettő hiba nélkül futott.
Most akkor elvileg jó lehet a ram?
(Most készültem GTXre cserélni a karit,ha besz@rt akkor felejtős :O )

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11257) bim válasza Gorneck (#11255) üzenetére


bim
veterán

nyilván van...
sőőőt.. nagyon sokáig lesz is.
csak a játékokrol beszéltünk semmi másrol.nem azt mondtam hogy látványosan megnő minden hiszen pár %-rol van szó.én csak azt irtam hogy az számomra nem jelent semmit hogy haverod egy adott konfigban nem vesz észre semmilyen változást holott minden teszteben jobban teljesitenek a quadok.
nyilván ő is azért cserélte le a C2D-ét Q-ra mert azt hitte a világot fogja megváltani...

és bizony nincs még itt az ideje a 4 magnak mert sajnos az ilyenek mint én simán pofára estünk azon hogy az igért crysis 4 mag kihasználásáának hire hamva sincs.pedig én direkt ezért váltottam quadra.meg amugyis valamit ujitani kellett.....

[ Szerkesztve ]

(#11258) bim válasza Laraxior (#11256) üzenetére


bim
veterán

a turbo alapbol benne van.
a ram elviekben jó de ujra kezdheted kisérletezni mit bir el.
gondolom az 1100 CL.4 felejtős.
én nem adnék annak a memonak többet mint a manuáljában van. vagyis max 2,3V-ot...

(#11259) Gorneck válasza bim (#11257) üzenetére


Gorneck
titán

Ő is tesztek alapján vásárolt...de semmi...fraps-sal mért többször is...de igazából lényegtelen...neki csalódás volt. Számomra is...pl pont Crysis alatti nulla produkciója miatt.

Majd penryn-nél váltok négy magra...talán.

Gorneck#1239

(#11260) MEKK válasza Gorneck (#11254) üzenetére


MEKK
aktív tag

valószínű emelett a lap melett döntök a későbbiekre gondolva most befektetek rá később már csak ramokat meg cput kell cserélgetni. egyenlőre csakis ddr2es rammal mert a 3 nem olcsó. Nekem a régi lapom is gigabyte és nagyon meg vagyok vele elégedve!!

(#11261) Gorneck válasza MEKK (#11260) üzenetére


Gorneck
titán

DDR3nak emellett a chipset mellett semmi értelme...

Gorneck#1239

(#11262) bim válasza Gorneck (#11259) üzenetére


bim
veterán

én anno beleestem abba a hibába hogy megvettem a 8800GTS-t és sajnos a PH.-s tesztnek a közelében sem járt a teljesitménye.vacakabbnál vacakabb driverekkel szenvedtem és még most sem fenékig tejfel ez a kártya...
van ami nagyon jol fut és valami nagyon bugos..

[ Szerkesztve ]

(#11263) MEKK válasza Gorneck (#11261) üzenetére


MEKK
aktív tag

de ahogy látom mégis te is emelett a lap melett döntöttél:D
Miért nincs értelme kihasználja az 1333-at nem?

[ Szerkesztve ]

(#11264) Laraxior válasza bim (#11258) üzenetére


Laraxior
titán

2.1V 1066 halott ügy.
2.2V-al volt stabil 1066on.
5-5-5-15ben

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11265) pempellini


pempellini
senior tag

hali
boldog tulajdonosa lettem egy gigabyte GA P35C-S3-as alaplapnak.
Egy gondom viszont van vele elég sűrün van hogy 8-10.-re indul csak el,állandoan ujraindul,de ha elindul már menet közben nincs vele gond.
Most rossz az alaplap vagy valami nem stimmel.
Válaszotokt előre is köszönöm.
üdv.

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#11266) P00By válasza Laraxior (#11264) üzenetére


P00By
nagyúr

Kifogtál egy "gyengébb" darabot :) A szorosabb időzítések előnyeit pedig játékokban érzed meg, egyébként feleslege úgy járatnni!

pempellini:Töltsd ki a "Cuccok" résznél,h mid van!

[ Szerkesztve ]

(#11267) bim válasza Laraxior (#11264) üzenetére


bim
veterán

feljebb nem probáltad?
mármint magasabb órajelen.dualmemteszten szorja leghamarabb a hibákat igy gyorsan a végére érnél. beirsz mindkettőbe 800-at és akkor tuti ki van terhelve..

(#11268) bim válasza pempellini (#11265) üzenetére


bim
veterán

konfigodat karcold be az adataidhoz..
valszeg a memonak kellene fesz de amig nem tudjuk milyenek addig............

(#11269) Laraxior válasza bim (#11267) üzenetére


Laraxior
titán

orthos is kipakolja 2 perc alatt :D
1000en nemindult CL4ben. 1066 betöltött a win 2.1V-on de nem stabil.2.2V kell neki.
Gyengébb darab:Kétlem,csak simán szét lett hajtva.Már írtam mailt,majd elküldöm nekik,kíváncsi leszek mit szólnak.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11270) Fuck3r


Fuck3r
aktív tag

DS3-hoz melyik a legjobb tuning BIOS?
Válaszokat előre is köszi

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#11271) bim válasza Laraxior (#11269) üzenetére


bim
veterán

mit irtál a mélben?
csak ugy zanzásitva a csunya szavakat mellőzve. :B

(#11272) Laraxior válasza bim (#11271) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem csak németül sikerült volna,de ezeknek english kell,én ahhoz meg ennyire nem érteni,ezért Ősember írta :)
"hi
i have a problem with my modules. they seem to be faulty, becouse they couse system instability, so i would like to ask for a replacement part. here are the required infos to set up an RMA form."
memória adatok,személyes adatok stb...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11273) P00By válasza Laraxior (#11269) üzenetére


P00By
nagyúr

Elküldenek sztem a francba :D

(#11274) pempellini válasza bim (#11268) üzenetére


pempellini
senior tag

2x512 800mhz-es kingmax ram az alaplapot irtam GA P35C-S3
a proci 6600-as

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#11275) Laraxior válasza pempellini (#11274) üzenetére


Laraxior
titán

Még jó hogy van E és Q is :-)
P00By: Miért? :O :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11276) pempellini válasza Laraxior (#11275) üzenetére


pempellini
senior tag

bocsi E

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#11277) P00By válasza Laraxior (#11275) üzenetére


P00By
nagyúr

Azt hittem te írtál nekik,de ha Ősember akkor talan a rutin segít :D

(#11278) bim válasza pempellini (#11274) üzenetére


bim
veterán

probáld meg hogy a memonak adsz pici feszt.
+0,2-őt.

lara:ha ősember irta akkor gondolom bekérik..nekem is mind a 2x ő irta meg az OCZ-nek .(köszönet érte)

[ Szerkesztve ]

(#11279) pempellini válasza bim (#11278) üzenetére


pempellini
senior tag

megpróbálom
köszi

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#11280) Laraxior válasza P00By (#11277) üzenetére


Laraxior
titán

Ő írta,de én küldöm el...
Ha nincsen rajta égés vagy hasonló nyom csak cserélik nem?
Mennyi idő lesz vajon?Egy hónap minimum?

bim: és sikerrel jártál?Kaptál újat? :F

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11281) Gorneck válasza MEKK (#11263) üzenetére


Gorneck
titán

Mert anno nem kaptam mást...DS3P-t szerettem volna...

Gorneck#1239

(#11282) bim válasza Laraxior (#11280) üzenetére


bim
veterán

nekem 5 nap alatt ért ide az UPS.-el.
ha te csomagban adod fel akkor ennél gondolom több lesz.
tehát minimum 2-3 hétre sacolnám..

(#11283) P00By válasza Laraxior (#11280) üzenetére


P00By
nagyúr

Sztem kevesebb lesz,mint 1 hónap!Én evganak küldtem es kevesebb, mint 3 hét volt!

#11285:Addig vegyél tőlem egy kitet ;]

[ Szerkesztve ]

(#11284) MEKK válasza Gorneck (#11281) üzenetére


MEKK
aktív tag

miben jobb az??

(#11285) Laraxior válasza P00By (#11283) üzenetére


Laraxior
titán

Hmm..azé elég drága feldobni egy ilyet a tengerentúlra nem?
Addig asszem veszek egy 512es ratyi modult.....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11286) Gorneck válasza MEKK (#11284) üzenetére


Gorneck
titán

Finomabban hangolható (sok előnyt mondjuk ez nem jelent), nagyobb feszek, quad alá jobb választás...

Gorneck#1239

(#11287) bim válasza Laraxior (#11285) üzenetére


bim
veterán

nekem több mint 2 rugo volt hollandiáig az OCZ-t elküldeni..
keress feltétlenül europai disztit. a honlapjukon.

(#11288) Gorneck


Gorneck
titán

cpu-z 1.43.

Gorneck#1239

(#11289) MEKK válasza Gorneck (#11286) üzenetére


MEKK
aktív tag

annyira tuningot nem tervezek csak legyen stabil a lap alapjáraton meg egy kis finomitással. jah és későbbiekben ne legyen baj a bővitéssel...
Még alszok rá kettőt:)

(#11290) Felidax


Felidax
csendes tag

Sziasztok!

Van egy nagyon láma kérdésem. :B P35-DS3L lapom van és az lenne a kérdésem, hogy hol lehetne megnézni vagy beállítani a biosban, ha meg lehet egyáltalán, hogy hányszorosan meg a PCI Express slotom? Mert cpu-z, everest, nvidia driver szerint is csak 1xesen megy a 16 helyett... :F

(#11291) Laraxior válasza bim (#11287) üzenetére


Laraxior
titán

Az a baj,hogy a gyártó 2.2.V-ra írja 1066MHz-et 5-5-5-15ös időzítéssel.Viszont nekem ez megy is hibátlanul.Letesztelik,aztán visszadobják? Vagy azért megnézik más beálításon is?
A mailt Ősemberrel küldessem el (Tőle már biztosan érkezett pár) vagy én intézzem?
(sosem csináltam ilyet,remélem nem is lesz rutinom...)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11292) bim válasza Felidax (#11290) üzenetére


bim
veterán

adnod kell akkor az MCH.-nak feszt +0,1V-ot

lara:ők azt garantálják ami ráá van irva.ha azon megy akkor ők valszeg széttárják a kezüket.ősemberrel küldesd el de hajtsd akkor szét mielőtt visszaküldenéd..

[ Szerkesztve ]

(#11293) Felidax válasza bim (#11292) üzenetére


Felidax
csendes tag

Ok... újabb láma kérdés... :B Azt tudom hol kell beállítani, de minek a rövidítése az MCH?

(#11294) Laraxior válasza bim (#11292) üzenetére


Laraxior
titán

széthajtanám,ha elindulna... :C
De sajna nem jutok el semeddig,10-én veszek egy másik modult,ha ez behalna helyben legyen a másik.Majd akkor meghajtom,ha sikerül.Alacsony perf.levelen csak meghal..előbb utóbb.Vagy küldjem meg több fesszel? :) 2.4-en még nem pirul meg de az elég a széthajtáshoz :)
Vagy valami tipp? :)
Neked úgyis sikerült :K :K ;]

MCH:memory Controller hub..

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11295) bim válasza Felidax (#11293) üzenetére


bim
veterán

a csipszetnek adsz feszt...
segiteni fograjta.nekem is ez a gondom, ami végülis csak 1 feszállitás.
nekem bizonyos tulterhelés miatt jött elő.nálam nem egyedi eset ez. :DDD

(#11296) barnam_ válasza barnam_ (#11251) üzenetére


barnam_
nagyúr

Reggel (11-kor :D ) nem indult be, állandóan újraindult. Most kikapcsoltam a Loadline Calibration-t, remélem ez volt a hiba. Ha nem, megy vissza az F7b.

(#11297) bim válasza Laraxior (#11294) üzenetére


bim
veterán

ellég csak annyira küldened hogy ne vigye az alap orajelét alap feszen.
első körben vedd le a hűtést rola és engedd rá a prájm blendet...az elrendezi ne félj.esetleg mehet neki egy alacsony trd...(ha kérdezi valaki, nem én mondtam ;] )

(#11298) Szatesz válasza barnam_ (#11296) üzenetére


Szatesz
őstag

Nekem is vannak ilyenek nemtudom miért ilyen instabilak ezek a giga lapok vagy csak a mieink?:D Nemtom jo dontes e megint gigat venni valaki biztasson meg egy kicsit:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11299) pempellini válasza barnam_ (#11296) üzenetére


pempellini
senior tag

milyen alaplapod van és megoldódott a probléma.
nekem is ezt csinálja néha csak 8-10.-re indul,

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#11300) Laraxior válasza bim (#11297) üzenetére


Laraxior
titán

Nah így már boldogabban megyek el melóba :C
A héten megnyúzom,köszi a "segítséget" :R :R ;)

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.