Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) westlake válasza vazimódó (#400) üzenetére


westlake
félisten

miert nem a full f5-os bios-t hasznalod?

Play nice!

(#402) vazimódó válasza westlake (#401) üzenetére


vazimódó
senior tag

Mert rosszabb időzítéseken mentek vele a memók (5-6-6-6-18).A beta-val meg 1000Mhz-en (4-5-5-5-15).

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#403) bbchris válasza vazimódó (#395) üzenetére


bbchris
senior tag

Nálam sajna elszürkült a SmartFan opció azaz tökre nem tudok rámenni és állítani . Nálam működik a Speed stepping ? Azaza leveszi-e a frekvenciát az alaplap amikor minimális energiagazdálkodára rakod a gépet ? Nálam nem veszi le hanem hagyja ugyanúgy 2,13-mon és csak az I-Cool-al tudom levenni a proci telejsítményét de a frekit akkor sem veszi vissza .

(#404) vazimódó válasza bbchris (#403) üzenetére


vazimódó
senior tag

Right Mark CPU Clock Utility-t használok,de csak 500Mhz-et nyerek vele,mert 3,5Ghz-ről (500x7) veszi vissza (500x6)-ra. Ha 400x9,aza 3600Mhz-en járatnám,akkor 400x4-on 2,4Ghz-re,azaz alapra visszavenné,de fontos a magasabb FSB. BIOS-ban a CE1 Enabled.
Valójában tehát működik nélam ezzel a progival a dolog,azaz visszaveszi a szorzót ha nincs akkora terhelés alatt a gép. Esetleg próbáld ki ezt a progit Te is. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#405) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Corsair ramjaim vannak és DQ6 lapom. A ramjaim honlapján azt írják, hogy 2,2V on mennek 1066MHz-n.
Ha a biosban beéllítok +0,4V ot, akkor a laphoz adott monitorozó progi 2,2V ot ír ki. Ez eddig normális, mivel ez a lap alapból 1,8V ot ad a ramoknak. De nem sok egy kicsit ez a +0,4V? :F

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#406) Gorneck válasza AMATŐR (#405) üzenetére


Gorneck
titán

2,2v a gyári, akkor miért lenne sok?! 1,8+0,4=2,2. Elvileg ennyit is fog kapni a ram...

Gorneck#1239

(#407) AMATŐR válasza Gorneck (#406) üzenetére


AMATŐR
őstag

A +0,4V olyan soknak tűnik! :D

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#408) Gorneck válasza AMATŐR (#407) üzenetére


Gorneck
titán

Ha 1.8-ról indul akkor ez van...2.2-öt is kap a ram nézted?

Gorneck#1239

(#409) AMATŐR válasza Gorneck (#408) üzenetére


AMATŐR
őstag

Van a laphoz monitorozó progi.Ez azt írja ki./Easy Tone 5 /

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#410) vazimódó


vazimódó
senior tag

Ez valami fake lenne,vagy mi? :F A rev.C2-es lap azért kajaknak tűnik. :C
600FSB. lol. :Y
[link]

[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#411) westlake


westlake
félisten

beta bios f6e
[link]

1. Features´System Voltage Control´ Standard jetzt Manuell
2. Features´Robust Graphics Booster´ entfernt
3. Fix Boot SATA DVD Laufwerk am ICH8R mit RAID
4. Fix Brennen SATA DVD-RW am JMicron
5. Fix SmartFAN Control QST
6. Fix Strg+I (Ctrl+I) mit USB Tastatur

Play nice!

(#412) bbchris válasza westlake (#411) üzenetére


bbchris
senior tag

Mégiscsak adtak ki újabb BIOS -t . Na fel is teszem , ha nem írok akkor tuti biztos hogy jó . Tuningolni csak hétvégén tudok majd . Az a Robust Graphic booster azt nem tudom mi valszeg valami vidkari gyorsító lehet -

[Szerkesztve]

(#413) westlake válasza bbchris (#412) üzenetére


westlake
félisten

en azon csodalkozom, hogy ugye az f5-os bios-on eleg sokat dolgoztak es eleg sokmindent javitottak, optimalizaltak.. ehhez kepest eleg gyorsan kijott az elso f6 feta bios, raadasul eleg sok valtoztatassal..

Play nice!

(#414) sziro74


sziro74
csendes tag

QX6700(2.66GHz,8MB)
F6-os Bios kell csak hozzá.
[link]
akkor mi ez a C1, C2 mizéria, miben különböznek a lapok?

[Szerkesztve]

(#415) vazimódó válasza sziro74 (#414) üzenetére


vazimódó
senior tag

A c2 revíziójú lapppal világrekord FSB-t csinált az illető. 600FSb-ről van szó.
[link]
[link]
Nekem volt c1-esem,és 500FSB-t sikerült elérnem vele stabilan. Egy CPU-z valid idejére talán meglett volna az 515.
Ennyi a különbség nagyvonalakban :DDD :C

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#416) westlake válasza vazimódó (#415) üzenetére


westlake
félisten

a c1, c2 revizionak semmi koze a laphoz.. az a chipset verzioja ;)
nem ugyanaz

Play nice!

(#417) vazimódó válasza westlake (#416) üzenetére


vazimódó
senior tag

Köszi a felhomályosítást. :R
A chipset is a lapon van nem? :DDD

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#418) westlake válasza vazimódó (#417) üzenetére


westlake
félisten

ha te beulsza moziba, akkor mar a mozihoz tartozol? :D
te is tudod, hogy a lap revizioja akkor valtozik, ha valamit atterveznek a lapon..

Play nice!

(#419) vazimódó válasza westlake (#418) üzenetére


vazimódó
senior tag

Ezt pontosan így gondoltam én is,mármint hogy valamit átterveztek a lapon. Csak azt nem tudtam,hogy a chipset-et. Én ilyen kondikra,meg feszstabokra,tekercsekre gondoltam.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#420) Konflikt válasza vazimódó (#415) üzenetére


Konflikt
addikt

600fsb, nemrossz :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#421) vazimódó válasza Konflikt (#420) üzenetére


vazimódó
senior tag

:R Asszem sok tuningos álmodozik róla. :DDD

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#422) westlake


westlake
félisten

orvendjunk ;)
f6 final bios
[link]
1. Support Intel® Core 2 Extreme Quad-Core CPU (Kentsfield)

Play nice!

(#423) CabalX válasza westlake (#422) üzenetére


CabalX
aktív tag

Ez az egy pont lett abból a pár fix-ből amit a beta-hoz leírtál ??? :(((
Vagy van valami más fejlődés is az előző(k)höz képest, csak azt titkolják ? :U

(#424) westlake válasza CabalX (#423) üzenetére


westlake
félisten

ez az egy pont fejlodes lett az utolso betahoz kepest :U (amit leirtam)

Play nice!

(#425) CabalX válasza westlake (#424) üzenetére


CabalX
aktív tag

Aha, csak pont ezt nehéz tesztelnem :DDD
Most már ''szép'' DQ6-os bootképpel indul a gép, azért ez is ''hatalmas'' változás. :DD
De mind1, végre újra működik a speedfan...

(#426) vazzz


vazzz
őstag

Nos, csatlakoznék én is a dq6 tulajok táborába:)
Nagyon tetszik a lap, csak pár dolog van, amit nem értek..
A ramjaim az előző lapomban simán mentek 900-on 5-5-5-15 beállításokkal 2,1v-on, ebben a lapban auto időzítésekkel sem megy 820-nál többet, sőt ott már nem stabil. :U
Utolsó stabil érték:
Bios: F6
proci: 408x8 1,425v
ram: 816mhz manual 5-5-5-15 + 0,3v (1,8v alap)
mch: normal fesz
fsb: normal fesz
pci-e: fix 100,(próbáltam 110 és 115 beállításokkal is) normal fesz

A feszkó beállításokat nem igazán vágom. (piszkosul zavar, hogy ha manuálisan akarom állítani a feszt, akkor villog a felirat, hogy nincs optimizálva a rendszer... :((( )
Hiába adok nagyobb feszt a procinak, vagy a memóknak, nem változik semmi.. mch és fsb feszt is hiába állítom magasabbra, nem megy feljebb az fsb, illetve fagy. :F
Ha a memók időzítését én állítom be, akkor elég, ha az első 4 értéket adom meg (pl. 5-5-5-15), a többit auto-n hagyom, vagy azokat is be kell állítani? (mer azokat honnan tudjam?:) )
Amúgy cefet gyors a dc 940-hez képest, meg vagyok elégedve vele, de meg lehetnék jobban is ;]
(Superpi 1m: 17.922s
)

(#427) vazzz


vazzz
őstag

Nos? Mi lehet a probléma? Mit rontottam el? :F

(#428) vazimódó válasza vazzz (#427) üzenetére


vazimódó
senior tag

Nekem F5 BIOS-al ment a legjobban. 500FSB stabilan.Az F6-ot nem próbűltam,mert már nincs meg a lap. Esetleg nézd meg az F5-t.Az az előtti BIOS-oknál olyan volt mintha egyáltalán nem reagálna a lap arra ha plusz feszt adok az fsb-nek,mch-nak.Az F5-ben valóban sokat jelentett,ha +0,3V-ot adtam mindketőőnek. Ettől feljebb hiába adtam,nem volt stabil 500FSB felett.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#429) vazzz válasza vazimódó (#428) üzenetére


vazzz
őstag

Thx. Jelenleg F5 bios van fenn, de sajna nem változott a helyzet. Az fsb és az mch +fesz semmit sem jelent. Kipróbáltam kissebb szorzóval, hátha a proci nem bírja, de ez nem jött be.. proci bírná, de 420 fsb akkor sem megy. :U
Ezek szerint a ramokkal nem tud mit kezdeni.. egyébként manuális időzítésnél elég, ha beállítom pl az 5-5-5-15 értékeket, a többit auto-n hagyom, vagy azt is be kellene állítani?
Végülis tökmindegy, mert 6-6-6-18-on se megy.... pci-e frekivel is játszottam, 115-ig próbáltam, ugyanis Asus lapomban fix 100-as pci-e frekinél nem tudtam rendesen tuningolni a ramokat.... itt ez sem jött be :(
Kipróbáltam dual- és single channelben is minden slotot, sőt egy modullal is végignéztem minden felállásban, de ugyanaz a helyzet. :F
Az esetleg nem lehet, hogy kicsi a tápom? (450w Coolink) Mondjuk 940-es procit vitte asus p5wd2-e premium lapban csont nélkül, ugyanezekkel a hardverekkel... vagy esetleg kellene a 8 pines + tápcsati? Ezen csak 24+4 pines van... Már tök tanácstalan vagyok... :O

(#430) vazimódó válasza vazzz (#429) üzenetére


vazimódó
senior tag

Remélem segít valami hozzáértőbb emberke is,mert én csak találgatni tudok.
Az elég ha manuális memóidőzítéseknél csak az 5-5-5-15-öt állítod,a többit én nem szoktam.
Memók mennyi feszt kapnak?
A táp 12V-os ágán terhelés hatására, hogy változik a fesz? Nagyon ingadozik?
Mondjuk indítasz egy Orthos-t és monitorozod Speed fan-al a 12V-os ágat. Ha 11,80-tól kisebb akkor lehet hogy a táp a ludas.
Gondolom BIOS-ban kikapcsoltál minden FSB növelést akadályozó opciót, pl: Speed step, CE1?
A legacy usb detect-et is kikapcsolhatod BIOS-ban hátha segít.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#431) sziro74


sziro74
csendes tag

(#432) vazzz válasza vazimódó (#430) üzenetére


vazzz
őstag

Mindent kipróbáltam, minden beállítást, feszt, de nem hajlandó feljebb menni.. a speedfan hüeségeket ír ki, a gyári monitorozó progi 11,85v-ot ír folyamatosan Orthos mellett..
Valszeg a ramok nem tudnak többet ebben a lapban..(vagy ki van zárva, mert nem tudom ;) )

(#433) westlake


westlake
félisten

orvendjunk.. f7 bios [link]

Play nice!

(#434) vazzz válasza westlake (#433) üzenetére


vazzz
őstag

Hálistennek :) Ez még olyan sincs, mint az f6, vagy az f7a.. ezzel nem megy a tuning 400fsb fölé a cuccommal... :U

(#435) Mr.Omega


Mr.Omega
tag

nekem nem változott semmi 3,7ghz léggel:)

Mobiltelefon szervíz Szent Anna 49

(#436) AMATŐR válasza vazzz (#434) üzenetére


AMATŐR
őstag

Akkor melyik biost használod?

Az F6-os biossal voltak problémák, külföldi fórumokon többen panaszkodtak, hogy naponta többször restartol a gép.

Van itt egy srác a fórumon (lutiy) neki pl. nem ismerte fel a lap a dominator ramjait. Az F7 tel tökéletesen megy nála minden.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#437) Konflikt válasza vazimódó (#428) üzenetére


Konflikt
addikt

Esetleg több fesszel?
Amugy van ilyen... egyik lapban ennyi, másikban annyi.
Pl. ds3-ban 935-öt, p5b dlx 880at mentek a 2x512/800as adatáim 2,1v-on.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#438) vazzz válasza AMATŐR (#436) üzenetére


vazzz
őstag

F7a-t használom, de nálam nem volt gond f6-tal sem, ami a restartot illeti. Csak a ramjaimat sajnálom, hogy nem mennek többet ebben a lapban... p5wd2-e premiumban 2,1v-on 900-at lazán vitték...

(#439) Svas


Svas
csendes tag

Üdv Mindenki! Azt hiszem hamarosan én is csatlakozom a DQ6 tulajok táborához.
Először is : :R :R :R a topiknak, sok informatív véleményt olvastam melyek segítettek
a döntésem meghozatalában. Egyetlen kérdés nyomja lelkemet; írjátok meg lécci
hogy tapasztalt-e vki problémákat a PATA vinyókkal kapcsolatban, kezeli-e a lap rendesen stb.
Fontos lehet hogy rendszerpartíciót is tudjak kreálni, mert ritkán ugyan de ez is problémás lehet.(Nem látja az xp telepítéskor a partíciót stb.) THX in advance.

''By all means let's be open-minded, but not so open-minded that our brains drop out." (Richard Dawkins)

(#440) bbchris


bbchris
senior tag

Nálam ugyan nem restartol a gép , de ami a Battlefield 2-őt illeti mióta az F6-os BIOS van fenn azóta spontán kilép a játékból , most megpróbálom az F7-est aztán meglátjuk mi lesz .

(#441) AMATŐR válasza bbchris (#440) üzenetére


AMATŐR
őstag

Várjuk az észrevételed, a tapasztalatod oszd meg velünk. Nálam az F6 tal és az F7 tel is problémák vannak 2 új játéknál is.Pl a Fear atomstabil, de a Carbon ill. Splinter Cell sajnos kilépeget az asztalra! :(

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#442) bbchris válasza AMATŐR (#441) üzenetére


bbchris
senior tag

Sajna BF2 ugyanazt produkálja hogy spontán kilép , Slettel már tök idegek voltunk mert a legjobb pályarészeknél lépett ki multiban . De érdekes hogy Single-ben nincs baja . Multiban eszi meg a nehézség . :W Ki kell kapcsolni az MSN-t hogy úgy ahogy menjen , akkor nem volt baja . SZal lehet hogy a hangkártyákkal van valami baja ?!

(#443) vazimódó válasza AMATŐR (#441) üzenetére


vazimódó
senior tag

Szerintem ez nem a lap rovására írható. A Splinter Cell DA és a Carbon hibaüzenettel gyakran leáll nekem is. ''A program hibát észlelt ezért le fog állni'' Jelenleg Asus P5B lapom van.Sőt a Dark Messiah is hasonlókat csinál.
Konflikt: Temészetesen ki kell próbálni.

[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#444) Svas válasza vazimódó (#443) üzenetére


Svas
csendes tag

A Dark Messiah elismerten ''memory leak''-el szal az biztos nem hardver problema.

''By all means let's be open-minded, but not so open-minded that our brains drop out." (Richard Dawkins)

(#445) vazimódó válasza Svas (#444) üzenetére


vazimódó
senior tag

Akkor megnyugodtam.
A Carbonnal is hasonló lehet.
[link]

[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#446) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Ez egyre jobb! :(

Van normális gépünk játszani, de nincs normálisan megírt játék! Most nem tudom, sírjak vagy nevessek! :Y

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#447) bbchris


bbchris
senior tag

Tévedtem , nem a BIOS csinálja a BF2-ből a kilépést hanem az MSN és ez már biztos , mikor kikapcsoltuk az MSN-t a BF2 alatt akkor ment minden úgyhogy idáig jó ez az F7-es BIOS ! Most semmi fagyás és kilépés nincs .

(#448) Tóth János


Tóth János
csendes tag

:)

Tóth János

(#449) vazzz válasza Tóth János (#448) üzenetére


vazzz
őstag

Minek örülsz? :F

(#450) Dobimaster


Dobimaster
tag

hy lenen egy két kérdésem
hogy tudom a dq6 biosában be álitani a...
fsb mértékét
a memóriának adott feszt
a memória időzitését
a memória mhz-jét
az fsb-nek adot feszt

jah és hoyg minek kell feszt adnom hoyg menejn a c2d e6400om 400 fsb-n?
válaszokat előre is thx
(sajnos nem tok angolul::( )

A lusta ember okos ember...én lusta vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.