Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) westlake válasza haky (#250) üzenetére


westlake
félisten

minek adnanak hozza sli hidat, amikor ezek a lapok nem sli supported lapok??
azert az a szorzo dolog kicsit maskepp mukodik a valosagban :U

Play nice!

(#252) haky válasza westlake (#251) üzenetére


haky
senior tag

De most akkor ha nem sli/crossfir lapok akkor gyorsít vmi a két vga kari ebben a lapban vagy nem.Jah és fontos, h sli-s vga karikat tegyek bele?Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#253) haky válasza westlake (#251) üzenetére


haky
senior tag

Kipróbáltam egy atival és egy nvidiával.Egészen addig jó volt amígaz atinak föl nem tettem a driver-ét ekkor töltésnél befagyott az xp!! :DD :DD :DD

Aki másnak retyvetyutyu...

(#254) bbchris


bbchris
senior tag

A hangkártya miért felejti el a mélyhangot minden újraindításnál ?

(#255) polisix válasza haky (#248) üzenetére


polisix
csendes tag

Vegyél 7950-et, ha fontos. 2 kari, mégsem SLI.

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#256) polisix válasza jugeen (#242) üzenetére


polisix
csendes tag

Hehe, biztos :) Mostanában élni sincs időm. Elkezdtünk egy építkezést, így a tuning a legkisebb gondom :) De lesz még húzás, úgy hiszem ;)

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#257) Dare2Live válasza westlake (#251) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Minek? Mióta DS4ben ecetnek szépen müködött az SLI annak ellenére, hogy elméletileg ugye képtelenség.....
(A régi nf4es DFIről nembeszélve amin sli szintén not suported volt aztán.....)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#258) westlake válasza Dare2Live (#257) üzenetére


westlake
félisten

esaz nem zavar, hogy alig kapsz tobbet, mint egy kartyaval? :U
mar mondtam, hogy a 4x-es pci-e csati nem egy savszelessegbanya..

mas: tenyleg senki nem tud nekem segiteni egy dq6-os lappal? :F

[Szerkesztve]

Play nice!

(#259) bbchris


bbchris
senior tag

Nálam is kijelzi az NVidia driver hogy nem látja a mási kárytát és letiltja ezért az SLI-t , sajna nem tom kipróbálni hogy működik mivel nincs másik 7900 GT-m , bár nem lehet okom a panszra csupán annyi hogy szegény Inno alig tuningolható .

(#260) westlake válasza bbchris (#259) üzenetére


westlake
félisten

eleve ket sli kepes kartya kell es egy moddolt driver.. mukodnie kell

Play nice!

(#261) jugeen


jugeen
addikt

Új BIOS F5d [link]

igaz F5b van kiírva, de a letöltésnál már F5d-t ír

11.09.06
GA-965P-DQ6 - BetaBIOS Version F5b
1. Fix E6600/E6700 >400 FSB

(#262) bbchris válasza jugeen (#261) üzenetére


bbchris
senior tag

Ez kezd egyre izgalmasabb lenni , már másfél hetes a lap de a 4. BIOS-t rakom fel rá , ez aztán a Support . :D

(#263) westlake


westlake
félisten

f5d beta bios kirakva
[link]

Play nice!

(#264) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Ez a lap több mint 60K?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#265) westlake válasza CriticalHit (#264) üzenetére


westlake
félisten

48.700+fa (58.440)

Play nice!

(#266) jugeen válasza bbchris (#262) üzenetére


jugeen
addikt

csákó,

oszd majd meg a tapasztalataid pls. THX! :R

(#267) Loha válasza westlake (#258) üzenetére


Loha
veterán

8X AGP és a PCIe 4X sávszélessége kb. megegyezik, szóval azért szten nem lehet olyan jelentős visszafogó tényező. Mondjuk csúcskártyát nem érdemes beleakni...

(#268) westlake válasza Loha (#267) üzenetére


westlake
félisten

jo, en nem bizonygatom tovabb, hogy i965-os lapban semmi ertelme az sli-nek..

Play nice!

(#269) jugeen válasza westlake (#268) üzenetére


jugeen
addikt

vegye meg, tegye bele, és szentségeljen hogy kvázi nulla a változás :W :DD

(#270) Loha válasza westlake (#268) üzenetére


Loha
veterán

Sztem elve az SLI-nek semmi értelme egy átlag játékos számára :)

(#271) bbchris válasza jugeen (#266) üzenetére


bbchris
senior tag

Nos próbálgattam az új Bios-t , most 430 FSB-nél tartok sajnos felette instabil a rendszer de 450 FSB-nél még bejött a Windows . AMiket észrevettem a Biosban az a CPU booster vagy valami ilyesmi ami automatikusan gyorsítja a proccot , meg még azt hiszem 2 beállítással bővült a Bios . Sajna a memcsiknek az időzítését nem tom hol kell állítani azt nem találtam még meg .

(#272) vazimódó válasza bbchris (#271) üzenetére


vazimódó
senior tag

Szia!
Ctrl+F1 kombóval tudod előhívni a főmenüből a rejtett memóriaidőzítés beállításait.
Mennyi feszt adsz a VFSB, és a VMCH-nak?
Jelenleg 500FSB-vel tesztelem a lapot 7-es szorzón. Természetesen BIOS alól. ;] :C
VFSB:+0.30V
VMCH:+0.30V
Memók szinkronban: 1000Mhz (4-5-5-15)-az időzítéseket egyelőre nem babráltam.A BIOS-ban Auto-ra vannak állítva.
[link]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#273) Pietrosz válasza vazimódó (#272) üzenetére


Pietrosz
addikt

Hi!
Látom nagyon megy már ez a CTRL+F1 téma ;]

Még mindig tesztelsz? :Y
Ha ez így stabil lesz, akkor szerintem így használd, 1:1-ben elég ütős így a ram :)
És a 3500-se rossz. Procifesz mennyi?

(#274) jugeen


jugeen
addikt

sajna nekem FSB 375 fölé még nem sikerült mennem 9-es szoró mellett. CPU: 1,475V MCH:+0,15V FSB:+0,15V bármit tolok feljebb, nem megy. folyamatos restart :(

(#275) vazimódó


vazimódó
senior tag

Pietrosz: Volt egy jó kis mesterem,aki mondta hogy kell. :DDD :R 1,5125V-on maradt a procc fesz,de szerintem valamivel alacsonyabban is vinnie kéne.Így már nem valószínű hogy lapot cserélek,mert egész jó ez az 500FSB is. :R
jugeen: Alacsonyabb szorzón nem nézted? Melyik BIOS van fenn? Ajánlhatom az F5d beta-t? :DDD :R
Az eddigi BIOS-okkal 450FSB volt stabilan BIOS alól.Ennél feljebb nem tudtam tornázni. :(

[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#276) jugeen válasza vazimódó (#275) üzenetére


jugeen
addikt

F5d van fent most. amikor F4 volt, 8*400-on elindult, de ha kikapcsoltam és később újraindítottam, akkor folyamatosan restartolt. próbáltam minden beállítást. semmi sem segített. igaz, ezt még nem próbáltam F5d-vel. de ez lesz a következő. THX! :R

[Szerkesztve]

(#277) vazimódó válasza jugeen (#276) üzenetére


vazimódó
senior tag

Nekem is hasonló jelenséggel kellet szembesülnöm az F5d beta-val 515FSB-n.
Az F5d beta számomra eddig olyan FSB-beli növekedést nyújtott mint még eddig egyik BIOS sem. :C :R
500FSB-n 1 óra-t ment az Orthos beta 9-es priority-n.A 450FSB-ről mindenképpen nagy előrelépés.
Próbáld ki az F5d-t,remélem nem fogsz csalódni! :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#278) jugeen válasza vazimódó (#277) üzenetére


jugeen
addikt

THX! :R

(#279) vazimódó válasza jugeen (#278) üzenetére


vazimódó
senior tag

Igazán nincs mit! ;) :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#280) Hack3er


Hack3er
őstag

Hali!
Tuningolni lehet ugy DQ6-al mint a DS3-al?

(#281) Hack3er


Hack3er
őstag

Hali!
Van valakinek ilyen DQ6-ja?
mennyibe kerűl?
Hol lehet venni? :F

(#282) vazimódó válasza Hack3er (#280) üzenetére


vazimódó
senior tag

Ez alatt azt érted,hogy rejlik-e a lapban akkora tuningpotenciál,mint a DS3-ban?
Az 500FSB mit mond neked? Megfelel? Bár az F5D beta előtti BIOS-okkal nem ment 450 felé sehogy sem,de most mintha megtáltosodott volna. :C
Amennyiben jól tudom,a DS3-assal is 500FSB körüli értékeket lehet produkálni.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#283) Gorneck válasza vazimódó (#282) üzenetére


Gorneck
titán

Azt tedd hozzá, hogy nem kétfilléres rammal érted el ezt az eredményt...mert vkinek 430 és vége...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#284) gayer válasza vazimódó (#282) üzenetére


gayer
aktív tag

AZ 500fsb azért má' nem semmi gratula! :C De néztem vissza a hsz-eket hát a többieknek nem megyeget ennyit!

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#285) vazimódó válasza Gorneck (#283) üzenetére


vazimódó
senior tag

Teljesen igazad van. :R
Természetesen igen nagy szerepük van az 500FSB elérésében a ramoknak.Tehát a tuning 3 alapvető eleme,a jó proci,a jó lap mellé hozzájárulnak a ramok is.Akkor 500FSB akar elérni,nem árt ha olyan ramokat veszek melyek gond nélkül viszik az 1000Mhz-et.
gayer:Köszi :R
Eddig nekem sem ment ennyin 450FSB-n már el sem indult a gép. Gyakran restartolgatott meg sípolt 4400FSB-n is.

[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#286) Gorneck válasza vazimódó (#285) üzenetére


Gorneck
titán

Új bios segített?

Gorneck#1239

(#287) vazimódó válasza Gorneck (#286) üzenetére


vazimódó
senior tag

A válaszom egyértelmű igen. :)
Korábbi BIOS-okkal (F4c beta) közel 1óra erejéig sikerült 500FSB-t elérnem,de azt is úgy,hogy 440FSB-vel indítottam a gépet és win alól tuningoltam SetFsb-vel.1óra után kifagyott az Orthos.
Azt tapasztaltam még a korábbi BIOS-okkal,hogy hiába adtam a VFSB-nek és a VMCH-nak,semmi változás.Alap értékekkel értem el a windows-os 500FSB-t. :)
Most már valóban érzékelem,hogy számítanak ezek ha adok nekik plusz feszt.
Folyamatosan lépkedtem 440-ről, és folyamatosan adagoltam neki a VFSB-t és a VMCH-t. Olyan 460-ig volt elég az alap,aztán emelgetnem kellet.
Jelenleg +0.30V-ot adok mindkettőnek. Ettől viszont hiába emelem feljebb. +0.35V-al bejön még a win 510FSB-n,de az Orthos egy perc után kifagy.
Jelenleg közel 4 és fél órája megy az Orthos, 9-es priority-n,ezért még a natezés is körülményes,eléggé leterheli a rendszert.
Futtatom még egy darabig,aztán majd dobok fel képet.Remélem nem fagy ki. :DDD

[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#288) vazimódó


vazimódó
senior tag

Egy érdekesség amit az imént véltem felfedezni. :)
A BIOS-ban 1,4625V-ot állítottam be procifesznek,ám a CPU-Z szerint hol 1,408V-ot,hol pedig 1,424V-ot mutat.
Everest v3.00.626 szerint 1,41V
Everest v3.01.715 szerint is szintén 1,41.
Melyiknek lehet hinni? :F
Valójában az lenne a legpontosabb ha az ember ki tudná mérni multiméterrel. :DDD

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#289) AMATŐR válasza vazimódó (#288) üzenetére


AMATŐR
őstag

Szintén zenész! :(

A lapom szerint a procinak a normál értéke:1.325V, ilyenkor a CPU-Z 1.298 at ír ki.
Ha beállítom 1.35V ra, a CPU-Z 1.312 értéket mutat.
Remélem jön valaki, aki megmondja, mi az igazság! :F

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#290) vazimódó válasza AMATŐR (#289) üzenetére


vazimódó
senior tag

Szia!
Egyébként jól megy a procc? Rendben van minden?
Reméljük jön valaki és megmondja a tutit. :DDD :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#291) AMATŐR válasza vazimódó (#290) üzenetére


AMATŐR
őstag

Van a laphoz adott CD-m olyan progi, amivel meg lehet nézni, hogy memóriák hány voltot kapnak?

Persze, minden rendben, kivéve, hogy a voltokkal sötétben tapogatózom! :D

[Szerkesztve]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#292) vazimódó válasza AMATŐR (#291) üzenetére


vazimódó
senior tag

Az Easy Tune kiírja.Bár ez szerintem a BIOS-ban beállított értékre vonatkozik,nem tudom hogy a valóságban mennyire állja meg a helyét.
Lehet hogy a CD-n lévő verzióban még nem írja ki,de ha updateled a Gigabyte Live Update fülre kattintva a progit,akkor az új verzióban már benne lesz,sőt még a procifesz is állítható vele windows-ból.
Örülök hogy minden rendben. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#293) AMATŐR válasza vazimódó (#292) üzenetére


AMATŐR
őstag

Köszi az eddigi segítséget. :R

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#294) vazimódó válasza AMATŐR (#293) üzenetére


vazimódó
senior tag

Áááá! Igazán nincs mit. :R
Szivesen segítek.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#295) bbchris válasza vazimódó (#272) üzenetére


bbchris
senior tag

Megtaláltam a memó időzítéseket de én sem babráltam mert így is nagyon jól megy . Olyasmi menük jöttek elő hogy - Robust Graphic accelerator meg CIA2 - ez valami proci gyorsító meg még egy-két érdekes dolog . Most már 430 FSB-nél tartok 8-as szorzóval a Winfos elindul ugyan és a Super Pi is lefut de a 3DMark már nem . Viszont még amit észrevettem hogy mintha a ventillátorokat is jobban kezelné .

Én úgy használom a beállításokat hogy :
-Ramfesz +0.1 V
-MCH : +0.2V
-FSB : +0.1 V
-Procifesz : 1,4 V

Nem tudom hogy ezek így jók lehetnek ?

(#296) vazimódó válasza bbchris (#295) üzenetére


vazimódó
senior tag

A ramfeszt kicsit keveslem.Véleményem szerint 860Mhz-en 2,1V lenne az ideális,bár nem tudom,hogy a gyári specifikációi mennyi feszt engednek a ramoknak.
Szerintem az VMCH-t és az VFSB-t is növelheted +0.3V-ig.
Ha van valami jó hűtőd a procin,akkor 1,5V-ig mehetsz szerintem.
Dönts belátásod szerint. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#297) jugeen


jugeen
addikt

Azt hiszem megtaláltam a megoldást a problémámra. Eddig nem volt rádugva a PCIe_12V csatlakozó. Most, hogy rádugtam a csatit, a PCIe fesz.-t visszavehettem normálra. Valamint hajlandó a lap bebootlni 9x390-es FSB-vel is. Feljebb még nem próbáltam. Megvan a ma esti program :) :DD

(#298) vazimódó válasza jugeen (#297) üzenetére


vazimódó
senior tag

Na akkor sok sikert! Türelmetlenül várjuk az eredményeket. :)

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#299) savanyúcukor


savanyúcukor
csendes tag

:R
elsokorben mindjart egy ilyen ''respect'' for all
holnap erkezik a DQ6 -om
egy kis segitseget szeretnek majd kerni

a kornyezet amiben landol:

case: chieftec dragon DX-01BD-U
power: enermax liberty 500w
cpu: intel core 2 extreme x6800
memory: Corsair CM2X1024-6400 XMS2-6400 - 800Mhz
video: ASUS EN7900GTX/2DHT/512M/A
system hdd: wd raptor
scratch hdd: 2x hitachi 7k500

a cpu hutes egy thermaltake sonic tower lesz, radobva egy ventillatorral, amit pluszban huz kifele a hazba epitett hatso ventillator

elso kerdesem: mindjart szedjem is le hozza a legujabb bios-t? most hol tartanak? 5-os?

(#300) Mikádó válasza savanyúcukor (#299) üzenetére


Mikádó
senior tag

cpu: intel core 2 extreme x6800 :Y

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.