Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AMATŐR


AMATŐR
őstag

A Ramirisbe most érkeztek meg az első példányok! Én is befoglaltattam egyet. :DD

Tapasztalatokat, észrevételeket a témával kapcsolatban kérjük megosztani!

Gigabyte 965P-DQ6
az alaplap képe [link]
VR-Zone teszt [link]

Features:
LGA775 for Intel Core2 Extreme / Core2 Duo
Supports 1066/800/533 MHz FSB
Northbridge: Intel� P965 Express Chipset
Southbridge: Intel� ICH8R
Gigabit LAN Controller (Marvell 8053)
Realtek ALC888DD Channel Audio Codec
Supports DDR2 800/667/533 memory
Dual Channel architecture support up to 8GB by 4 DIMM slots
2 x PCI Express X16 slot(x16, x4)
3 x PCI Express X1 slots
2 x PCI slots
8 x Serial ATA 3Gb/s connector
1 x UDMA ATA 100/66/33 connector
Durability Enhanced- All Solid Capacitor Motherboard
Silent Pipe Cooling
Over-clocking Enhanced

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#2) Borisz76 válasza AMATŐR (#1) üzenetére


Borisz76
veterán

Hát akkor pont időben indítottad a topic-ot :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#3) AMATŐR válasza Borisz76 (#2) üzenetére


AMATŐR
őstag

Bízom benne, hogy megrohanják a nagykert, a hétvégén totális teszteknek leszünk szemtanúi! :C

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#4) Borisz76 válasza AMATŐR (#3) üzenetére


Borisz76
veterán

Az bizony jó lenne !!! Akkor nehezebben tudnék dönteni DS3 vs DS4 vs DQ6 :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#5) R3plica70


R3plica70
aktív tag

Egy szépséghibája van, az ára, ami vetexik a p5W DH-éval :( (nettó 48k)

(#6) AMATŐR válasza Borisz76 (#4) üzenetére


AMATŐR
őstag

A 3 lap közül nekem egyértelműen a DQ6 tetszik a legjobban, tuningot illetően itt a ph.-n lesz egy pár emberke aki a lap végét fogja feszegetni.
Kíváncsi vagyok, hogy jobb e mint egy Asus P5W DH ? Pontosabban, van e annyi nyűgje?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#7) S.Feri válasza AMATŐR (#6) üzenetére


S.Feri
őstag

Mindegyiknek megvan tuti a saját kis Nyűgje. Ennek is. A gyártók azért könnyen tesztelnek és válogatnak, mi végfelhasználók meg szívunk.
Reméljük nem lesz vele sok gond.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#8) S.Feri


S.Feri
őstag

A lapról a gyártói link: [link] akinek lesz kedve rak be képet.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#9) polisix


polisix
csendes tag

Nekem ilyen alaplapom van, más nem is jöhetett szóba a videokártya miatt, tényleg nem rossz :) Egy dolog nem tetszett, nevezetesen a lap közepe táján lévő csavar a hőcső miatt nehezen volt betekerhető. Erre ügyelhettek volna. Óráscsavarhúzóval fértem csak hozzá. Egyébként korrekt a lap, különösen a (dual) BIOS.

Itt egy alapos teszt: [link]

''An Extreme BIOS For Extreme Overclockers''
''12 pairs of complementary MOSFETs made by Vishay, each capable of up to 56A of Drain Current in room temperature.''
''0.056V of Vdroop on the 8 phase powered Asus P5WD2E Premium. -> 0.034V of Vdroop on the Gigabyte GA-965P-DQ6!''

''...no motherboard is perfect, but the Gigabyte GA-965P-DQ6 comes close.'' :)


És itt van rögtön egy mod is hozzá :) : [link]

Specifications
Processor

1. LGA775 for IntelŽ Core�2 Extreme / Core�2 Duo
2. Supports 1066/800/533 MHz FSB

Chipset

1. Northbridge: IntelŽ P965 Express Chipset
2. Southbridge: IntelŽ ICH8R
3. Gigabit LAN Controller (Marvell 8053)
4. Realtek ALC888DD Channel Audio Codec

Memory

1. Supports DDR2 800/667/533 memory
2. Dual Channel architecture support up to 8GB by 4 DIMM slots

Expansion Slots

1. 2 x PCI Express X16 slot(x16, x4)
2. 3 x PCI Express X1 slots
3. 2 x PCI slots

Form Factor

1. ATX form factor, 305 x 244mm

Internal I/O Connectors

1. 8 x Serial ATA 3Gb/s connector
2. 1 x UDMA ATA 100/66/33 connector
3. 1 x FDD connector
4. 3 x USB 2.0/1.1 connectors (support 6 ports)
5. 1 x audio pin header (support 8-Channel)
6. 1 x S/PDIF In pin header
7. 2 x IEEE1394 connector

Rear Panel I/O

1. 4 x USB 2.0/1.1 ports
2. 1 x RJ45 port
3. 1 x COM port
4. 1 x LPT port
5. 3 x audio jacks
6. 1 x IEEE1394
7. 1 x Optical SPDIF OUT
8. 1 x Coaxial SPDIF OUT
9. PS/2 Keyboard/Mouse

Unique Features

1. Durability Enhanced- All Solid Capacitor Motherboard
2. Silent Pipe Cooling
3. Over-clocking Enhanced

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#10) #gab_


#gab_
őstag

nagyon jo lap, én is ilyet akarok

(#11) westlake válasza AMATŐR (#6) üzenetére


westlake
félisten

jovo heten nalam lesz.. bizhatsz benne, hogy minden fellelheto voltmodot megcsinalok es ezekkel vagy rememekel, vagy halalat leli.. i975 birta a 2.0voltot :D
szemely szerint nagyon lecserelnem ezt a bugos p5w dh-t.. meg abbol is elegem van mar, hogy mindenki azt szajokozza, hogy a p5w dh a legjobb tuning lap (kozben meg meg senki nem nezte meg komolyabban a ph-n)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#12) polisix válasza westlake (#11) üzenetére


polisix
csendes tag

feszemelésnél melegszik betyárul a deszka, heatpipe ide vagy oda, szal 2V az vasaló lesz DQ6-on sztem... Azért kéz és lábtörést.

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#13) polisix


polisix
csendes tag

Kicseréltem a D940 gyári hűtését egy Scythe Ninja Plus-ra (SCNJ-1000P), ami kapott egy 1600 rpm-es S-FLEX-et. CPU 40-41 celsius. De megszenvedtem vele betyárul.

Persze szét kellett hozzá teljesen szedni a gépet. Ki az alaplapot és leoperálni róla a Crazy Cool nevű reverse side hűtést ([link]) az LGA és a NB alól. 3 csavar és két tüske fogta, nem tudom, mennyire fog hiányozni a lapnak a hátsó hűtőborda, egyelelőre úgy tűnik az S-FLEX ellensúlyozza, sőt. Korábban 40-42 celsius volt a deszka, most 36-35 az EVEREST Home szerint.







GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#14) AMATŐR válasza westlake (#11) üzenetére


AMATŐR
őstag

Bízom benned! :R Amíg nem érkezik meg a procim, addig a két lap között vergődöm./P5WDH-DQ6/
Abban biztos vagyok, hogy megtalálod a lap végét. Amelyikre azt mondod, hogy jobban megéri, azt veszem meg!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#15) polisix


polisix
csendes tag

Na, egy már biztos, nem jó nekik a Ninja. Sőt, semmi olyan, amiért le kell szedni a hátsó hűtőpanlet. Nem hittem volna, hogy ennyit számít. Másrészt fontos, hogy a CPU FAN-tól lefelé irányuló levegő körben átszellőztesse a hőcsővel összekötött bordákat. A Ninjanál ez ugye nem működött, meg sem lehetett fogni őket, tuzás nélkül.

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#16) Overlocker válasza polisix (#15) üzenetére


Overlocker
veterán

FSB eredmények vannak már?

(#17) westlake válasza polisix (#15) üzenetére


westlake
félisten

valoszinuleg en az egesz heatpipe-os okossagot letepem a laprol es lecserelem sima bordakra.. kell a francnak ez a szar..

Play nice!

(#18) AMATŐR válasza westlake (#17) üzenetére


AMATŐR
őstag

:Y :D

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#19) g@bo


g@bo
nagyúr

p5w dh lap áráért a rosseb venne 965-ös lapot. eszetlen tuningos igen. :F

(#20) slayer006 válasza westlake (#17) üzenetére


slayer006
addikt

:DDD

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#21) westlake válasza g@bo (#19) üzenetére


westlake
félisten

azok, akik rajottek, hogy a dq6 jobb lap mint a p5w dh..
hiaba is kezdesz el hoborogni, hogy igy meg ugy, a lenyeg az, hogy kapasbol 5 olyan okot fel tudok sorolni ami a dq6 iranyab billentene a merleg nyelvet.. es nem kell a 975-re ''vergodni'', mert semmivel sem er tobbet mint a 965.. (cf senkit sem erdekel)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#22) g@bo válasza westlake (#21) üzenetére


g@bo
nagyúr

sorold már az okokat.

aki nem idióta módon tuningol ( emberek 98 %-a ) annak sokkal jobb a p5w, kap egy halom kiegészítőt, ezt ne vitasd már.

aki a fórumtársak előtti villogást imádja ( pl. westlake ) az értelemszerűen az elérhető legjobbat akarja. :))

(#23) #gab_ válasza g@bo (#22) üzenetére


#gab_
őstag

''aki nem idióta módon tuningol''
miért idiota vki ha a maximumot akarja egy lapbol/procibol kihozni? :(((
''kap egy halom kiegészítőt, ezt ne vitasd már.''
és szted az emberek hány % használja a sok kiegészítőt? :U


[Szerkesztve]

(#24) g@bo válasza #gab_ (#23) üzenetére


g@bo
nagyúr

''és szted az emberek hány % használja a sok kiegészítőt?''

kicsit hülye kérdés nem? akkor minek vesz DH lapot 60 ropiért? disznek? :F


''miért idiota vki ha a maximumot akarja egy lapbol/procibol kihozni?''

attól függ milyen szinten teszi ezt. van egy egészséges szint. de az nem az, amikor hetekig ezzel görcsöl, és nem a teljesitmény a cél, mert használná, hanem a 4 ghz, a nyálverés.

(#25) westlake válasza g@bo (#22) üzenetére


westlake
félisten

ilyenkor jol bele kellene nyomni az ''arcodba'' azt a postodat, ahova asszem csak ennyit irtal nemes egyszeruseggel: ''jelenleg az asus p5w dh a legjobb tuninglap''.. akkor hazudtal, vagy pedig most? :U
es mielott meg beprobalkozni, amikor eztmondtad, mar regeg volt dq6
de nyugodtan tagadd csak le, nem fogok cseppet sem meglepodni..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#26) slayer006


slayer006
addikt

nem lehetne kijavítatni a topic címét Gigabyte DQ6 -ra :F
így olyan sz@rul néz ki ...

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#27) R3plica70 válasza slayer006 (#26) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Ja, és akinek van már ilyen szép kis lapja az írhatna némi tapasztalatot is, hogy ne csak az offolással dagadjon a topik :R
Engem természetesen a benne rejlő tuningpotenciálon kívül a hangja is izgatna, hátha valamilyen csoda folytán jobb lett mint a DS3/DS4. Tudom hallgassam erősítővel...de nekem fontos, hogy fejhallgatóval is szépen/dinamikusan szóljon, és ebben a jelzett lapok sajnos nem jeleskednek, mondjon akárki akármit :DDD

(#28) g@bo válasza westlake (#25) üzenetére


g@bo
nagyúr

báh. a P5W -vel gond nélkül toltam a procit 380 fsb-re, mikor a DS3 ( xar bios ) még 330 felett szétfagyott.
380 nem extrém tuning. Te 400 felett döngeted a melled.
nem egyről beszélünk.

a DQ6 nagykerára 48k ( ramiris ).

(#29) #gab_ válasza g@bo (#24) üzenetére


#gab_
őstag

''kicsit hülye kérdés nem? ''
miért is?
''akkor minek vesz DH lapot 60 ropiért? ''
hát biztos, hogy nem a sok kiegészítő miatt.
hanem pl: mien a lap kialakitása ( lehet e chipset hűtést cserélni, tuning stb. )
(DFI lapomért se a rengeteg kiegészítő miatt perkáltam ki 50kt)
''van egy egészséges szint.''
igen? :U :F

[Szerkesztve]

(#30) westlake válasza g@bo (#28) üzenetére


westlake
félisten

en nem fogok megint (mar nem is emlekszem hanyadszor) vitatkozni.. belefaradtam mar a ''harcba'', sajnos nem ertem teljesen ,hogy most mi is pontosan a problemad..jelen esetben az asus p5w dh-t es a gigabyte dq6-ot allitottuk szembe, de te meg ds3-as eredmenyekkel jossz :F mindegy.. nem dongetem a mellem, de azert megmutatom, hogy csak eddig jutottam: [link]

[Szerkesztve]

Play nice!

(#31) g@bo válasza #gab_ (#29) üzenetére


g@bo
nagyúr

'' DFI lapomért se a rengeteg kiegészítő miatt perkáltam ki 50kt''

magánügy. szerintem mindenki eldönti maga, miért és mennyiért vesz majd lapot.

DQ6 se lesz az átlagcsoró célpontja.

(#32) S.Feri válasza g@bo (#31) üzenetére


S.Feri
őstag

Ki, mit, mire használ, nem feltétlen kell minden lomot használni amit kapsz. :U

[Szerkesztve]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#33) polisix válasza westlake (#17) üzenetére


polisix
csendes tag

Azért ez a heatpipeos rendszer nem olyan rossz. Elég jó hatásfokú, jól kiegyenlít, sztem :)
(Mérsékelt) tuningra sztem tökéletesen alkalmas így is, de mindenképpen oldalról kell kapniuk a levegőt. Én egyelőre csak a design ''kupakok'' leszedésén gondolkozom.

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#34) westlake válasza polisix (#33) üzenetére


westlake
félisten

vettem 2 passziv bordat, azokat fogom felszerelni az eszaki es deli hidra.. a mosfetekre meg ki kell talalnom valamit..

Play nice!

(#35) polisix válasza westlake (#21) üzenetére


polisix
csendes tag

Az Intel oldalán mellesleg a 965 az, ami a Core 2-t támogatja, a 975 csak az alaplap gyártók szerint. Tudtommal. (bár változhatott is akár közben...)

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#36) westlake válasza polisix (#35) üzenetére


westlake
félisten

nem a chipset tamogatja a procikat!
945 alatt is mennek a korok..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#37) polisix válasza westlake (#34) üzenetére


polisix
csendes tag

Na, majd várom, hogy meddig jutsz :)

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#38) jugeen


jugeen
addikt

beszálltam én is ebbe a táborba.

respekt Nektek!

:R

Béke!

jugeen

(#39) death--- válasza g@bo (#24) üzenetére


death---
csendes tag

Én is úgy gondolom, hogy az emberek nagy része nem használja a kiegészítőket, nekem is dobozba állnak. Egyszerűen azért vesznek sokat 60k-ért lapot, mert nincs más, és a vételekor talán a legjobb lap volt. Persze teli van hibával.

Eszetlen tunningnak meg nem nevezném azt, hogy ha veszel már egy procit szeretnéd kihajtani. Átlagembernek meg ugye 6300 elérhető, meg mostmár 6400 (nem csak az ára miatt, egyszerűen ezeket tudod boltba megvenni), ezeket pedig egy p5w dh-ban nem hajtod ki....

Aki meg már kiad 100-200k-t a c2d-re váltás miatt, sztem tényleg szeretné a maximumot kihozni a rendszerből (én pl voltmodokat nem használok, és úgy gondolom sokan vannak még így), úgyhogy szerintem ez még nem eszetlen tunning kategóriába tartozik.

westlaket meg nemtudom miért fikázod, mert egyáltalán nem nyálverés az amit csinál, egyszerűen csak megosztja a tapasztalatokat a fórumon az egyes lapokkal, procikkal kapcsolatban. Hidd el ezzel rengeteg embernek segít, neki meg csak az ideje meg pénztárcája bánja...

[Szerkesztve]

(#40) vazimódó


vazimódó
senior tag

Sziasztok!
Az imént raktam össze a rendszert,de gond van.
Nem indul el. :O :O :O
A 12V ATX Power Connector a 2x2-t használom. A 4x2-t úgy látom hogy Pentium D EE procikhoz ajánlják.
A PCI 12V Power Connector-t csak akkor kell rákötni,ha mind a 2x16 PCIE slot-ot használni akarom ugye?
Elképzelhető hogy a Front Panel Jumper-nél nem jól dugtam össze a dolgokat,és ezért nem tudom indítani amikor be akarom kapcsolni?
Kár hogy nincs a lapon valami diagnosztikai jel,ami mutatná hogy kap-e áramot a lapom.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#41) Pietrosz válasza vazimódó (#40) üzenetére


Pietrosz
addikt

Első tippre nézd át, hogy jól dugtad-e össze a jumperokat, más nem jut eszembe :(

(#42) CriticalHit válasza death--- (#39) üzenetére


CriticalHit
őstag

Igazából mi is az a progi, játék, amit csak szénné húzott Core 2 Duo tud kiszolgálni?
A tuning hobbi. Érdekes feszegetni a határokat és látni mennyi is van még a CPU-ban de gyakorlati haszna nincs. Én inkább a legstabilabb, leggyorsabb és legjobb elrendezésü lapot keresem, mint a tuning képességet.
A P5B szépen muzsikál az új biossal, a DQ6-nak nem lesz könnyü dolga.[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#43) CriticalHit válasza polisix (#35) üzenetére


CriticalHit
őstag

D975XBX
Support for Intel® Core™2 Duo Processor in an LGA775 socket with a 1066 or 800 MHz system bus.[link]
Kell.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#44) vazimódó válasza Pietrosz (#41) üzenetére


vazimódó
senior tag

Köszi az ötlet felvetését és a segítséget :R :R
Erre gyanakodtam én is elsősorban és be is igazolódott a gyanúm.
A probléma megoldódott. :DD :C Elsősorban az én fáradságomból és lol-ságomból eredt valójában. :DDD
A power switch nevű jumper-t kettővel balra elcsúsztatva raktam fel. LoL! :DDD
Köszönet a kiváló lapért mirrmur kollégának és akik nélkül nem valósulhatott volna meg az üzlet:seatzola és westlake :) Mindannyian korrekt ületemberek. :R
Remélhetőleg minél több hasznos infóval szolgálhatok a jelenlegi és leendő tulajok számára a lappal kapcsolatban. ;)

[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#45) Pietrosz válasza vazimódó (#44) üzenetére


Pietrosz
addikt

Örülök, hogy segíthettem :DD

(#46) SeatZola válasza vazimódó (#44) üzenetére


SeatZola
őstag

Sok sikert, és remélem eléred az álomhatárt (1000) amira annyira vágytál! :))
Tényleg a DQ6-ban mennyi az MB hőmérséklete?

Rappi

(#47) vazimódó


vazimódó
senior tag

Pietrosz: :R :)
SeatZola: Köszönöm a jókívánságokat. :R Jelenleg alapfeszen tesztelem Orthos beta small FFT-vel.Full terhelés mellet 45fokra megy fel az MB hőmérséklete.


[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#48) SeatZola válasza vazimódó (#47) üzenetére


SeatZola
őstag

Hát ez a 45 fok is sok egy kicsit. Nekem.

Rappi

(#49) death--- válasza CriticalHit (#42) üzenetére


death---
csendes tag

Játkéok közül, pl rögtön 2:
WoW, Oblivion, nézd meg őket nem lebutítva, és mondd azt, hogy nincs szükség rá. Egyébként meg egy jól belőtt tunnin bőven lehet olyan stabil mint alap órajelen ;)

De egyébként a mostanában megjelenő játékoknál is szükség lesz rá

(#50) CriticalHit válasza death--- (#49) üzenetére


CriticalHit
őstag

Hiába is teszel egy 6800-as Extreme mellé gyenge VGA-t az Oblivion csak diavetités lesz. Ellenben egy 3700+San Diego és 1900XTX párossal már viszonylag jól muzsikál, Crossfire-ben pedig megtáltosodik. Vagyis a VGA a szükkeresztmetszet, mint ahogyan azt ez a teszt is világosan mutatja:[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.