Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) westlake válasza Rawulf (#349) üzenetére


westlake
félisten

nem halt meg.. holnap kapok egy uj dq6-ot.. majd jol megizzasztom, hogy a kiugorjon a szeme.. kenytelen voltam venni egy ujat, hogy le tudjamaz amcsi lapomat gariztatni ;)

Play nice!

(#352) westlake


westlake
félisten

allitolag kint volt a gigabyte.com-on a teljesen uj f5-os bios (nem az elozo f5 beta biosokbol csinaltak!) de nahn perc utan rogton beteptek azt is.. megint elkurtak valamit nagyon..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#353) vazimódó válasza Novai (#350) üzenetére


vazimódó
senior tag

Olvasgasd az előző hozzászólásokat és fény derül mindenre.
BIOS frissítés nélkül nem garantált hogy minden tökéletesen fog működni.Bár abban az esetben ha alapon akarod használni a géped,akkor előfordulhat hogy megúszod. ;)

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#354) jugeen


jugeen
addikt

kint az F5 BIOS, ha valaki mégiscsak próbálkozni szeretne vele [link]

(#355) jugeen válasza jugeen (#354) üzenetére


jugeen
addikt

Az F5 BIOS hivatalosan is kint van a Gigabyte honlapján: [link]

(#356) vazimódó válasza jugeen (#355) üzenetére


vazimódó
senior tag

Köszi a linket! :R
Próbálom és majd megírom tapasztalataimat.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#357) vazimódó válasza vazimódó (#356) üzenetére


vazimódó
senior tag

Error.
Can not load ROM image from BIN file.
Maybe BIN file size not match. :(

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#358) jugeen válasza vazimódó (#357) üzenetére


jugeen
addikt

:F

(#359) westlake


westlake
félisten

F5 Bios
[link]

Play nice!

(#360) bbchris válasza vazimódó (#357) üzenetére


bbchris
senior tag

Talán tedd fel a legújabb BIOS frissítő programot , nálam minden gond nélkül feltolta az F5-ös BIOS-t és működik is .

(#361) vazimódó válasza bbchris (#360) üzenetére


vazimódó
senior tag

Köszike a tippet. :) :R
Bevált.A CD-n lévő QBIOS megoldotta a problémát.
Kapásból is emeltem még 5FSB-t BIOS alól,tehát most 505x7,azaz 3528Mhz en megy a procc, 1,4V-al.
Azt vettem észre hogy az Auto memó időzítéseket 4-5-5-15-ről 4-6-6-17-re állította át az F5 BIOS az F5 beta-hoz képest.Más változást egyelőre nem tapasztaltam.
Mindenesetre biztató,hogy 5FSB-vel feljebb tornáztam,mindenféle reset-elés meg gépkikapcs. nélkül.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#362) westlake


westlake
félisten

vegre nalam egy mukodo peldany.. akkor kezdodjon a moka!! :D
voltmod-ra fel.. addig nem nyughatok, amig meg nem alazom a p5bd-t :D

Play nice!

(#363) jugeen válasza westlake (#362) üzenetére


jugeen
addikt

gl hf :DD

(#364) bbchris válasza vazimódó (#361) üzenetére


bbchris
senior tag

Nincs mit . Remélem még egy darabig jó marad ez a lap . Sajnos én nekem alig van időm behatóbban foglalkozni a lappal de majd Westlake barátunk az ilyet megoldja . Én továbbra is bízom benne hogy még egy jódarabig az egyik legjobb lap lesz ez .

(#365) vazimódó válasza bbchris (#364) üzenetére


vazimódó
senior tag

:R Reméljük,hogy sikerül odapörkölni a p5b-nek. Hajrá westlake! Volt mod-ra fel!

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#366) bbchris válasza vazimódó (#365) üzenetére


bbchris
senior tag

Így van . Mellesleg az P5B Deluxe-ok közül sem mindegyik megy ám úgy ahogy megy , szal még mindig az a helyzet hogy több Gigabyte lap megy jól mint Asus . Most az hogy egy-két emberke kifog egy jobbat az egy dolog .

(#367) westlake


westlake
félisten

aki conroe-t hasznal ebben a lapban es tuningolni is szeretne, nehogy az f5-os bios-t hasznalja! f4-es bios-al stabilabb a conroe tuning.. ugy latszik, hogy az allendale procikra csak ugy tudnak optimalizalni, hogy a conroe tuningot lerontjak

[Szerkesztve]

Play nice!

(#368) westlake


westlake
félisten

egy kis update
[link]

Play nice!

(#369) jugeen válasza westlake (#368) üzenetére


jugeen
addikt

thx az infoért! :R

(#370) #gab_ válasza bbchris (#366) üzenetére


#gab_
őstag

lol :D
az összes P5B Dlx megy BIOS frissités utan 500++-t

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#371) westlake


westlake
félisten

fajdalom, de a ds4/dq6 parosnal NEM lehet se fsb, se mch voltmodot csinalni :O
igyviszont elverzik a p5b deluxe-al szemben :(

Play nice!

(#372) westlake


westlake
félisten

jo kis droop van ennel a lapnal is.. biosban 1.550volt van beallitva, a proci terhelve meg csak 1.504 voltot kap :(

Play nice!

(#373) Rawulf válasza westlake (#371) üzenetére


Rawulf
őstag

Westlake : Jól sejtem, hogy a P5B-Deluxe lapon viszont olcsóbb elektrolitos kondik vannak?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#374) westlake válasza Rawulf (#373) üzenetére


westlake
félisten

igen, a lapon levo kondik fele meg a regifajta elektrolitos kondi.. viszont azok a kondik, amik tenyleg szamitanak, azok a p5bd-nel is aluhazas kondik..
megjegyzem, tudomasom szerint mar a regi fajta kondik a dragabbak ;)

Play nice!

(#375) #gab_ válasza westlake (#374) üzenetére


#gab_
őstag

én ugy tudom a régi kondik jobbak :F
van egy 1000éves DFI nf2m és 1 pupos kondi sincs rajta

(#376) westlake válasza #gab_ (#375) üzenetére


westlake
félisten

sok hozzaerto ember nekem is azt mondta, hogy valojaban a regi kondik jobbak, mint az aluhazas kondik.. megint biztos probaljak elhitetni az emberekkel, hogy valami ujabb, jobb dolgot kapnak.. a nagy luf@szt :D

Play nice!

(#377) #gab_ válasza westlake (#376) üzenetére


#gab_
őstag

:D
DFI VENUSnál mien nagy szám volt, hogy full alu kondik.. most meg egy ds3n is csak alu kondi van :D

[Szerkesztve]

(#378) bbchris válasza #gab_ (#370) üzenetére


bbchris
senior tag

Ja és mekkora is a szorzó 500 FSB-nél ?

(#379) #gab_ válasza bbchris (#378) üzenetére


#gab_
őstag

nekem?
nekem most csak a lap+proci van majd ha lesz ram elöször 8*400 utána 9*400+ ;]
és majd nézek egy 7*500 at

[Szerkesztve]

(#380) fulop_kornel


fulop_kornel
csendes tag

Sziasztok!

Windows Vistat használok és ha bekapcsolom az Intel QST-t akkor felismer egy Simple PCI Communication Device-t, és nincs hozzá driverem és sehol nem találtam. Esetleg nem tudjátok honnan lehetne szerezni? A Gigabyte oldalán van hozzá egy Intel HECI driver de az csak XP-hez jó.
Másik kérdésem, hogy ha be van kapcsolva ez a QST akkor a BIOSban írja a (G)MCH hőmérsékletét is, ami nekem nagyon magasnak tűnik, 63 fok. Ez nem probléma? Esetleg vmelyik hűtő nincs jól rajta?

(#381) westlake


westlake
félisten

sajnos a giga paros (ds4/dq6) elverzett voltmod hianyaban a p5b deluxe-al szemben.. legalabbis nalam.. ettol fuggetlenul minimalis tuninghoz jobb valasztas, mint a p5bd

Play nice!

(#382) bbchris válasza #gab_ (#379) üzenetére


bbchris
senior tag

Na , itt vagyok : Szóval 7*500 = 3500 Mhz mondjuk pl az én gépem is megy ennyin igaz 440*8 -al akkor majdnem ugyanitt vagyunk . De sajnos ez a max tuning amit ki tudtam hozni de pl Slett gépe is elindult pl 3700-on is bár akkor már nem volt stabil , ami még tuti stabil volt az a 430*8 = 3440 Mhz na ez még nálam is stabil volt . SZal akkor mégsem érdemes cserélnem lapot azért a pár Mhz-ért .

(#383) Gorneck válasza bbchris (#382) üzenetére


Gorneck
titán

Pláne úgy hogy a ram miatt állsz meg 430nál! :U ;)

Gorneck#1239

(#384) #gab_ válasza bbchris (#382) üzenetére


#gab_
őstag

''Szóval 7*500 = 3500 Mhz mondjuk pl az én gépem is megy ennyin''
nekem még nincs kész a gépem :D
majd ha kész lesz akkor nézem meg 7*500+n

(#385) westlake


westlake
félisten

elado ket darab uj qd6-os lap.. monjuk netto arban..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#386) bbchris


bbchris
senior tag

Lesz még itt újabb BIOS , a DS3-ra már F6-os BIOS is van , általában megfigyeltem hogy a DS3 után jön a DQ6-os-ra is újabb BIOS és közel ugyanazt tudja majd .

(#387) westlake válasza bbchris (#386) üzenetére


westlake
félisten

a ds3 f6 biosa ugyanaz, mint a dq6 es a ds4 f5-os biosa.. ugynakkor adtak ki oket :U ;)

Play nice!

(#388) Atesz530


Atesz530
csendes tag

Melyik BIOS-szal tudják P5Bdlx-ok az 500-as FSB-t? Nekem 0706beta van fenn 425 nél lehal. :O

(#389) Gorneck válasza Atesz530 (#388) üzenetére


Gorneck
titán

Ez nem az a topik! Inkább itt: [link] !

Gorneck#1239

(#390) bbchris válasza westlake (#387) üzenetére


bbchris
senior tag

Én meg teljesen abban voltam hogy a DS3-nak vannak nagyobb számú BIOS-ai . Azaz hogy arra jelenik meg előbb a BIOS ami újabb és utána a többire , hát látszik hogy nem ez a fő profilom .

(#391) bbchris válasza vazimódó (#361) üzenetére


bbchris
senior tag

Nálad az új BIOS firssítés után megy az Esay Tune-ban a ventillator beállítások a SmartFan , nálam tök szürke lett ez a menü és nem bírom a fordulatot állítani windos alól pedig olyan jó halk volt a gép azelőtt most meg zúgnak a ventik megint .

(#392) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok valaki próbálta már az SLI-t??Akkor kérem mondja el a véleményét
előre is köszike
nekem DS4-em van ahoz miért nem adtak SLI bridget?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#393) westlake válasza bbchris (#390) üzenetére


westlake
félisten

nem... mar egy ideje a giga mind a harom laphoz ugynakkor adja ki a bios-okat.. nagyon nem kulonboznek a lapok, igy egy biost megcsinalnak es atultetik a masik ket lapra

Play nice!

(#394) westlake válasza zed1983 (#392) üzenetére


westlake
félisten

azert nem adnak i965-os es i975-os laphoz sli hidat, mivel hivatalosan nem tamogatjak az sli-t mas kerdes, hogy moddolt driverrel ra lehet birni a lapokat az sli-re.. az megint mas kerdes, hogy a masodik (elmeleti) x16-os port csak x4-es modban tud mukodni.. ez mar jo kis savszel veszteseg

Play nice!

(#395) vazimódó válasza bbchris (#391) üzenetére


vazimódó
senior tag

Visszatettem az F5d beta BIOS-t,mert jobbnak tűnik a memó időzítéseket tekintve,mint a hivatalos F5d.Megmondom neked őszintén hogy nem állítgattam semmit a ventik fordulatszámán de kiróbáltam az Easy Tune-t és az a helyzet hogy lehet állítani mindent a Smart Fan memüben,kivéve a Cpu fan Settings,mert azt nem bírom levenni 100%-ról.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#396) jugeen


jugeen
addikt

Nekem sajna nem jött be sem az F5d, sem a hivatalos F5 BIOS sem. X-Fi kártyát nem szereti, 50 FSB-vel kevesebbet, tud, és ahhoz is még +0,05V MCH, és FSB feszt. kell adnom a deszkának. :(( F4-et használok újra.

(#397) westlake


westlake
félisten

leirom megint.. conroe procikhoz nem valo az f5-os bios.. allendale procikhoz viszont jobb, mint az f4-es

Play nice!

(#398) vazimódó válasza westlake (#397) üzenetére


vazimódó
senior tag

Nekem bejött az F5d beta. 440FSB vs 500FSB magáért beszél.Az igaz hogy valamennyi eddig kijött BIOS-t végigpróbáltam már és végül itt ktöttem ki.Az F4 BIOS-ban akármennyi feszt adtam MCH-nak,FSB-nek,semmi változás. Olyan mintha ezekre nem is reagált volna a lap.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#399) westlake válasza vazimódó (#398) üzenetére


westlake
félisten

nekem 20mhz-el instabilabb a proci tuning f5-os bios-al, mint f4-essel

Play nice!

(#400) vazimódó válasza westlake (#399) üzenetére


vazimódó
senior tag

Nálam egyelőre a magasabb FSB elérése volt a cél és az igaz hogy nem néztem meg hogy viszi e a 3,6Ghz-et 1,5V-al csakúgy,mint az F4 BIOS esetében. Időt szakítok majd rá és megnézem.Mindenesetre FSB szempontjából nélam jobban bejött az F5d beta.Legmagasabb órajelet tekintve meg kiderítem hogy viszi e a 3,6Ghz-et stabilan. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.