Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) haky válasza Batman (#100) üzenetére


haky
senior tag

Mindig ilyen lassú a Gigabyte oldala?Nagyon nehezn jönnke le a driverek.Még mindig senki enm reagált a kérdéseimre.Vagy senki sem tudja, h mi a teendő?Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#102) polisix válasza bbchris (#97) üzenetére


polisix
csendes tag

Én mindenképpen a DQ6-ra szavazok, ha nem számít az a pár ezres, ami a difi.

De -és ezért mást ez ne befolyásoljon semmiben; persze okosmotoros Fabrizio ezt sem érthette, mert nem olvasott vissza :) - nekem NEM IS VOLT más választásom akkor, mivel nem kezelte más normális deszka a 7950gx2-t.

A lappal továbbra is meg vagyok elégedve. Hátránya, hogy sztem kell nekik a hátsó hűtés is, amit pl. egy Scythe Ninja felszereléséhez le kell szedni. Nagy szívás, oda-vissza megcsináltam. Az új hűtőjük már barátságosabb.

A feszkók atomstabilak, ez tuningnál előny.

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#103) polisix válasza haky (#99) üzenetére


polisix
csendes tag

ja, ez a te igazságod. azaz mindenki hülye, aki nem te vagy...

''Aki okos ebből levonja a következtetést, aki meg hülye mivel ezek egyenes érvek azoknak meg szólok, h nyugodtan lehet velem vitázni. ''

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#104) haky válasza polisix (#103) üzenetére


haky
senior tag

Még mindig itt tartasz.Mind1. AHCI be van neked kapcsolva???a biosban..

Aki másnak retyvetyutyu...

(#105) polisix válasza haky (#104) üzenetére


polisix
csendes tag

nincs

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#106) haky válasza polisix (#105) üzenetére


haky
senior tag

NCQ-t tud a vinyód???

Aki másnak retyvetyutyu...

(#107) polisix válasza haky (#106) üzenetére


polisix
csendes tag

nem foglalkoztam vele, de sztem egyik sem. elegáns az ncq, de annyit nem számít (szeritnem). meg sem néztem, hogy a lapon lévő controller támogatja-e. nf4 tuti, ezt nem tom. de nem is ez volt a szempont (7950, mint mondottam volt...)

ST3200822AS
SAMSUNG HD300LJ
SAMSUNG SP2014N



[Szerkesztve]

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#108) haky válasza polisix (#107) üzenetére


haky
senior tag

Az sp-s samsungod sztem NCQ-s.Igen támogatja az ICH8R.És amikor az AB) pro-mban használta hát mit mondjak kb 2/3 idő alatt ment fel a windows. Meg sokkal dinamikusabbnak tűnik.Sztem az is.Jó dolog, csak ahhoz, h bekapcsold újra kell tenned a win-t.F6 floppy be AHCI mód stb stb.Lényeg, h ne Raid-et használd.De ha most a raid be van kapcsolva akkor elvileg az ncq-nak is mennie kell neked.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#109) jugeen válasza haky (#108) üzenetére


jugeen
addikt

Hi,

mi a különbség AHCI és RAID között? ha jól olvasok a soraid között, akkor az AHCI jobb?

THX!

:R

(#110) haky válasza jugeen (#109) üzenetére


haky
senior tag

Nem jobb annyi, h ha csak az AHCI van bekapcsolva akkor bekapcsolja a vinyón az NCQ-t viszont nem lesz Raid.Vagyis gyorsul raid nélkül.A raid pedig raid+NCQ. Én nem használom a raid-et 1 vinyónál érdekes is lenne. Így csak AHCI.De a régi lapok azt hiszem ezt nem tudták.Csak Raid-et.Külön csak NCQ-t nem.

Intel® Matrix Storage Manager provides software support for high-performance Serial ATA RAID 0 arrays, fault-tolerant Serial ATA RAID 1 arrays, high capacity and fault-tolerant Serial ATA RAID 5 arrays and high performance and fault-tolerant Serial ATA RAID 10 arrays on select supported chipsets using select operating systems. Intel® Matrix Storage Manager also provides support for AHCI Native Command Queuing for increased performance, matrix RAID for two RAID volumes on a single array, and an improved user interface for enhanced usability. Intel® Matrix Storage Manager is the software that enables Intel® Matrix Storage Technology.

Intel® Matrix Storage Manager requires one of the following I/O controller hubs:

Intel® 82801HR/HH/HO I/O controller hub (ICH8R) - RAID and AHCI
Intel® 631xESB/632xESB I/O controller hub - RAID and AHCI
Intel® 82801GHM I/O controller hub (ICH7MDH) - RAID only
Intel® 82801GBM I/O controller hub (ICH7M) - AHCI only
Intel® 82801GR I/O controller hub (ICH7R) - RAID and AHCI
Intel® 82801GH I/O controller hub (ICH7DH) - RAID and AHCI
Intel® 82801FR I/O controller hub (ICH6R) - RAID and AHCI
Intel® 82801FBM I/O controller hub (ICH6M) - AHCI only

AHCI:RAID off NCQ on
RAID:RAID on NCQ on

valahogy így működik.DS3-an nem megy a dolog.Csak DS4 v DQ6.Fontos az R betű:ICH8R

Aki másnak retyvetyutyu...

(#111) jugeen válasza haky (#110) üzenetére


jugeen
addikt

THX!

:R

(#112) haky válasza jugeen (#111) üzenetére


haky
senior tag

ha teheted kapcsold be az AHCI-t..Jó tanács.Feltéve ha a vinyód tudja az NCQ-t. Még 1 jó tanács újra kell telepíteni hozzá az XP-t.Különben kék halál.Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#113) jugeen válasza haky (#112) üzenetére


jugeen
addikt

RAID-ben mennek, és tudják az NCQ-t.

THX még 1x!

:R

(#114) haky válasza jugeen (#113) üzenetére


haky
senior tag

Nincs mit. :C

Aki másnak retyvetyutyu...

(#115) bbchris válasza polisix (#102) üzenetére


bbchris
senior tag

Köszi a választ , ilyenre számítottam . Nekem ez ennyi elég is , és a jóbarátom már intézi a is a deszkát és lehet hogy a héten lesz gépem , bár lehet hogy az A-DATA ramok késnek egy kicsit .

(#116) haky válasza bbchris (#115) üzenetére


haky
senior tag

Melyik lapot válaszottad?

Aki másnak retyvetyutyu...

(#117) jugeen


jugeen
addikt

Kezdem lámának érezni magam, mert nem találom a RAM beállítási lehetőséget a BIOS-ban. Segítsetek pls! Thx! :R

(#118) slayer006 válasza jugeen (#117) üzenetére


slayer006
addikt

CTRL+F1 ;]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#119) jugeen válasza slayer006 (#118) üzenetére


jugeen
addikt

THX Master! :R

(#120) bbchris válasza haky (#116) üzenetére


bbchris
senior tag

Ezt a DQ6-ost csak állítólag hiánycikk , hol lehet most jelenleg kapni elég gyorsan ?

(#121) haky válasza bbchris (#120) üzenetére


haky
senior tag

vision computer 1 nap alatt beszerzik.Üdv Jah teszteltem a DS4-est a nforce4 intel edition chipset mehet a francba:) ez sokkal gyorsabb. A win betöltés minden. Eddig 10-ből 10-pont a lapnak.Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#122) polisix válasza haky (#121) üzenetére


polisix
csendes tag

Igen! Húú, de hol is olvastam?! Volt vmi komolyabb elvérzés vmelyik külhoni nívósabb tesztben. Szal Intel alá Intel, ahogy eddig is...

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#123) polisix válasza bbchris (#120) üzenetére


polisix
csendes tag

Gépházat is próbáld (Váci u. 66) . De. rendeltem, du. nálam volt.

[Szerkesztve]

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#124) haky válasza polisix (#122) üzenetére


haky
senior tag

Ez így van. :))

Aki másnak retyvetyutyu...

(#125) PzJager


PzJager
csendes tag

Én 1 hete vettem isteni,nagyon jó.!!! Csak ajánlani tudom mindenkinek aki meg tudja fizetni,próbáltam az ASUS HOME Deluxot-is hát a közelébe sincs azzal a sok csili villi kütyüvel Wifi, távirányitó stb Elötte használtam Gigabyte 965P-DS3 vigyázat jó lap de akinek + táp csatis VGA karija van nem mindig fog elindulni csak a power többszöri ki be kapcsolásával,vagy egyáltalán nem. Nekem 7950 GX2 karim van de nem ment hiába az 560as chieftech táp. Kell a proci felöli oldalon a 2x12W táp csati, a DS3-nál csak 1van.
Egyébként a DQ6-ban agyon lehet huzni a ramokat főleg a weritech tipust,énis csak néztem hiszen ez csak sima brand és nagyon olcso. 2x1giga 32e ft. 4-4-4-12 beállitással alap 667ről 850ig +0,1 fesz emeléssel, +0,25 az időzités 3-4-4-9. A proci Core2 Duo 6400 (2.13) alap feszen 3,2 megy mint az állat :) ha valakinek van kérdése ide irhat pzjager@freemail.hu ;)

A hóhért elküldték a grimaszversenyre " eszméletlen fejeket tudott vágni"

(#126) polisix válasza PzJager (#125) üzenetére


polisix
csendes tag

mem86 is végigfut gond nélkül 3-4x ?

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#127) haky válasza PzJager (#125) üzenetére


haky
senior tag

Ez így van ezért is vettem DS4-et azon már 2x4pin-es 12V-os tápcsati van.Hagy ne dícsérjem a Tagan tápom:))...azon alapból mind a kettő van.:)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#128) polisix válasza haky (#127) üzenetére


polisix
csendes tag

Vagy HIPER Tpye-R modular ;)

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#129) polisix válasza PzJager (#125) üzenetére


polisix
csendes tag

A 7950gx2 topicban ([link])írd már meg, hogy mennyit nyom a kártyád Core 2-vel. Nekem D940 alatt fut, de sztem ez nem tudja kihajtani rendesen...

[Szerkesztve]

GA-965P-DQ6|D940@4000|DDR2-800|7950GX2|3D'06:8107|3D'03:34148|WaterChill| Hiper Type-R 580W|ThermalTake SHARK|ViewSonic VX912|Apple PowerBook :)

(#130) haky válasza polisix (#129) üzenetére


haky
senior tag

a 800-as ramok ugye 2.1V-osak.Manuálisan átállítottátok a biosban a feszt?Vagy 2.1V-on kezeli a lap alapból 1.8 helyett.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#131) slayer006 válasza haky (#130) üzenetére


slayer006
addikt

:( mindegyik 800 -as RAM megy 2.1v -on

pl.: A-DATA, Corsair XMS2(CL5), ...

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#132) haky válasza slayer006 (#131) üzenetére


haky
senior tag

De most hagyjam 1,8 v -on vagy az kevés lesz neki, mert a ram oldalűra 2.1 v van írva.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#133) haky


haky
senior tag

Na most ezt figyeljétek és okuljatok barátaim. Kedves fórumtársam lefordította nekünk a 965 vs 975 chipset-ről szóló témát.. Köszönet a fordításért Dudás Istvánnak.

Tessék a szöveg:

Bár az Intel szerint a P965 hivatalosan a “mainstream – középkategóriás”, míg a P975X a felső kategóriás, a teljesítmény megszállottjainak készített chipsetjük, az előbbi sok szempontból jóval előremutatóbb platform, mely így mégiscsak az „erőművek” üzemeltetőinek készül.



Az egyik leginkább figyelemreméltó példa erre a chipset északi hídjában található memóriavezérlő. A P975X memóriavezérlője 667 MHz-re korlátozott, míg a P965-é nem csak a 667 MHz-es de a 800-as DDR2-es memóriákat is támogatja. A DDR2-800 2,1 GB/másodperc többlet memória sávszélességet biztosít a rendszer számára. Az elméleti csúcs sávszélesség a 975X esetén 10,7 GB/s, míg a 965-nél 12,8 GB/s. Kb. egy hónappal ezelőtt elvégeztünk néhány tesztet Core 2 Extreme és Core 2 Duo E6700-as rendszereken mind DDR2-667, mind pedig DDR2-800-as RAM-okkal. A tapasztaltak szerint a DDR2-800 használata játékok alatt 2-4 %-os teljesítménynövekedést, míg a DivX konverziós és WME 9-es média kódolás során néhány másodperces gyorsulást eredményezett



Ahol a P965 igazán túlszárnyalja a 975X képességeit, az viszont a déli híd. Az Intel a vadonatúj ICH8 déli hidat építette be a P965-be, míg a 975X-be a régebbi ICH7 került. Az ICH8 rendelkezik néhány olyan szolgáltatással, melyek hiányoznak az elődjéből.



Kezdésnek említsük mindjárt a több SATA meghajtót, hat darab van az ICH8-ban az ICH7 négy darabjával szemben.(mindegyik támogatja a 3GB/s-os SATA üzemet). Tény, hogy ezzel az új déli híddal az Intel a soros ATA tárolásra történő gyorsabb átállást kívánja erősíteni, mert ez a lapka nem támogatja a továbbiakban a párhuzamos ATA meghajtókat. Az Intel egy ideje már megpróbálja előtérbe helyezni a SATA-t a PATA-val szemben: amíg öt évvel ezelőtt még minden létező chipset négy párhuzamos ATA eszközt kezelt (két ATA vezérlőn keresztül), addig az ICH6 déli hídjával kezdődően 2004. közepétől az Intel már csak két PATA eszközt támogat (egy PATA vezérlő található az ICH6-os déli hídban). Ezzel az új déli híddal az Intel tisztán láthatóan el kívánja végre mozdítani az „ipart” a SATA irányba, jóllehet sajnálatos módon az optikai meghajtók gyártói egyelőre vonakodva hajlandók csak alkalmazni a SATA interfészt – még a legújabb, első generációs Blue-ray vagy HD-DVD meghajtók is mind PATA csatolóval érkeznek majd. Szerencsére az alaplap gyártók, pl. a Gigabyte, felismerték ezt a hiányosságot és az Intel P965-ös alapú alaplapjaikat felkészítik külső vezérlő (nem az ICH-ba integrált) alkalmazásával a PATA eszközök támogatására.



A másik lényeges különbség az ICH7 és 8 között az USB támogatásban van. Az újabbik déli híd már tíz darab USB 2.0-es portot kínál szemben az előd nyolc darabjával.



A P965 a fentebb felsorolt előnyei ellenére rendelkezik egy ordítóan zavaró hiányossággal a 975X-szel szemben, mely leginkább a teljesítmény szegmensben zavaró: ez pedig a több GPU-s rendszerek (pl. Ati Crossfire) támogatásának teljes hiánya. Hiába vannak a piacon két PCIe grafikus porttal felszerelt alaplapok, beleérve pl. a Gigabyte saját GA-965P-DQ6-os lapját, a chipset maga nem támogatja az SLI-t vagy a Crossfire-t. E helyett azt az ideológiát mellékelik ezekhez az alaplapokhoz, hogy a második grafikus kártya használatával kiválóan meg tudunk hajtani további TFT vagy CRT monitorokat. Ez egy kicsit kiábrándító lehet azoknak a hardcore játékosoknak, akiknek szívügye Crossfire vagy SLI rendszerük Core2-re történő áthordozása, de ne feledjük, hogy ez csak a chipset hiányossága, nem az alaplapoké.



Ezen lényeges különbségeken túl a két chipset nagyon hasonló, mindkettő támogatja például az 1066, a 800 és az 533 MHz-es busz sebességeket, maximum hat egyszeres PCIe eszközt tudnak kezelni, mindkettő rendelkezik Intel High Definition audio és Matrix Storage támogatással, ugyanúgy, mint gigabites Ethernet vezérlővel. Teljesítmény szempontból is hasonló a két chipset, bár a GA-965P-DQ6 néhány tesztünkben megverte a 975X-ös alaplapokat.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#134) slayer006 válasza haky (#133) üzenetére


slayer006
addikt

Köszönet érte :R :R

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#135) haky


haky
senior tag

Vagyis Überállat lapunk van.Igaz nekem DS4 de az sebességben 1%-al sem amrad le a dq6-tól:))).KIrály.Az SLI meg nem annyira vonz.Igaz van 2 slot a lapon...Úgyis átállnak a gyártók lassan a kevesebb fogyasztású vga karikhoz.Növelik a gpu magok számát.Vagyis 1 is elég lesz.Nekem mind1, h 25 frame/sec-el vagy 90 fps-el fut a játék a lényeg, h legalább 25-el fusson, h ne akadozzon. :))

Aki másnak retyvetyutyu...

(#136) bbchris


bbchris
senior tag

Na elindult a konfigom , a kérdésem hogy van-e újabb Bios hozzá és valaki csinált-e már közületek WIndows alól frissítést vagy egyáltalán lehet-e Windows alól frissíteni a Biost ?

(#137) EQMontoya válasza haky (#135) üzenetére


EQMontoya
veterán

ha 25el fut, az beakadhat azért, és be is fog.

Same rules apply!

(#138) haky válasza EQMontoya (#137) üzenetére


haky
senior tag

Na jó akkor 30 fps. :))

Aki másnak retyvetyutyu...

(#139) haky válasza EQMontoya (#137) üzenetére


haky
senior tag

Dual PCI Express Graphics Slots
Intel® P965 Express chipset supports dual PCI-E graphics slots enable multi-view outputs which ensure maximum graphics performance for next generation GPUs and games

Ez van írva az alaplaphoz.Akkor most ez mi?Ez nem csak dual nézet.Itt teljesítményről is írkálnak meg játékokrók.Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#140) haky


haky
senior tag

GEIL ddr2 800-as ramok ma érkeznek meg hozzám.A memory support listában csak ddr2 533-ast láttam, h tesztelték már vele.Akkor most ez gáz lesz???Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#141) westlake válasza haky (#140) üzenetére


westlake
félisten

ha gyarilag cl 4 4 4 12/14-es akkor igen... mint mindenki masnak

Play nice!

(#142) bbchris


bbchris
senior tag

Nahh , összeraktam a lapomat , Alaplap DQ6-os . Nagyon állat minden jó , a hangkártya tényleg gagyi de legalább egy picit jobb mint a DS3-4 -é . A fejhallgatón a pótmétert egy bizonyos állásba kell tennem és akkor rtendesen szól , hát ugye nem Audigy . Az Lg 4167-est elég furán kezeli mintha zajos lenne tőle egy kicsit . Mindjárt egy kis kezdetnek jól esett a 25mp-es SuperPi .

Westlake : kérlek abban adj tanácsot hogy Windos alól megy -e normálisan a Bios frissítés nehogy elkúrjam újfent lapomat .

(#143) westlake válasza bbchris (#142) üzenetére


westlake
félisten

megy normalisan, en is onnan frissitettem a ds4-et es a dq6-ot is..
itt a legujabb update progi
[link]

Play nice!

(#144) Enso


Enso
csendes tag

Hali!

Most rendeltem meg egy E6400-as procit, meg gainward7600GT,+800-as ramokat de nem tudom milyen lapba tegyem őket. Felmerült hogy asus home deluxe vagy dq6-
Alapból nem sok különbség van a kettő között, ami meg van ez nekem most nem számít. A fontos az lenne, hogy vane már valaki aki felhúzta a dq6-on az fsb-t 500-ig a procit pedig 4 ghz-ig. ?egyik ismerősöm szerint ja, és ha igen akkor stabil?? Mer a forúmon szekálják az asus lapját ugyhogy szerintm kilőve, ''Gondok vannak a wifivel'' ''csak 430ig stabil az fsb vagy 450ig''van akinek 3,4ig se sikerült huzni, az ára sem kevés egyiknek sem. Szóval ha valakinek van és linkel tudná mutatni hogy mit lehet kihozni egy ilyen lapból 6400procival azt megköszönném! Vagy meggyőző ervekkel alá tudná támasztani, hogy a dq6 tényleg jobb mint p5wdh deluxe.
előre is köszi - :(

Enso

(#145) Enso


Enso
csendes tag

haky a 965kontra 975X-ért pedig thanks- a haverodnak. :)

Enso

(#146) haky válasza Enso (#145) üzenetére


haky
senior tag

Már írtam neki egy köszönetnyilvánítást:).Megjött a memóm.Nagyon szép:)).GEIL cl4-es ddr2 800-as dual channel kit.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#147) AMATŐR válasza Enso (#144) üzenetére


AMATŐR
őstag

A google a te barátod!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#148) haky válasza Enso (#144) üzenetére


haky
senior tag

Én inkább így fogalmaznék a Gigabyte jobb mint az asus.Eddig 2 asus lapom döglött meg +1 asus vga karim.gigabyte lappal/vga karival még egyetlen bajom sem volt.Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#149) AMATŐR válasza haky (#148) üzenetére


AMATŐR
őstag

Ez abszolút nem szubjektív vélemény, teljesen tudományos! :D

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#150) vazimódó válasza Enso (#144) üzenetére


vazimódó
senior tag

[link]
Egyelőre csak az 500FSB van meg és az is csak windows alól. A 4Ghz az még odébb van. :DDD

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.