Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1351) n00n válasza lúzer (#1350) üzenetére


n00n
őstag

És nem tudod körülbelül mennyivel lehet lassabb a visszaállítás? Ha vinyóról 2-3 perc, akkor DVDről 10? Vagy még több?

(#1352) lúzer válasza n00n (#1351) üzenetére


lúzer
veterán

nem tudom

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1353) n00n válasza lúzer (#1352) üzenetére


n00n
őstag

Akkor asszem ki kell próbálnom. Mindenesetre köszönöm szépen a segítségedet. :R

(#1354) Jag


Jag
senior tag

Van egy ghostom a rendszerről, a "C" particióról. Minap szarakodott a vas, gondoltam segáz, visszalököm seperc alatta a ghostot. Vissza is töltöttem, ám boot után a kurzor a bal felső sarokban csak villog és villog és villog...

Ötelt, hogy mi lehet a para?

(#1355) Zola007


Zola007
veterán

Valakinek lenne vmi ötlete a következőre:
Norton Ghost 14-el próbáltam copy drive és image funkciókkal is egyik vinyóról átrakni a c-t a másikra (1. pata 80 (16+60) 2. sata (17+220)) siker nélkül
Vmiért csak nem akar rendesen felállni az xp, image recovernél sem. 80-as C-ről 250-es nagyobbik részére csináltam képfájlt, ezt követően kivettem a 80-t, MBR elméletileg át van írva a sata-n is, de mindig megáll a boot 1 csík után bejövő kék microfos windows képernyővel. Mindkettő NTFS, még méretben sem tér el nagyon, d-t is átraktam, lapozófájl-t nem hiányolja mert nincs.

3 hszt találtam ilyen problémával, de egyik sem került megoldásra.
Ha vki tud használható infót adni, legyen szíves tegye minél hamarabb.
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1356) lúzer válasza Zola007 (#1355) üzenetére


lúzer
veterán

pata-sata átállás tud szivatni

1. tipp - ghost előtt regedit, törölni kell a HKLM\SYSTEM\MountedDevices kulcsot
ha gond van ez előző ghostról vissza tudod rakni

2.tipp - biosban kapcsold ki a nativ sata mode-t (dsable)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1357) kelzsoca válasza laszloarpad (#1340) üzenetére


kelzsoca
félisten

Klónoztam egy sata vinyót,ami tökéletes lett,szeretném usb helyről üzemeltetni vele az op rendszert.
Hogyan lehetséges ?a biosom támogatja az usb és bootolást.
Ha valaki tud segitsen.
Köszönettel és üdvözlettel

Ez így ebben a formában nem fog működni!
Egy módosított XP kell aminél már rendszerindításkor betöltődnek az usb illesztőprogramok, különben kékhalál :)

(#1358) harylmu


harylmu
őstag

Sziasztok! Na megvan a teljesen új gépem, és azt szeretném elmenteni mind a kettő partíciót mondjuk egy dvd-re. (hdd: sata2) Ez a GHOST2003 boot image megfelel a célra? :)

(#1359) harylmu válasza harylmu (#1358) üzenetére


harylmu
őstag

acronis true image lett belőle... :)

(#1360) Gyúrma


Gyúrma
tag

Háj!

Lenne 1 n00b kérdésem :D :

Szeretnék a frissen feltelepített rendszeremről(vista x64) 1 backupot csinálni Norton Ghost 14-el. Ha én csak a rendszerpartíciórol csinálok, de a feltelepített progik 1 másik partíción vannak akkor visszaállításnál(a feltelepített progik természetesn megmnaradnak a másik partííción) fognak működni ezek progik :F Magyarúl ha én mondjuk használom 1 évig ezt a rendszert akkor a progik nem írnak a rendszervinyóra csak arra a partícióra ahova telepítve vannak?

Előre is kössz a helpet :DD

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#1361) Kernel válasza Gyúrma (#1360) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez mindig az adott program működésétől függ, hogyan írta meg a készítője. Egy összetettebb, bonyolultabb program, ami mélyebben nyúl a rendszerbe (pl. Office) nem fog működni önmagában.

Egyszerűbb programok viszont igen. Én régóta törekszem az egyszerű, önmagában is működő (portable) programok használatára, amit külön a D:\Programok mappában tartok, és a Windows cseréje után máris működnek.

Van, amelyik első indításkor létrehozza a registryben a szükséges bejegyzéseit, van amit regisztrálni kell, esetleg egy regfájl lefuttatásával ez meg is oldható. Van, amelyik fájlokat igényel a System32 mappában, vagy máshol (Application Data, Common Files stb). Van, ami a saját mappájába ment minden szükséges adatot, beállításokat, akár leveleket is (POP Peeper, POP Tray stb.).

A Total Commander *.ini fájlok ott tarthatók, ahol én akarom, a uTorrent sajátossága, hogy először a saját mappájában keresi a beállítási és torrent fájlokat, ezért egyszerűen oda kell másolni, így megkerülhető az "Application Data". A Nero 6 is könnyen megpiszkálható, Nero 7 már nehezebben, de a neten arra is van megoldás. Ez csak néhány példa, láthatóan mindenkinek magának kell kitapasztalni a kedvenc programjai működését.

Vagy letölthetők kimondottan portable programok is, ami már alapból fel van készítve:

http://portableapps.com

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1362) Gyúrma válasza Kernel (#1361) üzenetére


Gyúrma
tag

Thx a kimerítő választ :)) :))

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#1363) tzolo


tzolo
csendes tag

Szeva!
Acronis Tr. Image Home 11-el szeretnék telepítést elvégezni.
Egy frissen telepített "szűz" rendszert (Win és más programok) lehetne-e másik partícióra vagy merevlemezre "varázsolni", hogy megússzam a telepítgetés hosszas maceráját, nem beszélve a Win Xp akt.kód beszerzést a telefonos ügyfélszolgálattól.
:F
Bocs ha túl nagy a lámaság :R

(#1364) rétisün válasza tzolo (#1363) üzenetére


rétisün
veterán

elvileg működnie kell, ha ugyanolyan gépre másolod a rendszert. más gépnél bekavarhatnak a különböző alkatrészek, illetve az ebből származó driverproblémák.
tipp: ne tegyél fel drivereket, és úgy mentsd el a rendszert. aztán a másik gépen, driverek nélkül nem lehet ebből gond.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1365) tzolo válasza rétisün (#1364) üzenetére


tzolo
csendes tag

Köszönöm a választ, de a lécet egy kicsit tekerjük lejjebb, ezt így nem tudom átugrani.
Tehát van az Acronis Tr. Image Home 11.
Elindítom,

1 - Backup and Restore
2 - Disk Utilites

Merre tovább? Nálam a Disk U.-ben lévő Clone Disk a megcélozandó.
Jól gondolom?
Valami ilyen formában kellen átvezetni az "erdőn".
A http://www.hoc.hu/print.php?cikk=374 végignéztem, de nem segít.
Nem másik gépre akarok telepíteni, hanem ugyanazon gép másik merevlemezére illetve adott merevlemez másik partíciójára.
:F :R

[ Szerkesztve ]

(#1366) lúzer válasza tzolo (#1365) üzenetére


lúzer
veterán

mi értelme másik partícióra átmásolni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1367) Kernel válasza tzolo (#1365) üzenetére


Kernel
nagyúr

A partíciókhoz kötött betűjelek a registryben tárolva vannak:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

Ez kellemetlenséget okozhat a klónozott Windows indításakor, amennyiben a számítógépben jelen van a régi partíció (eredeti rendszer) is. Pl. bootol a második partíció, de a Windows mégis az első partíció Doc&Settings mappájában tárolt profilt fogja betölteni, Asztali elemeket stb. Mivel az van C: meghajtóként beazonosítva, így olvassa ki a registryből.

Ezek a kellemetlenségek teljes mértékben elháríthatók, némi tapasztalat birtokában.

Ettől független téma, hogy az aktivációs fájlokat el lehet menteni (WPA.DBL, WPA.BAK) és újratelepítés után be lehet tenni a friss rendszerbe, ettől az ismét aktivált lesz. Persze csak azonos hardveren. (Ezek a fájlok a hardverhez kötöttek). Ebből következően az eljárás legális, MS által dokumentált.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1368) tzolo válasza lúzer (#1366) üzenetére


tzolo
csendes tag

Az alig használt rendszert szeretném többszörözni.
Egyet munkára használva, egyet játékra, egyet tartaléknak ha beüt a Windows elfáradás.
Jelenleg is 3-szor van a gépemen az XP.
Csak az újratelepítés gyönyöreit szeretném elkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#1369) tzolo válasza Kernel (#1367) üzenetére


tzolo
csendes tag

Köszönöm a választ, ezt még emésztenem kell.
De ha Valaki végigvezetne a kérdezett programmal történő teendőkön, megköszönném. :R

(#1370) rétisün válasza tzolo (#1369) üzenetére


rétisün
veterán

valószínűleg többet kellene a 3, klónozással létrehozott win működésrebírásával vesződnöd, mint ameddig a 3-at feltelepíted. uis. ha telepíted, a 2., 3. már látja, hogy van fenn egy oprendszer, és "úgy települ" a klónozott wineknél neked kell "megértetned" velük, hogy nincsnek egyedül :D és mindegyik bootoljon, ahogy kell.
némileg megkönnyíti a dolgot, ha külön vinyón lennének, és a biosban állítgatod be a kívánt oprendszer vinyóját a bootsorrendben.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1371) Kernel válasza tzolo (#1369) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van egy magyarul beszélő Ghost video, másik fórumon mentettem, feltöltöttem:

http://signal.uw.hu/oktatofilm.rar

(Nem mintha ebből tanultam volna a Ghost kezelését, hiszen az elég egyszerű, csak gondoltam, másnak még jól jöhet.)

De ha már ott a Windows több partíción, én Total Commanderrel is hamar elintézem az ilyesmit. Pl. boot a második Windowsba, majd tömörített másolatot készítek az első Windowsról. Ugyanezt fordítva is meg lehet csinálni. Visszaállításnál a saját helyére minden további nélkül vissza lehet másolni mindegyik mentést. De ha mondjuk az elsőről készült mentést a második partíción szeretném feléleszteni, már trükközni kell.

Ennek lényege, hogy a MountedDevices azonosítókat érvényteleníteni vagy törölni kell, vagy átnevezni (felcserélni a betűjeleket). Regedittel át lehet nyúlni a másik Windows registrybe (offline Regedit), ennek is megvan a módja.

Ha az azonosítók törlését választom, első boot során a Windows újraosztja a betűjeleket, a C: betűjelet is. Ami leglényegesebb ezt az aktív partíciónak adja, amit ki lehet használni oly módon, hogy a második partícióra klónozott XP első indításakor a második partíciót aktívként kell megjelölnöm, legalább az első indítás idejére, míg megkapja a C: betűjelet és letárolja a registryben. Később az aktív jelet vissza lehet rakni az első partícióra és az ottani ntldr/boot.ini segítségével történhet a multiboot.

Ízelítőként talán ennyi, aki számára ez nem világos, három partícióról három mentést készítsen és mindegyiket csak a saját helyére másolja vissza, ha nem szeretne kavarodást.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1372) tzolo


tzolo
csendes tag

Nagyon megköszönöm a segítségeket.
Feldolgozom a kapott infókat.
:C :R

(#1373) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ghostoláshoz van valahol ima kiterjesztésű bootable ghost image? Neroval szeretnék egy dvd-re írni képet, meg bootot. Csak ugye nincsen ima kiterjesztésű bootom ghosthoz, isobuster meg ilyen formtumban nem tud leszedni. Jól látom?

I am having fun staying poor.

(#1374) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ghostoláshoz van valahol ima kiterjesztésű bootable ghost image? Neroval szeretnék egy dvd-re írni képet, meg bootot. Csak ugye nincsen ima kiterjesztésű bootom ghosthoz, isobuster meg ilyen formtumban nem tud leszedni. Jól látom?

I am having fun staying poor.

(#1375) Drizzt válasza Drizzt (#1374) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Up légyszi!

I am having fun staying poor.

(#1376) lúzer válasza Drizzt (#1375) üzenetére


lúzer
veterán

iso fájl is lehet bootolható, nekem pl. olyan van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1377) _XXXXX_ válasza Drizzt (#1374) üzenetére


_XXXXX_
tag

pü. ment

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#1378) Kernel válasza Drizzt (#1374) üzenetére


Kernel
nagyúr

A boot-image, amit az íróprogramok kérnek ilyenkor, tömörítetlen, szektorszintű másolat. Átírhatod a kiterjesztést, amilyenre akarod, vagy kiterjesztés nélkül is elfogadja némelyik program.

Az IsoBuster által kimentett boot-image is csak egyszerű szektormásolat, egy vagy több szektorról (512 byte és többszöröse), vagy akár 1-2 floppy-lemeznyi méretben.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1379) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Fater új gépén csak USB van így csak USB-s bill-t tud használni amit a ghost nem simer fel.
Van vmi megoldás vagy tudtok mondani egy alternatívát ami felismeri?

"Csak úgy mondom"

(#1380) lúzer válasza Csapi007 (#1379) üzenetére


lúzer
veterán

milyen gép ez?
mi is most vettünk, de a bill. még ps2 az egér már nem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1381) akaido válasza Kernel (#1371) üzenetére


akaido
addikt

Jó a videó, köcce szépen! :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#1382) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Légyszi segitsetek Nekem!
A gond az, hogy lemetettem egy particiót ghost 9.0-val.
Eddig minden rendben!
Egy Abit NF7-S lapról van szó.
A gond pedig az hogy DOS-ban nem látja a SATA meghajtót!
Illetve az nem lenne baj, hogy DOS-ban nem látja, de sajnos a Ghost sem látja! :W
És mivel a lementett file is azon a meghajtón van, plussz a sata-s vinyóra kéne telepiteni ezért probléma ez!
Ezt hogyan lehet megoldani??

Légyszi segitsetek!!!!!!! :R :O

(#1383) iwu válasza Attesz (#1382) üzenetére


iwu
addikt

beteszed egy olyan gépbe, aminek a satáját kezeli a ghost 9, vagy egy újabb ghostal próbálkozol, ami kezeli a satádat (és valszeg elboldogul a régi ghost állományoddal)
Üdw:iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1384) chungee


chungee
addikt

Hy népek!

Jelenlegi 80as vinyóm felépítése Nos ez helyett lesz másik vinyóm, 300as. Az a kérdésem, hogy így cakk-pakk át tudom vhogy "teleportálni" a ghost-val:F Anélkül, hogy megint particiónálni és újra kelljen rakni a 2 win-t az új vinyóra. Naon praktikus lenne nekem, ha vki tudna megoldás rá. Köszi előre! :R

(#1385) iwu válasza chungee (#1384) üzenetére


iwu
addikt

be tudod állítni, hogy az új hdd mérethez automatikusan arányosan beállítsa a ghost, vagy te is állítgathatod partíciónként a méreteket, vagy maradhatnak az eredeti méreten is, és utólag növeled az utolsót vagy csinálsz még 1 partíciót az üres helyre...
ÜDw:iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1386) Attesz válasza iwu (#1383) üzenetére


Attesz
aktív tag

Nagyon köszönöm a segitséget!
Már csak az lenne a kérdésem, hogy szerinted melyik verziót keressem????

Üdv

Attesz

(#1387) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!
Van egy 36GB-os Raptorom, tervezem egy 150GB-os Velociraptor beszerzését. Rendszer HDD-nek használom és szeretném az Újat is ennek használni. Az új vinyót szeretném ketté formázni és az egyik particióra XP menne, a másikra Vista. Az XP-s particiót szeretném újratelepítés nélkü megúszni, lehetséges valahogy? Át lehet költöztetni egy komplett rendszert az új vinyóra?
Ha igen, akkor hogyan és milyen programokkal?

köszi előre is a válaszokat!

Nem baj ha szájbarágósan el tudja valaki magyarázni... :)

www.windydigital.hu

(#1388) iwu válasza Attesz (#1386) üzenetére


iwu
addikt

mi a cél. a legjobb szerintem, ha a z eredeti méretben hagyod, és az üres helyre még egy partíció. nekem egyszer elbaltázta, mikor összevissza variáltam a méreteket, de általában az sem gáz...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1389) iwu válasza szelesjanos (#1387) üzenetére


iwu
addikt

maradjon az eredeti partíció méret, úgy csináld a ghostolást. ezáltal lesz xp-d, a vistát meg ráereszted a maradék helyre, és ő megcsinálja a bootmenüt, meg minden mást...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1390) szelesjanos válasza iwu (#1389) üzenetére


szelesjanos
tag

A cél az lett volna, hogy elfelezem a 150GB kapacitást egyenlően és úgy rakom fel a két oprendszert...

www.windydigital.hu

(#1391) iwu válasza szelesjanos (#1390) üzenetére


iwu
addikt

akkor úgy ghostolod le a lemezt, hogy átírod a partíció méretet amennyire akarod.és utána a pista...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1392) szelesjanos válasza iwu (#1391) üzenetére


szelesjanos
tag

A Ghost-t hogy lehet úgy megcsinálni, hogy dvd/cd-ről bootoljon és úgy lementeni a HDD tartalmát, melyik verzióban van ez benne?

www.windydigital.hu

(#1393) chungee válasza iwu (#1385) üzenetére


chungee
addikt

Ööööh... részeltesebben:F Buta vaok ehhez :B

-Először is hányas verzió ghost kell:F
-Menüjében milyen címszót keressek:F

(#1394) iwu


iwu
addikt

mindkettőtöknek, ghost 9 tudja már ezt, bár az nem minden satát kezel le...
ha nem találtok gh9et, toljatok pü-t.
ha ez megvan, akkor keresünk egy manualt:)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1395) Kernel válasza chungee (#1384) üzenetére


Kernel
nagyúr

A fotó szerint sajnos logikai meghajtón van a Windows, ami azt jelenti, hogy a rendszerindításhoz szükséges fájlok (ntldr stb.) ott nem lehetnek. A számítógép mindig primary partícióról indul, ami itt a 8 MB-os bootpartíció, vagy inkább Lemez 0 meghajtón található, mivel az van előrébb a boot-sorrendben, bár itt lehet bizonyos kavarás.

A képen látható "Rendszerindítás" felirat megtévesztő, a Windows egyfajta hülyeségéből adódik, ebben az esetben csupán arra utal, hogy ez a Windows könyvtár partíciója. Logikai meghajtó nem lehet a számítógép boot-partíciója, mivel az MBR-kód csak primary partíciót bootol.

A zöld keret jelzi a kiterjesztett partíciót, a világoskék sáv a logikai meghajtókat, sötétkék az elsődleges partíció.

Az ntldr és társai átmásolhatók a Windows saját partíciójára, boot.ini módosítandó, utána következhet a klónozás az új vinyó elsődleges partíciójára. Ha nem bír elindulni, a szokásos MountedDevices probléma elhárítása szükséges.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1396) Kernel válasza Attesz (#1382) üzenetére


Kernel
nagyúr

BIOS-ban IDE kompatibilis módba kellene állítani a SATA vezérlőt, ezután jó esetben látja a DOS, ezzel együtt a Ghost is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1397) Attesz válasza Kernel (#1396) üzenetére


Attesz
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segitséget!

Ha Én is segithetek Neketek 1 picit!
Mindenkinek csak ajánlani tudom a Norton Ghost 14-et.
Van benne egy olyan funkció, Driver betöltése!
Nagyon super!! :C
Betöltöttem a drivert és már látott mindent amire szögségem volt!

Szóval aki tudja haszálja ezt a verziót, mert nagyon jó!!!

Üdv

Attesz

(#1398) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Készítettem egy bootolható pen drive-ot az Acronis true Image 10-es HOME-al. Beállítottam a biosba hogy usb-cdrom-ról induljon meg azt is hogy usb-fdd usb-zip de nem arról indul a gép,hanem betölti a windowst,miért?

moto g72, Ninebot d28e

(#1399) fradi81


fradi81
veterán

NA mostmár látja az USB-t kiírja acronis loader... de nem tölt semmit, 5let?

moto g72, Ninebot d28e

(#1400) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok !

Jó régen ghost-oltam ...még az 5.1 v idején , FDD-vel és kizárólag Disk to Disk .
Nos most ismét szükségem lenne egy ilyen "másolásra" csakhogy a NG 14 valami miatt nem csinálja meg rendesen :(
Adott egy 10 GB HDD amiről egy 40GB-ra kéne áttolni a cuccost .(ATA HDD-k , külön IDE kábelen vannak)
Szóval elindítom a "Copy My Hard Drive funkciót" , kiválasztom a 10csigás vinyót , hogy arról mindent .. majd a cél vinyót (40GB) és dolgozik is 5-6 percig .
Ja , pipa berakva "set drive active (booting OS)" és a "copy MBR" elé .

Mikor végez , ugyan azok a fájlok vannak mindkét vinyón , de nem boot-ol a gép . Bekapcsolás után csak fekete képernyő ...
(pedig win alól nézve is aktív a vinyó)

HELP :O !

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.