Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) [HUN]Zolee válasza petykka (#49) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

ezt megint kéccer nyomtam meg :)

[Szerkesztve]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#52) petykka


petykka
csendes tag

koszi az ertelmes hszt szal UP!

(#53) WuDu válasza petykka (#48) üzenetére


WuDu
tag

boot floppy: DOS ghost nem tud DVD/CDre irni tudtommal, csak ha winben ghostolod le a progit. Van olyan opvio, hogy CD/DVDre irja ki, és be lehet allitani, hogy boot is legyen rajta.
mukodes (gostolas): elinditod / elindul a DOSos ghost, kiválasztod a *.gho-t, meghatározod benne a felirando particiot, majd az a particiot, ahova azt rakja fel.
ekkor viszont nem kerul fel a boot resz, az csak akkor ha a TELJES lemezt rakod ujra, tehát DISKet ghostolsz le.

(#54) DamonBounce


DamonBounce
tag

Sziasztok!

Nincs türelmem és időm az egész átrágásához, csak egy-két kérdésem van.

Norton Ghost 9 csinált egy partíciómból backup file-t. Kaptam egy sv2i és egy v2i kiterjesztésű állományt. Ha újra akarom rakni majd valamikor akkor ezeket csak a Norton Ghost tudja újrarakni?
Ha csont meghal a gép és csak dos van akkor fel lehet rakni valahogy? (hogy?)
ha kiírom dvd-re bebootol önmagától? (akkor elég kiírni simán vagy úgy kell backupolni hogy rögtön dvd-re írja?)

Előre is köszi

(#55) DamonBounce


DamonBounce
tag

ja ezt átrágtam volna, azt hittem több hozzászólás van

(#56) DreamR


DreamR
csendes tag

A Ghost 9.0 backup lemezeiről nem lehet a rendszert bootolni. A Ghost 2003 bootlemezek nem tudják az új image file-okat olvasni. Teljes rendszer visszaállítás esetén csak a Symantec ''Recovery Disk''-je használható. Ez bootol, visszaír, verifikál stb. A Recovery Disk nélkül a backup-ok semmit sem érnek. :((

(#57) DamonBounce válasza DreamR (#56) üzenetére


DamonBounce
tag

közben erre figyeltem fel:

Norton Ghost V9.0 2005 bootable

ez van nekem

a bootable nem azt jelenti hogy bootol?

(#58) DreamR válasza DamonBounce (#57) üzenetére


DreamR
csendes tag

Akkor mi a gondod?. A ''Recovery Disk'' csak a ''Systemworks Premier''-esetében külön lemez. Ha különálló Ghost 9.0 bootable CD-d van, azon rajta van a ''Recovery Disk'' is. Egyszerűen a erről - a korábban telepítésre használt - CD-ről indítod a rendszert. A ''Recovery Disk'' elindul - nem túl gyorsan, türelem kell hozzá. Helyreállíthatod a rendszert, a HD-t, verifikálhatsz, víruskereshetsz stb. Még help is van benne.:DD

(#59) paff


paff
tag

Hali!

Az volna a problémám, hogy van egy 1.7GB-os winchesterem egy összeomlott fat32-vel, és ezt szeretném archiválni, hogy később ki tudjam buherálni belőle az adatokat. Nos erre lehet használni ezt a programot?

Köszi

paff

(#60) vjannus2


vjannus2
tag

én elolvastam az összes ghost topicot: volt igen sok, de erre nem találtam meg a válszt, vagy ha igen akkro már nem élet:(

van 1 4.3-s hdd amiről leszedném a win 2003-t gohostal és visszatölteném a 30gb-ra , an akkkro ezt hogy kell clone.... image...
a lényeg az hogy floppy kilőve:(, tehát kéne 1 olyan emberke mint moon man aki megcsinálja a bootot, és akkor kiírnám dvd-re és vissza tölteném, de ezt hogy?:O

(#61) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Az a lérdésem hogy ha rendszer partíciót akarok betömöríteni akkor az hogy működik ha leformázom a vinyót és újra fel akarom tenni a rendszert?
Lehetséges itt is újratenin a rendszert?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#62) zoli1982 válasza Barohawk (#61) üzenetére


zoli1982
tag

:F

Mi is a baj? Megvan a rendszerpartíció imagebe, és egy formázott partícióra akarod feltenni? Kb ezt tudom kivenni :DDD Ha ez a baj, akkor lehet, de nem kell leformázni a vinyót mielőtt felrakod az imaget, felesleges.

[Szerkesztve]

Nem az a hülye, aki tudja, hogy az, hanem aki nem.

(#63) Protezis válasza Barohawk (#61) üzenetére


Protezis
őstag

Csinálsz ghost bootfloppyt, bebootolsz, aztán menüben megkeresgéled (image to partition vagy vmi ilyesmi, fejből nem vágom.) Megadod a célmeghajtót, partíciót, image fájlt, és már megy is. Végén restart.

Mod: először másra gondoltam, mikor elolvastam a kérdést, de ebben se vagyok biztos :D

[Szerkesztve]

(#64) vip1986


vip1986
csendes tag

Miért van az hogy ha egy vinyorol készitek egy Ghostolást 2003-as ( de a régivel is ugyan ez volt) akkor azt egy másik vinyora átrakva nem müködik. WinXpnél megáll a boot képetnyö utáni kék résznél ahol szintén ki van irva hogy windows xp .

Ha a ghost fájlt az eredeti gazda vinyora ghostolom akkor müxik rendesen,de ha a másik vinyomra akkor nem megy.
Volt már olyan hogy egy másik gépnél ,a gazda vinyorol koppintvan egy másikra ment,majd egy harmadikon viszont nem müködött megint.
Ez mitöl van hogy egyik vinyom megy,másikon meg nem ?

(#65) Protezis válasza vip1986 (#64) üzenetére


Protezis
őstag

Ajánlom az átolvasgatását. Hogy született -e megoldás, nem tudom, ha igen, tájékoztass:
Bővebben: link

(#66) twollah válasza PeliScan (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

En ugy szoktam ghostolni, hogy a fejemre huzok egy lepedot a szememnel kivagok 2 lukat, es este ''huuuuuuuuuuu hu huuuuuuuuuuuuuuuuuu'' kiabalasokkal ijesztgetem a kornyeken a lakosokat.

(#67) vip1986 válasza Protezis (#65) üzenetére


vip1986
csendes tag

Köszi, holnap kiprobálom.

(#68) vip1986 válasza twollah (#66) üzenetére


vip1986
csendes tag

Van vkinél porraloltó ? mert ez nagyon gyenge vó't.....

(#69) Protezis válasza twollah (#66) üzenetére


Protezis
őstag

És a lakosok legyintenek egyet, majd tudomásul veszik, hogy twollah alkotott megint :U

(#70) Barohawk válasza zoli1982 (#62) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Igen ez a baj. Lehet hogy egy kicsit szarul fogalmaztam.

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#71) Barohawk


Barohawk
aktív tag

És még egy kérdés: DVD re is lehet az imaget tenni vagy csak cd-re? Mert most feltettem egy csomó programot és a rendszerpartíció meghízott egy kicsit? Mekkora az a lenagyobb mennyiség amit be lehet tömöríteni?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#72) Protezis válasza Barohawk (#71) üzenetére


Protezis
őstag

Igen, tud DVD-re írni, bár én még nem próbáltam, és azt se tudom, hogy konkrétan milyen meghajtókat támogat. Talán itt találsz érdemi választ: Bővebben: link

(#73) nagyzee válasza Barohawk (#71) üzenetére


nagyzee
csendes tag

Jah, simán megy DVd-re is, DVD-RW-re is,feltéve, hogy az író támogatja. LG-vel tuti, én így használom.
Egy fontos dolog: a Norton GHOST nem ingyenes program! Erre vigyázzatok!


Z

Nagy (91) Zoltán

(#74) iwu válasza vip1986 (#64) üzenetére


iwu
addikt

ha előbb +csinálod az imidzset:D, és utána írod az imidzsből az új winyót, MENNI FOG!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#75) szesa válasza vip1986 (#64) üzenetére


szesa
senior tag

Nekem is ugyan ez volt a problema, a ghosttal nemtom hog vegul meg tudtak eg csinalni.
Tk a mentes es visszairas masik vinyora is sikeres volt, csak eppen a winxp nem volt hajlando beleptetni a rendszerbe (vmi azonosito miatt olyan hulyesegeket irt hogy ujra kell aktivalni vagy mi - de ez igazabol hulyeseg az ms se irt ra semmi normalis megoldast azt hiszem a vinyot azonositotta es ez vmi fele vedelem hogy ne lehessen csak ugy atpakolni a rendszert - win2k-val meg ez nem igy volt)

Az iment linkelt topicba se talaltak megoldast a ghosttal...talan azota van ujabb verzio hatha azzal megy - nemtom ?

Vegul is PMagiccal mentettek meg az xp biztonsagi mentes/visszallitasat is alkalmaztak ha jol emlekszem.

Illetve volt olyan megoldas is hogy a winxp helyreallito elmezt eresztettek az uj telepitesre de az sem volt az igazi.

XPboot + xpbackup
Automatic System Recovery vagymi - ez igy elvileg mukodott.
De nem probaltam mert nalam vmi gebasz miatt nem indult el a system restore (nem kapcsolhato be:>)


-

(#76) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Partisön medzsikkel lehet így gósztolni rencert__??
szeretném kiírni dvd-re.
nemtom hova lett a norton ghost-om. azelött azzal csináltam.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#77) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Kösz a segítséget ha valami nem menne majd írok még :C

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#78) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Megcsináltam egy DVD-re az image-t, újraindítottam a rendszert és bejött a norton menüje.
Na ott volt egy csomóm minden, de sehol nem láttam a partíciókat, csak a vinyókat.
Na most ha én kiválsztom az egyiket akkor elszáll róla mindkét partíció (mert ugye a rendszer vinyóm két partícióból átt)
mit tegyek hogy ne tűnjenek el a partíciók, már persze ha eltűnik.

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#79) Barohawk


Barohawk
aktív tag

ennyire ne tolongjatok :(((

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#80) Fauszt válasza Barohawk (#78) üzenetére


Fauszt
senior tag

kiválasztod a vinyót, ráenterelsz, s aztán választhatsz a rajta lévő partíciókból, hogy melyikre is szeretnél ghostolni, a többit természetesen nem bántja...

(#81) Barohawk válasza Fauszt (#80) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Köszi az infót

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#82) Blackmate


Blackmate
senior tag

En is egy kis segitsegre szorulnek. Van egy laptopom, amibe egy 40 GB winyo csücsül. A felosztasa szokasos: ~3 GB Recovery, rejtett FAT32, a maradek (~35GB) szepen ketteosztva FAT32-re.

A Recovery particiot szeretnem leghostolni, mert nincs szüksegem ra. Viszont ha kesöbb uri kedvem ugy ohajtja :) vissza szeretnem allitani ugy, ahogy az a gyarbol kijött.

Kerdeseim:
1. Melyik Ghost-ot hasznaljam (7.0-assal volt dolgom, de meg van a 9.0-as es a 2005-ös is)
2. Fogja latni a rejtett particiot?
3. Milyen modon ghostoljak? (Ugye ki lehet valasztani, hogy csak a fajlokat szedi le, vagy az egesz particiot. En az egesz particiora szavazok :), mivel kb 10% szabad hely van, tehat az a par mega nem oszt, nem szoroz.)
4. Ha egy teljes particio kepet csinalok, akkor az eredeti particio fajlrendszeret is elmenti? (pl ha egy sima FAT-ra teszem vissza, akkor ''atkonvertalodik hiddenre?)

(#83) rup1u5


rup1u5
nagyúr

segítsetek!
fölraktam a 8as ghostot de fogalmam sincs hogy tudnám vele ghostolni a c meghajtomat.
keresgéltem, nézegettem benne minden opciót, ablakot de csak ilyen tcp-ip meg hálózati faszságokat találtam és sehol sem láttam a saját vincsijeimet.

hogy a rákba kell_?
valaki mongya el step by step pls.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#84) Barohawk válasza rup1u5 (#83) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Nekem 2003-as vrzióm van de abban rákkatintok hogy back up és onnatól csak tovább tovább (szinte)

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#85) Barohawk válasza rup1u5 (#83) üzenetére


Barohawk
aktív tag

sajna képeket nem tudok feltenni:(

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#86) rup1u5 válasza Barohawk (#85) üzenetére


rup1u5
nagyúr

kösz megsasolom

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#87) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Segítségeteket kérném
Egy vírus miatt teljesen szétzuhant a rendszerem, 1 hónappal ezelött csináltam norton ghost 2003-mal egy backupot. A baj csak az hogy nem lemezr hanem a gépre. Gondoltam gyorsan felteszem az xp-t majd a nortont és már vissza is állítok mindent. Egészen jól ment addig amiíg ujra nem indult a gép ekor bejött egy menü hogy ghost vagy windows ghostot választottam. Ekkor bejött egy kékes ablak majd újra újraindult és bejött a ghos és elkezdte felrakni a baj csak az hogy egyszercsak kb 25%-nál előugrott egy ablak, volt 3 mp hogy válasszak de nem tufdtam elolvasni. Újraindult a gép majd kiírta hogy hiányzó ntldr vagy micsoda.
MIt csináljak hogy visszakapjam a régi rendszert?
Kérlek segítsetek.

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#88) Barohawk


Barohawk
aktív tag

HELP ME :O:O:O:O:O:O:O

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#89) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Segítségeteket kérném
Egy vírus miatt teljesen szétzuhant a rendszerem, 1 hónappal ezelött csináltam norton ghost 2003-mal egy backupot. A baj csak az hogy nem lemezr hanem a gépre. Gondoltam gyorsan felteszem az xp-t majd a nortont és már vissza is állítok mindent. Egészen jól ment addig amiíg ujra nem indult a gép ekor bejött egy menü hogy ghost vagy windows ghostot választottam. Ekkor bejött egy kékes ablak majd újra újraindult és bejött a ghos és elkezdte felrakni a baj csak az hogy egyszercsak kb 25%-nál előugrott egy ablak, volt 3 mp hogy válasszak de nem tufdtam elolvasni. Újraindult a gép majd kiírta hogy hiányzó ntldr vagy micsoda.
MIt csináljak hogy visszakapjam a régi rendszert?
Kérlek segítsetek.

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#90) kisho


kisho
senior tag

Sziasztok!

Bocs ha volt már, de a ghost tudja kezelni a sata vinyókat (ha verziófüggő akkor melyiktől kezdve)? :F

(#91) kisho válasza kisho (#90) üzenetére


kisho
senior tag

UP!

(#92) PetX


PetX
aktív tag

A Ghostolás témája :D

Ghost 2003 CD kiír, vagy elég ha csak van 1 win9x/winme telepítő cd-tek aminek leszedítek az image-éből a boot részt például isobusterrel.
A CD amit készíteni kell nem áll másból csak 1 boot részből és a ghost.exe file-ból mellé azt írtok amit akartok.
A neroban kírjátok, úgy hogy boot cd-t választottok ki, a boot image-nek megadjátok azt amit leszedtetek a win9x/winme -ről. A lényeg az, hogy a CD meghajtót el tudd érni miután bebootoltál cd-ről, mert ugye el kell valahogy indítani azt a bizonyos .exe-t.
Lényeges! A ghost 2003-as bootcd (.isoban kb.: 120mb-t) ismeri az ntft és ami a legjobb a SATA vinyókat is) ez csak azért is k*rva jó mert még a tetves winxp is kéri a floppyt ha külső chip vezérli a SATA-t.

mentés:
ghost.exe > Local > Partition (mindig ha legalabb két felé van partícionálva a vinyó!) > To Image > vinyó kiválaszt > a menteni kívánt partíció kiválaszt > hova? > megkérdezi, hogy tömöríteni akarod-e (fast-ot mindenképpen) > biztos? (naná :) > miután megcsinálta kilépsz és ennyi volt a mentés.

visszaállítás:
A legfontosabb, hogy csak is oda ghostolj vissza ahonnan ghostoltál és ne kavard a partition és disk ghostokat, mert lehet hogy működik, de én nem tenném....
Local > Partition > From image > honnan? > hova (vinyó) > hova (partíció) > biztos? ( IGEN)

Ennyi lenne.
Hadd mondjam el, hogy úgy a lehet a legjobban használni a ghostot ha készítesz 1db 5gb-os primary partíciót és a többit extendbe teszed és az 5gb-on csak a rendszert tárolod ez bőven elég ha nem rax a ''C''-re 3dsmaxot,CS-t,Filmeket és mp3-akat (sajna van ilyen ismerősöm :(

Norton Ghost 2003 :R

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#93) rup1u5


rup1u5
nagyúr

UP
mer'még mindíg nem tudom, hogyan kell...

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#94) L3zl13 válasza rup1u5 (#83) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Amit én használtam legutóbb, abban Windows alól nem lehetett teljes particiót/vinyót backupolni. Vagy bootflokit kellett létrehozni, vagy egy bootolás előtt betöltődő progit rakott fel a gépre. Ehhez kellett beállítani olyat, hogy hálózat, meg USB meg hasonlók, hogy Windows nélkül is tudj hálózati meghajtóra backupolni és onnan visszaállítani.

Ha ezek megvannak, akkor újra kell indítani a gépet, és bebootolni mondjuk az elkészített flokiról. Ott már lehet választani a Disk to Image vagy Partition to Image opciókat. Megadod azt a FAT-es meghajtót, ahova mentse és kész. (NTFS-re nem tudott írni amit én használtam.)

Aki hülye, haljon meg!

(#95) loszerafin válasza Barohawk (#89) üzenetére


loszerafin
senior tag

Nem ugyanazon a particion van a ghostolt image, mint amire visszaallitassz?

Egyebkent nem kell telepiteni win-t.

A ghost cd-n a ghost.exe fajlt tedd egy floppira.
Egy dvd-re meg az image fajlt.


Ezutan a win xp cd-rol partivionald ujra a geped, formazd is le (akkor megnezi, vannak-e hibak a particion), de ne hagyd installalni (minek is, a ghost ugyis felulirja)

bootolj win98-hoz adott boot floppival (akkor latni fogod a cd meghajtot)

Azutan a floppirol inditsd a ghost.exe-t.

(#96) loszerafin válasza L3zl13 (#94) üzenetére


loszerafin
senior tag

Szvsz nem csoda. Nem is illik ghostolni, ha megy a windows. Ugyanis amig fut a win, hasznalja a
merevlemezt. Meg ott van a pagefile.sys, azt meg minek ghostolni.

Szvsz csak azert adjak az ablakos feluletet, hogy fajlokat vissza tudj allitani a ghostexplorer-rel.

(#97) L3zl13 válasza loszerafin (#96) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tudom, de úgy rémlik abban a verzióban nemcsak rendszervinyót, hanem a többit sem tudtam Ghostolni. Aminek azért már több értelme volna...

Aki hülye, haljon meg!

(#98) GRINCS


GRINCS
csendes tag

megcsináltam a ghost flokit egy cd-re.
teljes értékű, azért kellett mert ugye notebookon nincs floki.
clone cd image-ben van.
tökéletes!

norton ghost 2003

''Veled vagyunk Vietnam!''

(#99) rup1u5 válasza L3zl13 (#94) üzenetére


rup1u5
nagyúr

dzsízasz:Y
ez nekem magas

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#100) loszerafin válasza PetX (#92) üzenetére


loszerafin
senior tag

5 G rendszerparticio keves, foleg, ha ott van a swap fajl.Inkabb legyen 10G.
Meg a Desktopot igen nehez atrakni mas particiora, azt nem is szoktam.
Eleg macera a My Documents es az Outlook adatbazisanak athelyezese.

Ghostolas elott ugyis illik disk clean up-ot csinalni.
(Minek a temporary fajlokat leghostolni)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.