Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Na level2 :DDD

Mi van ha fogom a NTFS-s HDD-t meg a FAT32-s HDD-t es atkopizom ra, feluliratom a rajta levo megrokkant Win-t? A NTFS-s HDD-n levo az zsirul mukodik csak ott meg a HDD szeret kattogni (Maxtor 80G)
Ha uj Win-t teszek fel az vmiert sosem lesz jo, pedig ugyanazokat a drv-tkt meg minden ugyanazt hasznalok, mint annal ami a 80G-s NTFS-n van. Ha elmegy tentebe, ACPI-bol nem jon vissza a gep, felig visszarakja az ablakokat, es ott homokorazik. Ha kikapcsolom az energiagazdalkodast meg kepernyovedot meg mindent akkor is megall, ha ''otthagyom'' 15-20 percre. Amint visszarakom a 80G-s HDD-t minden jol mukodik (kiveve hogy idonkent kattog a HDD, Maxtor baromsag).
Probaltam WDC 120G-s meg Samsung 160G-s HDD-vel is, leformazva is hibatlanok, de a Win meghujul rajtuk piheno modban
Miert?


hobizoli

több drón kell ;P

(#452) VINIKOR válasza RAM (#443) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Helyette milyen alternatívát tudsz? Csak nem a 110MB-os Ghost2003-at, amit telepíteni kell? :DDD (Nekem is megvan, működik is, de eszem ágában sincs felrakni)

(#453) VINIKOR válasza sekli (#440) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Erről a Ghostról kérdezel: [link]?
Ezt nem kell telepíteni, csak cd-re kiírni és onnan indítani a mentést és a visszaállítást.

Amit telepíteni kell az 110MB-os program. Windows alól ment és én úgy tudom, hogy ez sokkal instabilabb mint a DOS (kernel) alól mentés. Nekem is megvan de nem használom. Minek. Engem nem zavar az a plusz egy CD amin a Ghost van.

Különben a CD-ről indítható Ghost innen is leszedhető: [link] Hiren's Boot CD-t keresd, lejjebb. Letöltöd --> kiírod CD-re az image-t (ha jól emlékszem ISO) --> bootolsz róla és a menükben lépkedve valahol megtalálod a Ghost v.8.1-t (v.8.0-t, már nem is emlékszem). Ugyan erről van szó.

(#454) Chili7 válasza gorlin (#420) üzenetére


Chili7
őstag

Nincs ilyen kiterjesztés a lemezeken, a 2-ik lemezen :acerbp0x.005, ...008 fileok találhatóak, az elsőn meg egy iso file, meg egy .sif, meg egy I386 könyvtár setupldr.iso , ntdetect.

Szerintem ez csak a rendszerről, és beállításairól csinál lemezképet. Csak a C:-ről, a D:-ről nem. Újrahúzáskor van egy format:c, aztán telepít, (asszem) de a d-hez nem nyúl.
A mentés neve is ez: ''disc image of your current config''
Úgyhogy a winyóról kell mentést kérjek, ha a gépet nem is kapom vissza.
Köszi

(#455) ziko


ziko
csendes tag

halli tudja valaki hogy a clon dvd teljes verziojat hol lehet letőlteni uzenj a falra vagy itt az im el cimem szabo.attila6@chello.hu

szabo attila

(#456) ziko


ziko
csendes tag

na nincs senki[kép] :Y :Y :U

szabo attila

(#457) ziko


ziko
csendes tag

tenleg nincssenki

szabo attila

(#458) Kicsirics77 válasza ziko (#457) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pü ment

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#459) VINIKOR válasza ziko (#455) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Hali ziko.

A chellós e-mail címed soha ne írd be nyílvános helyre és ne regisztrájl vele sehol. A profilodba se ezt írd. Ilyen dolgokra pl. vipmail-os fiókot csinálj magadnak: [link] 5 perc alatt kész az új e-mail cím. Oda aztán mehetnek a reklámok, meg minden.
Én már nem is tudom használni a chelló-s e-mail címem annyi kéretlen levél érkezett rá.
Esetleg szólj egy moderátornak, hogy szerkessze ki a címed: [link]

off vége

(#460) [w] válasza VINIKOR (#453) üzenetére


[w]
őstag

jól értem, hogy ha csinálok egy ghost-dvd-t, akkor utána még mindig szükséges a ghost-cd a visszaállítási folyamat elindításához, és közben kell lemezt cserélni?
egy darab dvd-re ez nem oldható meg?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#461) Kicsirics77 válasza VINIKOR (#459) üzenetére


Kicsirics77
veterán

:R valaki linkelje már be a ghost floppys változatát mert meló helyen vagyok és nagyon kéne előre is thx

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#462) joci2000 válasza [w] (#460) üzenetére


joci2000
aktív tag

sztem megoldható simán

amúgy üdv mindenkinek.

A lényeg h. a winyó image-ét és a boot részt 1 dvd-re rakd, azaz neroban boot dvd és ott beállítod a boot részt(a ghost cd- boot részét kiszeded pl iso busterrel), és hozzáadogatod a file résznél a dolgokat(image-et és a ghost progit). kiírod egy rw-re próbaképp és ha müxik akkor király ha nem, akkor vmit nem jól csináltál.

amit viszont én kérdeznék: Megoldható az, h. ha nekem 1 winyóm van(2 partícióval), akkor az 1ik partíciót mentse a másikra?
konkrétan: 5gb rendszer partíció elsődleges módban és egy 70gb nagy rész kiterjesztett módban. ilyenkor az 5gb-s részt ghostolhatom a 70-esre? és visszaírásnál is müxik a dolog? azaz 70-esről az 5-ös partícióra. elég durva lenne ha hazavágná partíciós táblát :F

(#463) Kicsirics77 válasza joci2000 (#462) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én is így csinálom otthon teljesen frankón működik nekem otthon

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#464) moonman válasza joci2000 (#462) üzenetére


moonman
titán

nem vágja, működni fog így.

(#465) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

valaki linkelje már be a ghost floppys változatát mert meló helyen vagyok és nagyon kéne előre is thx

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#466) rétisün válasza [w] (#460) üzenetére


rétisün
veterán

ha egyből DVD-re mentesz, mint már töbször is lett emlitve, lesz egy bootolható dvd-d, rajta a ghost progi, meg a ghost mentés image-e

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#467) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

valaki linkelje már be a ghost floppys változatát mert meló helyen vagyok és nagyon kéne előre is thx

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#468) moonman válasza Kicsirics77 (#467) üzenetére


moonman
titán

floppy-t tudsz csinálni bármikor a Ghost programból. amúgy is illegális lenne külön terjeszteni.

(#469) joci2000 válasza Kicsirics77 (#467) üzenetére


joci2000
aktív tag

ezt iso busterrel szedtem ki az első hsz.ben levő ghost cd-ről[link]

kicsomizod és rányomod vmi image kiíróval floppyra

[Szerkesztve]

(#470) Kicsirics77 válasza joci2000 (#469) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem nagyon boldogulok vele mert meló helyen vagyok van valami exe file én erre gondoltam mert itt semmit nem lehet csinálni és nagyon kéne az exe file

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#471) joci2000 válasza Kicsirics77 (#470) üzenetére


joci2000
aktív tag

csak az exe kéne? akkor miért nem azt mondtad?

próbáld újra a linket felteszem a floppy tartalmat...

[Szerkesztve]

(#472) Kicsirics77 válasza joci2000 (#471) üzenetére


Kicsirics77
veterán

thx
:R :))

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#473) sekli válasza VINIKOR (#453) üzenetére


sekli
addikt

igen, erre gondoltam, köszi, csak a moonman oldaláról szedtem le...

(#474) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Csak SATA vinyóim vannak a gépben (3db)
hogy tudnám leghostolni a c:-t(rendszert) a másik kettő valamelyikére egy ghostfileba?
Csináltam márrégen többször de szerintem ez a floppy ami nálam van a SATA-t nem komázza.
Előző lapomon(ic7-max3) vmi legacy mode-ba raktam a sata vinyókat és akkor működött ugyanez a floppy, igaz, hogy akkoriban még volt 1 IDE vinyóm is a sata mellett.
Most vmiért nem ok.
Betölti a ghostot a floppyról, látja is a vinyókat, de mikor azt mondanám neki disk to image akkor hiányolja az MBR bejegyzést és célterületként egyik vinyót se tudom kijelölni...
Valaki ötletelhetne majd :)
Mára má nem hasadok tovább..majd holnap senyvedek vele..
kösz előre is
gege

(#475) gege71.hu válasza gege71.hu (#474) üzenetére


gege71.hu
addikt

Sima bootfloppys 6.0-ás northon ghost (symantec)-ról van szó. Ja és nem MBR-t nem talál hanem vmi MFT-t?
Ehh álmos vok...de vmi ilyesmi nincs neki.

[Szerkesztve]

(#476) rétisün válasza VINIKOR (#453) üzenetére


rétisün
veterán

''Windows alól ment és én úgy tudom, hogy ez sokkal instabilabb mint a DOS (kernel) alól mentés'' windows alól inditja a mentést, de utána ujraindítja a gépet, és a mentés maga már dos alól megy. mér lenne instabilabb, mint egy dos lemezes ghost?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#477) gege71.hu válasza gege71.hu (#474) üzenetére


gege71.hu
addikt

nnna a korábban vki által belinkelt cd.iso-s változattal sikerált leghostolnom még félálomban :D, Valszeg a sata-t a 6-os floppys verzió nem kezeli jól...

(#478) as_Rock válasza gege71.hu (#477) üzenetére


as_Rock
őstag

Király, eszerint kezeli az az iso a sata-kat!:D már épp elgondolkodtam, hogy mégis csak pata vinyót rakok a gépbe, mert a ghost-olásról nem mondanék le

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#479) lorcsi


lorcsi
veterán

Mi van akkor ha egy partíciót szeretnék lementeni és ez a partíció 6,5G?
Ezzekl a módszerrel próbálkozom: [link]
A Norton ghost tud olyat hogy összetömörít?

[Szerkesztve]

(#480) moonman válasza lorcsi (#479) üzenetére


moonman
titán

tömörít (beállítástól függően) plusz darabol is.

(#481) lorcsi válasza moonman (#480) üzenetére


lorcsi
veterán

Hogyan kell beállítani a tömörítést?
Ha tömörítem akkor is ugyan úgy tud róla visszaállítani mint tömörítés nélkül?

(#482) [w] válasza moonman (#480) üzenetére


[w]
őstag

ugyanebben a cipőben járok, egyelőre nem tudom eldönteni, hogy mit töröljek az xp-partícióról, hogy ráférjen egy dvd-re.

van arra tapasztalat, hogy mekkora a tömörítési arány?

[Szerkesztve]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#483) lorcsi válasza [w] (#482) üzenetére


lorcsi
veterán

remélem estére lesz vmi help

(#484) PhoenixK válasza Kicsirics77 (#467) üzenetére


PhoenixK
őstag

Hali!

Íme a floppy-s verzió, de kell mellé még 1 floppy a rendszernek,

[link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#485) moonman válasza lorcsi (#481) üzenetére


moonman
titán

ghost beállításai között megtalálod, van none, high meg fast.

(#486) lorcsi válasza moonman (#485) üzenetére


lorcsi
veterán

a none lenne a nem tömörítő?

(#487) Jarod1 válasza PhoenixK (#484) üzenetére


Jarod1
addikt

Mi az a Floppy? :B

(#488) Kicsirics77 válasza PhoenixK (#484) üzenetére


Kicsirics77
veterán

köcce már meglettt mind csak nekem az 1 floppys van és nem a kettő :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#489) moonman válasza lorcsi (#486) üzenetére


moonman
titán

igen, a fast a nagyobb sebesség eléréséhez kicsit tömörít csak, a high pedig a legkisebb fájlt próbálja elkészíteni.

(#490) MarKoo


MarKoo
őstag

Hmm, kérdezek itt is:

2-3 hónappal ezelőtt készítettem egy Norton Ghost image-t a friss Windwosról, majd arra rá pár héttel mégegyet. (én is a 2003-as Norton Ghostot használom). Valamelyik nap úgy döntöttem, hogy csinálok egy próba visszaállítást az egyik winyómra. Csináltam az egyik winyómon egy 20gb-os partíciót a Windows-nak és rághostoltam a régi windowsom. Megpróbáltam róla bootolni, de csak annyit írt ki, hogy BEOS (plussz pár karaktert). Gondoltam a SATA-PATA kavar be, ezért formáztam az egyik 120GB-os SATA winchesterem, rátöltöttem a régi windowst és próbáltam arról bootolni. Azt írta ki, hogy: ''Hiányzó NTDLR..'' Bementem a BIOS-ba, visszaraktam a boot-sorrendet a régire és azóta minden alkalommal (2) ellenőrizte a H:\ meghajtó (formázott SATA winyó) konzisztenciáját és javított is rajta. Mit kellene csinálnom? Nem hiszem el, hogy két képfájl közül egyik se használható.

Lehet az probléma, hogy nem ugyanakkora particióra rakom vissza, mint amiről ghostolva volt?

(#491) VINIKOR válasza lorcsi (#481) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Igen.

(#492) VINIKOR válasza [w] (#482) üzenetére


VINIKOR
senior tag

2 DVD miért nem jó?
Én is kiséleteztem ezzel. High tömörítésnél sincs valami hatalmas méretcsökkenés. ~4,5 GB rendszerre ha felraktam még 600MB zenét, már nem fért el 1DVD-re.
Ennyi bajunk legyen. :D

(#493) shev7 válasza VINIKOR (#492) üzenetére


shev7
veterán

Mivel gondolom a zene mp3-ban volt. Azt meg nem igaztan lehet tovabb tomoriteni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#494) suste


suste
veterán

Feladat:
1. gep: oprendszer: WIN 2000, P3 900, 256 Mb RAM
2. gep: P4 2600, 1Gb RAM
Az 1. gepben levo winchestert at kellene koltoztetni a 2. gepbe oprendszerestul, alkalmazasokkal egyutt.
Amit csinaltam: az 1. gepben levo winchestert leghostoltam, utana arrol inditottam az oprendszert, meg az 1. gepben, utana sysprep /pnp paranccsal visszazartam az oprendszert. Betettem a 2. gepbe, es ez a hibauzenet jott: ''inaccessible boot device''.
Mi lehet a megoldas?
Koszi.
(Moonmanre szamitok :) )

(#495) moonman válasza suste (#494) üzenetére


moonman
titán

látja, hogy nincs fent SP4 :)

07b probléma attól szokott lenni, hogy másfajta storage controllert tesznek alá, mint amin el lett altatva, így hiába van sysprep állapotban, nem tud elindulni, mert nem ismeri fel a vezérlőt. megoldás lehet visszatenni az eredeti gépre, majd az új gép chipsetjének/controllerének megfelelő drivert megetetni vele és így átköltöztetni.
amúgy viccen kívül, lehet, hogy sp4-el már nem lenne gond.

(#496) suste válasza moonman (#495) üzenetére


suste
veterán

ok, koszi, megprobalom visszatenni, sp4 fel, azt meglatjuk

egyebkent mit vesztek, ha a nyomok 2000 cdvel 1 javitast?
vagy nyerek egyaltalan valamit?:)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#497) moonman válasza suste (#496) üzenetére


moonman
titán

megeshet, hogy rendberakja, kérdés megéri-e.

(#498) suste válasza moonman (#497) üzenetére


suste
veterán

de mit vesztek vele?

(#499) lorcsi válasza VINIKOR (#492) üzenetére


lorcsi
veterán

Tényleg...2 dvd sem lehet olyan nagy durranás (fő az hogy időt spóroljak meg a telepítéssel)
Gondolom visszaállításkor csak annyi, hogy mikor végez az 1. DVD-vel kéri a 2.-at

(#500) moonman válasza suste (#498) üzenetére


moonman
titán

időt, meg lehet hogy pár dolgot visszaállít alaphelyzetre.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.