Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) Nabu válasza RAM (#300) üzenetére


Nabu
aktív tag

Szerintem ez nagyon hasznos boot cd én ezt használom mert ebben minden megvan egy helyen ami kellhet és csak ~60 MB. (Ghost, PQ Magic, stb...)
A neve: Hiren's.BootCD.
Az oldala: [link]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#302) rétisün


rétisün
veterán

nekem hasonló boot-cdm van, csak 12 megában... :)) igaz nincs is rajta ennyiféle progi

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#303) RAM válasza Nabu (#301) üzenetére


RAM
őstag

Hi!

A Hiren's.BootCD -t honnan tudom letölteni?
Nem találok linket..
Esetleg fel tudnád tölteni, ha...

Üdv,
RAM

Csak tisztán

(#304) rétisün


rétisün
veterán

tényleg nincs link, ahonnan le lehetne tölteni... RAM : 2003-as ghost simán csinál bootolható dvd-t, amire felteszi az imaget. most próbáltam, müködik a dolog

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#305) Kernel válasza rétisün (#304) üzenetére


Kernel
nagyúr

Persze, hogy nincs, ha ott nézed, ott talán soha nem is volt. Ez a webhely évek óta úgy működik, hogy lent feltüntetik az éppen aktuális fájlnevet, vagyis jelenleg:

Hiren's Bootcd 7.9.iso

Utána ezt neked kell megkeresni: Google.

A CD javarészt illegális tartalommal bír, több nagy szoftvercég szemében is véres rongyként üldözött, ezért saját tárhelyén nem igazán tárolhatja a készítője. A megtalálási lehetőségét persze csak elméleti szintű érdekességként említem, nekem természetesen eszembe sem jutna letölteni... :) és akinek a gépén fontos a legális tartalom, csak magára vessen, ha mégis letölti...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#306) RAM válasza Kernel (#305) üzenetére


RAM
őstag

ha már megvannak külön - külön a progik legálisan, akkor egybe csak jobb..

Csak tisztán

(#307) fradi81


fradi81
veterán

Hali
A ghost 9-es ezt produkálja, szóval nem tudok vele mentést készíteni.
[kép]
Mi a hiba?

moto g72, Ninebot d28e

(#308) RAM


RAM
őstag

Mi odáig nem jutottunk el 9-es Win-es verzióval.

Csak tisztán

(#309) suste


suste
veterán

Hi!
új, szűsz vinyóra lehet ghostolt mentést felrakni, vagy elötte formázni kell?

(#310) moonman válasza fradi81 (#307) üzenetére


moonman
titán

az a PQI fájl nem a Partition Magic szutyka? arra hivatkozik, hogy nem támogatott vagy érvénytelen a formátuma.

(#311) shev7 válasza fradi81 (#307) üzenetére


shev7
veterán

windows alatt futtatod, es C-n van a rendszer?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#312) moonman válasza suste (#309) üzenetére


moonman
titán

lehet, előkészíti neki a területet rendesen.

(#313) suste válasza moonman (#312) üzenetére


suste
veterán

köszi
és ha 10gb particiora teszek vissza 3gb mentést akkor az egész 10gb-t rendbe teszi?

a 2003-as flopy-s ghostról van szó!!!

[Szerkesztve]

(#314) moonman válasza suste (#313) üzenetére


moonman
titán

akkor készíts egy 10GB-os partíciót ''to partition''-t válassz ne ''to disk''-et, mert úgy az eredetinek megfelelő méretű partíciót hoz létre.

(#315) suste válasza moonman (#314) üzenetére


suste
veterán

ok, ezt vágom, (mindig ''to particiot'' szoktam csinálni)
az a kérdés hogy ha kisebb a felirt adat (3gb) mint a aparticio, akkor az egész particiot rendbe teszi-e?

(#316) moonman válasza suste (#315) üzenetére


moonman
titán

ha van egy formázatlan 10 GB-os partíció és ráhúzol ''to partition''-nal egy image-et, akkor leformázza 10 GB-ra persze.

(#317) suste válasza moonman (#316) üzenetére


suste
veterán

ok, köszi!

(#318) RAM


RAM
őstag

:B

Csak tisztán

(#319) shev7 válasza suste (#315) üzenetére


shev7
veterán

no offense, de mire gondoltal? Hogy csak 3 gigaig formazza meg, vagy hogy gondoltad? :))

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#320) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Nah Hály All ''ittis''!

Előszöris leírom mit csináltam...
Fogtam leszedtem egy ghost.exe-t ráraktam egy floppyra, meg fogtam egy 98 boot kreátor progit amivel csináltam egy boot floppy-t (ez lett a második lemez) ugye ebbe volt cd rom driver meg minden...
Bebootol, floppy csere, ghost indít (egér nincs, de bill el el lehet intézni mindent, usb-s az egér, usb-s driverekkel meg mouse driverekkel meg fagy szal felejtős) partíció lement, win alatt a képfile-t dvd re kiír, majd amikor visszaállítom..:
Beboot megen, progiba dvd ről visszatölt képfile, rendszer újra új.
Ennyi.
Az érdekelne hogy nem e lehet olyan képfile-t csinálni amit nem mint képfile-t írok ki, hanem mint dvd-t szal hogy arról be lehetsen bootlni, ne keljen floppy-zni. (?)
Aztán még az hogy amikor visszatölti a lementett partíciót akkor az azon maradt dogokkal mitörténik? Mert pl formatálni se nem láttam meg nem is találtam hasonlóra opciót. Szal a partíciót előtte nem kéne leformatálni? Na meg azt mivel is? Mert másik partíción lévő xp ugye nem tudja, dos os floppy-val meg nem naon tudtam mit kezdeni hogy formatáljon, meg fdisk el se.

Előre is kösz.

[Szerkesztve]

(#321) rétisün válasza ---Lasali--- (#320) üzenetére


rétisün
veterán

én ghost 2003-at használok, abban van olyan opció, ami dvd-re ment.(A korábbi hsz-ek alpján nincs ilyen mindegyikben(?)) ez a dvd aztán bootolható, rajta van a ghost, szóval simán használható egymagában rendzservisszaállitásra. a rendszervisszaállitásnál felülirja a partición levö dolgokat, ha windows alól inditasz helyreállitást, rá is kérdez, tényleg akarod-e. ezért nem kell külön formatálni. de tudsz olyan képfájl csinálni, ami bootloható, pl iso magic, win iso és hasonló iso szerkesztő progikkal.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#322) rétisün válasza ---Lasali--- (#320) üzenetére


rétisün
veterán

esetleg csináltass a ghosttal boot-floppyt, akkor nem kell floppyt cserélgetni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#323) ---Lasali--- válasza rétisün (#322) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Úgy nem működött...
Betöltött és sz@rrá fagyott a gép.

Szerk--- meg egyes esetekben úgy is 2 floppy-t akart csinálni, de aztán úgy már be se bootolt szal má nem értettem az egészet... így legalább működik...

[Szerkesztve]

(#324) ---Lasali--- válasza rétisün (#321) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Azon hogy felülírja azon mit értesz?
Felülír minden létező könyvtárat, esetleg csak file-t.
Vagy mindent letol?
Pl mi van ha program files-ba van egy csomó dolog ami a lementett ghost ba nincs meg? Akkor azokat a visszaállítás után otthagyja ésakkor ott leledzenek majd értelem nélkül vagy kitörli őket?
Vagy eseleg ha a partíción még van valami külön rendszer könyvtárakon kívül?
Szal ezért akartam hogy az úgy sokkal tisztább ha full le van az egész nyomva... sztem...

(#325) rétisün válasza ---Lasali--- (#324) üzenetére


rétisün
veterán

én ugy vettem észre, hogy ''letol'' mindent. tehát olyan progik, dokumentumok, amik a ghost mentés készitése után kerültek a windows-particióra, elvesznek egy ghostos viszaállitáskor. ami, ha belegondolsz,ésszerű, mivel általában akkor állit vissza az ember wint, ha valami gondja van. ha megmaradnak dolgok a régebbi, rosszul működő winből., minek visszaállitani? ugyanugy rossz lehet a visszaghostolt rendszer is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#326) ---Lasali--- válasza rétisün (#325) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Jah erről beszélek...
De mivel lehetne mégiscsak leformázni azt a partíciót? (ma special úgy csináltam hogy be egy xp cd aztán teljes formázás után nyomtam egy resetet :D )
Kisördög azért bennem ott van meg ott is lesz míg valami pontos szakleírást nem ad nekem valaki arról hogy ez a ghost tuti eltüntet mindent. :) ;] :P :))

(#327) rétisün válasza ---Lasali--- (#326) üzenetére


rétisün
veterán

tuti eltüntet mindent... rendszeresen használom, hidd el, eltüntet mindent. amugy asszem a ghost is tud formatálni. de ha már formatálni kell, van egy boot lemezem, van rajta ghost, partition magic, de a format c: is müködik róla.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#328) rétisün


rétisün
veterán

viszont sokkal jobb (gyorsabb) ha másik partícióra mentesz, illetve onnan állitasz vissza rendszert. a dvd-re mentés, onnan visszaállitás min. 5x tovább tart.

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#329) jagada


jagada
őstag

létezik ghost progi free vagy shareware ami megbírkózik ntfs-el??
ha igen egy link jó vón.. :))

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#330) VINIKOR válasza Nabu (#279) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Ghost 8 Corporate Edition-t használom.
A mentés lépései, egér nélkül:

1. Első floppy rendszerindító lemeznek van formázva. Tartalma: [link] erről bootolok.

2. Amikor megáll a bootolás, ime: [link] Ilyenkor berakom a második floppyt, amin a ghost exe van. Beírom, hogy GHOST --> Enter és elindúl a progi.

3. Egérrel nem működik a progi, hanem billentyűvel. Első ablak: [link]
Alt + L ---> Alt + D --> Alt + I

4. Menteni kívánt partició kiválasztása: [link]
Alt + O

5. Mnetés helyének kiválasztása: [link]
Alt + I: Lenyíló ablakban kiválasztani a DVD írót, Alt + n: név beírása

6. Mentés indítása: [link]

7. Kérdés: boot CD/DVD legyen: [link]

8. Bekéri az első floppit, ami a rendszerindító lemez: [link]
DVD-re írkál, majd visszakéri a második floppyt és elkezdi a DVD-re mentést.

Tehát így működik a ''nem egér használat''.
Az így elkészült bootDVD-t floppy nélkül még nem sikerült visszaállítani, csak floppyról indítva.
Probléma, hogy a partició betüjeleket nem menti el. Visszaállításnál az abc sorrendben nevezi el a particiókat.

(#331) VINIKOR válasza RAM (#277) üzenetére


VINIKOR
senior tag

A 330-as válasz 7-8-as pontjában van a válasz: [link]

A közvetlen dvd-ről visszaállítást még nem próbáltam. Állítólag amikor a prompt bejön akkor a dir parancsal kell továbbmenni.
Floppyról bootolva simán megy visszaállítás dvd-ről, többször kipróbáltam, szuper.

A 6. ponthoz egy Alt + S -t elfelejtettem írni. Ezzel indul el a Save (mentés).

[Szerkesztve]

(#332) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Ha valakit érdekel, el tudom küldeni. Teljesen hivatalosan helyről van, nem warez.

(#333) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!



Kérdés (topicot egy ideig olvastam, de nem találkoztam hasonló problémával):
Adott egy bootCD (98 system), rajta egyedüli progiként a ghost 2003 exe fájlja. Vinyó az egy 40 GB ATA 50-50%-ban partícionálva NTFS-re. WinXP ugye a C-n van, minden egyes progival, ami nekem kell.

BootCD-ről bebootolok, ghost elindít, local-->partition to image-->high tömörítéssel a D-re elkészítem az ''gho''kiterjesztésű fájlt. Remek!
Kipróbálom mondom, hogy müxik-e a visszaállítás. XP telepítőlemezről bebootolok, majd a ''C'' meghajtó partícióját letörlöm. ''D'' ugye marad, rajta a mentett rendszerpartícióval!

CD csere, be a 98-as bootCD (ghosttal). Ghost elindít-->Local-->partition from igame-->betöltetem vele a ''D''-n lévő előzöleg mentett képfájlt, amit nagyon szépen meg is csinál.

Majd miután kész. Restart, várva, hogy az XP bejöjjön.
Csakhogy NEM akar betöltődni, mivel kiírja, hogy a vinyó nem bootolható, legyek szíves betenni vmi bootolható eszközt (floppy, CD). :O

Szal mit sikerül elbénáznom!!!???


Köcc

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#334) shev7 válasza mAtech (#333) üzenetére


shev7
veterán

azt, hogy torolted a C particiot. (a torles utan nem aktiv talan? nem emlekszem pontosan)

ilyenkor segithet a helyreallito konzolon a fixmbr parancs.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#335) mAtech válasza shev7 (#334) üzenetére


mAtech
aktív tag

Aham!
Na látod azt nem tudom, hogy fix-e vagy sem. Nekem se rémlik. :B Sajna az XP telepítőről nem lehet állítgatni a vinyó tulajdonságait, mint fdisknél (ha jó emléxem).
Hm...
Esetleg törléskor újraformatálom 98boottal FAT32-re és beállítom elsődlegesre. Majd rátelepítem az NTFS-es ghost mentésem.
Na majd 7végén szórakozok vele. Remélem jutok vmire.

Köcc

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#336) rétisün válasza mAtech (#333) üzenetére


rétisün
veterán

nem kell törölni a particiót, a ghost felülirja a rajta lévő rendszert...én mindig igy csinálom, sose volt olyan gondom, mint mit irtál. amugy elég egy format c: ,ha attol tartasz, hogy nem elég simán felüliratni a régi rendszert

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#337) shev7 válasza mAtech (#335) üzenetére


shev7
veterán

mondom fixmbr. Ez egy parancs, ami rendbe rakja a boot bejegyzest.

De megegyszer mondom: NEM kel torolni a particiot ghost visszaallitas elott. Csak feleslegesen boynolitod vele a helyzetet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#338) rétisün válasza mAtech (#335) üzenetére


rétisün
veterán

mellesleg ahogy az xp telepitöjével törölted, ugy hozhatsz is létre helyette uj partíciót

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#339) RAM válasza VINIKOR (#331) üzenetére


RAM
őstag

Ki tudnád próbálni? :)
Úgy hogy semmi floppy drive nincs ghost be ki - nél sem!
Csak egy ImageCD (2floppys) és egy üres DVD -amire ír majd a Ghost.

Csak tisztán

(#340) rétisün válasza RAM (#339) üzenetére


rétisün
veterán

nem igazán értem, mért veszödtök ennyit bootolható dvd-vel, nálam a 2003 simán megcsinálja, nem kell hozzá csak EGY üres dvd,amire ment. arról simán botol, rajta van a progi, a ghost image fájl, remekül müködik , ntfs partícióval is.(bár többszörös ideig tart, mint másik partícióra menteni, illetve onnan visszaállitani). persze az is lehet, hogy másik verziókban nem müködik ilyen jól a dvd-re mentés, ezt mondjuk nem tudom, mert sose probáltam másikat.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#341) Rick válasza rétisün (#340) üzenetére


Rick
tag

nekem is pont ennyi. semmit sem vacakolok, dvdről boot. 5 kattintás, 25 perc alatt mindent visszarak, és ennyi.

(#342) VINIKOR válasza Rick (#341) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Amikor DVD-ről próbálok visszaállítást csinálni floppy nélkül, akkor prompt-al megáll az egész és onnan hogyan tovább? Nálad mi az az 5 kattintás konkrétan?
(floppy segítségével semmi gond a visszaállítással, mert elindul a Ghost és a To Image-el minden megy rendben, tehát nem ez a probléma)

(#343) VINIKOR válasza rétisün (#340) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Nálad amikor visszaállítást csinálsz dvd-ről, akkor a ghost elindul és bejön ez a program menü: [link]
Nálam visszaállításnál ez úgy jön be, ha a floppyról indítom a boot-ot és a From Image-vel simán megy minden.

[Szerkesztve]

(#344) Totyi


Totyi
őstag

Sziasztok.
Szeretném nmegvalósítani a következőket:
Van egy elég jó rendszerem(saját beállításokkal) és ezt szeretném egy dvd-re ghostolni,hogy majd ha eljön az ideje;akkor bootolni és visszaállítani az egészet.
Egyszer csináltam ilyet;de sajnos az egyik partíciót(2 van a vinyón;egy 10 és egy 100gb) törölte;vagyis csak a 10-est láttam a másikat újra kellett formázni.Azóta nem játszottam ilyenekkel. :B
Hogy lehet ezeket megvalósítani?
Tehát most ez van:3 vinyó.120 gb sata(ezen van a rendszer 10+100 giga);160-as ata 3 részre osztva;80-as sata 4 részre felosztva.A 120-ason lévő rendszert szeretném ghostolni vissza ugyanoda 10 gb-os partícióra;úgy hogy minden megmaradjon(ne járjak úgy ahogyan egyszer:) );mindezt DVD-ről bootolva,másolva.
Remélem érthető voltam valamennyire. :))

(#345) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Van egy tok egyszeru kerdesem, van a jo oreg 5-os DriveImagem, meg probaknet beszereztem egy rakas szep uj progit, uj gohost meg a legutolso driveimagae /nem egykutya mind a 2???: - )))/
szoval ha ezekkel az uj csodakkal masolom hdd-rol hdd-re a campus /!!!/ xp-ket akkor belepes elott elakad es onan se te se tova... ha meg azzal a szerencsetlen pqdi5-tel csinalom gond neljkul meg van??? eri ezt vki???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#346) PhoenixK válasza VINIKOR (#332) üzenetére


PhoenixK
őstag

Rossz helyre ment...

[Szerkesztve]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#347) rétisün válasza VINIKOR (#343) üzenetére


rétisün
veterán

nálam már ott máshogy müködik az egész, hogy bootolható dvd-hez se kéár semmiféle floppyt. egyszerüen bootolható dvd-t csinál, mindenféle floppys hokuszpokusz nélkül (ilyen kis ügyes :DD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#348) rétisün válasza VINIKOR (#343) üzenetére


rétisün
veterán

nálam már ott máshogy müködik az egész, hogy bootolható dvd-hez se kér semmiféle floppyt. egyszerüen bootolható dvd-t csinál, mindenféle floppys hokuszpokusz nélkül (ilyen kis ügyes :DD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#349) rétisün


rétisün
veterán

hmmm. még ilyet..... elég lett volna egyszer is. bocs :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#350) rétisün válasza Totyi (#344) üzenetére


rétisün
veterán

oda kell figyelni a célmeghajtó/partíció kiválasztásakor....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.