Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) Sk8erPeter válasza kapcs-ford (#1299) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem akarom kipóbálni, mert számomra tökéletesen megfelel a Ghost 11-es bootolható verziója, kell a francnak ennél jobb program.
Egyszerű és érthető kezelőfelület, gyors mentés, mi kell még??? :U

Sk8erPeter

(#1302) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hát ilyet még nem láttam.XPSP3 van fent tegnap raktam fel.Gondoltam ma csinálok belőle egy ghost fájlt és akkor majd ezt teszem fel amikor az XP-nek baja lesz.Ezerszer csináltam már ilyet,de most nem engedi :S Itt kellene megjelennie a particióknak,de egy sincs így pedig nehéz.
5letek?
kép róla
Norton Ghost 12-es verziója.Probáltam már régebbivel és újabbal is.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#1303) lúzer válasza G4bi89 (#1302) üzenetére


lúzer
veterán

ne win alól csináld, hanem boot cd-ről, (vagy flopy, pen)

szerintem az sp3 új mbr-t használ, vagy valamit buherál, nálam a pqmagic ír errort a lemezre, de pendriveről bootolt ghost nekem működik

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1304) G4bi89 válasza lúzer (#1303) üzenetére


G4bi89
senior tag

Azóta sikerült igaz nem evvel a verzióval hanem a Norton Ghost 2003-al (7mb-os :D )
Pendrive-ről bebootoltam és elsőre ok volt.Ezek szerint az sp3 kavart valamit be.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#1305) lesaux


lesaux
veterán

Haldoklik a szomszédom vinyója. Csináltam róla (mármint a vinyóról, hehe) Acronis True Image-dzsel egy képfájlt, majd ezt akarom rávarázsolni egy másik gyártó szintén 40 GB-os vinyójára. Fog onnan bootolni a Windows Me, vagy valamit trükközni kell majd?

(#1306) lesaux válasza lesaux (#1305) üzenetére


lesaux
veterán

Működik, sikerült. :)

(#1307) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Ghost 2003-at lehet használni laptophoz?

Ez a laptopot: [link].

(#1308) rétisün válasza VINIKOR (#1307) üzenetére


rétisün
veterán

sztem simán lehet, én a haver (szintén asus) laptopján használtam (igaz, még csak a mentés funkció kellett, de ha az működött, akkor miért ne működne a visszaállítás is?)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1309) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

Szasztok szakik!

Szeretnék a WinXP-mről csinálni egy backupot, vagy iso-t, mert vettem egy uj vinyót és arra akarom átjküldeni a wint ujratelepités nélkül!

El tudná magyarázni valaki,hogy most melyik progival tudom ezt megtenni és mik a lépések. :C :R :R :R :R :R :R PLEASE!!!:)

Nagyon kösziiii :R :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#1310) n00n válasza VINIKOR (#1307) üzenetére


n00n
őstag

Nem mind1, h laptop vagy pc müködés szempontjából?! Mert szvsz teljesen.

(#1311) lúzer válasza n00n (#1310) üzenetére


lúzer
veterán

az tényleg mindegy, viszont a sata nem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1312) lúzer válasza Kiskutyák (#1309) üzenetére


lúzer
veterán

így is lehet
pont mostanában klónoztam le egy gépet így
vagy disk to disk

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1313) valory


valory
tag

pár éve használom a Norton Ghost 9-es verzióját, nincs is semmi bajom vele, csak annyi, hogy esetleg nem lehetne "meghackelni", hogy mikor bootolok róla, akkor is tudjak ghost-ot készíteni? (úgy, hogy pl. legalább 2be van particiózva a HDD és a C-ről készítenék ghostot és mentse le a D-meghajtóra). Elég zavaró, hogy fel kell mindig instalállni, ahoz hogy ghostot készítsek, még jó, hogy ha "visszateszek" ghost-ot elég ha csak bootolok a ghostos cd-ről...

Remélem tud valaki megoldást a problémámra! És a válaszotokat köszönöm előre is!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#1314) kraftxld válasza valory (#1313) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Csak ismételni tudom magam, tessék Acronis Trueimage-t használni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1315) valory válasza kraftxld (#1314) üzenetére


valory
tag

magyarul akkor ezzel meg lehet csinálni azt amit én akarok? Valamilyen szinten azért jobban örülnék ha ghostal is meg lehetne csinálni, mert már ismerem a progit és nekem bejön

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#1316) kraftxld válasza valory (#1315) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Igen meg lehet csinálni. Én is így voltam a ghost-al amíg nem próbáltam a trueimage-t. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1317) lúzer válasza valory (#1313) üzenetére


lúzer
veterán

miért ne tudnál?? nem értem! :F

teljesértékű mentés-visszaállítás boot cd-ről
nem teljesértékű verzió?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1318) gardener


gardener
senior tag

Windows serveren 2003-on, melyik legújabb Ghost verzió fut rajta? (Nekem Ghost 2003 van rajta most)

(#1319) valory válasza lúzer (#1317) üzenetére


valory
tag

Symantec Norton Ghost(TM) 9.0 -es verzió. Mikor róla bootolok nincs semmilyen pont ahol lenne backup (hard drive) csak restore

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#1320) valory válasza kraftxld (#1316) üzenetére


valory
tag

megszereztem ezt Acronis True Image 11 Build 8053 Home, ami egy 137 megás exe fájl, szerintem erről nem sűrűn fog bootolni. Lenne valami Pro verziója?

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#1321) Sanyix


Sanyix
őstag

cs

Van egy boot-os ghost 2003, dosos háló támogatással. Ghostban lehet networkra menteni, na de a másik gépen amin vista van hogy hozok létre a ghost által látható hálózati mappát ahova tud menteni, és olvasni?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1322) kraftxld válasza valory (#1320) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Telepítés után lehet bootable mediát kreálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1323) valory válasza kraftxld (#1322) üzenetére


valory
tag

ok, akkor megcsekkolom :)
és köszi!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#1324) lúzer válasza valory (#1323) üzenetére


lúzer
veterán

dobok egy privit

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1325) Kernel válasza valory (#1319) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha jól emlékszem, az a Ghost egy WinPE alapú boot CD-vel működik, emiatt elég lassú a betöltődése is, meg nem is szimpatikus az egész. Nem úgy működik, mint egy "normális" klónozó program. Visszaállítási pontokat készít a vinyóra, noha Rendszervisszaállító a Windowsban is van, persze kicsit másképp.

Nem tanulmányoztam alaposabban (értsd: nem pazaroltam rá több időt), nekem legalábbis ennyi épp elég volt belőle.

Viszont aki kedveli a klasszikus DOS Ghost felületet, de ahhoz mondjuk nem ért, hogy házilagosan DOS boot CD-t fabrikáljon (noha nem bonyolult), szerintem azok számára kézenfekvő megoldás a Hiren's boot-CD. Kétségtelen, lopott anyagokat tartalmaz, de feltételezem, a Ghost 9-et sem vásároltad (bár nem tudhatom...).

Akinek esetleg problémája akadna a hozzászólásom tartalmával, próbálja meg észrevenni, hogy nem adtam letöltési linket, vagyis nem terjesztek warez anyagot, írni viszont talán csak szabad egy számítástechnikai témáról...

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1326) gardener válasza Kernel (#1325) üzenetére


gardener
senior tag

Vegyük úgy, hogy megmutattad az ajtót. ;)

(#1327) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Felakarom rakni SP3-at de előtte ajánlották hogy Ghost. Na most csak sejtem mi ez, sose foglalkzotam vele.
Olvastam 1# hsz.-t...

Az én esetem:
- Két vinyó NTFS (egyik rendszer) mindkettőn max. 10Gb szabad hely.
- Win 6Gb-os
- Program Files ~100Gb

- Na most nyilván nekem csak a win-t kéne elmenteni.
- Hogyan? Milyen progival? Nem elég csak kiírni egy 8Gb-os lemezre a Win könyvtárat? És ha igen hogyan írjam felül eredetit ha sz*r lesz SP3? (Dos alól ugye nem tudom mivel Nem Fat32 hanem Ntfs)

thx!!

free your mind

(#1328) gardener válasza Jazz (#1327) üzenetére


gardener
senior tag

Ghostot nem érdekli a Wined.
Bitről-bitre átmásolja a vinyó tartalmát, vagy egy másik vinyóra, vagy egy fileba.
Ezrt érdemes a rendszernek vagy egy külön partíciót tartani,vagy egy külün vinyót. Pl. egy raptort. :K

(#1329) Jazz válasza gardener (#1328) üzenetére


Jazz
veterán

120Gb a rendszer vinyó. Most vegyek egy másik vinyót? :)
Olyat nem lehet hogy Win visszaállítási pont vagy akármi?

És akkor ghost annyi igazából hogy: win feltelepült, felraktam, beállítottam mindent, minded kira, és akkor ghost?

free your mind

(#1330) rétisün válasza Jazz (#1329) üzenetére


rétisün
veterán

pontosan, van egy rendszered, amivel éppen elégedett vagy. ghosttal (vagy paragon drive backup-al, vagy acronis true image-val, vagy akármelyik más erre való progival) készítesz róle egy mentést. célszerű másik vinyóra, de ugyanazon vinyó másik partíciója is jó. ezek a progik képesek tömöríteni a mentést, tehát egy 6 gigás rendszer, ami neked is van, nem is igényel ekkora helyet a mentéshez. aztán ha behal a wined (mert pl. sp3-at teszel rá, és nem tetszik neki valamiért) ebből a mentésből 5-10 perc alatt visszaállíthatod a mentett állapotot, nem kell ujrakezdened a telepítést, meg a többi.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1331) Jazz válasza rétisün (#1330) üzenetére


Jazz
veterán

De azt mondták hogy nem tud olyat hogy csak win.

Rendszer winyóm:
6Gb win
Program files 100Gb

kb. így. na most SP3 nyilván csak Win-be turjál bele, ergo nekem bőven elég csak win-t lementeni.

Másik probléma NTFS. Ugye ezt Ghost nélkül is melgehetne csinálni, egyszerűen elmenetem WIN konyvtárat dos-ban másik vinyóra, aztán ha szar, akkor dos-ban indít és felülírja, és ennyi. Ugye ennek működne kell gondolom.

Szóval akkor ghost képes erre, hogy csak win-t? És hogy állírja vissza? BackUp Cd-vel? És melyik a legjobb ghost erre a célra?

thx

free your mind

(#1332) rétisün válasza Jazz (#1331) üzenetére


rétisün
veterán

ezt a "csak win"-t nem egészen értem....a windows könyvtárra gondolsz, vagy az egész rendszerpartícióra? :F a win könyvtár elmentése/felülírása sztem nem igazán működne, egy oprendszer azért ennél komlikáltabb, még ha csak windows is :D . (hogy mást ne mondjak, jópár dolog a Documents and Settings mappában van)
igen, az ilyen progik (mert nem csak ghost van) képesek erre, mitöbb, direkt erre vannak kitalálva. (valószínűleg azér is, mert a win könyvtár másolása/felülírása nem igazán működőképes dolog)
ha jól tudom, a 14-es a legujabb ghost, de a 11-es már korrektül működik vista alatt is, a sataII-es vinyók sem okoznek neki gondot, az ntfs pedig a még régebbieknél sem akadály. a mentés történhet oprendszer alól is, de a ghost bootcd-je is jó, főleg olyankor hasznos, ha a windows már annyira sem működik, hogy a ghostot elindítsd.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1333) gardener válasza Jazz (#1331) üzenetére


gardener
senior tag

Gondolom tele van telepítve az a vinyó játékokkal.

5let.

A nagy és nem annyira életbevágó programokat (pl. főképp játékok),
installáld le erről a vinyóról! Partition magic-el oszd meg a vinyód,hogy csak egy 30-40GB,legyen a rendszerpartíció.
Az új particióra telpítsd vissza a nem fontos programokat- (játékok).
Így "el lesz választva a win-ed". Ezt vgy kézzel időnként vagy előre beállított idpontonként,mentsd át egy másik vinyóra. Időnként pedig néhány DVD-re is kiírhatod.
Ahogy szúróshátú kollega is írta a windows komplexebb,nem csak a windows és a program files könyvtárakból áll. Ezzel a módszerrel tudod "leválasztani" az oprendszer fontos részét.
Ha bekakilna a vinyód max a játékok vesznének el így.

(#1334) lúzer válasza Jazz (#1331) üzenetére


lúzer
veterán

acronis tud mappaszintű mentést
esetleg kiválasztani mindent, kivéve programfilesben a nagymértű telepítéseket

vagy ha a dokumentumok mappa a docu..end..settings-ben van azt is kihagyni
ha tele van pl. videoval

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1335) gardener válasza lúzer (#1334) üzenetére


gardener
senior tag

ehh.
Ezt nem is tudtam. :R

(#1336) Jazz válasza gardener (#1333) üzenetére


Jazz
veterán

Hát rosszul gondol.:)

A rendszer vinyó (120Gb ami tele van) ennél egy kicsit komplikáltabb.:)
Nem megoldható. Amúgy ha partícionálsz egy wint, az bizony formázást is jelent. Olyan nincs hogy fele szabad fele nem, aztán csak úgy ketté választod miközben adatok vannak rajta...

Ahol adatok tárolódnak az a Win könyvtár, a gyökér, meg a Docu. De nekem külön mappám van abban van minden, nem a Docu and Sett (DS) használom. Így abba csak a win szemete van. És nekem csak SP3-ra kéne. Ami változtatás max. érinti a Win könyvtárat + Ds + gyökér könyvtár rendszer file-okat. Ezt ha Ghost elmenti, az nekem tökéletes. Ennyi az oprendszer, ez nem túl bonyolult, így "leválasztani" sem lehet túl nehéz. Ezért idegesítő külön partícíót létrehozni meg végképp nem.

Sok-sok éve ez az Xp-van fennt, remélem a gép haláláig nem is kell újra rakni jó szokását megtartva. Még vagy újabb 5 évig.:D Szal Xp amelett hogy shit, egész jó!:) (ha vigyázol rá)

Na akkor remélem ahogy a többiek írták, ösze tudom hozni ezt a 14-es verzióval vagy hánnyal. Másik vinyón van kevesebb hely ahova win férne (semmi köze a rendszerhez az csak adat), azt is meglehet oldani hogy oda írjam ki, és majd ha boot akkor onnan másolja vissza?

thx! :R

free your mind

(#1337) Kernel válasza Jazz (#1336) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én Total Commanderrel is szoktam mentést/visszaállítást csinálni. Mikor, hogy áll jobban kézre.

Program Files\
Documents and Settings\
WINDOWS\
boot.ini
Bootfont.bin
NTDETECT.COM
ntldr

Fenti listát is TC-vel másoltam ide (ha valaki esetleg nem ismerné ezt a képességét). Az egészet összetömörítem zip-be, ha kell, visszamásolom. Tömörítés előtt a Dllcache tartalmát általában ürítem, esetleg a Driver Cache-t is (méretcsökkentés).

Persze ehhez szükséges egy másik oprendszer is. Régebben a két első partíción tartottam 1-1 Windowst, így egyikből könnyen lehet javítani/cserélni a másikat. Mostanában valahogy kevesebbet szórakozom ilyesmivel, ezért csak mobilfiókban, egy régi 4,3 GB vinyón tartok egy XP-t, szükség esetére. Bármikor betolom, bekapcsolom, reboot, és rögtön ez indul, még a BIOS-ban sem kell piszkálni, mivel előrébb van a boot sorrendben.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1338) gaben


gaben
aktív tag

Ghost 11-el bebootolok,de nem látja az usb-s külső HDD-t.Hogyan tudom ezt beüzemelni?Már próbáltam usb supportot,de nem akarja....

(#1339) gaben válasza lúzer (#1334) üzenetére


gaben
aktív tag

Az normális hogy acronis-al 3 óra mire 20 gb-s rendszerpartíciót(10Gb foglalt) lement?
Meg miért van az,hogy 5 elindításból csak 2 x ismerte fel az usb-s hdd-t?

Ghost meg túlcsordulásra hivatkozik és annyi,megáll...

(#1340) laszloarpad


laszloarpad
csendes tag

Klónoztam egy sata vinyót,ami tökéletes lett,szeretném usb helyről üzemeltetni vele az op rendszert.
Hogyan lehetséges ?a biosom támogatja az usb és bootolást.
Ha valaki tud segitsen.
Köszönettel és üdvözlettel

(#1341) n00n


n00n
őstag

Már többször is írtam ide, de eddig nem találtam meg amit kerestem. Tudtok a Ghost kezelőfelületéhez nagyon hasonló ingyenes progit? Winhez kell, amiket próbáltam elég bonyolultak. A válaszokat előre is köszi.

(#1342) n00n


n00n
őstag

Az úgy legális ha mondjuk találnak a gépemen egy gho kiterjesztésű fájlt és azt mondom, hogy még anno egy trial verziójú ghosttal csináltam? (Bootl cdről ghostolok, azt úgy se mutogatnám nekik.)

Szóval ha csinálok trialal egy ghost fájlt azt lejárat után törölnöm kell?

(#1343) lúzer válasza gaben (#1339) üzenetére


lúzer
veterán

semmiképp

esetleg előtte defrag, chkdsk, de lehet dma probléma is talán? :F

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1344) lúzer válasza n00n (#1342) üzenetére


lúzer
veterán

szvsz senkinek semmi köze hozzá
letölthetek egy xls fájlt excel nélkül? le! még nézőke is van hozzá

egyébként el lehet dugni mappaszerkezet mélyén, jogot elvenni a mappától, win alól be se lehet menni, a ghost meg be tud
vagy titkosított rarba, igaz akkor macerásabb az ügy rendszerelszállásnál
vagy ghost boot dvd, és akkor vinyón nincs rajta

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1345) n00n válasza lúzer (#1344) üzenetére


n00n
őstag

Ez a boot dvd ez mi konkrétan?

(#1346) lúzer válasza n00n (#1345) üzenetére


lúzer
veterán

célnak a dvd betűjelét adod meg, és kiírja
erre gondoltam csak

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1347) n00n válasza lúzer (#1346) üzenetére


n00n
őstag

És ilyenkor a program kiírja? :Y Ez nekem új. És hogyan használom? Mert úgy bebootolok CDről, azt akkor kiveszem és berakom a DVD-t? Vagy hogyan? Hú lúzer azt hiszem körvonalazódik a megoldás. :)

(#1348) lúzer válasza n00n (#1347) üzenetére


lúzer
veterán

:K :K

egy baj van: én dvd-ben nem bízok, ezért hdd-n is meghagyom

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1349) n00n válasza lúzer (#1348) üzenetére


n00n
őstag

Volt már rossz tapasztalatod vele? Mármint a DVD-vel, vagy csak inkább a HDD? Egyébként kb mennyivel lesz lassabb a visszaghostolás DVD-ről? Mert winyóról kb 2-3 perc a hasonló méretű partíció.

(#1350) lúzer válasza n00n (#1349) üzenetére


lúzer
veterán

passz, írtam már dvd-re ki, persze lassú de onnan még nem állítottam vissza csak vinyóról

illetve most már elfér röhögve egy pendrive-n is egy ghostolás

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.