Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) _BM_ válasza ragingspears (#3000) üzenetére


_BM_
senior tag

Egyszerűbb képfájlt csinálni a C partícióról az adat partícióra (vagy más tárolóra).
Például telepíted [ezt az ingyenes progit], csinálsz vele egy boot-os CD-t, arról bebútolsz, és elmented a komplett C partíciót a D-re (vagy máshova).

(#3002) GrandeP


GrandeP
őstag

Sziasztok!

Tudnátok mondani olyan programot, amivel 160-as satat, 40/120 felosztásban, át tudnék 1:1 rakni egy 320-as winyóra ami 40/280 lenne...
Windows 7 ép maradjon illetve a d-ről az adatok is átmenjenek...

Köszönöm..

Visszaolvastam.... :B bocsi. :R

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#3003) #31757056 válasza GrandeP (#3002) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szia. Ha neked sikerult, leirhatnad hogyan csinaltad :) En egy 250-es laptopvinyorol keszulok atkoltozni egy 500-asra, de meg eletembe nem csinaltam. Egy az egyben le kivannam tukrozni a win 7-et, azzal a kulonbseggel, hogy egy meretben nagyobb particiora szeretnem visszatenni.

(#3004) _BM_ válasza #31757056 (#3003) üzenetére


_BM_
senior tag

Egyetlen partícióból áll a 250-es vinyó?

(#3005) #31757056 válasza _BM_ (#3004) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem, van a 100 megas, van egy recovery amit nem tudok torolni, egy az OS-nek es egy az adatoknak.

(#3006) _BM_ válasza #31757056 (#3005) üzenetére


_BM_
senior tag

Én csak a free Paragonos megoldást tudnám ajánlani (mert azt szoktam leginkább használni).

A jobb megoldást ismerő és / vagy a gyenge idegzetűek ne figyeljenek ide! :))

1. Csinálj két könyvtárat a forráslemez adat partíciójára, mondjuk A és B név alatt.
2. Töltsd le a 3001. hsz-ben említett progit.
3. Futtasd, majd a megjelenő ablakban kattints a jelszókérés email-ben gombra.
4. Megkapod a termékkódot és a serialt, amit bemásolsz.

5. Telepítés után indítsd el a programot, és csinálj boot lemezt (Tools menü, Recovery Media Builder).
6. Hagyd bent a lemezt, és boot-olj a megírt lemezről.

7. Válaszd a Normal Mode menüt (enter)
8. Válaszd a Back and Recovery menüt (enter)

Megjelenik a két vinyó a partíciókkal együtt a képernyőn (kék) sávos formában.

9. Kattints a jobb egérgombbal a 100 megás partíciót jelző ablakba, válaszd ki a Back up Partition elemet. Az Archieve Name szöveg alatti ablakból válaszd ki az 1. lépésben készített mappát, ahová a 100 megás rejtett partíció kerül. Legyen ez az A mappa.
10. Save gomb
11. Backup gomb
12. Apply gomb (képernyő bal-alsó sarka)
13. Yes gomb

Miután megtörtént a 100 megás partíció mentése, következzék a C partíció mentése.

9. Kattints a jobb egérgombbal a C partíciót jelző ablakba, válaszd ki a Back up Partition elemet. Az Archieve Name szöveg alatti ablakból válaszd ki az 1. lépésben létrehozott B mappát.
10. Save gomb
11. Backup gomb
12. Apply gomb (képernyő bal-alsó sarka)
13. Yes gomb

Most jön a másolás az új vinyóra.

6-7-8. lépést ismételd meg.
9. Kattints a jobb egérgombbal az új vinyót jelképező sávra, majd válaszd ki a Restore Partition elemet.
10. A megjelenő ablakból válaszd ki a forráslemez "A" mappáját, amely a régi lemez 100 megás partíciójáról készült képfájlt tartalmazza.
11. Válaszd ki a pbf kiterjesztésű fájlt.
12. Restore gomb
13. Apply gomb
14. Yes gomb

Várd meg az All Operation Finished üzenetet, és kattints a Close gombra.

Most jön a C partíció.

15. Kattints a jobb egérgombbal az új vinyó szabad sávjára, majd válaszd ki a Restore Partition elemet.
16. A megjelenő ablakból válaszd ki a forráslemez "B" mappáját, amely a C partícióról készült képfájlt tartalmazza.
17. Válaszd ki a pbf kiterjesztésű fájlt.
18. Állítsd be az új C partíció méretét a New Size csúszkával
19. Restore gomb
20. Apply gomb
21. Yes gomb

Várd meg az All Operation Finished üzenetet, és kattints a Close gombra.

Zárd be az ablakot, majd válaszd ki a Power Off felemet.

Kösd ki a régi vinyót, és indítsd el a gépet (az új merevlemezről)

Bebútol az új vinyó (vagy nem :DD )

A régi vinyó adatait átmásolod, ahogy tudod.

XP-vel ez tutira müxik, W7-tel még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#3007) Steelmanus válasza _BM_ (#3006) üzenetére


Steelmanus
addikt

XP-vel ez tutira müxik, W7-tel még nem próbáltam.

Ez jo, akkor honnan tudod hogy mukszik W7 64 biten?

Csak azert irtam le,mert ami free ezen proramon belul az csak a 32 bites verzio, igy nem kepes kezelni a 64 bites op.rendszereket. Nalam galyravagta a particiot ill a 64 bites fajlokat nem tudta visszaallitani pedig meg a kulon 100 Mb-os particiom sincs, mert eloformazott 50 Gb-os particiora telepitem a W7 64 bites OS-t.
Link 1
Link 2
Link 3

[ Szerkesztve ]

(#3008) _BM_ válasza Steelmanus (#3007) üzenetére


_BM_
senior tag

"Ez jo, akkor honnan tudod hogy mukszik W7 64 biten?"

Én nem mondtam, hogy 64 bites W7-tel működik, és nem is volt szó semmiféle 64 bitről. És különben is, ha nem működik, attól még nem keletkezik semmiféle probléma. A forráslemez érintetlen marad, a céllemezre pedig nem sikerül átmásolni a partíciót. Nagy tragédia.

(#3009) Steelmanus válasza _BM_ (#3008) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mivel megneztem a konfigjat 4GB DDR3 ezert mertem feltetelezni hogy 64 bites oS-t hasznal. Igaz Te nem mondtad, elnezzest kerek erte, de igy abban a hiszemben is lehet hogy ha kell lementheti az OS-t. Amugy elindul a masik vincsin is az 64 biets OS, csak hibat fog dobni, es mivel a bootparticiot is atmenti kesz a baj. Particionalhatja ujra a vincsit mert formazassal nem fog eltunni a rejtett bootparticio es foleg nem a bootszektor.
En csak olyat szoktam ajanlani amit magam is kiprobalok. Megtettem es rafaztam.
Inkabb a free MiniTool Drive Copy ajanlanam mert ezt is kiprobaltam es direkt arra a celra van kifejlesztve amire a neve is utal.

(#3010) #31757056 válasza _BM_ (#3006) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nagyon szepen koszonom a faradozasodat, amivel leirtad ilyen reszletesen, hogy mikent kell csinalni! Komolyan nagyon nagyra ertekelem! :R Viszont amennyiben 64bit-en ez tenyleg nem megy, akkor nem ez lesz a megoldas :( Pedig a vinyo mar itt van a kezembe, ma jott a kis csomagjaban.

(#3011) #31757056 válasza Steelmanus (#3009) üzenetére


#31757056
törölt tag

Felraktam ezt a minitool-t, most ott tartok, hogy ezen infok szerint a recovery particio a boot particio is egyben, pedig en azt nem kivaonom letukrozni az uj vinyora, mert nincs szuksegem ra. Ha azt kihagyom vajon fog bootolni a gep a masik vinyorol, vagy valami helyreallitast kell utana csinalnom pl win7 telepitolemezzel? Vajon ugy mukodhet? Bocs a sok kerdesert, de feleslegesen nem akarok belekezdeni a masolgatasba... USB-s dokkoloval csinalnam, egy het mire a rendszerparticiot kimasolja usb 2.0-an...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3012) Steelmanus válasza #31757056 (#3011) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha nem akarod atmasolni a Recovery particiot akkor bizony nem fog bebootolni a laptop mert jol latod arrol indul a rendszered. Kaptal telepito DVD-t a gepedhez? Mert ahogy nezem ez egy elotelepitett rendszer a laptop aljan a koddal amivel aktivalhatod a rendszert de ha nincs telepito lemezed akkor mirol szeretned kiadni a helyreallitasi parancsot?
En asztali gepen hasznaltam a programot igy konnyebb dolgom volt.

(#3013) #31757056 válasza Steelmanus (#3012) üzenetére


#31757056
törölt tag

Van telepito lemezem termeszetesen

(#3014) _BM_


_BM_
senior tag

Na kérem, volt egy kis időm, lejátszottam a 3006-os hsz-t W7 64-gyel, és sikerült. Rájöttem, hol voltam marha.

Ezt a lépést ki kell hagyni belőle:

18. Állítsd be az új C partíció méretét a New Size csúszkával

Majd amikor feláll a W7 a célvinyón, a Felügyeleti eszközök / Számítógép-kezelés / Lemezkezelés / Kötet kiterjesztése vonalon meg lehet növelni a C partíciót. Utólag.
Elnézést a kellemetlenségért. :R

Ennél biztosabban van jobb megoldás, ezért várom az iránymutatást a profiktól!!

[ Szerkesztve ]

(#3015) Steelmanus válasza #31757056 (#3013) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor a 100 Mb-os Fat-ot es a C:\ egyszerre masold at a programmal, majd tedd be telepito lemezt es a linken lathato modon kerjel egy Startup Repair-t
Amennyiben igy sem indulna, akkor ujrainditas a telepito mediarol csak majd a Command Prompt-ra lesz szukseged ez miutan megkapod a fekete feluletu dos ablakot ird be:
bootsect /nt60 c: /mbr
Igy mar el kell indulnia, de lehet hogy eleg lesz csak egy Startup Repair.

(#3016) #31757056 válasza Steelmanus (#3015) üzenetére


#31757056
törölt tag

most tartok az indítási javításnál,már 5 perce megy vagy még több remélem lesz valami

(#3017) #31757056 válasza #31757056 (#3016) üzenetére


#31757056
törölt tag

nem mukodik

(#3018) _BM_ válasza #31757056 (#3017) üzenetére


_BM_
senior tag

3006 (18. lépés nélkül)
Pik-pakkra feláll ;) Nem kell semmiféle javítás és parancssori mókolás. :K

[ Szerkesztve ]

(#3019) #31757056 válasza _BM_ (#3018) üzenetére


#31757056
törölt tag

nincs lemezem amibol boot lemezt tudnek csinalni :D

(#3020) Fire/SOUL/CD válasza #31757056 (#3019) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A paragon tud boot-os pendrive-ot is készíteni, az csak van? ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3021) #31757056 válasza Fire/SOUL/CD (#3020) üzenetére


#31757056
törölt tag

Az van, mindenem van csak lemez nincs :) amugy most pont eppen a minitool disk copyval probalkozok, meg kb 3 ora mire befejezi.
A paragonnal a masik bajom az, hogy legutobb mikor egy sima resize-t szeretttem volna vele csinalni, 700 giga adatomat vagta haza.

Ezzel az okorkodessel is amit a minitool-lal csinalok csak elcseszem az idot, egy ujratelepitessel ennyi ido alatt 2x is meglennek :o

[ Szerkesztve ]

(#3022) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#3020) üzenetére


_BM_
senior tag

Tényleg, ez hogy megy? Nekem NTFS-re formázza a pendrájvot, azzal meg nem tudok bútolni. :U

(#3023) Fire/SOUL/CD válasza _BM_ (#3022) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

FAT32-re formázd elő a pendrive-ot, lassú formattal. A Paragon már csak gyorsformáz.

Cayman
Hát ha az egész hdd-t copy-zod, az eltart egy ideig. Miért nem csak a rendszerpartíciót? (Meg a 100 megás részt egyben?)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3024) _BM_ válasza #31757056 (#3021) üzenetére


_BM_
senior tag

Ha mondjuk 100 gigás a c partíciód, és tele van anyaggal, akkor a paragon megcsinálja negyedóra alatt. :K

(#3025) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#3023) üzenetére


_BM_
senior tag

Ah, ezt kipróbálom, köszi!

(#3026) #31757056 válasza Fire/SOUL/CD (#3023) üzenetére


#31757056
törölt tag

Azt mar megprobaltam, es nem allt fel a rendszer, tobb mint egy oraig csinalta az inditasi javitast, de utana sem...

(#3027) #31757056 válasza _BM_ (#3024) üzenetére


#31757056
törölt tag

USB 2.0-an? :)

(#3028) Fire/SOUL/CD válasza #31757056 (#3027) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, nem olvastam eleget vissza, de külső hdd-re copy-zod a rendszert? :F
Onnan nem fog ám elindulni csak úgy simán.... :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3029) #31757056 válasza Fire/SOUL/CD (#3028) üzenetére


#31757056
törölt tag

nem egeszen. vettem egy belso vinyot egy ujat a laptopomba, es egy usb dokkolot hasznalok a copy-zashoz. nem tudok mast, ket vinyot nem tudok tenni a laptopba mert nincs nekik hely, egyszerre csak egyet tudok. mit csinaljak most akkor?

(#3030) Fire/SOUL/CD válasza #31757056 (#3029) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Maradjunk a paragonnál akkor, és hozz létre vele egy boot-os pendrive-ot. A régi hdd legyen a gépben(amin az ép OS van gondolom), és a külső hdd(az új hdd még nem kell).
Bebootolsz a pendrive-ról, backup, 100 megás és rendszerpartíció egyben lement a külső hdd-re. Régi hdd kiszed(ne töröld még, hátha nem jön össze a dolog), új hdd berak, külső hdd marad. Megint boot a pendrive-ról, recovery(vagy restore a paragonnál) és a külső hdd-ről az újra állítod vissza a korábban lementett mentésből. BIOS-ban bootsorrend átállít, pendrive és külső hdd lehúz és elméletben már megy is a rendszered.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3031) #31757056 válasza Fire/SOUL/CD (#3030) üzenetére


#31757056
törölt tag

a paragon az ingyenesen tud win7 64bit-et?

(#3032) Fire/SOUL/CD válasza #31757056 (#3031) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, csak mivel free változat, pár dolog nincs benne, pl nem tud klónozni, "csak" úgy, ha előbb elmented a rendszert, majd egy másikra rakod vissza (ahogy írtam is korábban)

UI: De ha így sem megy, akkor tényleg inkább ugorj neki, aztán telepítsd fel, mert tényleg már 10x fel lehetett volna pakolni a W7-et... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3033) #31757056 válasza Fire/SOUL/CD (#3032) üzenetére


#31757056
törölt tag

Okes, kovetem ezeket az utasitasokat! Koszonom a segitseget!

Es minden ugy fog mukodni mint azelott ha sikerul? Egy ujratelepites tenyleg bazira maceras lenne nekem...

(#3034) Fire/SOUL/CD válasza #31757056 (#3033) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Es minden ugy fog mukodni mint azelott ha sikerul?"
Igen, de most csak a rendszert másoljuk és az a cél, hogy a másolást követően az új hdd-ről bebootoljon a rendszer. A régi hdd-n lévő adatpartíción lévő adatokkal most nem foglalkozunk, azt majd azután átmásolod.

Itt egy kicsit bővebben olvashatsz a backup-ról, igaz itt nincs 100 megás rejtett partícióról szó, azt nem szabad elfelejtened bejelölni, a rendszerpartícióval együtt. [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3035) #31757056 válasza Fire/SOUL/CD (#3034) üzenetére


#31757056
törölt tag

Persze, azt majd utana en megoldom, csak a lenyeg hogy menjen a rendszer, es ne seruljenek a kulso HDD-n sem az adatok, mikorzben a paragon dolgozik. 10000db fenykepem van rajta amik ultra-fontosak.

(#3036) Fire/SOUL/CD válasza #31757056 (#3035) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nem klónozod a rendszert, akkor a külső hdd-n nem fog létrehozni semmiféle partíciót, csak egy méretes fájlt, attól függően, hogy mennyi adat volt a rendszerpartíción. Igazából úgy képzeld el, mintha betömörítenél valamit, csak egy méretes tömörítvény lesz. Az viszont már más tészta, hogy ebből a méretes "tömörítvényből" visszaállításkor (amit már az új hdd-re fogsz megtenni a külső hdd-ről), abból egy "OS lesz", partíciókkal együtt. Az új hdd-n nem lehet adat.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3037) #31757056 válasza Fire/SOUL/CD (#3036) üzenetére


#31757056
törölt tag

Koszonom. En nem gondoltam hogy ez ennyire bonyolult mikor megvettem az uj vinyot... :(

(#3038) #31757056


#31757056
törölt tag

Most a pendrive-ra csinaltam egy recovery media nevu dolgot, az jo lesz? fog arrol bootolni a gepem ha kesz a backup? Az is majd 3/4-ed ora :)

(#3039) Fire/SOUL/CD válasza #31757056 (#3037) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez csak hordozható gépeknél ilyen körülményes, de az is csak akkor, ha nincsenek meg a megfelelő "szerszámok". Én többek közt gépeket pakolok/telepítek stb, nekem megvannak azok az átalakítók/kábelek stb, amivel biztosan rákötök egy külső vinyót(mindegy mekkora , IDE vagy SATA, HDD vagy SSD stb stb) és onnantól már klónozom is a rendszert, sec-perc és már megy is a masina az új vinyóról.
Persze home user kategóriába nyilván nem tart senki ilyen cuccokat otthon dísznek...

Cayman #3038
:F Egy bootos pendrive max 2 perc készíteni a paragonnal...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3040) #31757056 válasza Fire/SOUL/CD (#3039) üzenetére


#31757056
törölt tag

Az kesz is van, maga a backup az mbr-rol meg a c-rol kb 40 perc. :) Az a baj, hogy ezen a laptopon pl nincs esata sem, szerintem azzal siman menne a klonozas dolog. Csak azt nem ertem, hogy usb-n keresztul miert nem megy a klonozas?

Ez volt az utolso hogy dell-t vettem...

[ Szerkesztve ]

(#3041) _BM_ válasza #31757056 (#3040) üzenetére


_BM_
senior tag

Megy usb-n keresztül, csak lassabb.

Fire/Soul!
Akármit csinálok, a paragon NTFS-t csinál a pendrájvból. :U

(#3042) #31757056


#31757056
törölt tag

Elvegeztem mindent paragonnal ugy ahogy irtad, nem mukodik sajna. Boot elott azt irja, operating system not found.

(#3043) _BM_ válasza #31757056 (#3042) üzenetére


_BM_
senior tag

BIOS-ban az új vinyó van első boot-eszközként kiválasztva, és a másik (régi) vinyó le van kötve?
Csak azért kérdem, mert nekem is van Dellem (Mini), és csak az első eszközről bootol.
Ha pölö 1. az usb, és 2. a hdd, akkor csak usb-ről hajlandó indulni. Ha nincs usb a gépben, akkor beint, hiába bootos a hdd.

[ Szerkesztve ]

(#3044) #31757056 válasza _BM_ (#3043) üzenetére


#31757056
törölt tag

igen,vinyó az első,de pl boot menüböl is indíthatom,úgy sem megy,minden usb le van húzva,úgy se. Sehogy. Megpróbáltam elölröl az egész műveletet paragon-nal,semmi eredmény. Most újra megpróbálom lemezről az indítási helyreállítást. Ha ez se megy,feladom.
Arra is gondoltam hogy a Dell gyárilag tiltja hogy vinyót upgrade-elj a gépben. Direkt pedig ugyanazt a márkát kapta. Seagate Momentus. Csak annyi hogy dupla akkora meg hogy 7200as.

(#3045) Steelmanus válasza #31757056 (#3044) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha nem sikerul sehogy es feladod, akkor legalabb annyit tegyel meg hogy legyalulod az uj vincsit es a meg mukodo regi rendszered alol az uj vincsire keszitesz egy 40-50 Gb-os particiot es aktivva teszed. W64-nel boven eleg ennyi hely persze ez attol is fugg hogy milyen es mennyi programot szeretnel a C:\-re telepiteni ezt azert irom mert ha telepiteskor a telepitomedival keszitesz egy particiot a W7 szamara akkor ujbol keszit egy 100 Mb-os rejtett bootparticiot, amit lenyegeben csak a Bitlocker reszere keszit. Eloparticionalasnal Te dontod el hogy mennyi helyet adsz a C:\-nek elfer mondjuk 30 Gb-os is, a de sokan kinovik egy ido utan igy en is 50 Gb-ra keszitem a particiot fuggetlenul attol hogy sac 32 Gb ures marad, de jo tartaleknak. Tehat mielott eloparticionalsz dontsd el hogy mennyi legyen a C:\ mert a kepen lathato hogy csak 5 Gb szabad helyed van most is es az mar eleg keves, tehat mint irtam ha sok programot teszel a C:\-re akkor meretezd nagyobbra.
Ha nem hasznalod a BitLocker funkciot a W7-ben akkor eloparticionalj es arra telepitsd az OS-t. Hidd el egyszerubb az elet a 100 Mb-os particio nelkul pl backup-nal ha leakarod menteni majd a rendszert. En ket vincsit hasznalok 32/64 bit de a 100 Mb-os particio nelkul es ghostolok vigan oda-vissza.

[ Szerkesztve ]

(#3046) #31757056 válasza Steelmanus (#3045) üzenetére


#31757056
törölt tag

Természetesen. Az új vinyón 60 gigát szántam a rendszernek. Kell is mert fényképeket szerkesztek adobe lightroom-mal és az bizony ész nélkül cache-el...
Szerintem ez az átköltözés a dell szemétsége miatt nem megy,nem baj őszüljek csak bele mire újrarakok mindent,azalatt a fél nap alatt szarni bele...

(#3047) #31757056


#31757056
törölt tag

Egyebkent mire jo az a bitlocker, ha mar itt tartunk?

Ilyennek esetleg van ertelme hogy file-ok es beallitasok varazslo vagy valami? Es az uj winfosra egyszeruen csak visszatennem ujrarakas utan...

[ Szerkesztve ]

(#3048) #31757056


#31757056
törölt tag

Van egy otletem. Nem lehet hogy azert nem akar az uj vinyorol bootolni, mert az elozon nekem a recovery particio az active? Ahogy a kepen is lathato: [link]
En meg mindig csak a 100 megast es a C-t masolom.
Ha inaktivva tennem a recovery-t es aktiva a c-t valahogy, lehet elindulna, nem?

(#3049) _BM_ válasza #31757056 (#3048) üzenetére


_BM_
senior tag

Szólhattál volna, hogy a forráslemezen van recovery partíció.

(#3050) Fire/SOUL/CD válasza #31757056 (#3048) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt írhattad volna tényleg, hogy gyárilag előtelepített a lapos... :C
Vagy az egész hdd-t klónozod, vagy azt a 3 partíciót egyben menteni (a recovery-t is)
Ilyen aktiválósdit meg felejtsd el, mert akkor el sem fog indulni a gép

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.