Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#93) Cerberus-GMK


Cerberus-GMK
csendes tag

Sziasztok!
Nekem csak regen volt ilyen,hogy ujraidult (vindoze ikszpe), teljesen rapszodikus modon, kiszamithatatlanul. Volt,h 2napon at lan partiztunk es csak1x szallt el a kozel 48 oras folyamatos uzemben, de maskor volt, h 5 percenkent. Lattam, hogy altalban a vindozt hasznalo emberkek vannak bajban ezugyben, gondoltam, irnek par jo tanacsot,hatha nem volt meg szo rola:
vindozon: van 1 nagyszeru dolog a vindozban is (bar neha semmi ertelmes tampontot nem ad, mint a vindoz altalaban hiba eseten,de 100-bol 1x talan er vamit): a naplozas, bar ehhez az kell, h vhogy elinduljon azert. vezerlopult->felugyeleti eszkozok>rendszernaplok asszem. A piros felki. jeleket kell figyuszolni,hatha van ott mas is,mint 0xe004586hulye_aki_ezt_elolvassa_mivel_ugysem_m1_vele_semmire_mert_talicska_vindoz_vagyok_es_titkos_minden_infromacio_rolam v. ilyesmi kezdetu, sokatmondo uzenet.Ha nem indul el, mert pl. bluedie, failsafe mod konzolban, a bootlog megnezese celjabol ill. ha igy se nem.akkor fogni egy normalisabb,cd-rol v. pend-drive -rol futo op.rendszert (pl. knoppix), es megnezni az alol. A masik fontos dolog: kikapcsolni az automata restartot hiba eseten. Nalam anno a fenti hibanal a naplo segitett,amiben a volt egy,a legutobbi rendszerhibahoz kozel eso idopontban levo bejegyzes,amit jo idore megjegyeztem: ''...meghajto elore jelezte, hogy a kovetkezo irasi muvelet folyaman valoszinuleg hibazni fog vagy legalabbis nem fog helyesen mukodni. Tovabbi informaciokat ...'' :D Azert megneznem a csalajdfajat v. legalabb a nemzetiseget annak,aki ezt forditotta ;] Szvsz vinyo hiba miatt indulgatott ujra eleinte (amig ki nem kapcsoltam,mert aztan mar csak az alkalmazasok szalltak el,nem az egesz gep), bar sem a SMART nem jelzett hibat,sem a feluletvizsgalas, egyedul linux alatt volt neha ''hda/dma reset .. success'' uzi a syslogban,az is foleg vinyokapartataskor.
Linuxon: naplozast maximumra allitani es megprobalni vhogy egy kernel panic-ot eloidezni.Ha nem sikerul, fogni kell vmi kedves kis bechmark-ot, pl. bonnie es tsa, aztan azzal gyilkolaszni a rendszert, v. hagyomanyos modon (a kedvencem, es szerintem a legmegbizhatobb teszt, de megismetlem: szerintem az) :inditani legalabb. 2 grafikus feluletet, aztan pl.gimp-ben megnyitni v. fel tucat jo nagy, tobb megas jpg-t, amiket a legnagyobb terkepeszeti vallalat honlapjarol percek alatt le lehet vadaszni, ezalatt minel jobb minosegu mp3-at hallgatni, inditani 1 divx/xvid es egy szabv.dvd filmet a tv kijaraton, esetleg cd-t irni erdemes meg mindekozben, v. legalabb grab-elni vmit ;] Jo, ram mennyisegetol is fugg plusz a prockotol,szal azert esszel kell csinalni es nem art vmelyik konzolon figyelgetni a lapozasra es a szabad fizikai/swap meretekre ill. a memoria ki/be lapozasi ido aranyaira. Legutobb egy memoria hibat sikerult igy a vmstat segitsegevel megtalalni,amikor is feltunoen gyorsabban lehetett irni a memoriat, mint olvasni. Elotte is ram-ra gyanakodtunk, memtest es SiSoft Sandra korabban hibatlanul lefutott....
=re ennyi, bocsi, h hosszu voltam,de rem.legalabb 1vkinek segitett. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.