Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dévári


Dévári
csendes tag

Sziasztok!
Minap úgy határoztam, diákhitelem a lehető legrosszabb módon fektetem be, tehát vettem egy Casetek házat, egy Thermaltake 360-as tápot (boltos csávó:''Az ugyanaz, mint a Chieftek!''), néhány szép, színes,szagos ventit. Összeraktam. Belevágtam a cuccaimat (Abit KD7 + Barton 2500 + két kártya). Óvatos duhaj lévén előbb a kismillió rendszerventi nélkül indítottam volna a ketyert. Az eredmény: egy pillanatra elindult, majd le is állt. Pánikroham, minden eszköz sorozatos lekötése, és odáig jutottam, ha kiveszem a procit, akkor megy. :((( Csak én nem megyek így vele semmire. Régi táp bele, eredmény ugyanez. Véleményetek szerint kinyírhattam az alaplapot és/vagy a procit beszerelés közben, vagy átb@sztak a táppal? Két shakebe vagyok esve... :O
Konklúzió: éjjelre bekapcsolva maradt a táp, és egyszercsak nagy durranás és füst kiséretében leverte a biztosítékot... :C Megy vissza gariba.

A kivétel erősíti a szabályt - és romba dönti a költségvetést...

(#2) F7 válasza Dévári (#1) üzenetére


F7
tag

Ha elfüstöl a táp, sokáig büdös lesz, szervizes első dolga az lesz, hogy áttuszkolja az orrát a ventiken keresztül és bedugja azt a tápba.

Tehát, ha nem füstölt el, de rossz a táp, ne kamuzz, hogy füstölt, mert megdőlsz azonnal..utána már ha igazad van sem fogják kicserélni a tápot, mert kamuztál..elhajtanak a Mist*alba panaszkodni :)

Fickó! Fekszessz!

(#3) kamikaze boci válasza Dévári (#1) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Tehát az új táppal is ugyanaz történik, mint a régivel? Vagyis a régi táppal sem indul el? Sípol valamit? Sajnos megeshet, hogy elszállt az alaplapod, nekem hasonló tünetek voltak, amikor az enyém elfüstölt...

egyéb állatfajták

(#4) TheVeryGuest válasza kamikaze boci (#3) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Vagy lesarkazta a processzort.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#5) Chakotay77 válasza TheVeryGuest (#4) üzenetére


Chakotay77
csendes tag

Jaja. Sajna én is erre a következtetésre jutottam. :(

Néha úgy érzem dolgoznom kell. Ilyenkor leülök egy sarokba és megvárom amíg elmúlik.

(#6) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Ha szó sincs táp elfüstölésről, hanem valszeg a procit sarkaztad le, akkor nem valami találó a topikcím. :)

(#7) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Esetleg csak rosszul rakta fel és a hővédelem lelőtte a gépet?
Vagy abban az alaplapban még nincs olyan?

Aki hülye, haljon meg!

(#8) zsoltee10 válasza L3zl13 (#7) üzenetére


zsoltee10
addikt

KT333-tól fölfelé már szokott lenni az alaplapokon hővédelem. De elindulni akkor is elindul, csak rögtön újra indítja, vagy lekapcsolja, ha nem jól van rárakva a hűtő. Jó lenne tudni, hogy mindig elindul-e a procival kis ideig, vagy azóta nem.

(#9) Dévári


Dévári
csendes tag

Sziasztok!

kamikaze boci: A régi táppal sem indult el utána, sípolás sem volt.
Az új táp viszont tényleg füstölt egy jót, ugyanis minekután mindent kiszedtem és visszaraktam különböző kombinációkban, ráhagytam az egészet (már éjjel volt), csak az alaplap volt a házban, benne a procival, bekötött táppal, és úgy esett, hogy ezt így áramba dugva felejtettem. Aztán pár órával később a már fentebb aposztofált csattanásra és füstszagra ébredtem. Ennyi.

A lesarkazott proc.magon nem feltétlenül látszik törés? Mert erre én is gondoltam, de nagyító alatt sem láttam rajta semmi oda nem illőt.

Na, holnap (izé, ma) még nyúzom egy kicsit, aztán ha nem megy, akkor... :(

A kivétel erősíti a szabályt - és romba dönti a költségvetést...

(#10) N.Y.P.D.


N.Y.P.D.
tag

Nekem is volt hasonló helyzetem,nálam a kis floppy volt a ludas!Érdekes,hogy a noname 235W-os táppal elindult a gép,de a 300W-os enermaxal nem,csak ugy hogy nem volt bekötve a floppy,a noname meg lökte a floppy a feszültséget.Szóval ilyenkor jó érezni,hogy a tápod megvéd:)))

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#11) Dévári


Dévári
csendes tag

Hátha érdekel valakit a konklúzió:
A procit megnéztük haver gépében, és működött (alig akarta visszaadni...).
Az alaplapot bevittem boltba, és beszámolták egy Abit NF7-S-be.
Ttake táp is visszament, a srácok a másik üzletben rendesek voltak (szegediek kedvéért: P*rfect Computer), megnézték a tápot, huhogtak egyet, kiráztak belőle pár lerepült kondit, és bevették gariba.

És most megy ez a dög a régi Codegen 360-as tápommal, szépen, ahogy kell.
:):):)

A kivétel erősíti a szabályt - és romba dönti a költségvetést...

(#13) Club


Club
őstag

Errők csak annyit, hogy szerintem nem azért lett nyitva ez a topic, mert a táp elszált, hanem azért, mert utána már a régi táppal sem ment a gép!
Erről ennyit!

(#15) xuldar válasza Kalandor (#14) üzenetére


xuldar
őstag

Moderátor létedre nem olvasod el a hozzászólásokat, látom. Írta a srác, hogy a procinak semmi baja nem lett...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16) robekri


robekri
addikt

Ehhez hasonló kérdés! Az gondolom gáz, hogy ha a kikapcsolt gép tápja meleg ?
Ebben az esetben én is járhatok így??

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#17) Club válasza robekri (#16) üzenetére


Club
őstag

nem.
A kikapcsolt gép NEM TELJESEN kikapcsolt..
mivel amikor te KIKAPCSOLOD a gépet, akkotmég az alaplapnak, ileltver egér, stb stb van még egy minimális áram elállátása.
Minden táp meleg még ha nincs bekapcsolva sem
Az már máskérdés hogy mennyire:DDD

(#20) xuldar válasza Kalandor (#19) üzenetére


xuldar
őstag

Ok, de azért egy moderátornak illene példát mutatnia :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.