Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) MPowerPH válasza tomic (#250) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig elvileg a GTI-n is ugyan ezt kell végrehajtani. A két lap ezen a téren megegyezik.

Ha már 6950. Ott felfogható ez jóindulatnak/ajándéknak is, hiszen egy gyengébb VGA-t tudsz feljavítani csúccsá. Itt fordított a dolog, mert ezzel egy csúcslapot butítottak le, de az árcédulán megmaradt a magas ár. Disznóság. :(((

Don't Tread On Me

(#252) tomic válasza MPowerPH (#251) üzenetére


tomic
addikt

Mintha te mondtad volna hogy nem lehet gti-n megcsinálni.
De lehet nem jól emlékszem.

(#253) MPowerPH válasza tomic (#252) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát, igazából én sem tudom pontosan. Nem néztem utána, de mivel az alaplapok felépítése, és a nyák is megegyezik ezen a téren, így szerintem logikusan ott is ugyan ez a helyzet.

Anno még abban is vita volt, hogy a tápáramkör megegyezik e. Aztán kiderül, hogy igen, egyezik. Volt kb. 10k különbség a GTI és a sima között. A jobb hűtés, és a SAS annyit jelenthetett.

Don't Tread On Me

(#254) tomic válasza MPowerPH (#253) üzenetére


tomic
addikt

Mindegy a lap már tesómnál van és ő nem hiszem hogy bajlódik vele.
Amúgy ki lenne ebben illetékes?

(#255) MPowerPH válasza tomic (#254) üzenetére


MPowerPH
félisten

Overlocker -hez kell vele fordulni, kitűnő munkát végez, mindenféle nyom nélkül. Így garinál sem lehet probléma.

Don't Tread On Me

(#256) dime27


dime27
őstag

Nos ujrahuztam a wint inkább mert egy öregen próbáltam eddig a deckát hát...érdekes minden rendben működik alapon meg semmi sárga felkiáltójel az eszközkezelőben mégis most pl 19x200hoz több vtt kell a deckának mint eddig az öreg széttöredezett winemen ki a facom érti ezt?! :W Sajnálom h ezt mondom de számomra eddig csalódás ez a lap az ok h hűvös de azt a kurvanagy árkülönbözetet mint ami ez meg az agyonfikázott Asrock között volt nem érte meg.... :W Most még az van h belerakom a régebbi i7esemet ezt az uj i7et meg kipróbálom mit tud az Asrockban jobb ötletem nincsen hátha csak az baszta fel az agyamat h ez az ujabbik i7 egy kalap fos... :O

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#257) tomic válasza dime27 (#256) üzenetére


tomic
addikt

Mondtam én neked.....

(#258) dime27 válasza tomic (#257) üzenetére


dime27
őstag

Hát mikor te árultad a Biostart már ez rég megvolt csak nem volt nálam...Amugy nekem az a gyanum h mindkét procim nem vmi fényes ennek nagyobb esélyét látom minthogy a lap legyen ennyire kaki olyan 70 százalék h ez van! :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#259) tomic válasza dime27 (#258) üzenetére


tomic
addikt

Elképzelhető!
De azt írtad van egy másik procid is. Ugyan nem tudom az mit ment asrockodban de próbáld ki vele hátha .
Kíváncsi leszek BMW001 új procijára az milyen lesz, mert a régije elég szépen ment a lapjában.
Kérdéses hogy ez csak a lapnak tudható be vagy is is.

(#260) dime27 válasza tomic (#259) üzenetére


dime27
őstag

Azt írtam lentebb h ezt akarom kipróbálni az a régebbi proci az Asrockban 19x205ön stbai volt elég kevés vtt fesszel de az se egy alacsonyvides proci de én főleg arra leszek majd kivi h az uj proci mit fog menni az Asrockban mert ha ne adj isten jol menne benne az ziher h megy a Bloodrage az apróba! :B :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#261) dime27 válasza tomic (#259) üzenetére


dime27
őstag

BMW procija tényleg szuper volt de ő is válogatta asszem ha jol emlékszem vagy 3-4 procit nézett meg szal....Én azt mondom h i7nél 80 százalékban a proci számít ha már van egy ilyen agyonfikázott Asrockod mint nekem abban a 190-200 bclk megvan simán....de sztem meg egy MSIben is.....

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#262) tomic válasza dime27 (#260) üzenetére


tomic
addikt

Szurkolok neked!

Jut eszembe, jövő héten találkozok tesómmal (nála van a gti-m), ha van időm kipróbálom az ő
procijával mit megy a lap.Enyémmel tudom mit tudott!
Neki sem egy alacsony vid -es procija van, de mint tudjuk ez I7-nél nem mérvadó, sőt!
Nekem ha jól emlékszem 1.216v .

Ezért írtam picit feljebb, hogy BMW001-nek , hogy x58 ban nem biztos hogy abban rejlik átlag tuningnál a siker, hogy 60-80 ezres lapod van!

[ Szerkesztve ]

(#263) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Srácok srácok... :N Mind a 4 proci tudta az akkori csúcsot amit elértem, tehát a 224 BCLK-t. Ennél feljebb csak új BIOS-al mentem. Csak feszben volt minimális különbség.

De leírtam, és leírták a lap külföldi fórumán is. Tuningra akkor lesz jó a lap, ha megcsinálod az unlock -ot, ami nem nagy durranás. Mondhattok ami akartok, ez a lap tartja a BCLK rekordot egy R3E -vel karöltve. Piszok hűvös, piszok jó a hangkarija, és piszok jó a memkezelése.
Szóval tessék megcsinálni, ami a gyárban elk*rtak, és mindjárt tiéd az egyik legjobb i7-es lap. :)

Nekem duplán megérte az árkülönbözetet, mert elég sokáig használtam SAS RAID -ben 2db 15k-s winyot, ezeket meg ugye más lap nem is képes kezelni. :)

Tényleg nem bántásból, nálam minden fain -ul működött, BIOS -tól kezdve, a frissítések, tuning, meg minden... Szóval tényleg nem bántás, de user error? :U Mert hivatalos fórumon sem nagyon panaszkodnak, csak itt egy páran, pedig csak utána kellett volna olvasni. :) Mielőtt megvettem a lapot, átnyálaztam róla mindent, és már vétel előtt lebeszéltem a modot Overrel is.

Jah, és egy Asrock az életben nem fog úgy menni, mint egy Bloodrage. Asrock inkább kicsit felhasználóbarátabb, könnyű vele elérni jó eredményt, de aztán meghal. Míg ezzel kell vacakolni a kiugróan jó eredményért. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#264) MPowerPH


MPowerPH
félisten

És tényleg nem bántásból, de ezért a lapért harapok. Életem eddigi legjobb lapja, pedig már volt nálam DFI Venus, R2E, UD3R-UD3P, csak a jobbak közül egy pár. Az, hogy nálam jól müxik azt jelenti, hogy a potenciál benne van. Csak elő kell csalogatni. Ha ez nem sikerül, akkor nem kell mindjárt a lapot fikázni. ;)
Én csak a P6T Delux V2-höz tudom hasonlítani, de ég és föld. Mikor beletettem a procimat és a memóimat ledöbbentem, annyira nem akart menni az OC.

Don't Tread On Me

(#265) dime27 válasza MPowerPH (#264) üzenetére


dime27
őstag

Ok kösz a biztatást de én inkább ugy vagyok vele hogyha egy 60-80ks lappal ennyit kell vacakolni akkor ott vmi bibi van és nem is azzal van bajom amit irtál h meg kell küzdeni érte hanem az ilyen random tök ok nélküli hibákrol mint ma is h egy teljesen uj win7alatt az eddigi jol menő beállítás marhára nem megy nem stabil linx alatt eddig elég volt 19x200hoz +180 mV vtt fesz ma meg már első kör után ujraindul a gép lehet kipróbálok még majd másik biost mert nálam annak felrakása se ment egyértelműen de a többit alátámasztom amiket írtál de szerettem volna ha egy ilyen kaliberű lapnál minden flottul megy és idáig én nem ezt tapasztaltam vele mint amiket leirtál...sajnálom :B :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#266) dime27 válasza tomic (#262) üzenetére


dime27
őstag

Nah jovan mennyémá kb nekem is ilyen proci az álmom mint a tied....Nekem a jobbiknak olyan 1.24V az alapfesze a mostani ujnak meg 1.27v szal nem is csodálkozok már....

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#267) MPowerPH válasza dime27 (#265) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lehet belenyúltál egy ilyenbe, sajnos ez is megeshet. :B Egyébként tényleg érdekes, nekem a 21x200-hoz +120mV elég volt 3200-as Uncore mellett. :U Azért az nem kicsi különbség, szóval valami nem smakkol ott. Sajnos nem tudok nagyon nyilatkozni, unlock nélkül nem nagyon tuningoltam a lappal, nem tudom mit reagál. Bár 214-ig máig nem kell PCI-E frekit emelnem, és addig stabil is. Több 930-assal és 920-assal próbálva.

VID nem jelent sokat ezeknél. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#268) dime27 válasza MPowerPH (#267) üzenetére


dime27
őstag

Lehet felmegy bennem a pumpa h nem tudok normális i7et kifogni eladom mindkét 920at azt veszek egy 980xet csakhát az se ment vmi fényesen a Bloodrageben Gombcomb panaszkodott itt h nem ment neki benne a tuning bár lehet azóta a p11es biossal megoldódott a probléma de ő rampage 3ra váltott azóta :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#269) MPowerPH válasza dime27 (#268) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gombcomp azért szenvedett, mert nem volt rendes BIOS Gulfira. Aztán mikor árultam a lapomat, felajánlotta, hogy elcseréli velem az R3E-t a Bloodrage -re kis ráfizuval. Pont az miatt, mert kijött a P11 -es BIOS, amiben már benne van a teljes támogatás, sajnos a Beta verziók nem voltak tökéletesek. Na mind1, lebeszéltetek a cseréről, így visszamondtam neki. :) Utólag még jó is.

Gondolhatod én mit érzek, volt egy erősen közepes procim, most nézhetem mit kapok a helyébe. Tiszta lutri lesz. :(

Asszony rinyál, good night. :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#270) tomic válasza dime27 (#266) üzenetére


tomic
addikt

Nemsokára,ha minden igaz eladó lesz! ;)
Lappal memóriával.
Tesóm procia olyan mint a te új procid, jövő héten kipróbálom mit tud a régi lapomban.

(#271) dime27 válasza tomic (#270) üzenetére


dime27
őstag

Hát nekem a lap meg a proci kéne de ahhoz el kéne adnom a rosszabbik i7esemet meg az Asrockot,ami nem lesz egy könnyű menet :F A Bio lap nagyon bejövős pláne ha lehetne benne alulfeszelni.....Vagy lehet?! :B :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#272) tomic válasza dime27 (#271) üzenetére


tomic
addikt

Sajnos nem lehet. :N :O

(#273) dime27 válasza tomic (#272) üzenetére


dime27
őstag

Hát ha beszámítanád a cuccaimat akkor könnyebben tudnék én is cserélni de gondolom ilyen eszedbe se jutna :D

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#274) dime27 válasza MPowerPH (#269) üzenetére


dime27
őstag

Bazz erősen közepes nah mennymá.....Durván ment az a proci nekem ha sikerülne a 24/7ben a 4200Mhz ht off-al hétköznapokra akkor asszem 1-2 évig tutti kussba maradnék csak sajna nincs mákom h kifogjak egy ilyen példányt töbek között ezért sem akaródzik eladni az isten q9550enemet ami röhögve megy 4.1ghz felett is akár! :K ;) :B :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#275) dime27


dime27
őstag

Ha linx közben 08-0t vagy 80-at ír ki a debug led az mit jelent nem vmi gázt?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#276) MPowerPH válasza dime27 (#275) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, ez érdekes.

A 80 annyit jelent, hogy preparing to boot, ez egyértelmű. A 08 is. Itt nézd meg, minden le van írva.

Egyébként én mondom, hogy az Asrock rossz lap. Puritán ugyan, nincs sok extra, dejól megy. Ár értékben nagyon jó. Ha nem lett volna keretem a Bloodrage -re, akkor egyértelműen Asrock -ot vettem volna.

Don't Tread On Me

(#277) FoBCRaistlin válasza jones965 (#222) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Basszus ezer éve nem néztem be, pedig csak pár nap kellett volna, és megint nekiállhattam volna a gépnek. :W

Thx Mester a linket! :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#278) Laraxior


Laraxior
titán

egy hsz ide hogy idetaláljak...mert úgy érzem szükség lesz rá :DDD
az indulást elnézve... :Y :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#279) MPowerPH válasza Laraxior (#278) üzenetére


MPowerPH
félisten

Üdv a szűk klubban. :D

Don't Tread On Me

(#280) jones965 válasza Laraxior (#278) üzenetére


jones965
Modder

Kiváncsian várjuk a fejleményeket. Olyan ez a lap, mint a szilaj csikó.
Be kell tudni törni. Ha ez megvan, megy mint a tüzes paripa.

(#281) Laraxior válasza MPowerPH (#279) üzenetére


Laraxior
titán

a kezdeti nehézségeket kompenzálta a raid-tömböm...de így eléggé félek a tuningnak nekiállni... ha közben is szarakodnom kell fél órát hogy elinduljon az egész cucc,hát akkor úgyvélem alaplapcsere lesz...Blood RAGE ide vagy oda :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#282) FoBCRaistlin válasza Laraxior (#281) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

majd mesélj, bár könnyebb lesz a dolgod a működő Aegis panellal.
Majd lehet én is nekiállok ismét.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#283) MPowerPH válasza Laraxior (#281) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igazából nem értem, nálam eddig kétszer csinált ilyet össz-vissz, és akkor csak a jumperrel egyből rendbe tudtam tenni.

Don't Tread On Me

(#284) jones965 válasza MPowerPH (#283) üzenetére


jones965
Modder

Nekem túlhúzás esetén, amikor összeomlik a rendszer, a lap autómatikusan default értékeken újraindul, majd bios-ba belépve elég F10, és újra az előzőleg mentett tuningbeállításokkal indul újra. Nekem még soha nem kellett cmos clear.

[ Szerkesztve ]

(#285) Laraxior válasza FoBCRaistlin (#282) üzenetére


Laraxior
titán

Aegis panel? :F :U :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#286) MPowerPH válasza jones965 (#284) üzenetére


MPowerPH
félisten

Általában nekem is. Nagy ritkán, mikor VALID-ra mentem, akkor megesett, hogy nem tudta megcsinálni a recoveryt, és kellett cmos clear. Az AHCI BIOS felirat nem is akkor szokott feljönni, hanem kétszer csinálta meg a lap egy sima reggeli indítás után.

Laraxior: Az a Foxconn lapokat az Aegis -el tudod Win alatt tuningolni. Én soha nem használom a Win alatti tuningot. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#287) FoBCRaistlin válasza Laraxior (#285) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

jepp

amúgy nekem is volt pár olyan, hogy Cirmos klír kellett sajna :K

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#288) Laraxior válasza MPowerPH (#286) üzenetére


Laraxior
titán

hát egyelőre vízen vagyok..Airbooms körül nem éppen alakulnak jól a dolgok,kicsit macerás lehozni a 980X-et...tehát várok egyelőre. Addig meg pihen az alaplap :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#289) FoBCRaistlin válasza Laraxior (#288) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nincs gyújtáskulcs a Ferrarihoz... sad very sad! :(

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#290) Laraxior


Laraxior
titán

Nálatok működik a hangkártya win7 alatt? remélem nem én vagyok szerencsétlen,de megint csak az SPDIF szól...
bár még egy win reinstallom hátra van...de nem ártana neki megszólalni :W :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#291) jones965 válasza Laraxior (#290) üzenetére


jones965
Modder

szólnia kellene alapból is. Viszont csak a regkulcs megadása után aktiválható az SB X-fi, ami a kártya igazi tudását megmutatja.

(#292) FoBCRaistlin válasza jones965 (#291) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nem mintha használnám azt a hangkarit, de erről mesélnél picit kérlek?! :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#293) jones965 válasza FoBCRaistlin (#292) üzenetére


jones965
Modder

Amire én használom, arra tökéletes.

(#294) Laraxior válasza jones965 (#291) üzenetére


Laraxior
titán

remélem a win reinstall rendbevágja,mert az asus lapomnál is ugyanez volt hogy csak az spdif szólt... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#295) MPowerPH válasza Laraxior (#294) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sikerült valamit kiokoskodni?

Don't Tread On Me

(#296) Laraxior válasza MPowerPH (#295) üzenetére


Laraxior
titán

telepítés után ugynez a kép fogadott mint a P6T-nél... :W

[link]

biosban nem kell valamit belőni? elég ha defaulton van?

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#297) Laraxior válasza Laraxior (#296) üzenetére


Laraxior
titán

megoldottam..user error :W :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#298) MPowerPH válasza Laraxior (#297) üzenetére


MPowerPH
félisten

OK :D

mod: Látom a gép már elő van készítve a 980X-nek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#299) Laraxior válasza MPowerPH (#298) üzenetére


Laraxior
titán

:K már csak ki kell cserélni a procit :))
Win reinstall is megvolt,pénteken meg érkezik a GTX580 is :D ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#300) jones965 válasza Laraxior (#299) üzenetére


jones965
Modder

Belecsaptál a sűrűjébe. Ezzel a konfiggal benchmarkokban nem lesz ellenfeled.
Persze az LN2 hűtést leszámítva.
csak nehogy kedvet kapjak én is a 980X procira. Sajnálom rá a 1/4 misit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.