Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) P00By válasza gombcomp (#50) üzenetére


P00By
nagyúr

Ejj, de kár! Ők megtehetik :D

(#52) X@b3e


X@b3e
addikt

Hajt még valaki erre a lapra?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#53) P00By válasza X@b3e (#52) üzenetére


P00By
nagyúr

Én hajtanék, csak nem igazán tudok... :D

(#55) P00By


P00By
nagyúr

(#56) Nyugdíjas válasza P00By (#55) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem viccelnek, van ám design. Jól néz ki, az biztos. Aztán majd a nálam érdemesebbek kideritik mit tud ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#57) P00By válasza Nyugdíjas (#56) üzenetére


P00By
nagyúr

Majd majd... Nincsen még senkinek :(

(#58) X@b3e válasza P00By (#55) üzenetére


X@b3e
addikt

A harmadik képen az "orig" BR van.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#59) P00By válasza X@b3e (#58) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem tehetek róla! :P ;]

(#60) gombcomp válasza X@b3e (#58) üzenetére


gombcomp
senior tag

Írja a cikk végén:
For reference, the third picture below is that of the original Blood Rage. :K

Az ára kb. 100 dollárral olcsóbb lesz mint az elődje? :U

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#61) X@b3e válasza gombcomp (#60) üzenetére


X@b3e
addikt

Na azt nem hinném, hogy annyival olcsóbb lenne. Azt sem vágom, hogy kőbe vésett előírás ez a 4 PCI-E csati? Sztem s kutya nem használja, max kettő bőven elég lenne, ha már faragni akarnának az árból :U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#62) gombcomp válasza X@b3e (#61) üzenetére


gombcomp
senior tag

Foxconn is looking to target the US $200~$220 price range with the Flaming Blade.
Ha ennek ennyi lesz az ára,akkor azt megéri szemben a Bloodrage 300$-os árával.Igaz a
BR csomagjában van egy-két extra cucc.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#63) X@b3e válasza gombcomp (#62) üzenetére


X@b3e
addikt

Nekem bejön a gyári blokk az nb-n, a plusz 8 fázis pedig elkelhet tuningnál. Gondolom a hang is változik, nem X-Fivel lesz, és a kondik nem tudom, hogy ugyanazok maradnak-e, mint a nagytesón. Én maradnék az eredeti BR-nél inkább.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#65) Zájec válasza P00By (#64) üzenetére


Zájec
veterán

itt ebben az esetben mi köze van a topikhoz ?

(#66) gombcomp válasza X@b3e (#63) üzenetére


gombcomp
senior tag

Én is maradok,majd meglátjuk.... :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#67) P00By válasza Zájec (#65) üzenetére


P00By
nagyúr

Azért van offban. Érintőlegesen van köze :) Erre válaszolhatnád, h akkor tegyem be az összes i7-es lap topikjába, de én nem így látom... Ha vki szól, h ez nem kell ide stb., akkor úgy mint eddig is abba a topikba nem linkelem a teszteket!

(#68) X@b3e válasza P00By (#67) üzenetére


X@b3e
addikt

Engem nem zavar ;) És elvileg a lap is támogatja.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#69) P00By válasza X@b3e (#68) üzenetére


P00By
nagyúr

És még a színek is passzolnak :D

(#71) CSorBA


CSorBA
őstag

Van ph-s Bloodrage tulaj? :)

(#72) P00By válasza CSorBA (#71) üzenetére


P00By
nagyúr

Nincsen, vagy titkolja :)

(#73) gombcomp válasza P00By (#72) üzenetére


gombcomp
senior tag

Hamarosan.... ;]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#74) MPowerPH


MPowerPH
félisten

BloodRage és a BloodRage GTi között mi az az óriási különbség, ami ilyen nagy árkülönbséget indokol? :U Megnéztem, mindegyiknek 14 fázist írnak, csak a plusz kiegészítőkben és bár csatolóban látok különbséget. :U

Don't Tread On Me

(#75) Zájec válasza MPowerPH (#74) üzenetére


Zájec
veterán

a kistesó 12fázisú a nagytesó pedig 14...
egy kicsit másképpen is néz ki a felsö PWM hütés valamint jobb oldalat a ramok mellett is van valami piros fekete borda "Quantum Force" felirattal...

[ Szerkesztve ]

(#77) gombcomp válasza Zájec (#75) üzenetére


gombcomp
senior tag

Pontosan ilyen élőben is.... ;]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#78) Zájec válasza gombcomp (#77) üzenetére


Zájec
veterán

vettél 1-t : :) ? melyiket , mesélj..a nagytesót választottad ?

(#79) MPowerPH válasza gombcomp (#77) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, asszem nekem is ez lesz. Holnapig várok, hogy nettoba el tudom e vinni. ;]

Don't Tread On Me

(#80) gombcomp válasza Zájec (#78) üzenetére


gombcomp
senior tag

A nagytesót.Most szokjuk egymást.Megint egy Phoenix BIOS amiben sok mindent másképpen hívnak. :U

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#81) Zájec válasza gombcomp (#80) üzenetére


Zájec
veterán

nekem elsöre benyomásra szimpi lett a bios elrendezése. minden ottvan a helyén, jó feszcsoport elosztás , a rambeéélitás egy kupacban a többi dolog meg alul...
az elözö két lapomhoz képest nekem ez a legkézreesö bios...

(#82) gombcomp válasza Zájec (#81) üzenetére


gombcomp
senior tag

Nálam rosszul veszi fel az XMP profilt Cl7 helyett Cl8 ra feszt 1,65V helyett 1,85V ra állítja,
nem találom,hogy hol van a "memory remap" mert csak 4Gb memóriát ír a BIOS,míg a
64bites oprendszer látja a 6Gb-ot(CPU-Z,Everest is).Majd megszokom...

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#83) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megjött a lap, csináltam képeket. :)) Most feldobom a win7 -et, majd jelentkezek. :DD

Don't Tread On Me

(#84) Sárpac válasza MPowerPH (#83) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez mennyire vicces és hol vannak a képek?:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#85) MPowerPH válasza Sárpac (#84) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem az lol, vagyis inkább felszabadult vok. :) Fostam a Win7 64bit -től, de annyira nem gáz. :N

Don't Tread On Me

(#86) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Egyenlőre win7 64bit -hez nem akar a hangkártya driver se felmenni. :( Ez így nagyon nem jó.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#87) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Melyik bios -al toljátok most? :U

Don't Tread On Me

(#88) gombcomp válasza MPowerPH (#87) üzenetére


gombcomp
senior tag

8A1F1P07 :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#89) MPowerPH válasza gombcomp (#88) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én most feltoltam a p08 -as bios -t.
Szépen ismerekedek a lappal. Egy fura dolog van, mégpedig a cpu fesz. Default érték alá nem tudom belőni, ami elég meglepő. :U Ez ugye 1.232v. 3.6GHz -re elég lenne nekem 24/7 -re, szerintem az bőven meglenne 1.2v alatt.
Én bénázok, vagy tényleg nincs ilyen lehetőség? :U

Don't Tread On Me

(#90) gombcomp válasza MPowerPH (#89) üzenetére


gombcomp
senior tag

Este megnézem...
Vannak azért furcsaságai: nekem 965-öm van ami nem szorzózáras.
Ha kikapcsolom a CPU turbót akkor csak a névleges 24x-es szorzóra áll be bárhova is állítom.
Ha bekapcsolom (auto vagy enabled) akkor meg az általam beállítotthoz hozzá nyomja +1 szorzót,ami a tuningos bootnál eléggé kiszámíthatatlanná teszi a stabilitást.Már feljebb írtam,hogy az XMP-vel is vigyázni kell,mert magasabb feszt (1,85V) és lassabb időzítést állít be,így gyakorlatilag ez nem használható,marad a manuális beállítás.De azért nem rossz lap....

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#91) gombcomp


gombcomp
senior tag

Sajnos nem találtam olyan beállítást ami engedi a CPU feszt default alá csökkenteni.
Legyünk őszinték, egy tuningra megtervezett lap nem kifejezetten az energiatakarékosságról kell hogy szóljon.
ASUS-t,GB-t vagy hasonlót kellett volna szerezni,mert azok simán tudják. :U
Kétségtelen jobban mutat a konfigban: Foxconn BloodRage! ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#92) MPowerPH válasza gombcomp (#91) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze. Tuningra van. Csak meglepett, hogy ilyen alap dolgot nem lehet csinálni. Bios -al nem lehet orvosolni ezt a hiányosságot? :U
Mert a tuning az egy dolog, de állandó használatra azért jó lett volna 1.2v alatt tartani a feszt, főleg az alapfeszt... :) Mer leeszi a villanyórát a gép ilyen üzemmódban. :DDD

GB -vel hagyj, a név hallatán is hányingerem van. Asus...Ki tudja. Ember mindig valami újat akar. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#93) gombcomp válasza MPowerPH (#92) üzenetére


gombcomp
senior tag

Ma kiverte nálam a biztosítékot egy újabb hiányosság.Úgy hozta a sors,hogy újra kell telepítenem az XP-s rendszeremet.Az első kör után kiírta,hogy hiányzó nt loader,mondom sebaj valamelyik köcsög Vista,vagy Win7 belenyúlt a disk MBR-jébe.Igen ám de ezt általában floppyról szoktuk helyretenni az fdisk /mbr paranccsal.Ekkor ért a meglepetés,
az alaplapon lévő floppy-portra nem lehet feldugni a "normál" kábelt,mert máshol van a
ledugózott pin.Sebaj alaplap tartozékok kibont,hát ott sincs semilyen floppy kábel.
Lehet,hogy saját szabványa van a Foxconnak...ilyet még nem láttam.Ilyen esetre marad
az USB-s Floppy,szomorú apróság.
Pillanatnyilag nem a No1. nálam ez a lap,de lehet,hogy meg fogom szokni.
Amit kérdeztél,szerintem marhára nem érdekli őket a power saving üzemmód.Mellesleg a
tuningra szánt programjuk nem tud oprendszer alatt szorzót állítani,amit az ASUS helyből
tud.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#94) MPowerPH válasza gombcomp (#93) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szép. :)) De érdekes dolog, nekem fel se tűnt. Igaz nem használok floppyt, de erre én is kíváncsi vagyok. Mer még nem láttam "más típusú" kábelt erre a célra.
Win alatt én soha nem tuningolok, az engem nem érint. De a low feszelés az jól jött volna. Egyik lap se tökéletes, de nem gond. Veszek egy új tápot, félek az i7 -nek kevés lesz a 360W -s 12v -s ág. Addig nem megyek bele nagy túlhajtásba. Utána se álandóra, mert piszok sokat eszik. :( Azért reménykedek, hátha. :)

Don't Tread On Me

(#95) Zájec


Zájec
veterán

BMW001:: vedd lejebb a szorzót *18 vagy *19-re akkor a default vid is lejebb megy.

(#96) tomic


tomic
addikt

[link]

Nem rossz, a kis tesotol.

[ Szerkesztve ]

(#97) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Azért szépen kitapasztalgatom, vannak hiányosságai a lapnak. :U Mai napot csak erre szánom. :K

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#98) Zájec válasza MPowerPH (#97) üzenetére


Zájec
veterán

milyen hiányoságokra gondolsz :F

(#99) MPowerPH válasza Zájec (#98) üzenetére


MPowerPH
félisten

Néha behülyül a lap egy rossz OC után. Akkor bármit állítok, minden rossz neki. Olyankor kell egy cmos reset, akkor megjavul.
Aztán, van hogy a memóriának belőtt szorzót figyelmen kívül hagyja.
X58 IOH Core -nak mekkora fesz kell 200 -as bclk esetében? Mert 190 -en még szépen alapon elindult, utána már nem. És néztem külföldi fórumokat, ilyen 1.28v -et írnak 200 -as értékhez, ami piszok sok.

Don't Tread On Me

(#100) Zájec válasza MPowerPH (#99) üzenetére


Zájec
veterán

- elöfordul , úgylátszik néha igényli a cmos-t.. nekem most például csak az elemkivétele segitett olyan bios checksumerrort kaptam a bioscsere után... de utána klasszul elindult, azóta is jól megy.... úgylátszik néha kell ilyen ha nagyon nem megy...

-a memszorzót azért hagyja esetlegesen figyelmen kivül mert nincs beállitva az uncore a ram kétszeresére, és akkor automatice visszaveszi hogy eltudjon indulni...

-én nemadtam IOH core-t még 217 stabilhoz sem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.