Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Hamarosan elérhető lesz a Foxconn újabb X58-as lapja, amely a Quantum Force családot hivatott bővíteni - hasonlóan az Asus ROG szériájához - itt is egy tuningra kihegyezett lapról van szó, ám egyedülállóan az X58-as lapok között elsőre szembetűnő, hogy mindössze 3 dimm van a lapon. Eddig elég jókat hallottam róla de túl sok eredmény még nincs, remélem hozzánk is eljut belőle egy példány előbb utóbb.

http://www.quantum-force.net/

FOXCONN BLOODRAGE VS G.SKILL 6GB KIT DDR3 2000 9-9-9-24-1T TRI channel

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2) Gorneck válasza Achill3uS (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Szép lett a lap és a felépítése is bejövős...végre normális színvilág...

Gorneck#1239

(#3) X@b3e


X@b3e
addikt

Tényleg kultúrált, de ha már ramslotokon spórolak, nyugodtan lecsíphettek volna mégy egy PCI-E csatit is, és semmi felesleges nem maradt volna a lapon, az ára is jobb lett volna és best buy.. ami így egyenlőre az MSI X58 plat, bár a tuninggal egyelöre nem tudom, hogyan áll.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4) Achill3uS válasza X@b3e (#3) üzenetére


Achill3uS
veterán

inkább meg tették volna okosabban rá a foglalatokat hogy támogassa a tri-sli-t mert így nem fér be 3 nv kari, ami egy gamer/overclocker szegmensbe szánt laptól elvárás lenne. ne reménykedj a best buy árban, az asus rog lapok árához lesz belőve szvsz.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5) Daemon09


Daemon09
őstag

Egész jól néz ki. De miért csak 3 ramslot? :F Nem vitték tulzásba...

(#6) Achill3uS válasza Daemon09 (#5) üzenetére


Achill3uS
veterán

tuningra kihegyezve nincs szükség sose az összes ramfoglalat megtöltésére, mivel olyan órajelet nem fogsz tudni elérni mint 1gb/2gb-s modulokból csak 3-mal. azonkívül a dimm-ek számának csökkentésével a jel erősebb, kevésbé zajos lehet a cpu és a ramok között ami ujabb jótékony hatását fejtheti ki a tuning oltárán.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7) Daemon09 válasza Achill3uS (#6) üzenetére


Daemon09
őstag

Tuningnál oké. Köszi a kielégitő választ. :D

(#8) Achill3uS válasza Daemon09 (#7) üzenetére


Achill3uS
veterán

ez a lap arra készül(t) :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9) Nyugdíjas válasza Achill3uS (#6) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

jótékony hatását fejtheti ki a tuning oltárán

ezt a képzavart ecsém :DDD;]

Tudom, vissza megyek :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10) Speed® válasza Achill3uS (#1) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csinos lap. Szerintem bőven elég 3 slot, 6GB kevés tán?

Érdekes az a Sonar XFi..ASUS Xonar-Crea XFi..sejhajj ;p

(#11) Daemon09 válasza Speed® (#10) üzenetére


Daemon09
őstag

Nem mondtam, hogy kevés, csak furcsa. De végülis elég. Akkor itt nincs is dual channel vagyis tri channel?
Igen, az a hangkari nekem is nagyon bejövős. Biztos dob majd a lap árán.

(#12) Speed® válasza Daemon09 (#11) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hogyne lenne. 3 csatorna, 3 slot.

Nem arra céloztam, hogy bejön, hanem hogy ASUSék Xonarjára és Creativeék XFijére egyszerre utal a felirataival, ami furcsa, lévén két teljesen különböxő, konkurens termékről beszélünk. Igaz, Xonar != Sonar..
Amúgy technikai leírás szerint egy XFi Audio, tehát procit ugyanúgy eszik.

Ja, azok a π bordás GSkillek tökre nem illenek bele sztem, ha már design..
Esetleg Black Dragonokra húzva, de a f0szöld PCB nagyon elüt a többitől :U
Oké, lehet én vagyok csak ilyen elborult igényű, de akkoris, fontos a szín :D

Ami viszont nagyon komoly a lapon: kivezetett szenzorpontok a lap szélén, multiméterrel mérhető könnyen ezáltal a vCore/vDIMMvNB, ill. kompatibilis az LGA775ös hűtőkkel is!

[ Szerkesztve ]

(#13) X@b3e válasza Achill3uS (#4) üzenetére


X@b3e
addikt

Rámegy a 3 vga, SLi-s vízesblokkal. Ha már "csak" 3 ramslot van, akkor olcsóbban kellene adniuk, különben marad az Asus. Teljesítményben nem hiszem, hogy egetverő különbségek lesznek.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#14) gombcomp válasza Speed® (#12) üzenetére


gombcomp
senior tag

Nálam ez a lap lesz a következő.Csak azért mert kompatibilis az LGA775-el.
Nem kell megint újabb CPU-kitet vennem a Vapochill kompihoz! :C

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#15) X@b3e válasza gombcomp (#14) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem is néztem, ilyen fícsöre is van, hogy rámennek a 775 lefogatók... Az teljesen jó lenne :C

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#16) gombcomp válasza X@b3e (#15) üzenetére


gombcomp
senior tag

"Enthusiasts will also benefit from socket LGA775 CPU fan compatibility, which means there is no need to discard your old CPU cooling solution for the new socket 1366 Core™ i7 processors." :C

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#17) X@b3e válasza gombcomp (#16) üzenetére


X@b3e
addikt

Hát ez bizony egy elég szép gesztus, plusz 5k spórolás a lefogatáson :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#18) gombcomp válasza X@b3e (#17) üzenetére


gombcomp
senior tag

Nálam ez 100 eurót jelentene! :K
De még szó sincs arról mikorra gyártanak Core i7 fejeket a kompresszoros rendszerekhez... :W

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#19) X@b3e válasza gombcomp (#18) üzenetére


X@b3e
addikt

Akkor gondolom X58 ügyben nem kérdéses a lapválasztás :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#20) gombcomp válasza X@b3e (#19) üzenetére


gombcomp
senior tag

Gondold el, a másik jelöltem vagy a P6T/OC palm (85000.-) vagy a Rampage II.Extreme
(130000.-) lenne +100 euró (26000.-) ennyiből ki fog jönni a Blood Rage macera nélkül.. ;]
Mellesleg Achi 6. hozzászóláaában is leírta,hogy ez talán kifejezetten OC-ra tervezték.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#21) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Így tovább foxconn :R
Nem lehet gyenge a nyák-ja a cpu lefogatásoknál ?
Nekem nagyon közelinek tünik az a 2 lyuk :U

(#22) gombcomp válasza ADAM1337 (#21) üzenetére


gombcomp
senior tag

Tudják,hogy mit,miért,hova....nem ma kezdték (Intel hivatalos beszállítók)! :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#23) gombcomp


gombcomp
senior tag

Tudja valaki,hogy itthon lesz e forgalmazója a lapnak,vagy csak kintről lehet
behozatni.Láttam a Foxconn oldalán magyarországi dealereket,de ott még kb.
1 évvel van elmaradva az árukészlet... :O

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#24) westlake


westlake
félisten

Foxconn X58 Blood Rage Sets World Record DDR3 Overclock
single channel.. nalam ez meg a szanalmas kategoriat sem uti meg :U

Play nice!

(#25) ADAM1337 válasza westlake (#24) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

kb.
Am miért wr ?
x58 ddr3 oc kategória ?

(#26) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ne, értem mi a gond a 3 dimm-el. Az minimum 3gb RAM, ami ma még röhögve elég, de ha valaki betegesen maximalista, akkor rakjon bele 3x2 gigát és überkirály lesz.

Pont elég ez a 3 foglalat a tri-hez, nem kell bonyolítani.

Színre pedig tényleg bejövős, de hőcső nekem túl csicsa :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27) X@b3e válasza hoffman_ (#26) üzenetére


X@b3e
addikt

Az árához képest elfért volna a plusz 3 slot, de az extrái miatt még így is ott van a szeren. Bár eddig a Giga olcsóbbik EX58-DS4-e viszi a prímet...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#28) hoffman_ válasza X@b3e (#27) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Elfért volna, de én nem érzem szükségét, minek 3x2Gb Tri-channelnél többet beletuszkolni? :) Szvsz az már sehol nem jön ki... De az árba beleférne :P

Egyébként meg, mindig a Giga DS3-4 viszi a prímet :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29) gombcomp


gombcomp
senior tag

Úgy hírlik, Norvégiában december 23.tól "in stock" tehát vásárolható kb. 450 USD-ért.
NetShop

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#30) westlake válasza gombcomp (#29) üzenetére


westlake
félisten

az egy kicsit sok lesz erte ;)

Play nice!

(#31) gombcomp válasza westlake (#30) üzenetére


gombcomp
senior tag

Hiába,a Karácsony az Karácsony....csupa meglepetés,és ajándék! :C

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#32) gombcomp


gombcomp
senior tag

Van akinek már meghozta a "Jézuska":XS

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#33) westlake válasza gombcomp (#32) üzenetére


westlake
félisten

mivel a dfi a legjobb lap i7 ala, en annak fogok a legobban orulni, ha megerkezik ;)

Play nice!

(#34) westlake


westlake
félisten

akar egyaltalan valaki ilyen lapot venni? :U ;)

Play nice!

(#35) gombcomp válasza westlake (#34) üzenetére


gombcomp
senior tag

Én! ;]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#36) westlake válasza gombcomp (#35) üzenetére


westlake
félisten

es megrendelted mar a lapot?
megint a valasz gombra nyomtam a privat helyett :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#37) gombcomp válasza westlake (#36) üzenetére


gombcomp
senior tag

Még nem tudom,hogy hol lenne jó (és gyors!) megvenni.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#39) P00By


P00By
nagyúr

Vki vehetne már egy ilyen lapot, kíváncsi vagyok mit megy magyar vonatkozásban :D

(#40) jugeen válasza P00By (#39) üzenetére


jugeen
addikt

legyél te a kiválasztott :)

(#41) P00By válasza jugeen (#40) üzenetére


P00By
nagyúr

Valószínű így lesz :)

(#42) gombcomp válasza jugeen (#40) üzenetére


gombcomp
senior tag

Már én is rajta vagyok az "ügyön",de ilyenkor ünnepek alatt a fű sem növekszik.. :(
Várok egy választ egy MO.-i disztributortól,hogy hajlandó-e behozni 1db-ot. :U ,ha nem akkor az EU-ból kellene venni a VÁM-terhek miatt.(pl. USA)

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#43) P00By válasza gombcomp (#42) üzenetére


P00By
nagyúr

Ezt a VÁM kérdést se értem :( Talán utána kéne néznem :D Egyik távoli ismerős mindig kintről vesz vgat és még sosem vámolták meg!

(#44) gombcomp válasza P00By (#43) üzenetére


gombcomp
senior tag

Szerintem,Vámhivataltól,és értéktől függ a dolog. :U

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#45) jugeen válasza gombcomp (#44) üzenetére


jugeen
addikt

számítástechnikai eszközökre vámot nem, csak ÁFA-t fizetsz, ha EU-n kívülről érkezik.

(#46) P00By válasza jugeen (#45) üzenetére


P00By
nagyúr

Ezt minden esetben, ártól függetlenül? :U
Aztán nem offolok többet megígérem

[ Szerkesztve ]

(#47) jugeen válasza P00By (#46) üzenetére


jugeen
addikt

ha az emlékeim nem csalnak akkor még pontosabban kifejezve a számítástechnikai termékeknek 0%-os a vámtétele, azaz az utánuk fizetendő vám 0Ft ártól függetlenül.

(#48) gombcomp


gombcomp
senior tag

Jövő héttől rendelhető a Blood Rage az egyik nagykerben (Magyar gar.).A beérkezés kb 2hét. Az ár (pillanatnyilag) 315 $ + ÁFA azaz most 66ezer + ÁFA = 79 200 Ft.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#49) P00By válasza gombcomp (#48) üzenetére


P00By
nagyúr

:R

(#50) gombcomp


gombcomp
senior tag

Rossz kilátások: romlik a forint,itt a Kínai Újév (nem dolgoznak) még 2-3 hetet csúszik
a szállítás.... :O

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.