Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Vannaka Bloodrage-hez kis passzív hűtőbordácskák. Azt pontosan mikre kell ráaggatni? Mert arra nem tért k ia kézikönyv, csak a szokásos figyelmeztetésekre, hogy függőleges házban ne használd....

Don't Tread On Me

(#202) gombcomp válasza MPowerPH (#201) üzenetére


gombcomp
senior tag

Azokra chipekre amik normál (álló) ház esetén függőlegesen
állnak.....parasztvakítás kategória. :(
Mert,ha leesik akkor mi minden történhet,hagyjuk.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#203) ADAM1337 válasza MPowerPH (#200) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem lehet rossz viszont ennyiért nagyon nem éri meg.
Meg ez a revizió nem tudom milyen hogy megy tuningban.

(#204) MPowerPH válasza gombcomp (#202) üzenetére


MPowerPH
félisten

De miért esne le? Inkább csak mire kell rakni? Méretük különbözik, csak van valami értelme. :) Néztem a Foxconn Reneissance lapját, nem a kettest, hanem a simát. Az se lehet rossz választás.

ADAM1337: Jah, hát elég drágák. :(

Don't Tread On Me

(#205) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Itt vannak a kimért feszek, csakis Bloddrage-re, P10-es BIOS-al.

Don't Tread On Me

(#206) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

látom nagyon halott már a topik, de azért írok egyet. :)
Nos egy érintetlen 920-as nálam alapfeszen 180-as bclk.t megy eddig. HT és turbo is On.
182-nél már kifagy LinX alatt. Mihez kéne nyúlnom elsőként, hogy mehessek tovább a tuningal? :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#207) dime27 válasza FoBCRaistlin (#206) üzenetére


dime27
őstag

Nekem is ilyen lapom van csak még nem izzítottam be előtte asrockom volt gondolom vtt-t kell emelni picit mondjuk 1.24re ill majd a procifeszt is emelni és letesztelni h linxel stabil-e :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#208) FoBCRaistlin válasza dime27 (#207) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

meló után remélem lesz rá időm, és bejön a dolog.
remélem nem torpan meg itt a procim :)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#209) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Nos az Aegis Panel nem ismeri fel a Win7 64bitet sem.... :W

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#210) dime27 válasza FoBCRaistlin (#209) üzenetére


dime27
őstag

Az gáz de kell találni egy megfelelően jól monitorozó progit ezekszerint majd nekem is!

talán ez jó nézd meg ezt:

[link]

van az oldalon nem pro változata is! :K :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#211) AirBooms válasza FoBCRaistlin (#209) üzenetére


AirBooms
addikt

Az a baj, hogy nem emlékszem, én melyik progit használtam, mikor nálam volt anno a lapod. De az tuti, hogy én win7 64 bitet használok :K

(#212) FoBCRaistlin válasza dime27 (#210) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

köszi, meglesem, az igazi olyan lenne amivel állítani is lehet.

AirBooms: ezek szerint tudtad valamivel mókolni win7 alatt is? :U

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#213) AirBooms válasza FoBCRaistlin (#212) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, de rohadtul nem emlékszem. :(

(#214) FoBCRaistlin válasza AirBooms (#213) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

fenébe, pedig jó lenne... :O

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#215) AirBooms válasza FoBCRaistlin (#214) üzenetére


AirBooms
addikt

Nézd meg az 5.50-es Everesttel, az hátha kiírja. Nekem az van még fent állandóan. lehet, hogy azzal néztem meg.

(#216) FoBCRaistlin válasza AirBooms (#215) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

elsősorban nem is a monitorozás ami hiányzik, hanem az állíthatóság.
szal a szotveres finomhangolás jobb lenne, mint folyton biosban mókolni és várogatni a bootot.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#217) AirBooms válasza FoBCRaistlin (#216) üzenetére


AirBooms
addikt

A BloodRage úgysem használja azokat a beállításokat újraindításkor, amit a windows alól szoftveresen beállítasz. Én azt csináltam, hogy a win alatt megnéztem, mikor lesz 1,35 a QPI, aztán a biosban megnéztem, hogy ezt mennyi +mV-tal lehet elérni.
Amúgy pl. az Asus TurboV progija valóban beleír a bios-ba, tehát ha windows alól ezzel állítgatsz, akkor azt megőrzi a bios.

(#218) FoBCRaistlin válasza AirBooms (#217) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

No, ez jól hangzik. Azt az asus progit akkor lekapom.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#219) jones965 válasza FoBCRaistlin (#218) üzenetére


jones965
Modder

Sajnos még mindíg nincs upgrade az alaplaphoz, csaqk xp alatt megy a softveres tuning.
Kínlódtam vele én is sokat, de beleuntam.
Egyébként nem hinném, hogy az asus tuning progija jó lenne a bloodrage-hez, mivel teljesen más a bios-uk. :(

(#220) AirBooms válasza FoBCRaistlin (#218) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem, nem valószínű, hogy fog működni - bár feltenni talán így is engedi magát. :( Tudtommal, csak olyan lapokon használható, amelyeken van TurboV chip.

(#221) FoBCRaistlin válasza AirBooms (#220) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Hopsz, akkor elértettem...(nem csoda hulla vagy)
Azt hittem ment az Asus progija a Foxcon lappal. :B

jones965: :O :(((

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#222) jones965


jones965
Modder

Ha valakit érdekel, az alábbi linken lévő aegis panel működik win 7 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#223) gombcomp


gombcomp
senior tag

Egy kis segítség a BR tulajoknak (én már nem használom..) : Egy fejlesztői FTP
Már van rajta G42-es beta BIOS is. ;)
Szerintem Jones is itt talált rá a "WIN7 működőképes" AEGIS-re.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#224) ADAM1337 válasza gombcomp (#223) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Volt egy kis idő mire megcsinálták. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#225) MPowerPH válasza gombcomp (#223) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mi a véleményetek, melyik BIOS -al tudja a legnagyobb BCLK -t a lap? Néztem WR eredményeket, és fórumokon is mindenhol a G25-össel érték el a legjobb eredményeket.
Gondolkozom azon is, hogy végigpróbálom az összeset.

Don't Tread On Me

(#226) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Kipróbáltam a G44, G42, G38, G25, P11 -es BIOS-t, és egyikkel se ment jobban, mint a P10-el. 225-ös BCLK-val is fagyott boot előtt, miközben a P10 -el 226-en bebootolt elég lazán. Kb. 4 perc alatt megfagyott, ellenben még 227-el eljutott a boot -ig.
Visszatettem a P10-est, és it ugyan azt csinálja. :W Ilyenkor mi a franc van? :F
Ráadásul a sok próbálkozás és variálás a win 7-et is hazavágta, olyan lett mint egy csiga.

Don't Tread On Me

(#227) MPowerPH


MPowerPH
félisten

El is felejtettem ide betenni. Jutottam valamire a BIOS-okkal. P11-es maximum BCLK-ra kiváló, 228-ig jutottam SPi stabilra. Ez már nem rossz, EVGA és R3E -hez mérten sem. :)

De sajnos a P11-el a maximum órajelen nem túl stabil. Vantage eddig szépen ment 21x222.ön, most ez nem jött össze, P10-el és G25-el is jobban ment.

Don't Tread On Me

(#228) jones965 válasza MPowerPH (#227) üzenetére


jones965
Modder

Ez már igazán szép eredmény, kár hogy a cpu elhalálozott alóla. :(((
Valószínűleg kipróbálom én is a P10 bios-t.
A P06 bios-t használom, azzal 211 bclk-val ment a vantage.

[ Szerkesztve ]

(#229) MPowerPH válasza jones965 (#228) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kár. :( Remélem a következő procc is legalább így fog menni, pozitívan állok hozzá.
Nekem P10-es BIOS -al 226-ig ment. :K

P06-ot cserélheted, az újabbakkal 100%, hogy jobban fog szaladni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#230) tiboca7


tiboca7
csendes tag

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni egy Foxconn 6627MA-RS2H alaplappal kapcsolatban.
Az alaplapi integrált videó csip helyett szeretnék 1 videó kártyát használni a deszkán, de eddig sikertelenül. :( (konkrétan egy Asus HD2600 XT kártyát) Beteszem a gépbe, feltelepítem a drivert és restart, erre szépen betölti az OP (XP SP3) rendszert és utána fekete képernyő (se előre, se hátra), csak az egér mutatója látszik, az is csak lassan mozgatható. Kell valamilyen BIOS beállítás??? Előtte le kell tiltani a alaplapi integrált videó csipet??? Vagy egyszerűen ez a config nem tudja kihajtani ezt a kártyát??? CPU: Intel Celeron D 331 2,6GHz. Memória: 2GB/667MHz. Már újra raktam OP rendszert is, ugyanaz a felállás. Ha valaki csinált már hasonlót, vagy egyszerűen PC zseni, :D segítsen. (vagy egyáltalán hová lehet fordulni ezzel a kérdéssel itt a PH-n???) Köszönök minden segítséget. :)

(#231) MPowerPH válasza tiboca7 (#230) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szia.

Itt megmondják a tutit, ez itt éppen nem az a topic. :)

Egyébként van rajta PCI-E slot, szóval minden további nélkül be kellene fogadnia. Tiltsd le BIOS alól az integráltat, nézd meg úgy megy e.

Don't Tread On Me

(#232) MPowerPH


MPowerPH
félisten

dime, flash -elni próbáltad? Ha nem, akkor itt van egy kis segítség hozzá, lehet így megy. Sokan csak erre esküsznek a tulajok közül.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#233) dime27 válasza MPowerPH (#232) üzenetére


dime27
őstag

Nem nem próbáltam de ezt itt nem is értem ha van még kedved meg időd leírhatnád "hülyenyelven" :DDD ha legközelebb esetleg baj lesz kipróbálhassam előre is köszi! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#234) dime27


dime27
őstag

No 172 bclkig jutottam a lappal 21-es szorzó 3440uncore memok 1720on cl8 de ezután mintha elvágták volna hiába adok neki akár 1.34V vtt-t oc errorral megáll ezután se forcereset se elemcsere nem segit ha átrakom az első pinbe a biosjumpert akkor elindul alap a p8as biossal ott csinálok egy optimized defaultsot és az hozza rendbe utána visszateszem a jumpert felülről a kettes pinre és már indul is a p11es biossal.Próbáltam adni neki több pll 1.88Vra sem reagált szal ugyanez az effektus ment végbe uyganigy tudtam utána életre kelteni mihez nyuljak magamon kívül lassan :DDD h menjen nagyobb bclkval már a 172höz is 1.28V kellett neki h stabil maradjon már nem azért de ez a szarozott Asrock deckámban 1.24V-al elment sokkal több bclkig.....

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#235) MPowerPH válasza dime27 (#234) üzenetére


MPowerPH
félisten

Érdekes, az biztos. De látod, változóak az eredmények. Itt van jones965 vagy Gombcomp, nekik simán ment 211BCLk-ig. Nálam is ez volt, mielőtt moddolva lett a lap, stabil volt 214-ig.
A moddal elég sokat nyertem, de a nélkül is elég jól ment. Szóval a lapban még bőven van potenciál. A lap kinti fórumán is mindenki eljutott vele 200+ BCLK -ig, napokban olvasgattam.

Az BIOS recovery teljesen jó, így kell működjön. Bár nekem még olyan nem történt tuning közbe, hogy cmos clear nem segített volna, pedig azért látod, nyúztam rendesen. :)

Írd le plz a beállításaidat, vagy linkeld be. Átnézem őket, hátha találok valamit.

Nálam az Asrock -ot keresztben lenyeli a lap, én joggal 'fikázhatom'. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#236) MPowerPH válasza MPowerPH (#235) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szemezgess innen, valami nem stimmel Nálad. Nekem egyből sikerült 200BCLK fölé mennem. Itt is nézelődhetsz.

De itt a Bloodrage Club, itt van anyag bőven.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#237) dime27 válasza MPowerPH (#236) üzenetére


dime27
őstag

Oxi köszi szépen sztem vmi be leeht nálam vmi fac fjícsöör kapcsolva amitől nem mehet másra nem tudok gondolni nem hiszem h ennyire szar lenne a proci :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#238) MPowerPH válasza dime27 (#237) üzenetére


MPowerPH
félisten

Áh, ki van zárva, hogy BCLK -ban ott legyen a proci vége. :( Valami nagyon nem stimmel, hasonló dologgal még nem találkoztam a lappal kapcsolatban.

Don't Tread On Me

(#239) dime27 válasza MPowerPH (#238) üzenetére


dime27
őstag

Megfejtettem a hibát kellett pár milivolt a cpunak is adtam picit neki és máris 205 bclkn voltam ill lefutott ma 210x18as is igaz ez csak 3 kör linx volt kicsit rossz szájízzel tölt el h egy ilyen kaliberű lapon nem tudok alulfeszelni mivel ha felső tartományokban nem fog fényesen muzsikálni a proci akkor alulsokban majd melegedhet gazdagon ennek hiányában több fogyi és több hő ez nagyon nem tetszik vajon uj biossal ezt nem tudják majd kiküszöbölni?! :F :B :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#240) tomic válasza dime27 (#239) üzenetére


tomic
addikt

Akkor csak foxconn mellett döntöttél.
Szerintem nem fogják megoldani új biossal. :(
Hogy megyen? Meg vagy vele elégedve?

(#241) MPowerPH válasza dime27 (#239) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, ez már valami. Mod nélkül többet nagyon ne várj tőle. Mondjuk a Vantage -nak 211-en tutira le kell futnia.
Én közben már az NB modot is nézegettem, az már nem két mini forrasztás igaz, de elgondolkodtató. Csak már meglenne az új procim. :W

Ugye a Foxconn -nál úgy gondolkoztak, hogy ez egy extreme OC lap, lásd csak a kiegészítőit. Oda meg ugye nem kell alulfesz. Megmondom őszintén nekem is kicsit hiányzott ez a ficsőr, de együtt lehet vele élni, mára már megszoktam. Azt én sem értem, hogy a sok G-s beta BIOS esetében miért nem csináltak meg egyet ilyenre. Van annyi mint a rakat, igazán belefért volna.

mod: mondjuk a többi Foxconn lapnál is ez a helyzet, ha jól emléxem. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#242) tomic válasza MPowerPH (#241) üzenetére


tomic
addikt

Nálam anno GTI-n 215 volt a vége. És az egy picit gyengébb lap.
Menni kéne ennek többet is hisz felső kategóriás lap.

GTI-n sem lehetett leljebb venni. :(

[ Szerkesztve ]

(#243) dime27 válasza tomic (#242) üzenetére


dime27
őstag

Kipróbálom majd másik procimat is a régebbit 19x205on még nem kér ez az ujabb sok vtt feszt de a fölé nem igazán tudok vele menni már +220mV se volt neki elég neked valószínű sokkal jobb procid van az ziher láttam a biostarban miket ment! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#244) MPowerPH válasza tomic (#242) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez függ a lapon lévő chiptől is. Mod előtt nekem is 214 volt a vége. A GTI és a Bloodrage lap közötti különbség inkább extrém tuningnál jön ki, ott kell a nagyobb tápáramkör. Egyébként a különbség ebben ki is merül a teljesítményben, hűtés még más, de azt itt nem oszt-nem szoroz. Jah, meg a SAS... Maga az X58 azon is X58. Nem is volt nagy árkülönbség a lapok között.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#245) MPowerPH válasza MPowerPH (#244) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bocsánat, még a tápáramkörök is megegyeznek. :R

Don't Tread On Me

(#246) tomic válasza dime27 (#243) üzenetére


tomic
addikt

Igen valóban a proci is nagyon sokat számít.
Ezért nem értem az átlag tuningosokat minek kell egy lapért 60-80e kiadni, mikor 30-40 és ugyan azt tudja(persze mindenki maga dönti el mire költi a pénzét).

(#247) MPowerPH válasza tomic (#246) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Ezért nem értem az átlag tuningosokat minek kell egy lapért 60-80e kiadni, mikor 30-40 és ugyan azt tudja"

Azért messze nem ugyan azt tudja. :N Valahol kimutatható az a különbség. ;)

Don't Tread On Me

(#248) tomic válasza MPowerPH (#247) üzenetére


tomic
addikt

Én direkt átlag usert írtam. Pl egy asrockal, amit mindenki szid is tudja a 220 at, Vagy pl egy biostar mint az enyém is 222.
Sok drágább lap megáll 210 körűl.
Én erre értettem.
Biztos van különbség ! De pl hogy + 0.01 v több vagy kevesebb feszen éri el a kívánt mhz-t az tök mindegy lényegében.(ha eléri)

(#249) MPowerPH válasza tomic (#248) üzenetére


MPowerPH
félisten

A Bloodrage egy elég speciális eset, a gyáriak hülyeségét dicséri sajnos. Máig nem értem, miért rakták bele ezt a fojtást, de lehet ők sem. Márpedig a Quantum motor ezzel a fojtással igencsak le van korlátozva. A többi gyártó esetében ilyen nem fordult elő, ez egy fekete pont a Foxconn-nak. A külföldi fórumon majdnem az összes tulaj megcsinálta a modot, azóta procitól függően 230 körül van a maximum. Ott az emberek bevállalósabbak, nem félnek az ilyen apró hibajavítástól. Nálunk az emberek alapjában véve mindentől tartanak egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#250) tomic válasza MPowerPH (#249) üzenetére


tomic
addikt

Én is bevállaltam volna ,csak nekem GTI volt és azt úgy hallottam nem lehet módolni.
Hogy mért hagyták benne ez kb majdnem olyan mint a 6950 et körül ölelő mizéria!
Itt is tuti tudták hogy meg lehet csinálni ,mint ahogy a vga nál is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.