Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) MPowerPH válasza Laraxior (#350) üzenetére


MPowerPH
félisten

Irigy irigy... :O

Don't Tread On Me

(#352) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Üdv Urak!

Tegnap volt egy kis winyó/rendszer update.
Áttoltam AHCI módra a lapot, másik winyó, Win7Pro 64bit.
Azt vettem észre, hogy leállításnál nem kapcsol ki a gép. Csak elveszi a képet, lekapcsolja a winyókat, de megy minden tovább.
A lappon szúrtam el valami beállítást, vagy a winben? :F

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#353) jones965 válasza FoBCRaistlin (#352) üzenetére


jones965
Modder

Ugye nem tuningolt procival telepítettél?

(#354) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Mindjárt közlök pár eredményt, brutális mit tud a Bloodrage. :R Csak pillázok, most fut a 32M SPi.

Don't Tread On Me

(#355) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Akinek nem akar menni a lap, az ezt sasolja meg. :)

Don't Tread On Me

(#356) jones965 válasza MPowerPH (#355) üzenetére


jones965
Modder

:C
-és ezt a lapot akarod Te lecserélni? Nagyon inpresszív az a BCLK!

(#357) FoBCRaistlin válasza jones965 (#353) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Nem,nem, természetesen.
De közben kiderült nem a lap a ludas, mert csökkent módban kikapcsol a winfos.
szal a friss winem kakált be...oh jeee. :W

BMW001:234??? Muhahahaaa... de ez a bclk moddolt lap ugye?

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#358) MPowerPH válasza FoBCRaistlin (#357) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, BCLK moddolt. Ugye ez annyi, hogy nincs benne pci-e freki korlát. Ezt 214-el tudta, legalábbis arra lőttem be, az még nem gáz. De megnézem a nélkül is, mit csinál, ha 103-ra van beállítva.

Don't Tread On Me

(#359) jones965 válasza MPowerPH (#358) üzenetére


jones965
Modder

nálad a mod előtt bios-ban nem is engedte a pci-e frekit 103 fölé állítani?
- mert én annyira állítom a P09-es biossal, amire akarom, nincs korlát.

(#360) MPowerPH válasza jones965 (#359) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, annyira amennyire akarod. De a lap 103.9 -nél korlátoz, nem enged neki többet. :N

Don't Tread On Me

(#361) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, 100-as pci-e frekin ráindítottam a 222-es BCLK-t. Összesz@rta magát. :N 103-al is. :N
Ez a qvantum motor pci-e freki éhes, a fene tudja miért. Meg azt, hogy miért kellett gyárilag lekorlátozni. :(((

Don't Tread On Me

(#362) FoBCRaistlin válasza MPowerPH (#361) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

na most be fogok égni keményen, de miért kell emelni a pci-e frekit? :B :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#363) jones965 válasza MPowerPH (#361) üzenetére


jones965
Modder

kétségtelen, hogy a lap menne mint a veszedelem!
Nekem is 214-es BCLK-n bootol, win alatt elmegy 218-ig, onnantól vége van. Ráadásul ezt tudja 1,38V-on, tehát nem is kell agyonfeszelni.

FoBCRraislin: -azért, mert a proci vezérli a pci-e sávokat is, és extrém tuningnál már órajel szinkron hiba léphet fel.

[ Szerkesztve ]

(#364) MPowerPH válasza FoBCRaistlin (#362) üzenetére


MPowerPH
félisten

jones965 megmondta a tutit. :R És sajnos a Bloodrage -nél ez többszörösen kihat, ilyen a lap karakterisztikája. Jah, ez nem égő. Ameddig nem olvastam utána a modnak, addig én sem tudtam, mit befolyásol.

jones965: Igen, QPI-ben különösen erős. Most már meg van az összehasonlítási alapom, remélem összejön az R3E-s dolog. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#365) FoBCRaistlin válasza jones965 (#363) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

thx!
akkor már had folytassam. milyen bclk után kell pci-e frekit tolni neki? :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#366) MPowerPH válasza FoBCRaistlin (#365) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahol nektek stop van, az a határ. Tehát olyan 214-ig talán stabil lesz, utána elveszti a stabilitást. Esetleg még megy egy pár egységet, de az max validra lesz jó.
Egyébként processzor függő is a dolog. Előző 920-asom beadta a kulcsot 216-nál, aztán a 930-s 218-ig jutott, majd ugye a 980X tud 234-et. Itt sem a lap a szűk keresztmetszet. :N Jobb hűtés alatt a processzort érintő BCLK wall is megszűnne.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#367) jones965 válasza FoBCRaistlin (#365) üzenetére


jones965
Modder

Én eddig bárhová állítottam, a 215BCLK volt a max, aminél még a benchmarkok lefutottak. Ezen sajnos nem segített a 100 fölötti pci-e freki emelése sem, sőt még az előbb említett proci sebességnél inkább roszabb eredmények születtek.

Sajnos erre fixen meghatározható értékek nincsenek, csak és kizárólag a saját magunk által elvégzett tesztelés.
Ami ugye nem kis idő. többek közt én ezért raktam be rendszer vinyónak az OCZ SSD-t, hogy a boot-ra ne keljen annyit legalább várni, reset után. :D

[ Szerkesztve ]

(#368) FoBCRaistlin válasza jones965 (#367) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Akkor asszem nem fog engem egyelőre fenyegetni ez a gond.
eddig még 200-ig sem jutottam, újra neki kell feszülni...
most van egy friss de félig halott winem. (na jó, csak leállni nem aka, de megy) :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#369) Laraxior válasza jones965 (#367) üzenetére


Laraxior
titán

:K nekem 210..és olyan megállapításra jutottam,hogy nem user hiba... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#370) MPowerPH válasza Laraxior (#369) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lapot fel Bp.-re, két nap alatt megvan. ;)

Don't Tread On Me

(#371) Laraxior válasza MPowerPH (#370) üzenetére


Laraxior
titán

ha ez kikerül innen akkor többet nem jön vissza az biztos :DDD
körbenézek a másik gyártó csúcslapjai között...bár az a bajom hogy ez a vörös fekete nagyon adja a G1-Killer,meg közel sem ilyen színű...az UD szériáról nem is beszélve :W
Veszek egy Gene-t...és még lesz helyem is a házban,még két tripla radinak,hogy hűtve legyen minden :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#372) MPowerPH válasza Laraxior (#371) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig az után már nem sok ellenfele van. :N Szerintem az R3E -t is tartani tudja. Én azt mondom ennél jobb lap csak az, és a Giga UD9. Detektálási problémával együtt lehet élni.

Don't Tread On Me

(#373) jones965


jones965
Modder

Én biztos hogy nem adok túl a lapomon egyhamar. Még az FSB korlát miatt sem. Most próbáltam ki először, hogy az 1600 ramok mit bírnak, és mit ne mondjak, mennek simán 2000 mhz-t, valamint emelett a 4000 Mhz-es uncore is beköszön. A corei7 topikban linkeltem is.
Maximálisan hozza a tuningban a lap a tőle elvárhatót.

(#374) MPowerPH válasza jones965 (#373) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én csak azért váltok, mert Gulfi alá jobb egy R3E, ez tény és való. Persze az már nem biztos, hogy jobban is megy benne... Csak a features -ek miatt.

Don't Tread On Me

(#375) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Bloodrage powaaa... :Y Ez már ide is beillik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#376) jones965 válasza MPowerPH (#375) üzenetére


jones965
Modder

Mint az i7 topikban is írtam, cél a WR. :C

Szuper procit fogtál ki, és mindezt ráadásul léggel. Kompival remélem, hogy meglesz a 270+ bclk.

(#377) MPowerPH válasza jones965 (#376) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha minden igaz hétfőn megy rá a kompi. Tényleg csak össze kellene rakni, ami nem két perc. Később lesz extrémebb is. :)

A lapot kellene ösztönözni, hogy menjen tovább. Elvileg 4216 QPI-t bír. Most jártam 4100-nál. 16-os szorzóval elvileg 263 BCLK-ig juthatok. Utána a lap már nem bírja. Az a kérdés, ha a proci be van hűtve, a lap jobban bírja e. Kerestem alacsonyabb QPI szorzót, de nincs.

Persze NB moddal a QPI is menne többet...

Don't Tread On Me

(#378) Laraxior


Laraxior
titán

nah én lecseréltem ezt a szart... Elég volt belőle. :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#379) MPowerPH válasza Laraxior (#378) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem a típussal volt probléma, hanem azzal a konkrét lappal. Szerintem vagy dime csinált vele valamit, és azért adta olyan olcsón, vagy alapból rossz volt, és azért adta olyan olcsón. Egyszerűen gyorsan meg akart szabadulni tőle... :( Én is hirdettem az enyémet, csak drágábban. Azzal nem lett volna problémád. ;)

Nekem is elszállt az R3E lap, amit frissen vettem, csak úgy... Pedig az sem szar. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#380) Laraxior válasza MPowerPH (#379) üzenetére


Laraxior
titán

írtam az Oázis computernek hogy mi a teendő..gari,vagy tegyem fel az F08 biost mindkét bioschipre és adjam el.... F08al nem volt gond..csak ugye az nekem kevéske a Xeonhoz :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#381) MPowerPH válasza Laraxior (#380) üzenetére


MPowerPH
félisten

Idézz elő egy olyan állapotot, hogy AHCI not installed, és vigyed vissza, hogy állandóan ezt csinálja. :)

Don't Tread On Me

(#382) Laraxior válasza MPowerPH (#381) üzenetére


Laraxior
titán

most már mindenhogyan csak úgy indul...ráadásul a win-t is hazavágta,pedig nem volt kettőnél többször restartolva a gép. Írtam Oáziséknak...megy gariba. Dime27 kollegát pedig majd megemlítem a kivel nem érdemes üzletelni topikban...természetesen megvárom a garanciát,biztos ami biztos. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#383) MPowerPH válasza Laraxior (#382) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor az kukás. Lehetett rá számítani. :(

Don't Tread On Me

(#384) Laraxior válasza MPowerPH (#383) üzenetére


Laraxior
titán

Lehet neki nem cserélték gariban azért tette fel apróba...
Akkor hazavágom manual a lapot, és akkor muszáj lesz cserélni... :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#385) MPowerPH válasza Laraxior (#384) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD :DDD

Don't Tread On Me

(#386) jones965


jones965
Modder

Azt hiszem, nem kell ezzel a lappal szégyenkeznünk.

Persze a hibás szériák kivételek, de az ellen meg a garancia az orvosság.

(#387) Laraxior válasza jones965 (#386) üzenetére


Laraxior
titán

szép lap jó lap....de az orvosság az UD7 :DDD

egyébként eszembe sem jutott volna lecserélni :( :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#388) jones965 válasza Laraxior (#387) üzenetére


jones965
Modder

Nem kell mindenhol az orrom alá dörzsölni az eredményt. :P
Majd fog ez változni.

Vagy Nálad- vagy nálam.

(#389) Laraxior válasza jones965 (#388) üzenetére


Laraxior
titán

Nálam biztosan nem,....én innentől belövöm 24/7-re és Crysis 2 :D :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#390) jones965 válasza Laraxior (#389) üzenetére


jones965
Modder

A fene megenne engem ( no esperente), ha csak 1 pont választana el a dicsőséget jelentő 34 K-tól.

(#391) Laraxior válasza jones965 (#390) üzenetére


Laraxior
titán

ne is mondd...utána még kinlódtam,próbálgattam az órajeleket,de barátnőm is türelmetlen volt,úgyhogy ennyiben maradt :D :B Pedig a VRam-ban van még úgy láttam :D

Te simán letolhatnád a 4700MHz+ prociddal. :K az enyémnek 4620on van a vége,már így is a ramot vissza kellett vennem :(

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#393) Baloghjanos


Baloghjanos
tag

sziasztok úgy néz ki bmw alaplapja hozzám kerül

szóval csatlakoznék a csapathoz :D

"Hogy én mit akarok? A világot, fiacskám, a világot!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.