Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) MPowerPH válasza Zájec (#100) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor jó, majd megyek feljebb is. Egyenlőre 2 dolog tart vissza. A hő, és a fogyi. 12V -n a 360W kicsit kevés lehet neki. :(

Don't Tread On Me

(#102) Zájec válasza MPowerPH (#101) üzenetére


Zájec
veterán

szerintem az 500w tápod simán elviszi ezt a konfigodat..
ha a 360w alatt azt érted hogy ennyi marad a lapnak és a procinak, akkor az böven sok...

az 1.23v Vcore-n ennyi a melegedés, pláne 8szálon... 76fok körül...
pláne ha kétmagos procid volt elötte... ez mégiscsak 8szálon megy 100% terhelésen a stabilitás teszt alatt... de persze hétköznapi használatnál soha nem fog kapni ekkora terhelést, ezért kár is viszonyitani....
de ha gondolod limkelek képeket a proci topikjába hogy nálam is ennyi 1.23v-n...

(#103) MPowerPH válasza Zájec (#102) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, a 360W az egész 12V -s ágat szolgálja ki. De elvileg elégnek kell lennie, bár lassan beruházok egy kicsit erősebb tápra.

Akkor erre a melegedésre csak annyit mondok, hogy brutális. Majd valahogy megoldom, kicsit meleg van a szobában azt belátom, de erre nem számítottam. Mugen -re kell egy 3000RPM -es venti, biztos az is segít pár fokot.

Don't Tread On Me

(#104) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, egész szépn megbarátkoztam a lappal, a gondom is megoldódott hála Zájec kollegának. :C Hasít elég szépen. Most nyomatok pár procitesztet, aztán megnézem a ramok maximumát is. :)

Don't Tread On Me

(#105) gombcomp


gombcomp
senior tag

Lehet,hogy ciki amit kérdezek,de valaki tudott már XP-t telepíteni Blood Rage lapra
SSD-re,és floppy meghajtó nélkül? :OFolyamatosan ntldr hiba,+ villogó színes karakterek. :W
A win7 32 csont nélkül felmegy,de egy valag eszközhöz nincs meghajtó,(még a saját oldalukon sem) nincs net elérés már a tököm tele van a Foxconn BR-el!

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#106) MPowerPH válasza gombcomp (#105) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mire nincs meghajtód? :U Nekem a Win7 64bit -re megtalált mindent. :U Csak a hangkari b@szakszik, de azt is megoldom, ha rájövök miért hibázik mindig az eszközillesztő.

De nem tom, XP -t még nem próbáltam. :N Nem is fogok szerintem... :U

Don't Tread On Me

(#107) gombcomp válasza MPowerPH (#106) üzenetére


gombcomp
senior tag

Külföldi fórumokon írták,hogy ez a Sata chip üzemmódjától függhet (AHCI/RAID/IDE),és általában SSD-vel fordulhat elő,van akinek a firmware frissítés (BIOS) megoldotta.
A Win7-em teljesen hivatalos Home Premium,és mindenféle (vagy 8db) miniport eszköz
felkiáltójeles az eszközkezelőben,és nem ismerte fel a Physx kártyát sem.
Érdekes,hogy a kiadás előtti angol (build 7100) meg mindent felismert.Lehet,hogy butítottak a végleges verzión? A hangkártyával még nem is foglalkoztam.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#108) gombcomp válasza gombcomp (#107) üzenetére


gombcomp
senior tag

Megfejtettem az xp-s rejtélyt,csak SSD-nél produkálja,sima satára felmegy,és bootol.
Ez 100% Bios gond lesz.A floppy a kábel miatt továbbra is használhatatlan, úgyhogy
FDC Disable.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#109) MPowerPH válasza gombcomp (#108) üzenetére


MPowerPH
félisten

Néztél már max. BCLK -t? :)

Don't Tread On Me

(#110) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

A vizesblokkot valakivel esetleg nem tudnám lebiszniszelni majd ? :U

[ Szerkesztve ]

(#111) jones965


jones965
Modder

Beszállnék a ringbe én is a lapommal

ADAM1337: eladni, vagy venni akarsz?

(#112) ADAM1337 válasza jones965 (#111) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Venni természetesen :))

(#113) jones965 válasza ADAM1337 (#112) üzenetére


jones965
Modder

Hát nem tudom, magam részéről egyelőre letesztelem a kapott blokkal, aztán meglátom elég-e így a hűtés hatásfoka, vagy a fetekre és chippekre is külön blokkokat rakok.
Ez esetben bizniszelhetünk.
Bár gondolom neked tegnapra kellett volna. :D

(#114) ADAM1337 válasza jones965 (#113) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ő nem nem sürgős csak kéne egy ilyen blokk.
Lassan megérkezik az új házam és vizezni fogom a procit meg az nb-t is szeretném.
És ezzel a gyári blokkal szerintem meglennék elégedve, mint design és talán teljesítményre is.

(#115) MPowerPH válasza jones965 (#111) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szeva!

Nah, üdv a klubban, végre. Lappal tudtál már foglalkozni? :U Mert nekem akadtak vele problémáim, legalábbis azt hiszem a lap a ludas. :U

Don't Tread On Me

(#116) jones965 válasza MPowerPH (#115) üzenetére


jones965
Modder

Sajna nem, még mindíg az elődöt nyüstölöm. Várok hozzá pár alkatrészt még, mivel ez a lap is a géppel együtt moddingolva lesz.
Remélem nem kell csalódnom a döntésemben.
Egyébként milyen jellegű problémáid voltak?

(#117) MPowerPH válasza jones965 (#116) üzenetére


MPowerPH
félisten

Úgy konkrétan nagyon megvagyok elégedve a lappal. Van egy kis zavaró tényező, ami engem talán kicsit jobban fusztrál. Mégpedig a BCLK limitem. Igaz, és ezt már fejtegettük is a srácokkal, majdnem kizárt, hogy a lap miatt legyen, inkább a proci a hibás érte. De amíg nem tudok konkrét dolgot, addig fennáll az is, hogy a lap a bűnös, ami elég bosszantó lenne.

Don't Tread On Me

(#118) jones965 válasza MPowerPH (#117) üzenetére


jones965
Modder

Mert minek akarsz egy procit 100 %-osan túlhajtani. :D

Olvasgatom a core i7 topikot is.

(#119) MPowerPH válasza jones965 (#118) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bench -eknél jól jön az a plusz BCLK, mert a proci bírná még MHz -ben, és van benne fesztartalék is. Csak így azt nem tudom kihasználni. :(
Szóval csakis a perverzitásom miatt tépelődök ezen. :DDD

Don't Tread On Me

(#120) jones965 válasza MPowerPH (#119) üzenetére


jones965
Modder

Akkor lehet hogy nem is a lappal van baj. :DDD

(#121) MPowerPH válasza jones965 (#120) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én is remélem... Amúgy nonszensz lenne, a gyártó tuningra szánt lapja csődöt mond, míg a kistestvér fele annyiért tudja hozni a 220 -as BCLK -t.

Don't Tread On Me

(#122) ADAM1337 válasza MPowerPH (#121) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Egy pár beállításodat leírnád ?
Kiváncsi vagyok rá.

(#123) MPowerPH válasza ADAM1337 (#122) üzenetére


MPowerPH
félisten

Holnap leírom, már nem vagyok otthon. :N De semmi extra, olyan húde sok mindent nem lehet állítani. :(

Don't Tread On Me

(#124) ADAM1337 válasza MPowerPH (#123) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálam alap PLL-el csak 165ig ment a cucc néztem is, a gene2-ben egyből 200-as boot.
Aztán jöttem rá katt777 oldalán van pár teszt eredmény ott a pll volt a kevés az én rendszeremnél, de miután rájöttem már nekem is 2perc alatt megvan a 200bclk. :)

(#125) MPowerPH válasza ADAM1337 (#124) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem nem kell a PLL -t babrálnom, legalábbis eddig nem kellett. :U 210 -ig rendben van minden.
Mennyivel növelted a PLL -t? Holnap rápróbálok erre is. Eszembe se jutott, mert eddig akármilyen beállítást néztem, mindenhol alapon volt. ICH -t emelgették, de annak nem sok hatása van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#126) ADAM1337 válasza MPowerPH (#125) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ich-t nem kell emelni minden alapon legyen.
1,84-es pll-el 220-on már bootoltam vele, de csak megnézni hogy később tudok-e 3d06-ozni. :) (De érdekes hogy 1,8 (default pll)-el csak 165ig lehet bootolni...legalábbis nálam)

Ha minden kötél szakad átvihetem a prockómat

[ Szerkesztve ]

(#127) MPowerPH válasza ADAM1337 (#126) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, ezt megnézem mindjárt. Igaz tanulni kell, de egy kis OC nem árthat. :)

Don't Tread On Me

(#128) ADAM1337 válasza MPowerPH (#127) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Várom a fejleményeket. :)

(#129) MPowerPH válasza ADAM1337 (#128) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmi. :( 215 -ön nincs post se, újraindul. :( Szerintem a proci az, nem tudom elképzelni, hogy a lap.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#130) ADAM1337 válasza MPowerPH (#129) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mennyi pll-el próbáltad ?

Xs-en találtam:
(Itt 247 bicikli volt , meg pcie hand mod)
PCI-E to 114 or 115 MHz
QPI CPU Latency to 80-90
Vpll to 1.86 V
CPU clock amplitude to 0.9 V
I also fiddled with CPU clock skew but I don't know if that helped.

Más: betegeskedik még az x2 ?

[ Szerkesztve ]

(#131) MPowerPH válasza ADAM1337 (#130) üzenetére


MPowerPH
félisten

1.85v -al, de semmi. Megnézem ezt is, PCI-E -vel kapcsolatban már én is olvastam dolgokat, csak igazából nem értem a kettő közötti összefüggést. :U

Tegnap próbáltam vele full HD -t, és piszok jól vitte. Csak ezek a Markok ilyenek, így azt ráfogom arra, hogy win -t újra kellene húzni. Jövő héten azt is megcsinálom, mostanában úgyse cserélek VGA -t, és ha cserélek is, az is ATi lesz. És valszeg nincs semmi gondja, mert majdnem dupla annyit FPS -t hoz mint a GX2, nem beszélve a volt 4870 -emről.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#132) ADAM1337 válasza MPowerPH (#131) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát akkor lehet ott a proci vége.
Este felé nézek én is egy max bclk-t (valid, esetleg 3trémárkot is) neked. ;)
Nálam is valami hasonló 1,857v a pll jelenleg (3.8ghz) sok is szerintem a 200-as bclk-hoz.
A qpi +60mv a 3200 uncore-oz (ez 1,22 terhelve , 1,17-el is linx stabil volt de jobb a biztonság inkább :) ), ramok 1,65 1600 cl8-8-8-24-1t.

(#133) ADAM1337 válasza ADAM1337 (#132) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kicsit megnéztem még gyorsba mit tudok.
214 bicikli
Meg gyorsan a lapba egy 1m-et is néztem igaz csak 3.8ghz-n de a ramok 1800-on [link]

(#134) MPowerPH válasza ADAM1337 (#133) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szép eredmények. :R
Most még 3 dolgot megpróbálok, amit sikerült összeszednem innen-onnan. Talán használ.

Don't Tread On Me

(#135) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Annyi már biztos, hogy ez a lap imádja a feszültséget, piszok sokat is fogyaszt alapjáraton is. Szóval kicsit talán sajnáltam eddig a feszeket.

Don't Tread On Me

(#136) NFree


NFree
addikt

Sziasztok , egy mezei usernek érdemes ilyen lapot venni ?
A bios-t könnyű kiismerni vagy nagyon bonyolult :F
A vizes hűtési lehetőség jár hozzá alapból, vagy azt külön kell rendelni ?

Így hirtelen ennyi lenne. :R

vga

(#137) MPowerPH válasza NFree (#136) üzenetére


MPowerPH
félisten

Érdemes, nem bonyolult a lap használata. Van zavaró tényezői, már leírtam neked. Amúgy kapod hozzá a vizesblokkot is és a pot -ot is. :)
Bios is tök egyszerű, nem csalódtam benne. Kapsz hozzá jó hangkártyát, és a SAS se utolsó, jól jöhet ha gyors rendszert akarsz felépíteni. :)

Don't Tread On Me

(#138) NFree válasza MPowerPH (#137) üzenetére


NFree
addikt

Miest meglessz a változtatás a lapon , jelezd kiváncsian várom , tetszik ez a lap nekem majd ha el jön az idelye asszem ez fog kelleni nekem .
Esetleg nem tudtok valakit aki egy kicsit olcsóbban be tudná szerválni a cuccost.
Milyen memcsit szeret a lap?

vga

(#139) MPowerPH válasza NFree (#138) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindenképpen tolok fel eredményeket ide is, és az i7 -es topicba is. Én nagyon reménykedek benne, hogy ezek után szépen fog hasítani, elvileg ez az egyetlen akadálya. :K
Most nálam 3x1Gb OCZ van, 1600MHz@CL8. Sok embernél a márkás lapokban döglődnek az OCZ ramok, én nem tapasztaltam semmi ilyet. Volt benne még Apacer 3x2Gb, az is jól ment, és a Corsair 3x2Gb -t is megette. Szóval ram téren talán nem lehet gond. :)
És olyan nem volt, hogy nem látta az össz. 6Gb -t. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#140) NFree válasza MPowerPH (#139) üzenetére


NFree
addikt

Még semmi fejlemény??? :F

vga

(#141) MPowerPH válasza NFree (#140) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kedden kapom kézhez a lapot, este beszerelem a gépbe. :) Legkésőbb szerdán megírom, használt e a mod. ;) Most f@szán gép nélkül maradtam, notebook kuka, gépem szétszedve...alig van lehetőségem a fórum elé kerülni. :W

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#142) jones965 válasza MPowerPH (#141) üzenetére


jones965
Modder

Mi újság a lappal? Történt lényegi változás a BCLK tekintetében?

(#143) ADAM1337 válasza jones965 (#142) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

És a tiéddel mizújs ? :B
Várom mit sikerül design-re kihozni a cuccból, meg persze a tuning eredményeket is.

(#144) jones965 válasza ADAM1337 (#143) üzenetére


jones965
Modder

Egyelőre "a hogy is néznek ki gépeink" topikban forgok többet. A lap csak akkor lesz beröffentve, ha a modding-val végzek.

(#145) NFree válasza MPowerPH (#141) üzenetére


NFree
addikt

Én nem bírnám, :( ezért marad el eggyenlőre a projekt , mert a notimat eladtam addíg meg a mostani vasat megtartom amíg nincs pénzem a másikra, én nem maradok gépnélkül, sajna függő vook :DDD

De nagyon kiváncsian várom a fejleményeket :K , remélem sikerrel jársz , kár hogy a gigához nincs valami mod mert a lapom sajna vagy 20-30fsb-vel (P45) gyengébben muzsikál mint a többi :W

[ Szerkesztve ]

vga

(#146) jones965


jones965
Modder

Esetleg ha valaki hasonló lapot venne, annak egy kis segítség SSD-re telepítendő XP oprendszerhez.
Konzultáltam Gombcomp-val, és elmondta az ő tapasztalatait, amit most szeretnék kiegészíteni. Én hiába frissítettem bios-t, valamint telepítéskor a külső floppy-ról beadni a szükséges drivert, minduntalan kék halál fogadott a fájlok felmásolása után. Tettem egy próbát, és működő XP mellett FAT 32-re leformáztam az SSD-t, és valami hihetetlen gyorsan feltelepedett a win, valamint az oprendszer is eddig álltalam nem tapasztalt sebességgel dolgozik.

(#147) ADAM1337 válasza jones965 (#146) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

6gb ram mellett xp-t használsz ? :U (vagy csak bench-ekhez kell)

(#148) jones965 válasza ADAM1337 (#147) üzenetére


jones965
Modder

Azt is. A win7 64 bit a samsungon van, mivel minden frissítésével együtt felzabálná az SSD-t.
Na meg a benc-markok is kipróbálásra kerülnek. :D

(#149) ADAM1337 válasza jones965 (#148) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Most látom hogy 32-es ssd-d van az tényleg kevés win7-nek. :((
Én 64-eseket néztem system-nek.

(#150) jones965 válasza ADAM1337 (#149) üzenetére


jones965
Modder

vagy 2db 32gb-s raid 0-ban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.