Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Öregszem
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
- Android másképp: Lineage OS és társai
-
LOGOUT.hu
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz Emperor_ #23552 üzenetére
Én már így használom néhány hónapja, futtatok róla Windowst és Linuxot is, de egyelőre nem nagyon akar lassulni. Azt mondták valamelyik topikban, hogy bizonyos háttérszolgáltatások (pl. Garbage-collection) némileg pótolják a TRIM-et. Amúgy a Samsung gyári külső SSD modelljein sem működik [link].
Továbbá OS függő is a dolog, mert pl. OS X alatt a trimforce állítólag USB-n is hatásos. Volt, aki megerősítette.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Emperor_ #23557 üzenetére
Pedig korábban már többször is mutattam a tesztet róla. Azt is mondták valamelyik SSD topikban, hogy írjam tele 2x fullosan, majd töröljem és utána be kell lassulnia. De akkor sem lassult és most kb. fél éves használat után sem. Pedig szinte napi rendszerességgel futtatok róla OS-t.
-
King Unique
titán
válasz justaview #25102 üzenetére
Ahogy mondták, az ilyen meghajtóknál általában alapból titkosítva van a lemez, a hozzáadott programmal csak a jelszókérést lehet aktiválni / deaktiválni. Viszont a fentebb említett online szolgáltatást nem igazán értem... Igaz, nekem HDD alapú hardveres titkosítású külső meghajtókhoz volt szerencsém, de mindegyiknél lehetett közvetlenül a hozzáadott programmal törölni a meghajtót és ezáltal kikapcsolni a jelszókérést. Ilyen megoldás van pl. a WD egyes termékeinél is. A T3 szoftverében erre nincs lehetőség
Amúgy korábban egy másik topikban ezeket írtam róla
—►
[link], [link]. Tehát a TRIM gondolom ennél a T3-nál sem működik?[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz justaview #25115 üzenetére
Hát ez így nem éppen szerencsés megoldás, mert alapból biztosítani kéne a programban valamilyen módon a jelszó eltávolításának lehetőségét. Legalábbis én eddig ilyen típusokkal találkoztam.
A válaszra majd kíváncsi lennék én is, illetve, ha a TRIM működését megnéznéd, azt külön megköszönném.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #25120 üzenetére
Külső SSD-nél, milyen programmal? Arra én is kíváncsi leszek, de egyébként a HDD alapú megoldások simán törölhetők a mellékelt programokkal a jelszó ismerete nélkül is.
(#25121) justaview: a fenti linkben benne volt a tesztem, amiben le van írva a módja. De amúgy nagy valószínűséggel nem fog működni, mert ilyen vezérlős külső házban már én is próbáltam. Illetve a T1-nél sem működik, amiben szintén ilyen chip van. De egy próbát azért megér, hátha az új modellnél reszeltek rajta valamit. Továbbá említették itt korábban, hogy spéci driver esetén működhet, de az nem tudom mit is jelent pontosan...??
(#25122) yanna: USB csatlakozású eszközöket alapból nem támogat a program, ha jól tudom. Ellenben pl. eSATA esetén működik.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #25125 üzenetére
Szétszedni elvileg szét tudja, bár ezekben mSATA SSD szokott lenni. Viszont nem érdemes, mert akkor lehet a garancia alapból ugrik. Plusz ennél ott van még vsz a hardveres titkosítás is.
Ha neki ment, akkor mért nekem címezted...?
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz justaview #25137 üzenetére
Hát ez így kicsit körülményes megoldás, illetve ezért valami külön díjat is felszámolnak netán? Magában a mellékelt programban helyből biztosítani kéne a reset lehetőségét, de mindegy. Legalábbis más gyártóknál általában így van.
Igen, USB esetén valóban érdekes a helyzet, de azért pl. a TRIM check eredményére valamelyest lehet alapozni
—►
USB 3.0 | SATA3. Illetve a JMicron chipnél a HDS szerint működik, viszont ASMedia esetén már nem és 80%-os teljesítményt írt ki.Amúgy engem annyira nem izgat, akár működik a TRIM, akár nem. Közel 10 hónapja hajtok róla rendszeresen Windowst + Linuxot és nem tapasztaltam különösebb hibát és lassulást sem. Még a szintetikus tesztek is jóformán azokat az értékeket adják, amiket korábban mértem.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz justaview #25139 üzenetére
Ez mondjuk nem újdonság, hogy az adott szoftveres funkció használatához telepítve kell legyen az ahhoz való szoftver is. Bár a WD megoldása titkosításnál aszem létrehoz a külső lemezen egy virtuális meghajtót, aminél a program telepítése nélkül is fel lehet oldani a drive-ot [link].
Ha a TRIM check lefutott, akkor létrejön egy .json fájl. Utóbbit nem kell piszkálni, hanem újra el kell indítani az .exe fájlt és akkor kiírja az értékelést is.
Ja és ami még fontos, hogy a programot mindig arról a meghajtóról kell indítani, amit tesztelni akarunk! Tehát, ha a C-re lett letöltve és onnan indítjuk, akkor ott fogja vizsgálni a TRIM működését és nem a külső meghajtón, ami éppen pl. az F: partíció.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz justaview #25143 üzenetére
Több Windows alatt is már többször próbáltam, de ilyen hibába még nem futottam bele. Na persze ki tudja, hogy nálad mi kavar be, egy újracsatlakoztatás / gép restart, vagy más nem-e oldaná meg. De mindegy, akkor nem fontos, vsz úgysem működik...Illetve mivel ASMedia vezérlő, gondolom a HDS nálad is azt mutatja, amit fentebb említettem?
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
"Mert a Win telepítéskor alignál ha ssd-re telepítem de nem teszi ha sima hdd-re telepítem."
Ezt tapasztaltad?? Én legutóbb laptopoknál pont HDD-re csináltam Win8.1/10 telepítéseket és mindegyiknél rendben volt az eltolás. Legalábbis ezen cikkben említett program szerint ok, illetve egy másik cikk alapján a partíció kezdetének eltolását elosztottam 4096-tal és egész számot kaptam.
Utána természetesen az SSD-re átklónozott rendszernél is stimmelt. Illetve a népszerű programban is van lehetőség a művelet előtt az eltolás beállítására. Valamint külső partícionáló programok akár utólag is meg tudják oldani
—►
[link].[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Tomy27 #25374 üzenetére
Üdv!
Ha a Win10 megfelelően működik azon a gépen az SSD-vel és a tesztprogramok sem jeleznek hibát, akkor lehet más lesz itt a gond. Másik rendszert próbáltál, pl. Mint 18 más felülettel / Mint 17.3 Cinnamon, esetleg Ubuntu 14.04 / 16.04? Továbbá érdemes lenne az adott OS-hez kapcsolódó topikokban is rákérdezni erre a problémára
—►
Linux Mint | Linux abszolút kezdőknek. Illetve ez a cikk is még hasznos lehet.Amúgy egy kisebb méretű swap partíciót esetleg lehet neki adni, mert ha nincs, néha akkor is problémázhat. Illetve az MBR / GPT közti váltás gondolom az ahhoz tartozó Legacy / UEFI boot mód szerinti telepítést jelenti. Valamint nem feltétlen muszáj nem lefoglalt részt elkülöníteni, lehet az szimpla szabad hely is a már partícionált területen.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #25377 üzenetére
Ha Linuxot telepítesz UEFI-ben, akkor ott is lesz egy "ubuntu" bejegyzés, de láttam már "Linux Boot Manager" opciót is. Az ilyenkor általában bekerül az első helyre és a "Windows Boot Manager" lesz a második. Viszont jól beeszi magát a menübe és eltávolítani például ezen cikk végén lévő
efibootmgr
megoldással lehet csak. -
King Unique
titán
válasz Doky586 #25381 üzenetére
Én legutóbb laptopon frissítettem BIOS-t kényszerből, mert UEFI-ben pendrive-ra telepítettem a Linuxot, ami beette magát az első helyre és utána nem tudtam belépni boot módot, illetve sorrendet állítani. A frissítés után törlődött az "ubuntu" bejegyzés és átváltva Legacy módra indult a helyi lemezről a Windows. Szóval elképzelhető, hogy UEFI-ben esetleg a WBM is törlődni fog, de ezt nem állítom biztosan. A te gépednél meg pláne nem, ahol ugye van pár extra dolog.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #25387 üzenetére
Nálam ugye eleve a Linuxot tartalmazó pendrive kavart be, ami a frissítés idején nem volt csatlakoztatva, így annyira nem meglepő, ha törölte a menüből. Viszont nálad gondolom a helyi lemezen van a Windows, így nem feltétlenül lesz vele ilyen probléma. Sőt, Legacy boot esetén nálam sem kellett reinstall és vsz jó esetben UEFI-nél sem szükséges. Ha netán mégis, akkor még mindig ott van opcióként, hogy bebootolod a Windows telepítőt és csinálsz egy javítást / helyreállítást, vagy mit tudom én.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz aTe014 #25594 üzenetére
Ha UEFI módban telepítesz, akkor nyilván GPT kell az SSD-re, illetve eleve azt állítja be a telepítő a partíciók létrehozásánál. Legalábbis utóbbi nálam egy szűz (partícionálatlan) lemeznél így történik. De szükség esetén, akár nyithatsz telepítésnél egy parancssort és ezen hsz 3. pontja alapján is eljárhatsz.
A pendrive-ra kiírt telepítőt illetően nem feltétlen kötelező a GPT, mert a Win10 általában az MBR | FAT32 formátumú pendrive esetén is bootol & telepíthető mindkét módban. Persze biztos, ami biztos alapon lehet GPT, pl. a Rufus is azt állítja be, amiről egy másik topikban írtam részletesen
—►
[link]. Valamint egyes gépeken még fontos, hogy a megfelelő (UEFI jelölésű) eszköz legyen kiválasztva a boot menüben—►
[link].[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Korábban egy hasonló kérdésre ezt a választ adtam
—►
[link].Tehát szerintem nem kell túlparázni ezt az alignálást, mert ha most rendben van (megnézed), akkor általában a klónozás után is. Legalábbis az említett programmal csinálva nekem eddig nem volt emiatt problémám.
Viszont, ha a forrásmeghajtón lévő klónozandó partíciók mérete meghaladja a célmeghajtón lévő szabad hely méretét, akkor az okozhat problémát. A Macrium ilyenkor kapásból hibaüzenetet dob és nem enged továbblépni. Ugyan van lehetőség a programban a célmeghajtón lévő partíciók méretének állítgatására, de szerintem célszerűbb még a klónozás előtt összehangolni a kettőt. Főleg, ha a két meghajtó között tárkapacitást illetően ilyen kis különbség van. Ezt pedig a fenti linkben lévő partícionáló programok valamelyikével érdemes megoldani, pl. az adatpartíciót átszabva. Mert gondolom nem a Win8 rendszerpartíció terpeszkedik a teljes lemezen. De, ha igen, az sem probléma, mert a külső programok megoldják. Illetve én a fórumtárs által ajánlott helyett inkább a másik 2 népszerű programot preferálom. Ugyanis előbbi ingyenes verziója nem minden műveletet enged végrehajtani.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Raymond #25663 üzenetére
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Még az itteni cikkben is le van írva, hogy az újabb Windowsok esetén nem kell erővel letiltani a töredezettségmentesítést, mivel felismerik az SSD-t. A Win7 tudtommal ilyenkor alapból nem is futtatja rajta, Win8.1/10 esetén pedig meghajtó optimalizálás van, ami SSD esetén ≠ a töredezettségmentesítéssel.
—►
[link], [link], [link].[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Üdv!
Korábban többször szó esett itt a topikban az USB interfészen csatlakoztatott SSD-k kapcsán a TRIM működéséről. A megállapítás az volt, hogy USB-n nem működik a TRIM, amit a saját tesztem is megerősített.
Viszont nemrég ráakadtam erre a tesztre. Ebben pedig a TRIM check program szerint Windows (10) alatt mindkét USB 3.1 (Gen 2) vezérlős külső rack esetén működik a TRIM. Amúgy az előbbi cikk alapján még egyszer elvégeztem én is USB 3.0 alapon a tesztet, de nyilván a korábbival megegyező eredményt kaptam.
A neten egyébként olvasni mindenféle, a működést cáfoló / megerősítő okoskodást a témában, de olyan már meglehetősen kevés van, ahol konkrétan le is tesztelik USB-n a TRIM működését... Én előbbiekkel nem tudok mit kezdeni, viszont ez az új teszt már valami. Persze a működésre vonatkozó megállapítás továbbra sem biztos, de több mint a semmi.
Vélemény
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz #71746560 #25682 üzenetére
Köszönöm!
Azért is csináltam, mert a sok félinfó után szerettem volna egyértelműen letesztelni a dolgokat, többek között a TRIM működését is. Aztán, hogy most USB 3.1 esetén a fenti teszt eredménye mennyire helytálló, azt nem tudom. De, amíg valaki nem mutat jobbat, amely bizonyítja az ellenkezőjét, addig akár vehetem úgy is, hogy működik.
Egyébként már lassan 1 éve használom a külső SSD-t, de eddig nem tapasztaltam különösebb problémát sem a sebességét, sem pedig a meghajtó állapotát illetően.
-
King Unique
titán
válasz hjamal #25775 üzenetére
Ha utólag szét akarod szedni és áttenni belőle az SSD-t a laptopba, akkor csak a külső házas megoldás jöhet szóba, amit a fórumtárs is említett.
Továbbá az USB 3.1 külső rack is jó ötlet, mert mint nemrég írtam, azoknál van némi esély a TRIM működésére. Bár ehhez lehet nem ártana USB 3.1-es port is, de ha pl. egy ilyen laptopot veszel, azon már van. Igaz, ebben már SSD is van, ha jól nézem.
Ha nem szándékozol külsőként sokáig használni és úgyis majd a laptopban lesz a végleges helye (?), akkor akár megteszi egy olcsóbb ház is. A fenti tesztben említett megoldást én is már lassan 1 éve használom TRIM nélkül, aztán egyelőre mégsem tapasztaltam semmilyen problémát az itt elhangzottak ellenére...
[ Szerkesztve ]
-
-
King Unique
titán
válasz pinnacle #25814 üzenetére
Ha tisztán telepíted a rendszert, akkor az OS számára automatikusan létrehozott kisebb partíciókat felesleges piszkálni, sőt nem is ajánlott! UEFI esetén rendszerint + 3 db lesz, de én ezeket sem piszkáltam soha. Illetve (normál esetben) a fájlkezelőben nem is látszanak.
(#25815) Fire/SOUL/CD:
Hát ja, pl. Windows - Linux dual-boot esetén is lehet szívni az UEFI boot miatt. Tapasztaltam...
Viszont, ha azt nézem, hogy az új gépek már mind UEFI-sek és vannak a GPT partíciósémának is előnyei az MBR-rel szemben, akkor lehet létjogosultsága. Bár, mivel manapság úgyis mindenki SSD-re pakolgatja a rendszert, így a 2 TB ott még arrébb van. Amúgy azt mondják, hogy a Windows 8.1/10 már "jobban érzi magát" UEFI-GPT környezetben. Nálam úgy van telepítve mind a kettő, de nincs vele különösebb gondom. Max., ha Linuxot akarok rakni mellé, az lehet macerásabb kicsit, mint Legacy boot esetén.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz pinnacle #25818 üzenetére
A Win7 UEFI-s telepítését ne erőltesd...! Nekem is van olyan laptopom, amin akár Rufus-szal, akár ezen leírás alapján készítem el a telepítőt pendrive-ra, mindkét esetben kifagy a "Starting Windows" feliratnál. De még DVD-ről való telepítésnél is, amit egyébként ajánlani szoktak Win7 UEFI install esetén. Ellenben a Win8.1/10 simán felmegy rá UEFI-ben pendrive / DVD használata esetén is. Persze ez annyira nem meglepő, mivel utóbbi 2 modernebb OS, a 7-es meg már kissé avitt...
Nyilván nem probléma az SSD-nek egy átkonvertálás. Linux esetén a gdisk, Windows alatt pedig külső partícionáló programok megoldják adatvesztés nélkül.
A Legacy / UEFI telepítést jobb, ha nem kevered, pláne ha egy lemezen van a 2 rendszer! Vagy egyik, vagy másik szerint telepítsd mind a kettőt!
Egyébként az ingyenes Win10 upgrade már "rég" lejárt... Szóval, hacsak korábban nem frissítettél a 10-esre azon a gépen, akkor most nem fogja beaktiválni, illetve elfogadni a 7-es kulcsát.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz pinnacle #25823 üzenetére
Igen, hallottam róla, illetve olvastam nemrég a másik topikban is a kérdésed. Ezért is írtam, hogy a 7-es már kissé elavult ilyen téren. Az a kiskapu valóban megvan, de ugye az egy alternatív megoldás és hivatalosan csak az arra jogosultak vehetnék igénybe. A normál ingyenes frissítési lehetőség pedig már lejárt.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Fire/SOUL/CD #25853 üzenetére
Hát, ha mindenben nem is jobb, de azért itt-ott akadnak előnyei. Itt a fórumon van, ahol még adattár lemezeknél is azt javasolják tárkapacitástól függetlenül, bár én 2 TB alatt nem feltétlen szoktam erőltetni. Illetve Linuxoknál nem volt gond MBR-nél a logikai partíció sem, mert arra is telepíthetők.
Ha már SSD topik, akkor erről mi a véleményed?
Mi is!. Illetve nyilván a fórum érdeke is, ha az eddigi munkásságodat nézzük.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz errorcode06 #25976 üzenetére
Ez kb. semmi...én egy (külső) SSD-be pusztán különféle sebességtesztekkel raktam bele majd 1 TB írást. Sőt, utóbbi is kb. semmi, ha 1-2 db 0 lenne utána, akkor már valami.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz lalakov #26003 üzenetére
Az XP partícionálás tekintetében azért gond, mert nem (jól) csinálja meg az alignálást (eltolás), ellenben az újabb Windows rendszerekkel. Viszont egy virtuális gép eleve más tészta, ott a host rendszer kezeli a dolgokat, ahogyan korábban másnak is említették a TRIM kapcsán.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Kolondrum #26203 üzenetére
Azt mi alapján állítod, hogy működik a TRIM? Mert a HDS nem feltétlen mérvadó USB-n, de egy TRIM check már inkább. Erről írtam is nemrég.
(#26207) konyi79:
Azért van kihangsúlyozva, hogy külső... Amúgy még anno más adta neki ezt a címet, de szvsz jó az.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Az első megoldáshoz spéci mSATA - USB adapter / külső ház kell. De, amit a kolléga mondott (USB HDD), akár az is működhet, bár én eddig csak az előbbiekre épülő megoldást próbáltam.
A CloneZilla amúgy egy elég jó program, illetve live rendszer, de szvsz a használata egy kicsit túl van bonyolítva
—►
[link]. Sokkal egyszerűbb és átláthatóbb a Macrium, amivel szintén lehet pendrive-ról bootolható változatot készíteni.De amúgy létezik live Windows is, megpakolva mindenféle hasznos programmal, ha valakinek nagyon az kéne
—►
[link].[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Mondjuk az általános megoldás az, hogy fizikálisan is csatlakoztatva van a másik meghajtó és úgy történik a klónozás. A Macrium át tudja klónozni 1:1-ben a kiválasztott partíciókat, illetve akár a teljes lemezt is és még az MBR / GPT partíciós sémát is beállítja. Tehát nem szükséges külön létrehozni a partíciókat a célmeghajtón.
(#26260):
Ez csak a szoftveres része a dolognak (ami fentebb már említve volt), illetve ennyi erővel a telepített Macrium is tud WinPE megoldással pendrive-ról bootolható (naprakész) rendszert készíteni...[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Az alapvetően egy partícionáló program, függetlenül attól, hogy van benne pl. Windows To Go, vagy éppen partíciómásoló & migrálás funkció. A rendszer lementésére, illetve klónozására viszont egy AOMEI Backupper / Macrium Reflect azért profibb szoftverek.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Tudom, hogy a free verzió korlátolt, de a hangsúly inkább azon volt, ahogy melyik program mire való igazán. A Macrium viszont tényleg nagyon jó és még az ingyenes verziója is kb. mindent tud, amit kell.
(#26271) Digitalis:
Nyilván nem erre és ez ugye fizetős. Illetve ennyi erővel, akár a másikat is meg lehetne venni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Én nem tapasztaltam a S.M.A.R.T.-ban eltéréseket, legalábbis ugyanazt mutatta SATA / USB csatlakozásnál egyaránt. Ettől függetlenül viszont nyilván mindig a SATA-n közölt állapot a mérvadó, mert USB-n bizonyos esetekben lehet némi "ferdítés" az OS felé. Ilyen például a TRIM működése is.
[ Szerkesztve ]
-
-
King Unique
titán
válasz konyi79 #26422 üzenetére
Ha még nem lett ledózerolva a HDD, akkor nyilván meg lehet nézni, hogy stimmel-e az eltolás. Ha igen, akkor márpedig a Macrium sem fogja csak úgy elcseszni a klónozásnál.
De nekem aztán mindegy. Ha valaki annyira szereti újratelepíteni a rendszerét, mindent a 0-ról beállítgatni, az az ő dolga.
-
King Unique
titán
Itt inkább maga a külső ház, illetve az abban lévő USB-chip a lényeges, hogy azt kezeli-e az adott készülék. Tehát, hogy egyáltalán kompatibilis-e vele. Illetve az ilyen ún. másodlagos környezetben olykor olyan alapvető dolgokkal szokott probléma lenni, amelyekkel az elsődleges támogatott környezetben (PC / notebook + desktop OS) nyilván semmilyen nincsen. Ezért érdemes ilyenkor mindig az adott készülék topikjában (is) érdeklődni, hogy ott mik a tapasztalatok, mások pontosan milyen USB-s eszközöket használnak hozzá stb.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz makoss #27448 üzenetére
Külső adattárnak egy SSD jelenleg még kicsit luxus, főleg ha nagyobb tárolókapacitást akar az ember. Ilyen célra nyilván jobb választás egy külső HDD. Ellenben pl. operációs rendszerek futtatására mondhatni tökéletes egy kisebb tárolókapacitású is. Lehet rá natívan telepíteni, illetve onnan futtatni pl. Linuxot & Windowst. Én is ilyen célra használom az enyémet.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Colos1 #28372 üzenetére
Ha GPT-re inicializálod Windows alatt a "lemezt", akkor jön létre automatikusan az a 128 MB-os MSR partíció. Ha MBR-re, akkor nem. De az előbbi is normális és nem kell foglalkozni az SSDOK hibaüzenetével. Ha az eltolást az ezen cikkben említett programmal ellenőrzöd, akkor normál esetben annak sem kell hibát jeleznie.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz csadi0011 #28455 üzenetére
Ezek a linuxos HDD / SSD diagnosztikai szoftverek ilyenek, old-age, pre-fail és társai megnevezések... Viszont ezekkel nem kell foglalkozni, hanem a konkrét értékeket és az egyéb infókat kell nézni! A jobb felső sarokban pedig ott van, hogy az önteszt sikeresen lefutott, a "lemez" állapota ok stb. Valamint a S.M.A.R.T. attribútumoknál sincsenek pl. szektorhibák.
Egyébként jobban szeretem ilyen célra pl. a HDS-t használni, amely világos szöveges értékelést ad és a S.M.A.R.T. infók is könnyebben értelmezhetők.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz TYÜTYI2006 #28477 üzenetére
A képek feltöltéséhez mért nem a PH! saját tárhelyét használod? Az ilyen külső oldalakról (pár kivételével) jellemzően törlődnek x idő után. Másrészt a Windowson belüli screenshotok készítéséhez ott a képmetsző, vagy az Alt + PrtSc. Felesleges azokért külön lefényképezni a képernyőt, de mindegy. A Windows telepítők pedig az MS hivatalos oldaláról letölthetők.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz TYÜTYI2006 #28481 üzenetére
Azt gondoltam, hogy a frissítések miatt akarsz ilyen integrált telepítőt használni. Viszont attól ezek még nem épen hivatalos kiadások... Illetve ennyi erővel a normál ISO-t telepítve is frissül WU-n keresztül a rendszer. Valamint a szükséges driverek is felrakhatók. De mindegy, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja...
(#28482) Raymond:
Ha neki kifejezetten a 8.1 kell, akkor hiába ajánlod a 10-est. De az igaz, hogy hosszabb távon inkább talán már az utóbbit érdemesebb felrakni. Bár 2023-ig támogatott a 8.1, de bizonyos új dolgok, illetve hardverek támogatása terén a 10-es előnyösebb (lesz). Valamint annak a felhasználói felülete is mondhatni közelebb áll a 7-eshez.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Raymond #28484 üzenetére
Ezzel a "vagy 7 vagy 10" kijelentéssel nem értek teljesen egyet, mert egyébként a 8.1 egy jó OS. Stabilitás, sebesség stb. terén mindig is ok volt és csak a kettős felhasználói felület kapta a kritikát. Amin pl. egy külső Start menüvel lehet segíteni. Valamint egy viszonylag modern OS és ilyen téren is jobban áll egy 8 éves rendszerhez képest...Amely utóbbinak ráadásul ~ 2 év 7 hónap múlva megszűnik a támogatása, az meg a másik. De a jövő eleve a 10-es ezen a platformon, szóval hosszabb távon inkább arra érdemes átállni.
(#28485) TYÜTYI2006:
Hát mondjuk a 7-esnél pl. az USB 3.0-s telepítés eleve problémás, valamint az UEFI sem minden esetben ok. Ellenben a 8.1 nyilván modernebb és annál ezek nem jelentenek gondot.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
-
HARDVERAPRÓD
(rögzített hozzászólás)
Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.Mindenkinek további jó fórumozást!
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest