Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) rdi válasza Gh0sT (#36) üzenetére


rdi
veterán

Közösségben (tehát két ember közösségében is) közös érdekek vannak, olyan cselekvéseket folytat a közösség, hogy minden tagjának hasznos legyen. És ez nem negatív folyamat.
A közösség tagja mindíg feladja énje egy részét, fizikailag értelmezve ''beadja a közösbe''.
Ebben most nem vagyok annyira magabiztos, mint az elején, de valahogy úgy működhet a dolog, hogy a csoportban való létezésnek feltétele több is van ezek közül az egyik belső kötődés (nem kötődés kifelé), a másik az egyéni érdek és a közösségi érdek harmonizációja.
Na ebből most az jött ki, hogy a kötődés a közösségi lét alapfeltétele (cementje) :(

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#42) tildy válasza mahatma (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

''azért keresed önmagad, mert csak olyan emberek társaságában érzed jól magad, akik megerősítenek téged, valamennyire közös az ízlésetek.....te sem szeretsz olyan emberekkel lenni, akikkel állandóan különbözik a véleményed''
CSak részben adnék igazat .Sokszor vettem már észre , hogy vannak olyan emberek akik ellentétes véleményen vannak velem, ha nem is állandóan , de jópárszor, mégis valahoyg igényli az ember , hogy igen, velük is bezséljen, ilyen barátai is legyenek.
Gondold csak meg, ha mindenki ugyanazt gondolná, ugyanúgy helyeselne , akkor egyformák lennénk. És az szvsz baromi unalmas.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) Pala válasza rdi (#41) üzenetére


Pala
veterán

A közösség tagja mindíg feladja énje egy részét, fizikailag értelmezbe ''beadja a közösbe'' - ezért is viselkedünk máshogy társaságban....a tömegben mindenki egyén (a tömeg részeként), különállóan pedig egyéniség....a tömeg (közösség) érdeke, ''jelleme'', véleménye az egyének átlaga, amolyan kompromisszuma.

(#44) Pala válasza mahatma (#40) üzenetére


Pala
veterán

szerintem meg pont, hogy egyensúlyban van...nagyapám szokta mondogatni, hogy minden úgy van rendjén, ahogy van...és milyen igaz, mert ha ''máshogy'' lenne, akkor meg úgy volna rendjén:) tény, hogy egy saját magunk által alkotott világban élünk, de ez a világ nem teljesen a mi érdemünk, hiszen alkotni csak a meglévőből lehet, ergo teljesen újat alkotni képtelenség (lehetetlen)

(#45) mahatma válasza tildy (#42) üzenetére


mahatma
aktív tag

ha nincs állandóan ellened, akkor van amiben egyetértetek és valószínüleg ez az egyetértés számodra értékesebb mint amiben eltér a véleményetek.....nyilván nincs olyan kapcsolata az embernek, ahol a másikkal állandóan egyetért, tényleg unalmas lenne....

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#46) mahatma válasza Pala (#44) üzenetére


mahatma
aktív tag

mi az alapja az egyensúlynak? kultúra, gazdaság, életszínvonal, boldogság???? aki éhezik Afrikában az úgy gondolja, hogy minden így van rendjén, egyensúlyban a világ? (pffff, ez kicsit demagóg lett.......kövezzetek meg ;)

tényleg az a baj, hogy a kérdés kérdést szül és minden szubjektív....

számos filozófia egyik alaptétele a kritika, hiszen kritika nélkül nem haladna előre a világ, ha mindenki elfogadná így jó ahogy van, akkor hol toporognak az emberiség

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#47) tildy válasza mahatma (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondolom nem, de valahol egyes világok gazdagsága, mások szegénysége az egyik mozgatórugója pl. a gazdaságnak is.
(Gondolj csak bele, hitelfelvétel, stv..
)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) Pala válasza mahatma (#46) üzenetére


Pala
veterán

én most abszolút nem a racionális végénél közelítem meg a témát, hanem úgy a kézzel meg nem fogható értelmében veszem a ''világot'', a létezést úgy ahogy van...az mindig is egyensúlyban marad szerintem, bármi is történik...mi emberek, kis szöszmöszök vagyunk szvsz ebben a világban, és ameddig az értelmünk terjed, ameddig emberi mivoltunk engedi, addig vagyunk képesek csak értékelni, felfogni, elemezni a dolgokat

(#49) Gh0sT válasza mahatma (#45) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ugyanakkor az eltérő vélemény új megvilágítást adhat egy általam ismert dolognak, amiből következhet az, hogy korábbi elveimet átértékeleve teljesen más álláspontra jutok. Találkozik a véleményem egy olyan emberével, aki nekem a szöges ellentétem.

Én fontosabbank érzem azt, hogy olyanokkal legyek körülvéve, akik mást képviselnek mint én. Ebből tanulhatok. A kicsi darabokból fog összeállni a nagy egész.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#50) tildy válasza Pala (#48) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet hülye gondolat, de ha sok dologhoz kevésbé racionálisan állnánk hozzám, lehet hamarabb meglennének kérdéseinkre a válaszok is?

(példákat alant soroltam.)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#51) Pala válasza Pala (#48) üzenetére


Pala
veterán

és én így értem, hogy a világ egyensúlyban van, örökké, teljes egészében nézve (amit nem láthatunk)

(#52) rdi válasza Gh0sT (#49) üzenetére


rdi
veterán

Na ez az ami a legnehezebben valósul meg:

''Ugyanakkor az eltérő vélemény új megvilágítást adhat egy általam ismert dolognak, amiből következhet az, hogy korábbi elveimet átértékeleve teljesen más álláspontra jutok. Találkozik a véleményem egy olyan emberével, aki nekem a szöges ellentétem. ''

ezt a legnehezebb elérni.

Fej! Tor! Potroh!

(#53) Pala válasza tildy (#50) üzenetére


Pala
veterán

lehetséges, nem tudom...talán az a ''baj'', hogy emberek vagyunk, és emberként próbálunk gondolkozni....holott esetleg úgy kéne, ahogy mi nem tudunk...most ez is irtó hülyén hangzik, de csak arra utalok vele, hogy a válaszok talán bőven túlmutatnak a képességeinken

[Szerkesztve]

(#54) Gh0sT válasza rdi (#41) üzenetére


Gh0sT
addikt

Felvetődik bennem a kérdés, hogy a közösség által végzett hasznos tevékenység mennyivel lesz hasznosabb mint amit én magam - teljesen egyedül - viszek véghez? Az a baj, hogy logikai csapdába kerültem ezzel a gondoltamenettel.

Ha nem kötődök -- egyedül vagyok
Ha egyedül viszek véghez dolgokat -- nem feltétlenül szolgálom a köz érdekeit
Ebből viszont az jön le, hogy önző vagyok. Ez pedig nem jó... :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#55) Gh0sT válasza tildy (#50) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha nem racionálisan állsz hozzá, akkor mégis hogyan? Érzelmi alapon? Ösztönösen?

Ez azért nem tetszik nekem, mert szvsz a nők pontosan ilyenek sok esetben. (Most ez nem ellened irányul) :) Viszont az ilyesfajta hozzáállás szerintem még nem vezetett tartós eredményre.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#56) mahatma válasza Gh0sT (#49) üzenetére


mahatma
aktív tag

Persze, ez is igaz részben. ezeket a kapcsolatok és kötödések szétszedése után lehetne csoportosítani,
bizonyos témákban nyilván a vélemények ütköztetése nagyon is hasznos lsd. politika, tehát itt keresheted a tőled eltérő véleménnyel rendelkezők társaságát, viszont nem hinném hogy tudatosan vennéd magad körül egy-egy párt véresszájú fanatikusával, csak azért hátha új nézőpontot tud neked mutatni.....

úgy érzem ebben a topikban mindenkinek igaza van :DDD

szerintem, de nagyon szerintem.....az a baj az emberi elmével, hogy nagyon korlátos, tényleg csak a racionálisra tud támaszkodni, lefektetett alapokra, ezeket pedig alattomos módon tudatalatti cselekvésekkel befolyásolja....sokkal több dolgot nem tudunk felfogni, mint azt hinnénk, csak nem merünk belegondolni.....

[Szerkesztve]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#57) Pala válasza Gh0sT (#55) üzenetére


Pala
veterán

nem racionálisan, nem öszönösen, nem érzelmileg, ....úgy, ahogy esetleg mi nem tudunk

(#58) Pala válasza mahatma (#56) üzenetére


Pala
veterán

mindenkinek igaza van, vagy mindenki téved, szerintem ebben az esetben nagyjából ugyanaz:)

(#59) Gh0sT válasza rdi (#52) üzenetére


Gh0sT
addikt

Igazad van, szélsőséges példát írtam. Inkább azt mondanám, hogy az ő gondolatait is magaménak érzem és a kettőt mérlegelve változtatok az enyémen annyira, hogy mindkét elmélethez idomuljon.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#60) rdi válasza Gh0sT (#54) üzenetére


rdi
veterán

Én nem látok itt logikai problémát:
egyrészt egy magányos tevékenység nem zárja ki a hasznot a közösség számára, másrészt nyílván vannak egyéni érdekekek (hasznok) is, melyek nem szükségszerűen hasznosak a közösségnek de semmiképpen nem lehetnek károsak.
Nyilván célszerűen különítsünk el két dolgot, vannak a közösség számára irreleváns, semleges dolgok pl. hogy bezárkózol a spájzba és degeszre eszed magad (mindaddig, amíg odakinnt nincs éhínség), másrészt vannak a közösség számára releváns dolgok.
Az irreleváns tevékenységek a közösség szempontjából nem értékelhetőek.

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.