Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) vajdaemi


vajdaemi
újonc

Sziasztok!
Egy workshopot ajánlanék a figyelmetekbe.
Csatlakozz hozzánk egy gyakorlatias workshopon! Ezen a 3 órás eseményen azt tanítjuk meg neked, hogyan alkalmazz földelő, nyugtató és feszültségoldó technikákat otthon, élesben vagy akár menet közben.Olyan módszerekben szerezhetsz gyakorlatot, amelyek segítenek relaxálni, az elmédet lecsendesíteni és a testedet feltölteni. https://fb.me/e/3y2nQiUyA

(#502) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

https://erdosattilask01.lapunk.hu/az-elso-formalis-pszichoanalizis-1213887
Az első Formális pszichoanalízisom !



Az alkalmazott lineáris azonosítóim opciói, és pár terminus : [ ért. : értelmezés ]

elől számozás : 3a 5B nem oldódó : ért. állandósult képzetek
hátul számozás : c7 G9 oldódós : megszűnő képzetek

kisbetűs : a b c hisztéria= szorongások : ért. elfojtások, túlhúzott kontroll
nagybetűs : A B C IED= dühöngés : ért. lereagálások, kontrollálatlanságok

plusz : + diagnózis : ért. hasonlóan, amikor egy orvosi diagnózis pozitív
mínusz : - terápia : a megszüntető ellenintézkedés a diagnózissal szembe

idézőjel : ' rövidített kiegészítők : ért. szokásosan nem törlendők
idézőjel : " rövidített megjegyzések : ért. szokásosan törlendők

idő : ? idő szerinti elektronikus naplózás
tér : ?hely szerinti elektronikus naplózás

orvos -> analitikus
páciens -> kliens


Tehát, ezek szerint a pszichoanalízis is matematizálható e fenti, belinkelt módszerem szerint ♥

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#503) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166031874&t=9254325

Ez a ChatGPT beszélgetésem a szingularitások filozófiai vonatkozásáról szól ! - tehát fizikai is .

:C

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#504) Dorien válasza hiperFizikus (#503) üzenetére


Dorien
veterán

A.I.-val izgalmasabb beszélgetni, mint emberekkel?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#505) hiperFizikus válasza Dorien (#504) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

A ChatGPT egy olyan nyelvi modell, ami nagy teljesítményű szgépen lett betanítva tanuló algoritmussokkal . Én egy szakértői rendszernek tekintem a ChatGPT papagájt: csak egyetlen előnye van ,pillanatok alatt válaszol egy hatalmas adatbázisból .
:N

Ha a ChatGPT-vel beszélgetek, akkor mindig magányosan érzem magam . Ha meg értelmes emberekkel, akkor az az érzésem, hogy van értelem az életemnek .
:K

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#506) Dorien válasza hiperFizikus (#505) üzenetére


Dorien
veterán

Értem. :)
És mire jutottál a szingularitások filozófiai vonatkozásaival?

(Régen önszorgalomból elég sokat olvasgattam kozmológia témában. Aztán jött az evolúcióbiológia, pszichológia, filozófia. Azt gondolom, egy holisztikus világkép kialakulása az egyén és a társadalom számára is kifejezetten hasznos dolog. :) ) [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#507) hiperFizikus válasza Dorien (#506) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Azt gondolom, egy holisztikus világkép kialakulása az egyén és a társadalom számára is kifejezetten hasznos dolog.
Addig amíg meg nem próbálod a gyakorlatban is alkalmazni ! Ugyanis a "holisztikus rendszereket" az emberi elmével: szinte lehetetlen analitikusan feldolgozni .
:(

És mire jutottál a szingularitások filozófiai vonatkozásaival?
... arra, hogy a modern korunk elméleti fizika fogalmai problematikussá teszik a hagyományos filozófiai világképeket, ill. világ modelleket !
:N

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#508) Dorien válasza hiperFizikus (#507) üzenetére


Dorien
veterán

"Addig amíg meg nem próbálod a gyakorlatban is alkalmazni ! Ugyanis a "holisztikus rendszereket" az emberi elmével: szinte lehetetlen analitikusan feldolgozni."

Pedig az egyént érő különböző információhalmazokból (morfogenetikus mező) egyidejűleg (szinkronicitás) kiemelkednek bizonyos felismerhető minták, amiket "attraktoroknak" vagy "archetípusoknak" hívhatunk. Van róla irodalom a pszichológia területén (C. G. Jung), de ez már átnyúlik az asztrológia, ezotéria birodalmába. Leginkább egy csodálkozó gyermek nyitottságával, kíváncsiságával, ítélkezésmentességével, szándékmentességével lehet ezt a világot tanulmányozni, mert az embernél sokkal-sokkal nagyobb és ősibb erőkkel lépsz kapcsolatba.

Épp tegnap gondolkoztam azon, hogy 2022. márciusában húztam egy tarot lapot, amihez az volt a "használati utasítás", hogy konkrét kérdést kell megfogalmazni. A kérdésem kb. néhány hét távolságot ölelt fel, míg a választ csak így, majd 2 év távlatából kezdem felfogni és mélyen megérteni. :) Szóval a kérdésem szinte teljesen lényegtelen volt...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#509) inf3rno válasza Dorien (#508) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kérdés az, hogy vajon a tarot lap húzásnál a tudatalatti szándékosan arra viszi a kezed, és tisztában van vele, hogy milyen lapot fogsz húzni valamilyen úton módon, vagy ez az egész meg van írva, vagy csak húzol egy random lapot, és megpróbálsz valamilyen magyarázatot társítani hozzá a kontextusban, amiben a kérdésedet megfogalmazod.

Az archetípusok vagy genetikailag kódoltan vannak jelen az agyban, vagy egy másik dimenzióban jelenlévő létformákból szűrődnek be, amit léleknek hívunk.

Esetleg az összes vagy egyszerre? ;-)

Buliban hasznos! =]

(#510) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166037050&t=9254325

Ez az igazi ! : Jó szórakozást az elolvasásához ♥
Ez a teljes és végleges beszélgetésem René Descartes ebben-evvel tévedéséről és a fizika szingulárisok szériájáról !

:DD

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#511) Dorien válasza inf3rno (#509) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, tudattalan erők vannak, amelyek befolyásolják a laphúzást, véletlen nincs. Kozmológusok ezt jobban megértik az Ősrobbanás elmélet alapján, ahol már lényegében a kezdeti időpillanatban kódolva volt a következő időpillanatok "sorsa". Kártyahúzásnál ugyanúgy a jelen pillanat sűrített lelki tartalmai kerülnek felszínre szimbolikusan. Ezek egy részét a kártyahúzás pillanatában is képes értelmezni az egyén, de komolyabban megérteni csak később. Az asztrológia hasonlóan értelmezi szimbólumokon és analógiákon keresztül az adott egyén vagy esemény születésének pillanatát, amely kiemelt fontossággal bír.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#512) hiperFizikus válasza hiperFizikus (#510) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Ez meg a III. része:
https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166049357&t=9251304
Az elméleti fizika elméleti fizikája !
:K

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#513) Szevam válasza hiperFizikus (#512) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

"I. része: Észrevettem, hogy a fizikai szingularitások, mint a fekete lyuk és a elektron részecske keresztbe tesznek René Descartes alaptételével ! Mivel a fizikai szingulárisok valódiak, ezért az, hogy a testeket a szellemiektől az különbözteti meg, hogy a testieknek van kiterjedésük ellenben a szellemieknek nincs kiterjedésük = nem igaz ! "

És ez most hogy is van? Van egy almafán magasan egy alma, amit el akarok érni, de nem vagyok elég magas hozzá, viszont az alma egy vékony ágon van, így hiába másznám meg az almafát, odáig nem érnék fel. Tehát a szellemem bezárva a testembe nem tud tovább terjedni az almáig. Ám, ha van egy bot amivel le tudom piszkálni, akkor a szellemem a botig terjed tovább. Szóval én azt gondolom a szellemem addig terjed, amíg van fizikai lehetősége rá. :F :B

Szinte biztos, hogy van olyan aspesktus, amit nem figyeltem, így amit leírtam cáfolható. :DDD

Jap... és BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#514) inf3rno válasza Szevam (#513) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom mit gondolsz szellemnek, de sokakkal előfordult, hogy kiléptek a testükből, és abban az állapotban kb. minden távolság egy szempillantás alatt legyőzhető. Szóval én nem hiszem, hogy csak eddig terjedne a szellem, de persze attól is függ, hogy mit gondolsz szellemnek.

Buliban hasznos! =]

(#515) Dorien válasza inf3rno (#514) üzenetére


Dorien
veterán

Én mindig szkeptikus voltam ezekkel a "halál utáni élet" meg szellemtörténetekkel, de az érdekes, hogy nagyon hasonlóan írják le a szellemvilágot. Pl. Ghost c. film.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#516) inf3rno válasza Dorien (#515) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is, de azóta tapasztaltam ilyesmiket. Aztán persze lehet csak túl élénk a fantáziám, mindenesetre voltam más bolygókon is. :Y :F

Buliban hasznos! =]

(#517) hiperFizikus válasza inf3rno (#516) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Vagy valamelyik "mosószered kipárolgása" okozza . Vagy az új linóleumod szaga . ...stb.
:((

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#518) hiperFizikus válasza Szevam (#513) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Szóval én azt gondolom a szellemem addig terjed, amíg van fizikai lehetősége rá .

Nagyon jól gondolod: nem bújhatunk ki a bőrünkből ♥
:W

Boldog újévet mindenkinek, kívánom hogy pl. ne legyen "porckorong sérved", mert attól sokat nyavúkolnál !
:B

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#519) inf3rno válasza hiperFizikus (#517) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Majd odafigyelek, köszi!

Amúgy kvantum hatásokat figyeltem meg a lelken, pl. átmegy falakon vagy fénysebességnél gyorsabban terjed. Nem hiszem, hogy a normál mechanika meg a logikai megkötéseink igazak lennének rá.

Buliban hasznos! =]

(#520) Szevam válasza inf3rno (#514) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Szellemnek azt az akaratot, gondolat sorozat létrehozását az agyban, fejbeni környezet modellezést és a fizikai lét mozgatását értem.

Halál utáni életet el tudok képzelni. Azonban volt olyan tapasztalatom, hogy a tudat igen csak röghöz tudja kötni a lelket/szellemet az aktuális fizikai testtel és a hozzá kapcsolódó környezettel.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#521) inf3rno válasza Szevam (#520) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A lélek ezen kívül esik. Olyan, mintha beülnél egy számítógépes játékba. A te megfogalmazásoddal a szellem a számítógépes játék, a lélek meg aki játszik.

Buliban hasznos! =]

(#522) hiperFizikus válasza Szevam (#520) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Cicuskám ne hallgass rá, mert akkor az elpusztult egerek lelke is újra visszatérne, és ...
:N

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#523) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Ez a webprogramom ugyan a ChatGPT válaszainak átírására lett teremtve, de nyilván akármolyen okos szöveget át lehet vele íratozni . Nagyon ajánlom a filozófi iránt érdeklődőknek, mert ők úgy is sokat szövegelnek !

:DD

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#524) Szevam válasza hiperFizikus (#522) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Ezt sajnos nem értem, hogy hogy érted... :F El tudnád magyarázni pls :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#525) hiperFizikus válasza Szevam (#524) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Halál utáni életet el tudok képzelni.
=>
akkor az állatok lelke is visszatérne
=>
köztük az egerek lelke is
:((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#526) Szevam válasza hiperFizikus (#525) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Nem ezen a Földön, hanem valahol máshol, vagy adott esetben több fizikai egység azaz valamilyen komplexum mozgatásával él tovább. Nagysága lehet kicsi (pl sejten belüli) vagy nagy (világok közötti) :F .Talán :)

Miért fontos az egeres példa? Ezt még nem értem. :B

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#527) Dorien válasza hiperFizikus (#525) üzenetére


Dorien
veterán

Ezt hívják reinkarnációnak. (újra a húsba születés)

Nekem a Hellinger-féle megközelítés jobban tetszik, aki azt mondta, hogy nem önálló lelkek vannak (egoista látásmód), hanem a Léleknek vagyunk a részei, ahogy a vízcseppek a folyó részei.

[Könyv] [PDF]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#528) inf3rno válasza Szevam (#526) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont ezért érdekes, hogy a kvantummechanika igaz a lélekre, mert bármekkora lehet a kiterjedése. Akár kisebb is lehet, mint egy szuperhúr vagy nagyobb, mint egy galaxis. Olvastam olyat, hogy valaki meditációnál kitágult hatalmasra, aztán összement nagyon kicsire. Valószínűleg ott a légzéshez kapcsolt a dolog. Nehéz megmondani, hogy ez a belső világára, vizualizációjára épülő dolog, vagy a valóság. Még akár az is lehet, hogy a kettő között van valahol.

Gondolom a macskákat kísérti az elpusztított egerek szelleme. De igazából pont leszarják szerintem. :N A nagyja reinkarnálódik szerintem is. Talán pár napig maradnak, amíg számon kérik az elpusztítójukat, de kétlem, hogy egy macskát cseszegetnének azért, mert egeret fog. Ilyen a természete...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#529) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Ezek mind metafizikák, nagy ívben kerülendők !
;]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#530) Szevam válasza inf3rno (#528) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

"Olvastam olyat, hogy valaki meditációnál kitágult hatalmasra, aztán összement nagyon kicsire."

Ezt nem fizikailag érted gondolom, hanem érzetre tágult-zsugorodott a meditáló?

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#531) inf3rno válasza Szevam (#530) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom megítélni. Lehet, hogy a lelke képes ekkorára tágolni. Ha a kvatummechanikát nézed, akkor minden részecskénél van részecske - hullám kettősség, és végtelen a kiterjedésük emiatt. Csak nagyon kevés valószínűséggel fordulnak elő bizonyos helyeken, és inkább a központ környékén vannak legtöbbször. Elképzelhető, hogy a lélek ezt is tudja szabályozni. Én személy szerint láttam egy szuperhúrt vagy ahhoz hasonlót meditáció közben. Olyan volt, mint egy Möbius görbe, de persze lehet, hogy csak szimuláció volt, amit az agyam csinált. Sokan azt mondják, hogy nem érdemes ezekkel a képekkel foglalkozni, mert megvezetnek. Én már évek tanulmányozom őket. Van valamennyi logika abban, ahogy működnek, de nagyon sok a kérdés még. Ha meg igaz, és kilépek a testemből, amikor ilyeneket látok, akkor kisebb voltam, mint egy szuperhúr, ami a fizika mai állása szerint lehetelen, mert Planck hossz nagyságú. Szóval valamelyest igaz a lélekre szerintem a kvatum elmélet, más szempontból meg nem igaz rá, mintha nem ebben az univerzumban létezne, vagy legalábbis nem az anyagi világban, mert nem illik rá minden itteni szabály. A sötét anyag még érdekesebb, mert elképzelhető, hogy egy rejtett világot takar, ami majdnem tízszer több anyagot tartalmaz, mint az általunk érzékelt világ.

Buliban hasznos! =]

(#532) hiperFizikus válasza inf3rno (#531) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

De ez itt OFF, mert ez nem filozófia, hanem metafizika !
:(

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#533) inf3rno válasza hiperFizikus (#532) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"Legyen ez egy olyan topic, ahol kifejtheti mindenki saját véleményét, mert minél több pontból vizsgálunk egy adott problémát, annál közelítőbb magyarázattal szolgálhatunk annak megértésében."

Buliban hasznos! =]

(#534) hiperFizikus válasza inf3rno (#533) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

És mi van akkor, ha már "értjük" a problémát ?
:O

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#535) inf3rno válasza hiperFizikus (#534) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindig van új nézőpont, főleg ennél a problémánál.

Buliban hasznos! =]

(#536) hiperFizikus válasza inf3rno (#535) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

azok meg tautológiák : kinek van rá ideje
:o

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#537) Met


Met
nagyúr

Sziasztok,

Ugye jól gondolom hogy a sportpszichológiai kezelés/tanácsadás nem tb támogatott?
Ha konkrétan sportpszichológust keresek fel, nem olyat aki "sima" pszichológus de van rálátása a sportpszichológiára.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#538) Szevam válasza inf3rno (#531) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Akkor ide is bedobom.

A hozzászólások között van egy ajánlott könyv Jankovich István - Túlélem a halálom. Ez is érdekes lehet a téma kapcsán. :)

Az egerek kapcsán a Kocka című film jutott eszembe :D

(#537) Met
Sportpszichológussal kapcsolatban sajnos nincs információm :(.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#539) hiperFizikus válasza hiperFizikus (#523) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Ez az új web-programom kimondottan olyan iskolásoknak készült, akik vonzódnak a filozófiához !

Nagyon kényelmesen lehet vele [ fogalom + magyarázata ] listát készíteni, és majd nézegetni ! - és persze megosztani más filozófia iránt érdeklődőkkel !

Legalább kattints oda, hogy miről van szó benne !

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166164654&t=9254089

:C :DD

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#540) hiperFizikus válasza hiperFizikus (#539) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

https://erdosattilask01.lapunk.hu/az-olvasmanyos-ertelmezo-sztar-1213982
Amikor az értelmezőszótár megelevenedik !


Amikor az értelmezőszótár megelevenedik ! web-programom egy ötleten alapul : ha az értelmezőszótár kulcsszavas-bekezdéseit nem ábécé sorrendben soroljuk fel, hanem olyan sorrendben, hogy az élvezhető olvasmányos sorrendű legyen, akkor ugyan nem lesz annyira átmenet mentesen olvasható, mint egy enciklopédia, de ez csak egy picit zavaró .

Viszont nagyon izgalmas felismerés következik belőle: amikor beírod a ChatGPT MI rubrikájába a kérésedet, akkor a ChatGPT MI kiír neked egy e beírásnál jelentősen hosszabb választ . A felismerésem az, hogy e rubrikába a kérésed szavait és a te értelmező szótárad szavait össze lehet auto-kerestetni{ boronálni}, és ha ezt az értelmezőszótárat előre olvasmányos sorrendbe rendezted, akkor az auto-kerestetésnek csak a már meglévő - általad előre adott - sorrendet kell tartania, amikor auto-leválogat a kérésed kulcsszavai szerint ! És kapsz egy maradék, de olvasmányos: körül-belül épen olyan hosszú szöveget, mint amit a ChatGPT MI válaszol . Például az értelmezőszótárban van olyan 300 db fogalom-magyarázat párod, akkor a kérésed hossza szerint, az auto-kerestetés visszaad olyan 15 db fogalom-magyarázat párt, ami pici váltásokkal de jól összeolvasható marad .

:R :DD

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#541) flash-


flash-
veterán

emberek "hibáit" beanalizálni erre van valami könyv?
pl ha egy fiatal hölgy 5 percenként mindenra azt mondja hogy szegény, vagy nagyon sokat emlegeti a férjét hogy férjemmel ezt férjemtől ezt kérdeztem,amazt csináltuk,stb...
gyakori még nála az egyébként,viszont, tehát minden amit mondanak neki ráfüz ilyeneket... ha ül nem tud nyugodtan ülni kezével birizgál vagy telefont nyomkod...
szoval pl ezt a szemályt van könyv ami alapján be tudom analizálni mármint hogy van e valami pszichologiai gondja?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#542) Dorien válasza flash- (#541) üzenetére


Dorien
veterán

Majd ő elmegy pszichológushoz, ha analizáltatni akarja magát.
Hogy állsz a saját "hibáiddal"? :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#543) flash- válasza Dorien (#542) üzenetére


flash-
veterán

miért ez érdekel?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#544) Dorien válasza flash- (#543) üzenetére


Dorien
veterán

Engem nem érdekelnek a hibáid, sérüléseid, téged kéne, hogy érdekeljen. Az önismeret egy végtelen út, felfedezés, kaland. Az egész világ minket tükröz vissza...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#545) Szevam válasza Dorien (#544) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

De jó ez a kép!

#541flash-
Itt a könyv! A megfelelő fejezetet linkeltem. :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#546) flash- válasza Szevam (#545) üzenetére


flash-
veterán

köszi.. de ezt a bibliafordítást nem tartom sokra. Leginkább a Rúf mondható igazán jó fordításnak.
[link]
na szóval én nem itélgetek senkit sem. aki ismer az tudja hogy pont nem vagyok egy itélkezős van nekem elég hibám és tudom is van is emiatt sok komplexusom, szorongásom szóval nem az a tipus vagyok aki azt hiszi magáról milyen tökéletes nagyon nem de ennyit rólam.
én tényleg csak érdekesség képpen kérdeztem. sokunknak vannak személyiség hibái (magunknak is) és ezeknek felismerésében van e valami olyan anyag könyv ami segtség lehet? az hogy kiváncsi vagyok kinek milyen baja lehet xy tünetek miatt az nem az itélkezés miatt van és nem azért mert érdekes dolog lehet.érdekel. mint mást az orvosi könyv hogy kinek milyen betegsége lehet..
pl most nagyon divat a youtube-on a nárcisztikus személyiségzavarral kapcsolatos videók. nahát milyen csunya dolog mások hibáival foglalkoznak....( ugye már kommentáltatok a videóik alá hogy mit foglalkoznak másokkal?)
na amiért emlitetttem mert egy nagyon közeli rokonomra is egy másik rokonom folyamatosan rámondja hogy nárcisztikus, jó lenne tudni hogy tényleg az e vagy valami más.

de szerintem azzal is van ám baj aki ha valamit kérdeznek kérdéssel vagy kioktatással válaszol. (itt ph-n ez valamiért nagy divat). Kérdésre válasszal válaszolunk nem kérdéssel.
És szerintem az is foglalkozhatna a maga dolgával. Úgy lenne illő válaszolni hogy:erre nem szeretnék válaszolni. dobálóztok a bibliával, de ti se tartjátok be :)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#547) Szevam válasza flash- (#546) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Nem vagyok abban biztos, hogy minden személyiség típus megtalálható egyetlen könyvben. Ha az a célod hogy analizáld az embereket, akkor több aspektusból lenne érdemes körbenézni.

A leírásodból a véleményem szerint egy igen stresszes, esetleg szorongó hölgyről lehet szó, akit a férje folyamatosan irányítgat, esetleg arra sarkallja hogy jobban fejezze ki magát. De kevés az infó és a háttér tartalom.

Szerintem nézz meg néhány videót Bagdi Emőkétől, Almási Kittitől, Orvos-Tóth Noémitől.

Az ősi pecsét Podcast csatorna alatt érdekes aspeskusból világítanak rá az ember típusokra. (Taoista)

Nekem és szerintem Doriennek is megakadt a szeme a “mások hibáinak beanalizálásán “ . Megfogalmazhattad volna máshogy is és akkor nem gondolunk rögtön rosszra. :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.