Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Sotho


Sotho
őstag

Tapasztalat opel x16xel motor: 11 lityit szippant városban autópályán, parkolóban, mindenhol, :D 1/3benya - 2/3 e85 városba nekem nagyon megéri, autópályára nem, ott eddig 6-7 l-el tudtam közlekedni, átalakító még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#152) Agostino válasza biker (#149) üzenetére


Agostino
addikt

Na, most aztán előbbre vagyok akkor. : )))))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#153) t1 válasza biker (#149) üzenetére


t1
addikt

Kicsit félre lettem értve... a BioETUN programja mindent tud, de első körben neked kell beállítani meg letesztelni mit tud milyen értékekkel tud együtt dolgozni a kocsi ( aki szereli be is állítja) és ez jobb mint egy semmit érő érzékelőre kötött poti ez a lényeg. Laptop azért kell, hogy ha jön új frissítés feltöltsd rá stb olvass utána rendesen :) De nekem amúgy mindegy megveheted a Hunflexet nem az én pénzemet dobod ki az ablakon :)

(#154) biker válasza t1 (#153) üzenetére


biker
nagyúr

látom, se a szöveg értelme, sem az irónia nem ment át :(

1: nem mondtam hogy a hunflexet kell megvenni, nem tudom, hol gondoltad ezt
2: én nem akarok állítani semmit, állítsa be az, aki beszereli, ezért fizetem. inentől pont irreleváns, hogy mennyire egyszerű programozni, csinálja meg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#155) biker


biker
nagyúr

tegnap retekklubon ez ment, holnaptól felmegy az ára az elektronikákna :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#156) Agostino válasza biker (#155) üzenetére


Agostino
addikt

Látom elkapta őket is a mohóság, szerintem így is szarrá keresik magukat ezeken a vackokon...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#157) cellpeti válasza Agostino (#156) üzenetére


cellpeti
veterán

ma én is tankoltam E85-t.

10 liter benzin( 95 ) és 10 liter BioEtanolt Győrben. Hát nem tom,de nekem fürgébbnek,erősebbnek tűnt a kicsi Suzi. :B

Most voltunk röpi meccsen Fehérváron és a hideg indítás nem tetszett neki,de ennyi belefér. Én eddig meg vagyok vele elégedve. Szerintem van jövője. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#158) dragonfx válasza cellpeti (#157) üzenetére


dragonfx
veterán

és többet eszika bio izéből???

bmw 3 henger 213i turbo bioeco :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#159) cellpeti válasza dragonfx (#158) üzenetére


cellpeti
veterán

mindenki azt mondja,hogy igen. Még nem néztem.
Győrből jöttem Fehérvárra. Győrnál pont felénél volt a mutató,mikor megérkeztem Fehérvárra,akkor meg egy nagyon picit alatta. De az biztos,hogy erősebbnek tűnt tőle a kocsi,úgy felreppent 130-ra mikor kamionokat előztem vele még én is csodálkoztam.

ui: Suzuki mutatók szarok,múltkor E alatt volt a mutató és még 10 liter volt benne! :Y

Tigris, tigris, csóvafény...

(#160) Manitou


Manitou
addikt

Az átalakításhoz kell valami hatósági engedély? Vagy csak simán átalakítja magának az ember és ennyi?

(#161) biker válasza Manitou (#160) üzenetére


biker
nagyúr

Dehogy kell, miert kellene barmi?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#162) Manitou válasza biker (#161) üzenetére


Manitou
addikt

Egy ismerősöm kérdezte tőlem, aztán nem tudtam neki rá válaszolni.

Manapság már annyi minden hülyeséghez kell engedély, csodálkozok, hogy ehhez nem kell.

(#163) biker


biker
nagyúr

ma próbára tankoltam 12l e85-öt az 50(55)literes tankba
eddig jól ment

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#164) orkester válasza biker (#163) üzenetére


orkester
senior tag

50-50%-os arányig nem valószínű, hogy problémád lesz vele.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#165) biker válasza orkester (#164) üzenetére


biker
nagyúr

2 nap, 300km, eddig fa..a

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#166) orkester


orkester
senior tag

Na a mai tankolás nagyon nem tetszett. Múltkor 15% volt a túlfogyasztás benzinhez képest, most 25%. :Y Pedig nem igen vezettem másképp, igaz most mentem vidékre többször is, de nem hiszem, hogy ennyit dobna rajta.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#167) rayoliviero válasza Agostino (#142) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én Bioetunt akartam, de mondta a szerelőm, hogy csak a Hunflex-el van szerződése, így azt rendeltük meg. De több helyen olvastam, hogy a Hunflex rendszerrel előfordulnak hidegindítási problámák. Így most azon gondolkozok, hogy lehet lemondom és mással beszereltetem a Bioetunt. De magam se tudom mi legyen, mert mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.

Ha Hunflexet vesz az ember akkor egyértelműen az usb-s verziót érdemes, mert számítógéppel jobban,pontosabban be lehet állítani, mint potméterrel.
A Bioetun hátránya a soros port, de az engem pédául anniyra nem érdekel, megoldható probléma.
Viszont a Bioetun nagy előnye, hogy hidegben két dolgot tud az elektronikája: Alapdúsítás (ezt a Hunflex is tudja), plusz az indítás pillantában pár másodperces extra dúsítás, ezt csak a Bioetun tudja (és ez nagyon fontos)
A Hunflex tud lambda szabályzást, egy automata készülék.
A Bioetun manuális, mi állítjuk, hogy benzinnel vagy etanollal használjuk a kocsit.
Az automata szabályozásnak (Hunflex) az a hátránya, hogy el kell telnie 20-40 km-nek mire átkapsol az elektronika.
A Bioetun készülékre örök garit adnak, a Hunflexre 5 évet.
Viszont a Hunflex nagy előnye, hogy olcsóbb, mint a Bioetun és meg lehet venni kamatmentes részletre.

Sajnos magam sem tudom eldönteni, hogy melyiket vegyem. Aki tud, kérem, hogy adjon tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#168) orkester válasza rayoliviero (#167) üzenetére


orkester
senior tag

Szerintem E85power.hu. Okos készülék, jó áron.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#169) rayoliviero válasza orkester (#168) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz, már megvettem a Bioetunt.

(#170) t1 válasza rayoliviero (#169) üzenetére


t1
addikt

Jó választás :R

(#171) orkester


orkester
senior tag

Úgy tűnik túl jól fogy az E85, látom mindenhol árat emeltek. Itt Vecsésnél +6Ft, Ecseren +7Ft. Bezzeg a legolcsóbb érdi kút beérte +4Ft-tal.:(

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#172) t1 válasza orkester (#171) üzenetére


t1
addikt

Emelnek persze de nézd meg mennyi a benzin ára... ahhoz képest még mindig nagyon jók vagyunk.

(#173) zoo8800


zoo8800
veterán

nemrég én is átálltam etanolra, felesben E85-95-t tankolok.
tegnap cseréltem benzinszűrőt, bizony rengeteg koszt oldott fel az etanol. Szétcincáltam a szűrőt, nem semmi látvány volt...

rip and tear, until it is done

(#174) t1 válasza zoo8800 (#173) üzenetére


t1
addikt

Én nekem is múltkor volt szűrőcsere olyan 3500km után(100% E85) szűrő szétbarmol... tiszta nem is kellet volna cserélni nálam már nincs mocsok. :DD

(#175) zoo8800 válasza t1 (#174) üzenetére


zoo8800
veterán

talán nálad már kitisztult a rendszer:))
de nálam ilyen szürkés szmötyi folyt ki a szűrőből. (de ami a pofikámra meg szemembe folyt, az tiszta volt :DDD )

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#176) t1 válasza zoo8800 (#175) üzenetére


t1
addikt

Jah ez már kitisztult :)

(#177) rayoliviero válasza zoo8800 (#173) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hány km van a kocsidban? Mert nekem azt mondták, ha sok a km a kocsiban (200 000), csak akkor kell benzinszűrőt cserélni.

(#178) dokar válasza t1 (#170) üzenetére


dokar
addikt

nekem meg durván megnőtt az olajfogyasztásom az E85-től :(
visszaálltam benzinre és minden okés.

extra - SEXRay

(#179) zoo8800 válasza rayoliviero (#177) üzenetére


zoo8800
veterán

90e (tuti)
szutykos volt a szűrő, de nagyon.
hamarosan cserélem újra, 1000 Ft egy szűrő.

rip and tear, until it is done

(#180) rayoliviero válasza zoo8800 (#179) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én is kicserélem azért vagy 3000 km tiszta etanol után, az a tuti. Csak az én kocsimba sajnos még az utángyártott is 6000 Ft, hát még a gyári...

(#181) zoo8800 válasza rayoliviero (#180) üzenetére


zoo8800
veterán

Jaa, úgy jobban megfontolandó :))
De ezután sokáig nem kell majd cserélned.

rip and tear, until it is done

(#182) rayoliviero válasza zoo8800 (#181) üzenetére


rayoliviero
veterán

A szervízben azt mondták, hogy az én kocsimban nincs benzinszűrő. Akkor elvileg nincs mit cserélnem.

(#183) zoo8800 válasza rayoliviero (#182) üzenetére


zoo8800
veterán

Mivan? Előbb még 6e volt az utángyártott, de gyári az nincs benne? :))

rip and tear, until it is done

(#184) rayoliviero válasza zoo8800 (#183) üzenetére


rayoliviero
veterán

[link]

Ezek szerint van utángyártott, de a szervíz szerint nincs a kocsiban szűrő, szerintük ez tévedés (nekik is belinkeltem) :)

[ Szerkesztve ]

(#185) zoo8800 válasza rayoliviero (#184) üzenetére


zoo8800
veterán

alá kéne mászni, és megkeresni.
Vagy felhívni egy másik márkaszervízt, ahol kifilmezik.
Az is lehet, hogy évjáratfüggően van vagy nincs.

rip and tear, until it is done

(#186) rayoliviero válasza zoo8800 (#185) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megkérdezek egy másik szervízt is.

(#187) orkester válasza rayoliviero (#184) üzenetére


orkester
senior tag

Webshopokban én is találok szűrőt a 2005ös Civicembe, pedig ebben sincs.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#188) rayoliviero válasza orkester (#187) üzenetére


rayoliviero
veterán

Másik szervízt most kérdeztem meg, 9600 Ft, lehet bele kapni. :) Most akkor van benne vagy nincs? Valamelyik szervíz rosszul tudja, kénytelen leszek megkérdezni egy harmadiktól.

[ Szerkesztve ]

(#189) orkester válasza rayoliviero (#188) üzenetére


orkester
senior tag

Nekem ők biztosra meg tudták mondani, mert alvázszám alapján megkeresik a központi rendszerben. Írj a szerviznek egy emailt alvázszámmal és szerintem segíteni fognak.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#190) zoo8800 válasza rayoliviero (#188) üzenetére


zoo8800
veterán

Egyszerűbb lenne alámászni és megkeresni.

rip and tear, until it is done

(#191) rayoliviero válasza orkester (#189) üzenetére


rayoliviero
veterán

Írtam még egy szervíznek, szerintük is van benne. Alvázszámot és motorszámot mindegyik szervíznek leírtam, akitől kérdeztem, ezért is nem értem az egyik miért mondta, hogy nincs benne. Gondolom egy elektronikus katalógusban néznek utána elvileg.

Majd megnézetem egy szerelővel.

[ Szerkesztve ]

(#192) rayoliviero válasza rayoliviero (#191) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kiderült a tankban van valami szűrő. Ezt érdemes kicseréltetnem?

orkester: Te kicserélteted?

[ Szerkesztve ]

(#193) orkester válasza rayoliviero (#192) üzenetére


orkester
senior tag

Nekem is olyan, ez valami műanyag szűrő betét, én nem cseréltettem ki. Esetleg tehetsz egy akármilyen olcsó szűrőt a motortérbe az üzemanyag csőre, de már több mint 1000km-t mentem gond nélkül anélkül is. Igaz még csak 40E km volt az autóban mikor átalakíttattam.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#194) orkester


orkester
senior tag

Ma a kúton meghallotta egy másik autós, hogy E85-öt szeretnék tankolni (ezt az egyet utálom, hogy a magánkutaknál elvileg magamnak nem tankolhatok) és érdeklődött, hogy van-e készülékem, meg hol szereltettem. Arra nem volt kíváncsi, hogy melyik típus, ő 50:50%-ban tankolja benzinnel. Azt vettem észre, hogy a kutasok is mintha kedvesebbek lennének, hogy nem benzint vásárolok. :) Kicsit normálisabb lett a fogyasztásom (+20%), ez már elfogadható, igaz még csak vasárnap voltam szoftver frissítésen és egy remélhetőleg végleges finomhangoláson.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#195) zoo8800


zoo8800
veterán

Az 1:1 arányról átálltam 3:1 arányra az etanol javára.
1:1 aránnyal kb. 10%-ot nőtt a fogyasztás.

rip and tear, until it is done

(#196) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Feleségem 1 éves Splash auójába sokat tankolok neki etanolt

Legdurvább keverék :) 80% etanol 20% benzin

Annyi volt csak hogy nehezebben indult reggel 0 fok környékén.

Max 1 literrel nőtt a fogyasztás.

Ha etanol közelében járunk mindig azzal nyomjuk tele.
Függetlenül attól, hogy mennyi benzin van a tankban.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#197) orkester


orkester
senior tag

Jó Nektek, nekem már 1:1 aránynál fel-fel gyulladt a hibalámpa a szegényes keverék miatt, igaz még hidegben.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#198) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Van valami komoly hátránya az E85-nek?
70-30 benzin-etanol arány esetén?
elektronika kell hozzá vagy nem vagy csak ettől nagyobb etanol aránynál?
Tönkreteheti e a motort ha tartósan ezt tankolsz?
Új vagyok a témában sajna nem merem még egyenlőre bevállalni :B
Előre is köszi!
üdv, lakisoft

(#199) zoo8800 válasza lakisoft (#198) üzenetére


zoo8800
veterán

A motornak semmi baja nem lesz az etanoltól, főleg így keverve.
Többletfogyasztás előfordulhat, ami elviszi azt a pénzt, amit elvileg megspórolnál az olcsó etanollal.
Továbbá előfordulhatnak indítási nehézségek is. Kicsit nehezebben röffen be.

Etanol tankolás előtt cserélni szokás a benzinszűrőt.

rip and tear, until it is done

(#200) tibi666 válasza zoo8800 (#199) üzenetére


tibi666
senior tag

inkább tankolás után szokás cserélni a szűrőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.