Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) lakisoft válasza rayoliviero (#349) üzenetére


lakisoft
veterán

ez még átalakító beszerelés előtt volt?

(#352) rayoliviero válasza lakisoft (#351) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem, beszerelés után. Nemrég, amikor +10 fok volt. Gondolom majd ha hidegebb lesz ismét, a hidegindítási táblázat értékét feljebb kell állíttatnom és akkor elvileg nem lesz többet hiba.

(#353) Ck. válasza rayoliviero (#352) üzenetére


Ck.
addikt

Miután kigyulladt a check-engine és rátankoltál, voltál-e hibakód olvasáson, sarut levetted-e, vagy csak mentél tovább, egy idő után elaludt, utána pedig ment normálisan, és aztán már nem is foglalkoztál vele?

[ Szerkesztve ]

(#354) rayoliviero válasza Ck. (#353) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem voltam hibakód olvasáson, sarut nem vettem le, csak mentem tovább miután rátankoltam a benzint és elaludt a lámpa kb. 15 km megtétele után, úgy hogy leállítottam, majd újraindítottam a kocsit.

Utána már nem foglalkoztam vele, megy rendesen a kocsi most is (gondolom a jó idő miatt). Majd ha bejön a hideg, elviszem feljebb állíttatni a hidegindítási táblázat értékét.

[ Szerkesztve ]

(#355) lakisoft


lakisoft
veterán

(#356) alvaro válasza rayoliviero (#349) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekem szerencsére nincs ilyen idegesítő pilács a műszerfalon, mert ha lenne, biztos jelzett volna...
Na, ilyen nemtom volt-e már, az utóbbi oldalon nem látok - motorban teszteltem múltkor némi E85-öt. 2004-es BMW F650CS volt az áldozat, átalakítás nélkül. Először nem töltöttem tele, próbáltam úgy navigálni, hogy fele etanol legyen a tankban. Az eredmény abszolút siralmas, ahogy felkapta a szeszt, 50 métert nem lehetett megtenni lefulladás nélkül. Fölhigítottam harmadra, így már ment, csak éppen kis fordulaton nem bírt egyenletesen, hullámzott, szenvedett. Gyorsítani legalább lehetett, bár igen harmatos volt itt is, és pont olyan érzés, mintha hideg lenne a motor... váltáskor a kuplungot rátéve meg hajlamos volt rántani egyet... szóval még 33% is sok volt szegénynek. Komolyan rosszul éreztem magam, hogy ilyennel terrorizálom.
Összességében pedig tartózkodni fogok tőle, amíg a kőolajszármazékok és a bioüzemanyagok elérhetősége és ára között nem nyílik hatalmas olló... az etanol javára. Költséghatékonyság semmiképp nem indokolta ezt a tettemet se, csak a puszta kíváncsiság. Kisebb arányban nem érdemes szórakozni vele, a tank összvissz 15 literes, most töltsek hozzá 2 liter E85-öt? Minek? A fogyasztás (ezzel együtt a hatótáv) is romlott valamelyest, az etanolos tankra 3.1 literes átlagot kaptam százon, abban a stílusban, ahogy azt lenyomtam (sok Pulse&Glide, mert egyenletesen nem ment szegény), valószínűleg 2.8 vagy talán még kevesebb lett volna 95-össel (ami E4.4+, ugye). Tisztán pedig mehetne ugyan, plusz elektronikával, de nézve a jelen árakat, az elektronikáét, meg a benzinszűrőét, ami szintén cca 20 ezer ft, ilyen fogyasztás mellett soha a bánatos életbe' nem térülne meg a beruházás.
Ellenben hihetetlen öröm volt, mikor végre elfogyott ez a szörnyű keverék, és végre kapott rendes 95-öst. Olyan szépen megy azóta, és úgy értékelem...

(Pozitív ellenpélda: egy kollegám a Honda Varaderójába tölt etanolt, amit átfúvókázott - karburátoros a motor - és alig nagyobb fogyasztással kifogástalanul megy tiszta E85-tel. Ilyen is van.)

(#357) lakisoft válasza alvaro (#356) üzenetére


lakisoft
veterán

Na ez egy érdekes történet. Az autók közül sem megy E85-el mindegyik probléma nélkül.

(#358) biker válasza lakisoft (#355) üzenetére


biker
nagyúr

bocsi, de szerintem teljesen értelmezhetetlen amit csináltál.
"tank méter" ?????? az mi???
tankolás liter ??????? az 50 literes tankba ismeretlen E85/E95 keverési aránynál rátankolt 20l E85 és 20L E95 aránya mennyi?

a kalkulálásnál egy rakás 45, meg egy sorban a bevitt adatunk, de csak egy sorban, ellenben egy rakás érthetetlen más számolás. a többi sorban milyen fogyasztás meg 45 adatok vannak?
egyik lapon számolt/adott 4 év megtérülés után a másikon 5 és 15 év van, stb

pontosan mit akartál kihozni belőle? mert ezt te lehet érted, de más szerintem nem.

én amit anno csináltam magamnak, az kiszámolta a tankra és fogyasztásra nézve a km költségeket, és a bevitt km adatból a többit, de ezen nem tudok elmenni sehogy

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#359) grabber


grabber
addikt

mondeo régi.50-50 kicsit lassabban megy,de 1L-el kevesebbet fogyasztott.

(#360) lakisoft válasza biker (#358) üzenetére


lakisoft
veterán

az hogy valami értelmetlen meg az hogy nem érted az 2 különböző dolog :)

már vártam hogy valaki beleköt mert ugye azt a legkönnyebb. Privátban elmondom mi a számítás lényege.

[ Szerkesztve ]

(#361) biker válasza lakisoft (#360) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem mindenkit érdekel, hgy miképpen lehet használni, ha már mindenki számára ajánlod.

mert én haljak meg, nem értem, miért van 10sorban a 45 szám mellett mindenféle fogy. arány számítás, ha egyszer megadtam a másik fülön az adatokat egyszer, és a 11. sorban ezzel is számol.

de ha te ezt támadásnak veszed, tedd azt.
szerintem egyszerűbb a tábla sorok-oszlopok címzése mint a rákérdezés esetén egyenként magyarázás, nem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#362) Manitou válasza grabber (#359) üzenetére


Manitou
addikt

Az érdekes, mert elvileg növekednie kéne a fogyasztásnak :F

(#363) grabber válasza Manitou (#362) üzenetére


grabber
addikt

Fura nekem is,de ezért is szeretem a Ford-okat :D Amúgy van benne elektronika ami valamilyen szinten szabályozza az adagolást.Talán az szólt bele.
Majd kipróbálok egy 70-30 majd talán 100-ast is.Szerencsére találtam egy közeli e85 kutat,ami neten nem is volt fent.

(#364) zoo8800


zoo8800
veterán

Tegnap ismét benzint tankoltam.
A moci szebben jár, könnyebben indul, és alul-felül jobban megy.
Viszlát etanol :))

A pálinka illata hiányozni fog :D

rip and tear, until it is done

(#365) lakisoft válasza biker (#361) üzenetére


lakisoft
veterán

Használjátok ezt. Ezt nem kell magyarázni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#366) lakisoft


lakisoft
veterán

Tegnap 100%-lal mentem közel 250km-t 6,5l-es átlagfogyasztással. Az első felénél nem volt gond. A második felénél kigyulladt a check engine lámpa és azóta is ég. Még tegnap tankoltam rá 10l benyát de úgyanúgy ég azóta is. Ma még szerintem tankolok rá benyát remélhetőleg elalszik. Ezen kívül semmi probléma nem volt csak hát idegessíti az embert mivan ha baja lesz az autónak!

(#367) grabber válasza zoo8800 (#364) üzenetére


grabber
addikt

Tegnap volt az aktívban a gázzal a csávó 2,5 milliót sporolt,hogy átalakította a kocsiját és ment asszem 100.000 km-ert.
Ja és az országos benzinfogyasztás millliárdokkal csökkent Ft-ban nézve.
Mindent csak benzint nem veszek.Nyáron még emelni fognak az árakon.

(#368) zoo8800 válasza grabber (#367) üzenetére


zoo8800
veterán

Én >10000 Km-t megyek évente, vagyis nem fogok milliókat spórolni a különbözeten.
Az Aktívban annyi baromságot összehordtak már, hogy azt se hiszem el, ha kérdeznek valamit :D
Kicsit utána számolva, 100.000 Km, 8 literes fogyival és 340-es benzinnel kb. 2700000 Ft. Nem láttam az adást, kíváncsi vagyok milyen autóval sikerült 2,5 millás különbözetet összehozni a gázzal.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#369) Ck. válasza lakisoft (#366) üzenetére


Ck.
addikt

Tankolj még rá, aztán vedd le a sarut egy negyed órára. Amennyiben olyan géped van, akkor az áramtalanítással törli a hibakódot és miután visszarakod és újra beindítod, már nem fog világítani. ;)

(#370) grabber válasza zoo8800 (#368) üzenetére


grabber
addikt

Nem is szoktam nézni,de reménykedtem mondanak valami újat,de nem.
De szerencsére nem sokszor megyünk a nagy kocsival,szóval nem lét szükség olcsóbb alternatíva megtalálása.De már elegem van a benzin-ből.K*** drága és halálra keresik magukat az üzemanyaggyártók :W

(#371) lakisoft válasza zoo8800 (#368) üzenetére


lakisoft
veterán

igen ez elég kemény volt ... szerintem még a nagyvérűekkel se lehet ekkora fogyasztást elérni. :W

(#369) Ck. na meglátjuk kipróbálom amit mondasz!

[ Szerkesztve ]

(#372) lakisoft


lakisoft
veterán

Találtam érdekes tapasztalatokat: [link]

(#373) tomcsi23 válasza zoo8800 (#364) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kitisztított rendszerrel nem csoda. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#374) lakisoft válasza lakisoft (#366) üzenetére


lakisoft
veterán

tegnap tankoltam újabb 10 liter benyát és mára elaludt a check engine lámpa - konzekvencia nálam a durván 50-50% a max amit elbír az autó de itt már jelentkezik a túlfogyasztás 1/3 - 2/3 etanol/benzin aránynál nem tapasztaltam ekkora túlfogyasztást.

(#375) Ck. válasza lakisoft (#374) üzenetére


Ck.
addikt

Mennyi túlfogyasztás jelentkezett?
Átalakítón gondolkodsz? Én felesben tankolva minimális túlfogyasztást tapasztaltam, a benzines 11 liter helyett 11.5-nél nem evett többet átlagosan, viszont 100%-ban használva ez már 20%-os növekedést várhatóan jelentene, az úgy meg már 13.5 liter felett lenne. Átalakítóval 100 km-en spórolnék kevesebb, mint 80 Ft-ot a feles használattal szemben, így nagyon sokára térülne meg az átalakítás, ezért véleményem szerint nem érdemes. Legalábbis az enyémen.

(#376) lakisoft válasza Ck. (#375) üzenetére


lakisoft
veterán

túlfogyasztás nálam 7.3 helyett 9.6 volt
Gondolkodom az átalakítón. Nem is a fogyasztás meg a megtérülés miatt hanem 100%-ban akarok e85-t tankolni és az autót sem akarom tönkretenni. és télen és nyáron is 100% e85-ttel akarok menni. Tiszta e85-nél jobb volt a fogyasztásom mint feles aránynál.

[ Szerkesztve ]

(#377) AMD Power válasza lakisoft (#376) üzenetére


AMD Power
titán

Én egyenlőre úgy vagyok vele ha meglesz az új autó akkor 50-50% fogom élősszőr letesztelni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#378) orkester


orkester
senior tag

Érdekes a helyzetem ezzel az átalakítóval. Kb. 15% túlfogyasztással is megy az autó, de 30-32%, ha nem akarom soha látni a hiba lámpát. Érzésre nincs túl nagy különbség a beállítások között (legalábbis nyugodt tempónál), de indításkor is ugyanolyan és menet közben sem utal a lámpán kívül semmi jel az etanol hiányra.
Vajon okozhat kárt ha időnként előjön a lámpa? Mert inkább megszoknám a látványt, mint ezt a jelentős pluszt.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#379) aphra2 válasza orkester (#378) üzenetére


aphra2
aktív tag

Az átalakítónak pont az volna az értelme , hogy soha ne lásd a hiba lámpát :U , azt azért látod, mert szegény keveréket érez.
Valószínü , hogy nem tökéletesen van beállítva, játszani kéne az értékekkel , vagy minimális benyát tankolni hozzá , hátha akkor már elmenne a +15% fogyasztással, hibavisszajelzés nélkül.
A 30 % túlfogyasztást elég soknak tartom, erősíti azt a gondolatot , hogy az átalakító nincs jól kalibrálva,....vagy a motorod nagyon nem szereti az etanolt :D
Valahogy ellenőrizni kéne a lambda szondát is , hogy tuti-e.
Az időnként előjövő lámpa problémánál először definiálni kéne az " időnként " hosszát vagy tartamát, leírásokban azt olvasni , hogy a tartós szegénykeverék motorkárosodást okozhat, hogy konkrétan mit azt nem tudom.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#380) orkester válasza aphra2 (#379) üzenetére


orkester
senior tag

E85power átalakítóm van, próbáltam már elég sok beállítást, de sajnos a kb.+30% "vált be". Beszerelő partner rakta be és azóta voltam már a gyártónál is beállításon, frissítésen, de ez maradt. Úgyhogy szerintem nem egy etanol kedvelő az autóm. :( 2005 Honda, 45E km-el, nem hinném, hogy a szonda lenne a gond; de gondolom az a menet közbeni adatoknál is kiderült volna.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#381) lakisoft válasza orkester (#380) üzenetére


lakisoft
veterán

ha azt nézed hogy 246 HUF / l az etanol a benya extrém esetben 345 HUF/l arányosítva az jön ki hogy durván 40%-os megtakarítást érsz el. Ám ha levonod a 30%-os fogyasztástöbbletet akkor még mindig marad 10% megtakarítás.

(#382) biker válasza lakisoft (#381) üzenetére


biker
nagyúr

a benya extrém esetben 345 HUF/l
extrém???

M0 keleti szektor 1db mol kút, 354,9Ft/l :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#383) lakisoft válasza biker (#382) üzenetére


lakisoft
veterán

na :) és mennyire igazad van :) akkor a megtakarítás még kedvezőbben alakulhat :D

(#384) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok! :)

Na én is szeszkazánt csináltam a kis rakétámból, (PUG205) nincs rajta semmi módosítva még, random ment bele az etanol-benzin. Körülbelül 40-60 arányban lehet benne benzin-etanol most. Sajnos teljesítmény visszaesést érzek, nem igen lehet vele úgy előzni mint sima benzinnel, szóval némileg megcsappant az amúgy sem sok lóerő. :)

Utánajártam a dolognak, és át kéne alakítanom a karburátorom fúvókáit. (1.1-es motor, egytorkú karbi van benne, tehát semmi elektronikai hókusz-pókusz nem jöhet szóba sajnos. :( )
A most használatban lévőket nem szívesen farigcsálnám szét, ha esetleg nem sikerülnének a dolgok legyen még egy jó tartalék...éppen ezért próbáltam keresni bontott karbit, de sajnos nem találtam eddig sehol...felhívtam 3 Peugeot bontót. Van valakinek valami ötlete? :) Esetleg bontós ismerős? :D

(#385) AMD Power


AMD Power
titán

Egy ismerősöm 1.3 Corolája csak E85-el 7.2l eszek 100-n. Azért az nem rossz. Mondjuk nem is tolja neki.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#386) lakisoft válasza AMD Power (#385) üzenetére


lakisoft
veterán

Városban fogyaszt ennyit?

(#387) AMD Power válasza lakisoft (#386) üzenetére


AMD Power
titán

Azt nem tudom. Őszintén megmondva ezt nem kérdeztem meg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#388) lakisoft válasza AMD Power (#387) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez pedig egy lényeges dolog :)

(#389) AMD Power válasza lakisoft (#388) üzenetére


AMD Power
titán

Ahogy tudok rákérdezek...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#390) zoo8800 válasza TonTomika (#384) üzenetére


zoo8800
veterán

Benzinre visszatérve az én kocsim is jobban hasít. És kevésbé szomjas.

AMD Power
Nézd, nagyi tempóban, országúton be tudok menni 6 alá, városban (Pest, csúcsforgalom) pedig 9 litert eszik a 60 ló :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#391) lakisoft válasza zoo8800 (#390) üzenetére


lakisoft
veterán

na voltam tegnap hosszabb úton autópályán 100-as tempónál 50/50 aránynál 7,1l a fogyi
140-nél 8,1l a fogyi - elégedett vagyok nekem még így is megéri. Ja és ugyanannyi km-re volt elég egy tank kb 450 km-et mentem.

[ Szerkesztve ]

(#392) AMD Power válasza zoo8800 (#390) üzenetére


AMD Power
titán

9 liter? E85-el?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#393) tomcsi23 válasza AMD Power (#392) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem ez benzines érték, de majdnem így kajol az enyém is. :B
Kifogy a benne levő benya, és megy bele 10 lityi pálesz - tisztító jelleggel. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#394) lakisoft válasza tomcsi23 (#393) üzenetére


lakisoft
veterán

:)

(#395) zoo8800 válasza AMD Power (#392) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez már benzin.

rip and tear, until it is done

(#396) aphra2


aphra2
aktív tag

Fogyasztásra: nekem a 16 éves központi injektoros1.6-os 75 lovas autóm, fél városi használatnál (15 km oda-15 vissza) nem fogyaszt 9 litert így nyáron, feles etanol használatnál, nem fogyaszt többet se kevesebbet mint benyával, viszont gyengébbnek érzem ez tény, (mondjuk ebbe bekavar a nyári melegebb levegő is) cserébe tényleg mintha nyomatékosabb lenne , de lehet hogy csak bebeszélem :D
Viszont azonos benzinpénzből több liter vegyest tudok tankolni mint csak benzint , tehát többet is megy el km-ben, nekem megéri, mégha minimális a megtakarítás akkor is.
Azt viszont furcsálom , hogy elvileg korszerübb konstrukciók is fogyasztanak annyit, mint az én autóm.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#397) AMD Power


AMD Power
titán

Ehhez mit szóltok? :K

PT-E85 de Luxe etanol-átalakító és chip tuningdoboz

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#398) lakisoft válasza AMD Power (#397) üzenetére


lakisoft
veterán

én ezt fogom venni:
E85power kit

(#399) lakisoft válasza lakisoft (#398) üzenetére


lakisoft
veterán

Kicsit sok a 60k bár ha benne van a beszerelés akkor okés amúgy szerintem drága egy kicsit.

(#400) Ck. válasza lakisoft (#398) üzenetére


Ck.
addikt

Ha rászánom magam az átalakításra, én is az E85 Power-t választom.
(Más kérdés, hogy akárhogy számolgatok, feles használattal 2 éven belül lényegesen több megtakarítás érhető el, beleszámolva az átalakítás költségét, valamint a feles használat és a 100%-os használat közötti különbözetet is.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.