Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

nemlenne egyszerübb Inteles dobozban alapból kupak nelkul -- de mellekelve a kupakot, meg valami ragasztót hozzá -- kiadni ? Megspórolnának némi ritkaföldfémet, a forrasztási fázist, usernek / partnernek a kopasztási műveletet, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2) Pikari válasza hokuszpk (#1) üzenetére


Pikari
őstag

Pentium3 és Athlon/Duron időszakban voltak kupaktalanok a processzorok. Sarkazták is őket dögivel.

De ezt meg lehetne kerülni, egyszerűen egy fém keretet kellene gyártani a lapka köré, középen pedig ott lenne maga a chip, így könnyen meg lehetne oldani a hűtést is, és le se lehetne sarkazni.

De gondolkozni minek?

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3) Watchdog válasza hokuszpk (#1) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Vagy meg is csinálhatnák rendesen ők maguk...
(vicc vót)

(#4) hokuszpk válasza Pikari (#2) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

oké. de ezekre már nem az a bepattintós addigis billegős hütés megy, aki ilyet vesz, valoszinuleg vizet tesz rá.
de nem azt mondtam, hogy ne legyen kupak, csak adják kulon ilyen "Intel CPU lego kit" szeruen, aztan majd user tesz rá amit akar, ha ugydont, akkor akár kupakot is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5) Pikari válasza hokuszpk (#4) üzenetére


Pikari
őstag

én erre gondoltam:

Athlonxp korszakban meg lehetett venni, és rátenni a procira. Lesarkazásvédőnek hívták. Akár 1-2 forintos műanyagból is rá lehetne gyártani a procira, minden gondot megoldana. Csak mintha a hardvergyártást egyre inkább az értelmi sérültek kezdenék űzni, és alapvető gondolatok sem merülnek fel bennük.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#6) Trailblazer válasza Pikari (#5) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem ez meg is van még valahol. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#7) tibaimp válasza Pikari (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így volt, de akkor jöttek a "minőségi" kisipari fém keretek, amik, elég csak egy tized mm-el, magasabbak voltak, mint maga a mag, így a CPU hűtő nem ért a maghoz és már főtt is meg a CPU...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) RVR400 válasza Trailblazer (#6) üzenetére


RVR400
veterán

Én meg fel tudtam rakni a hűtőket anélkül, hogy lesarkaztam volna a procikat. :DDD

(#9) Trailblazer válasza RVR400 (#8) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát ja, nem volt lehetetlen enélkül se. De amikor jöttek ezek, a biztonság kedvéért beszereztem egyet. Hányódik egy 462-es proci is kb. ott, ahol a rézlap. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Vagy mondjuk legyárthatnák normálisan megoldott kupakkal a K-s procikat, ha már felárat kérnek érte.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#11) Cefet


Cefet
aktív tag

Ebből is látszik, hogy elég forrófejű a kicsike...
Amúgy nem kellene újra feltalálni a meleg vizet. A GPU-nál már megcsinálták...

(#12) Fecogame válasza Alusky (#10) üzenetére


Fecogame
veterán

+1, nem is értem miért nem ez a megoldás egyből :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#13) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

14600k-14700k fölé nem érdemes menni ha valaki csak játszani akar.

A 14900k szvsz nem más mint: nekem van arra is pénzem hogy 100c-on használjak egy hardver elemet amit kihasználni valszeg sosem fogok.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#14) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Mai napig nem értem hogyan nem terjedt el egy olyan ihs típus amit ráillesztve szint magas és a kristály kint van belőle. És nem csak körbefut a processzor nyákon mint a GPU kon szokás.

(#15) djbb534


djbb534
tag

Na majd most legálisan ki tudják válogatni a jó darabokat :))

the way it's meant to be played

(#16) JasL válasza Pikari (#2) üzenetére


JasL
senior tag

Tök jó, hogy szlenget használtál: "sarkazás". És a rohadt goodle nem ad rá eredményt. :(((

(#17) lezso6 válasza JasL (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Úgy is hívják hogy lesarkazás, ami akkor történik amikor óvatlanul teszi fel valaki a hűtőt, s lenyomja vele a processzor chip sarkát, ami behorpad. Ha szerencséd van, működik tovább, ha nem, akkor halott a CPU.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Zoz válasza JasL (#16) üzenetére


Zoz
őstag

(#19) L.Edit


L.Edit
tag

Szép gesztus, a partnerei felé.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#20) JasL válasza Zoz (#18) üzenetére


JasL
senior tag

Köszi a választ, és lezso6-nak is! Bár a két válasz kicsit más, az egyik szilicium letörést jelent ezek szerint, a lezso válasza viszont tokozás problémának tűnik, a szilicium ha jól tudom nem tud horpadni, csak törni, rideg szilárd anyag szobahőmérsékleten.

(#21) Reggie0 válasza AuraSync (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor te sem forditottal tul sok szoftvert :)

(#22) Pioneer


Pioneer
senior tag

Eddig sem járt "feltétlenül" garancia vesztéssel ha profi csinálta a delidet/relidet, mert nem maradt vizuális nyoma a beavatkozáanak. Garikor meg nem néz a kupak alá az Intel, ha nincs sérülés nyoma a procin. :DD

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#23) djbb534 válasza Pioneer (#22) üzenetére


djbb534
tag

Ahogy mondod :K

the way it's meant to be played

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.