Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Elveszett gb-ok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ugux


ugux
tag

Sziasztok!

Mostanaban egyre tobbszor fordul elo, hogy ha lefuttatom a toredezettsegvizsgalot, akkor bizony eleg csunya dolgokat latok, fele piros meg ilyenek! Javitani ez a szar persze nem tudja a hibat!
Ha leformazom a particiot (NTFS) akkor egy darabig jo, aztan megint ez lesz! Persze kozben van rajta forgalom, de azert ez akkor sem jo igy szerintem!

Aztan a napokban irogattam eloszor DVD filmeket, es mivel nem talaltam olyan progit, amivel on-fly tudok irni (olvasorol irora) ezert elobb mindig leszedi a winyora! Utanna viszont az image sehol nincs, csak a helye van lefoglalva! Most pl 27 GB-bol 16 fogalalt rendesen, a tobbi meg haszanalhatatlan az elobb leirt okbol!

Mikor lefut az elemzes a toredezettsegmentesitoben, akkor kiiarja hogy ezeket itt:
''recycler/nprotect/0007.iso'' (pl) latja, de hat ilyen helyet en sehol sem talalok, es nem tudom letoroolni!!! Mit kell ilyenkor tenni???
Meg hasonlo dolog az is , hogy pl letorlok egy 700 mb-os filmet aztan felszabadit nekem 10 megat!! (vagy meg annyit sem)

Amugy XP-m van service pack-ok nelkul!
Legyszi segitsetek!
koszi szepen!
Üdv! : ugux

(#2) _thomas_ válasza ugux (#1) üzenetére


_thomas_
tag

szerintem nem nagyon létezik olyan cd író progi ami ne támogatná az on-the-fly -t.
bár ha találtál egyet elhiszem, de azt vmi amatőr programozó írta.

használj clonecd-t a direkt másoláshoz és minden máshoz a nero-t.
dvd film írása esetén merem még ajánlani a tmpgenc dvd author progit.

u.i.: egyébiránt itt keresd az imagefilokat: c:document and settingselhasználó nevemy documents és itt lesz vhol.(ide teszi a nero pl.,bár írás után törli is...)


[Szerkesztve]

www.ironic-software.com

(#3) Dufresne válasza ugux (#1) üzenetére


Dufresne
addikt

Milyen vinyó ez?
A rendszered amúgy normálisan fut, szóval csak ezt a hibát csinálja?
Futattál már le a vinyó gyártójának honlapján található hibakereső programot?

(#4) Uher


Uher
aktív tag

Véletlenül nincs NAV-od?

(#5) kirkri válasza ugux (#1) üzenetére


kirkri
addikt

A Norton Antivirus a hunyó!!

21 éve a Prohardveren! ™

(#6) kirkri válasza Uher (#4) üzenetére


kirkri
addikt

Megelőztél :C

21 éve a Prohardveren! ™

(#7) gézu válasza ugux (#1) üzenetére


gézu
őstag

A recycle bin-t állítsd át non protectedre.Menj a Recycle bin tulajdonságokba, Norton protection,enable protection elől vedd ki a pipát.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#8) kirkri válasza ugux (#1) üzenetére


kirkri
addikt

Jobb gomb a lomtáron, majd Empty Norton Protected Files és láss csodát.

Szerk: Ez arra vonatkozott, ha esetleg nem kapcsolnád ki a Norton Protectedet

[Szerkesztve]

21 éve a Prohardveren! ™

(#9) ugux


ugux
tag

Huh!!

Ez mukodik!!

Koszi a gyors segitseget! Egyebekent igen, van Norton Antivirus, de eddig csak karat lattam hasznat nem sokat!! :))

Koszi szepen!

(#10) ugux


ugux
tag

Thomasnak irnam meg, hogy a Neroban pl megtalaltam az on-fly irast de egyszeruen csak akkor hajlando lemasolni a DVD-t, ha a DVD- iroval olvastatom be a masolando lemezt!
Ha a sima olvasoval akarom, akkor valami olyat mond, hogy nem irhatom ezt a lemezet egy DVD-re!!
Ezert aztan 4x-es DVd iroval is fel ora lemasolni egy filmet, mert a winyora is, csak 4x-es sebessegel szedi le!! szoval 2x 15 perc az egesz! Az meg eleg sok!

(#11) kirkri válasza ugux (#9) üzenetére


kirkri
addikt

Nem olyan rossz ez a progi, ha az ember kiismeri a furcsaságait, de addig:Y

21 éve a Prohardveren! ™

(#12) Dufresne


Dufresne
addikt

Hogyhogy ennyi embernek jön elő a NAV miatt gondja?
Én használom már több, mint 2 éve és eddig semmi bajom vele. (kopp kopp az asztalon:)) )

(#13) kirkri válasza ugux (#10) üzenetére


kirkri
addikt

Másolásra használd az Alcohol120%-ot, abban tökéletesen megy a röptében másolás is.

21 éve a Prohardveren! ™

(#14) kirkri válasza Dufresne (#12) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem is tökáletesen bevált, de láttam cimboránál több progit is ami garantáltan a NAV-al akadt össze.

21 éve a Prohardveren! ™

(#15) zsommi


zsommi
senior tag

sztem a nav egy rakás sz*r, én spec. a nod32-t szeretem és használom is, ami százszor jobb....de hát ki mit szeret....egyébként ilyen már nekem is volt, nevezetesen a far cry-al amit ráraktam egy másik vinyóra és kereken 0 byte lett a súlya, mégis úgy 10 percig másolta...tudnám mit,ja és a végén semmi olyat nem irt h hiba, vagy vmi...
nem batytad a földöz azt a vinyót, és elment pár szektor???ez nem lehet?

(#16) ugux


ugux
tag

Zsommi!! Mar irtam az elobb hogy mar jo, es mukodik meg minden!! :))

Viszon akkor abban kellene a velemgy hogy mi a leggyorsabb DVD masolo amivel lehet on-fly irni!!!???
Kinek mi jott be!!???

(#17) kirkri válasza ugux (#16) üzenetére


kirkri
addikt

Szerintem nem érdemes kisérletezgetni.
(#13)

Én sokat kipróbáltam, nekem elhiheted.

21 éve a Prohardveren! ™

(#18) ugux


ugux
tag

most probaltam ki az alcoholt!
tenyleg jol mukszik!!
Koszi!, asszem ez jo lesz!

(#19) kirkri válasza ugux (#18) üzenetére


kirkri
addikt

Nincs mit. Használd egészséggel.

21 éve a Prohardveren! ™

(#20) PPeter


PPeter
addikt

Komolyan nem értem az embereket. Minek mindent túlbonyolítani? Lássuk a DVD-másolást, mondjuk azt az esetet, amikor már eleve egy írt, másolt lemez továbbmásolásáról van szó. Minek ehhez Alcohol, CloneDVD vagy CloneCD? Miért telepítse fel a szerencsétlen kezdő user az Alcohol120%-ot, amiben kapásból benne van egy emulátor, és kapásból be van kapcsolva az írható lemezeket a rendszer számára elrejtő opció (ami a másolásvédelmek kijátszásához kellhet)? Aztán ha valami más programmal szeretne írni (vagy csak a CDSpeed programmal szeretné lekérdezni a frissen vett noname DVD lemez gyártókódját), akkor az Alcohol programnak ez a kis huncut rezidens része olyannyira jól blokkolja az alacsonyszintű lekérdezéseket, hogy még az ATIP/ADIP zónát (itt található az írható CD/DVD lemezeken a lemezre vonatkozó sok-sok életfontosságú információ, gyártó, kapacitás stb.) sem tudja lekérdezni a legtöbb program (így lehet elrejteni a védett programok elől, hogy egy írt lemezen van a cucc). De ettől aztán garantáltan elrontja a CD/DVD-írást egy rakás más CD/DVD-írószoftver, valamint egyes olvasóknál teljesen kiakasztja a normál olvasást is a védelmek blokkolására bekapcsolt mechanizmus. Persze ki lehet (és ki kell) kapcsolni ezt rögvest az Alcohol telepítése után, de ezt már állatira elfelejtik mondani a tapasztalt userek a kezdőknek. A CloneCD program tálcára beülő kis ikonján is ott virít a ''Hide CD-R'' opció,gyakorlatilag ugyanezt csinálja (ha bekapcsolt állapotban hagyjuk), ezt is illik tehát kiiktatni. Még az amúgy ártalmatlan Deamon Tools is meg tudja keverni a rendszert (CD/DVD-írás szempontjából), ha a védelmek emulációi folyamatosan be vannak kapcsolva: tessék kikapcsolni minden ilyet, ha épp nem látjuk hasznát. Számtalan alkalommal ilyen apróságokon múlik, hgy egy újdonsült CD/DVD-író tulajdonos, aki a fórumtársakra hallgatva minden sz@rt feltelepít, végül egy lemezt sem tud normálisan megírni. Miért kell tehát felületes, buta tanácsokat osztogatni egymásnak? Tegye fel mindet, szívja meg jól? Ha egy eleve másolt lemezről van szó (legyen az akár CD vagy DVD) miért jobb az Alcohol, vagy CloneCD? Hogy ne is lehessen normálisan, helyesen átmásolni, hanem a hibákat is szépen átgyűrje a forráslemezről a célkorongra a program? Ennek akkor lenne létjogosultsága, ha furmányosan, gyárilag direkt rontott szektorokkal lenne tele a lemez (mint mondjuk egy gyári PC-s game lemeze), de egy írt cuccon ilyen ritkán van (van helyette viszont csinos crack könyvtár, illetve a DVD-Video filmeknél az írt DVD korongon már nincs CSS védelem). A másolásra teljesen jól megfelel egy rém egyszerű Nero: könnyű használni, nem telepít alapból rezidens, adatbuszblokkoló programokat a háttérbe, szinte hetente frissítik, és van hozzá magyarítás (mondjuk ezt lehet utálni, ahogy én is teszem) és ha nem egy bugos, több hónapos verziót tsez fel, akkor az on the fly írásnak működni kell! Meg minek a nagy sietség az on the fly másolással? Nem a csodaprogramok telepítésére való buzdítással kellene - szerintem - eligazítani a kezdő felhasználókat, hanem elmesélni nekik, hogy sokkal biztosabb dolog az állati egyszerűen kezelhető DVDDecrypter programmal egy ISO-t gyártani a merevlemezre a másolandó DVD-ről (a filmet majd onnan is jól meg lehet nézni, ha a szintén pofonegyszerű Daemon Tools emulátor és egy szoftveres DVD-Video lejátszó is van a gépen), majd ki lehet írni, ha minden okénak találtatik. Itt is, gyakorlatilag senki nem vette a fáradságot, hogy elmagyarázza a topik indítójának, hogy mi a helyzet. Senki nem mondta el neki, hogy a Norton AV segédprogramja által ''felturbózott'' Windows-os szemeteskuka nyelte el a látszólag letörölt fájljait, és hogy ez nagyon könnyen szabályozható, beállítható és egyébként (főleg kezdőknek) biztonságos szolgáltatás. Csak a tüneti kezelésig jutottatok el: jobb gomb a lomtáron, majd ürítés. Nem kellett volna azt is odaírni: hé, haver, nem töröltél mostanság más állományokat is véletlenül, amik esetleg fontosak lehetnek? Mert hogy bizony azok MOST mennek majd a levesbe igazán! Azt sem írta le senki, hogy a Norton Protected szemetes mérete szépen beállítható, kb. hasonló ''bonyolultsággal'', mint a Windows saját szemeteskukája (legtöbben erről sem tudják - vagy tudják, de nem mondják meg a kezdőknek -, hogy szabályozható méretű, akár meghajtónként is). Töröld a kukát, használj Alcoholt - aztán ha holnap panaszkodni kezd, hogy egyik megírt lemezét sem tudja visszaolvasni, ki veszi a fáradságot,hogy végigjárja vele, hogy a felületes tanácsok kedvéért telepített féltucat program közül melyik szórakozik neki a háttérben? Hmm??? Bocsánat a félig-meddig offtopikért, de átolvastam a fórumot és nagyon meglepett, hogy itt a CD/DVD részlegben milyen furamód osztják a tapasztaltabb felhasználók a segítséget. A szándék megvan, ez dícséretes - de az nem minden.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21) kirkri válasza PPeter (#20) üzenetére


kirkri
addikt

Van igazság abban, amit mondasz, de konkrét kérdésre várt konkrét választ a kolléga. Mivel látatlanban nem tudja az ember, hogy milyen szinten ismeri a delikvens a számítástechnikát, így nem kezdheted el neki magyarázni töviről hegyire, mert akkor előfordulhat, hogy azt mondja, hogy ennyire ne nézz madárnak. Vagy esetleg rohadtul nem ért semmit ebből a védelem, emulálás stb. dologból. Mellesleg megpróbáltam végigolvasni egy teljesen laikus szemével a hozzászólásodat, és rájöttem, hogy nem értenék belőle elég sok mindent.:U „nem telepít alapból rezidens, adatbuszblokkoló programokat..” „jól blokkolja az alacsonyszintű lekérdezéseket, hogy még az ATIP/ADIP zónát…” Egyébként pedig ha valami nem világos annak az illetőnek, aki kérdezett valamit, az úgyis rákérdez a dologra, vagy rákeres a Neten. De nem igazán láttam ez irányú panaszokat egyik topikban sem. Nem utolsó sorban, ha megnézed hogy hány órakor folyt ez a levelezés, akkor gondolom, nem várod el senkitől, hogy éjnek idején hasonló terjedelmű hozzászólást tegyen mint te, ugyanakkor a topiknyitó gondolom minél hamarabb várt volna valami választ a kérdéseire. Tehát teljes egészében azért nem értek egyet veled. De igazad van vagy jó munkát végezzünk, vagy semmilyet, úgyhogy a lehetőség adott a számodra, adj kimerítő és profi tanácsokat.

21 éve a Prohardveren! ™

(#22) PPeter válasza kirkri (#21) üzenetére


PPeter
addikt

Nem kimondottan név szerint (csak) Neked adresszáltam a gondolataimat, úgy általában nagy problémákat látok (nemcsak itt, hanem más fórumokon is) azzal, ahogy egymással kommunikálnak az emberek. Remélem nincs harag. Egyébként - ez saját tapasztalat, rengeteg gépet látok, teszek rendbe a hétköznapokban -, nagyon-nagyon sok, amúgy megmagyarázhatatlannak tűnő probléma a CD/DVD-írás kapcsán ilyen kis dolgok miatt jön elő. Fent van három-négy CD/DVD-író program, két emulátor, folyamatosan bekapcsolt emulációkkal, plusz egy háttérben futó UDF formázó/íróprogram, és máris kész a - látszólagos - X-Akta: hogy lefagy a gép íráskor, vagy nem ismeri fel ezt vagy azt lemezt, nem lehet firmware-t frissíteni, stb.stb. Lehet, hogy láttál panaszokat más topikokban, csak nem is gyanítottad, hogy az általad gond nélkül használt program felelős érte. Itt is, csak egy mondattal lett volna több pl., ha odaírjuk neki, hogy vigyázzon a beállításokkal, ha felteszi a programot. Oké nem tudtad, megértem (én is sokat tanulok másoktól), csak leírtam, hogy mit gondolok erről az egészről. Peace.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) kirkri válasza PPeter (#22) üzenetére


kirkri
addikt

Azért itt még nem tartunk. Inkább mulassunk. Egyszóval nincs harag. De egyébként is elismertem, hogy van igazad. :P

21 éve a Prohardveren! ™

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Elveszett gb-ok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.