Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Daneeka válasza bigmasterg (#226) üzenetére


Daneeka
senior tag

ez tetszik :D

(#252) dudika10 válasza schawo (#250) üzenetére


dudika10
veterán

Ó, ha Te elmondod, hogy milyen szintet képvisel fejhallgatók közt a TD100 II-d már akkor is sokkal előrébb vagyok. ;)
Sajnos még nem volt szerencsém a Xearsekhez. :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#253) fi:zi'k válasza p87 (#248) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A HD555-tel kimondottan kellemes volt, bár kissé fátyolos.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#254) schawo válasza dudika10 (#252) üzenetére


schawo
titán

A fülesekkel is az a baj, hogy a legjobbaknak is van valami hiányossága. Mindegyiknek más. Ezek közül kinek melyik hiányosság fáj a legkevésbé, az alapján tud választani magának. Na ugyanez a helyzet az IEM-mekkel, csak itt kicsit több a hiányosság. Nekem tetszettek a BW fülesek, de nem volt elég nyugodt a környezet ahhoz, hogy alaposan kielemezzem a különbséget a Xears, a SoundMagic és a BrainWavz között.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#255) dudika10 válasza schawo (#254) üzenetére


dudika10
veterán

Engem inkább az érdekelne, hogy a fejhallgatókhoz hogy viszonyulnak.
Tudom, terepjáró vs sportkocsi esete, na de valami közelítést... Mert mindenhol olvasom, hogy így jobbak mint a sennheiser CX-ek úgy jobbak, viszont engem mondjuk egy HD555-höz vagy hasonlóhoz hasonlítva érdekelne. :B

Egyébként nem olyan nagy baj, hogy nem volt időtök mindenre, legalább van rá ok, hogy legyen még pár ilyen találkozó. :D

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#256) schawo válasza fi:zi'k (#253) üzenetére


schawo
titán

A fátyolosság a füles hibája volt, a hd580 szerintem nem szólt vele fátyolosan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#257) schawo


schawo
titán

Páran írták, hogy tetszett nekik az m-audio erősítője. Engem ez nagyon meglepett, mert nekem nagyon nem tetszik, a Bravot sokkal jobban szeretem, az m-audiot túl részletesnek és túl agresszívnak tartom. Hosszútávon nem olyan kellemes. Ic-sek között a p87es nekem jobb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#258) fi:zi'k válasza schawo (#256) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

rauschie úgy fogalmazott "folyik mint a tej" :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#259) bigmasterg válasza schawo (#247) üzenetére


bigmasterg
addikt

Köszi a választ.
Baluka már megírta korábban pm.-ben. :)

(#260) riam válasza schawo (#257) üzenetére


riam
tag

"m-audiot túl részletesnek és túl agresszívnak tartom"
Valószínüleg a Terratec hangkártyámnak is hasonló lehetett a hangja, talán ezért volt furcsa számomra azután a k701-t a Pro-ject SE erősítővel hallgatni.
Így jóval teltebb,melegebb, talán "zeneibb" hangja is van, de annyira nem levegős, és részletes mint ahogy megszoktam. Már egyre jobban tetszik, de az elején egyáltalán nem voltam biztos benne hogy megtartom..
Sajnálom hogy nem tudtam elmenni a találkozóra, különösen a Matrix M-Stage érdekelt volna nagyon..

(#261) schawo válasza fi:zi'k (#258) üzenetére


schawo
titán

melyik, az m-audio, a bravo vagy a p87es?

és az jó vagy rossz?:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#262) fi:zi'k válasza schawo (#261) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A p87-féle. A saját kis hordozható erősítőjével hasonlítottuk össze, és akkor mondta, hogy a HD555 és a p87 erősítő is mélyhiányos, de mégis jó párost alkotnak. Míg a saját DIY erősítőjével a mélyek pattogósak voltak. Remélem nem értettem rosszul amit mondott, mert nekem is ez jött le.
Szerintem jó értelemben.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#263) baluka26


baluka26
veterán

HD580-HD540 összehasonlítás nem volt?
Vélemény eseteg rauschietől?:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#264) Nertpaelg


Nertpaelg
tag

No, csak beugranék én is megköszönni a lehetőséget, tanulságos volt, még úgy is, hogy saját hibából tized annyi dolgot tudtam kipróbálni, mint amennyit eredetileg szerettem volna. :)

(#265) rauschie válasza baluka26 (#263) üzenetére


rauschie
senior tag

Igazából 3 percig lehetett a fejemen az 540, soha nem volt nálam A/B-zve az 580-al. Az 540 analitikusabb, vékonyabb a hangzása, mint az 580-é, de ezt tessék azzal lederiválni, hogy engem nem zavar, ha egy prezentáció egy kissé hatásvadász. Mindent összevetve nagyjából egy ligában játszhatnak (tehát sokkal közelebb áll az 580-hoz, mint az 555-höz), de semmi konkrétumot nem mernék kijelenteni az 540-580 párbaj kimeneteléről. Schawo-nak nagyon tetszett az 540, szóval gondolom ő többet hallgatta, tuti volt nála 600 is, azzal össze lehet vetni. A 600 ugyanaz, mint az 680, csak jobb. Amit az 580 jól tud, azt a 600 egy kicsit jobban, amiben az 580 gyenge, abban a 600 kevésbé az, de ugyanaz a karakter. Az árát megérte, az 540, az tuti :) .

(#266) rauschie válasza p87 (#248) üzenetére


rauschie
senior tag

HD600-al nekem nagyon nem tetszett, de a találkozó végén volt alkalmam meghallgatni ugyanarról a forrásról a HD250-et is, és az is szörnyű volt róla, tehát valóban sanszos, hogy ott a forrás volt gyenge. HD555-nek és HD598-nak viszont nagyon feküdt, szerintem remek párost alkottak.

mod: az elősző hsz-ben a "600 ugyanaz mint a 680"... azt jelenti, hogy a "600 ugyanaz, mint az 580"...

[ Szerkesztve ]

(#267) baluka26 válasza rauschie (#265) üzenetére


baluka26
veterán

Schawoval beszéltem még aznap, ő azok közül, amiket kiemelt azt mondta, hogy személyes preferenciák dönthetnek inkább :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#268) kk831228


kk831228
addikt

Skacok kié is volt az audinst??? :B

Baluka : Tiéd volt a hifiman ugye? Neked tisztán szól a cucc??

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#269) baluka26 válasza kk831228 (#268) üzenetére


baluka26
veterán

Mit értesz tiszta alatt?:)
Igen, enyimé.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#270) BUZSI1 válasza kk831228 (#268) üzenetére


BUZSI1
csendes tag

Jelen :)
Egyébként köszönöm szépen ezt a találkozót nagyon jól éreztem magam és rengeteg tapasztalattal gazdagodtam :R

(#271) kk831228 válasza baluka26 (#269) üzenetére


kk831228
addikt

Hallgattam de csak pár számot gyorsban ,meg nem is saját zenéket és valahogy nem szólt olyan tisztán mint az audinst. Vagy csak én vagyok a hülye és ilyen a csöves hangzás. :F
Viszont erővel nem volt hiány hd600-al sem.

Buzsi1 : Lehet benevezek egy audinstra majd. :) Te is hallgattad magában is meg a heed-el. Szerinted magában is elég volt a hd 600-hoz egy időre? :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#272) Shufny válasza kk831228 (#268) üzenetére


Shufny
őstag

Azt hiszem BUZSI1 néven van itt a tulaj.

szerk: elkéstem

[ Szerkesztve ]

(#273) baluka26 válasza kk831228 (#271) üzenetére


baluka26
veterán

Tisztának tiszta, HD540-el, és K240-el is. Én inkább dögösnek nevezném :)
Az Audinst meg egy nagyon feszes, tiszta hangzást nyújt. Egyértelmű, hogy nem lehet a kettőt összehasonlítani, de én nemhiába vettem csöves erősítőt :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#274) kk831228 válasza baluka26 (#273) üzenetére


kk831228
addikt

Az lehet. Akkor ilyen a csöves hangzás. :B Nem tudom mit kellene venni. :W

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#275) rauschie válasza kk831228 (#274) üzenetére


rauschie
senior tag

A bravot hallottad? Nekem nagyon bejött, és nem hiszem, hogy nehéz túladni rajta, ha neked nem.

(#276) kk831228 válasza rauschie (#275) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem csak a p87 erősítőm van. Nem hallottam a bravot sajnos. :(

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#277) benvolio válasza kk831228 (#276) üzenetére


benvolio
őstag

Üdv!
A p87 félével elégedett vagy? Megéri az árát? Superlux-hoz passzol? /ha netán azzal meghallgattad/

(#278) KMT


KMT
addikt

No hát én is köszönöm a lehetőséget. Tanulságos volt (sajnoshálistennek). Olcsón nincs jó füles...

A 250-ek nekem túl sterilek voltak, az 540 már jobban tetszett. A Superlux meglepően jó, de engem zavart a sok magas. (Reméljük, az a berezonálás nem típushiba...) A Goldring-nél így is jobb. Ennek külön örülök, hogy össze tudtam hasonlítani. Elsőre mondjuk nagyon tetszett a Goldring, szmúsz jazz-en fájdalmas volt felvenni utána a 250 linear-t (persze ez van közelebb a valósághoz). De sajnos, mosott, "lógós" mélyű a hangja. Mármint a Gr-é.

A legérdekesebb számomra a HD600 vs K601 volt. Először a 600-ast hallgattam. Nagyszerű fejes. Részletes, transzparens, és nekem tetsző módon csal. Először nem értettem, hogy miért mondják azt, hogy színezi a hangot, de utána felvéve a K601-et, egyértelmű lett a dolog. Ugyanakkor nekem nagyon tetszik a K601 linearitása, precizitása is. Egyszerűen jó az a tudat zenehallgatáskor, hogy tudom, hogy közel áll a valósághoz a hangja. Nem tudnék a két füles közt dönteni egy könnyen...

[ Szerkesztve ]

(#279) KMT válasza KMT (#278) üzenetére


KMT
addikt

Ja hát és Stax... Nem csalódtam benne. A híre megelőzte mondjuk. De ez tényleg más kategória. Fejhangfal, ahogy ezt utólag megfejtettük. :) Értelmetlen volt utána bármit is hallgatni. Páratlan. :R

(#280) ecosse válasza KMT (#278) üzenetére


ecosse
csendes tag

no igen. ez az amikor valakinek a Sennheiser-es, valakinek pedig az AKG-s hangzás jön be.
ahhoz nem fér kétség, hogy a K601linearitása, a HD600 felett van, de ahogy kissé rosszmájúan megfogalmaztam: az AKG hangzása nekem kissé 'öreguras' a HD600-hoz képest. a térgyőztes viszont egyértelműen a senn.

nagyon érdekes volt ez a HD250 Linear I&II. először beleszerettem/tünk a hangjába, sokaknak ő volt az etalon, de mikor a másik szobából átkerült a HD600 egész egyszerűen mindenki átpártolt rá (nomeg a STAX-ra ;) )

a superlux (?) -sosem hallottam erről a márkáról- túlságosan hifis hangot nyújtott (bizony be is rezonált a jobb oldal), a Goldring több volt nála minden tekintetben (ez is rezonált, csak itt a másik oldal)

ami pedig a saját HD570-met illeti, volt nála sok jobb (és persze drágább) füles (nagyobb hangerőn mélyeknél szintén rezonált).
ha hármas felosztásba vizsgálnám: a mélye vékony, de pontos és gyors, a közepe a legjobb, ez a pazar benne, a magasai pedig elevenek, néha már túlságosan is, bizonyos felvételeken, ahol nem spóroltak a magassal még bántóvá is tud válni.
kíváncsi lennék mások véleményére is aki tesztelte :R

[ Szerkesztve ]

(#281) HUNNIA1920 válasza benvolio (#277) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen ez már engem is nagyon érdekelne, de túl sok épkézláb vélemény még nem hangzott el.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#282) KMT válasza ecosse (#280) üzenetére


KMT
addikt

"no igen. ez az amikor valakinek a Sennheiser-es, valakinek pedig az AKG-s hangzás jön be."
Valakinek meg mindkettő. :DDD

"a Goldring több volt nála minden tekintetben "
Több? Lehet, de nem jobb. A superlux transzparensebb, részletezőbb.

(#283) bigmasterg válasza ecosse (#280) üzenetére


bigmasterg
addikt

Superluxnál vedd számításba, hogy az egy 10ezer ft-os fejhallgató. :K
De van itt neki külön rendelős topic is.

(#284) ecosse válasza bigmasterg (#283) üzenetére


ecosse
csendes tag

annyit feltétlenül megér, ellenben taszít a műanyagos, olcsó kinézete.
a goldringot (2,5x annyiba kerül) minden tekintetben jobbnak tartom.

amúgy a másik meglepetés az AKG K450 vs. Beyerdynamic DT235.
az utóbbi harmadannyiba kerül és jobb, vagy legalább olyan jó.
hátránya hogy nagyon kell hajtani, a meizum kötve hiszem, hogy elboldogulna vele.

[ Szerkesztve ]

(#285) benvolio válasza HUNNIA1920 (#281) üzenetére


benvolio
őstag

Ha jól emlékszem ennyit tudunk, hogy schawo-nak tetszett, a tesójának nem. Mélyhiányos de a HD555-el mégis jól szól. Szóval nem tudom hova tenni. Nekem a T20-as hangfal fejhallgató kimenete helyett kéne, hogy ne kelljen folyton ki/be dugdosni, ha azt a szintet eléri akkor örülnék neki. Valaki esetleg tud még valamit?

(#286) p87 válasza benvolio (#285) üzenetére


p87
senior tag

Már nem emlékszem ki írta, hogy mélyhiányos, de ez biztos nem az erősítő hibája. Sokkal inkább a füles vagy a forrás játszik ebben közre, vagy az a baj, hogy nem emeli ki az alacsony frekvenciákat és/vagy színez?
Nem értem ez miért lenne baj, hisz egy erősítőnél az a fontos, hogy minden frekvenciát azonosan vigyen át, és aki valamilyen frekvenciatartományt hiányol vagy erősnek érez akkor az forrás és a füles miatt van és szépen be kell EQ-zni az egyén igénye szerint.

Ezt nem csak neked írtam, hanem mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#287) KMT válasza p87 (#286) üzenetére


KMT
addikt

Itt csak annyi a gond, hogy attól még, hogy egy erősítő mérve lineáris, még nem biztos, hogy ugyanolyannak tűnik hallgatva, mint egy másik. Sajnos dinamikus viselkedésnél simán tud máshogy viselkedni két "elektronika", könnyen lehet, hogy más tónusúnak tűnnek.

(#288) fi:zi'k válasza p87 (#286) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én írtam. Bár nem az én szavaim voltak. A #262-ben ott van.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#289) AMDFan válasza p87 (#286) üzenetére


AMDFan
addikt

A HD600-at rákötve volt nagyon mélyhiányos. Ha jól emlékszem ezt a tulaj is mondta.

(#290) benedekco


benedekco
addikt

Erről a buliról lemaradtam! Mikor lesz a következő?
Illetve Tudom, hogy ezen a fórumon elég sokan rühellik az Omnitronic füleseket. Azért Nekem van egy SHP-3000-em, egy ilyen benevezhetne? Volna rá érdeklődő? Szerintem csak előítélet miatt nem kéne kipottyantani. Illetve agyba dugós fülhallgatókat is teszteltetek? Mert van egy Sony-m amit szintén elvihetek próbára. Bár az már teljesen más kategória.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#291) Shufny válasza p87 (#286) üzenetére


Shufny
őstag

Le kéne mérni terhelve is. Valamikor mutattam neked egy head-fi írást, ahol kimértek pár studió kártyát és erősítőt. Simán lehet, hogy a HD600 impedancia púpja betett neki.

[ Szerkesztve ]

(#292) schawo válasza AMDFan (#289) üzenetére


schawo
titán

Igen, de a tulaj egy notebook fejhallgató kimenetét használja forrásként. :D

Nekem sem a K500-zal sem pedig a K240-nel nem volt mélyhiányos, pedig azoknak alapból is kevés a mélye.

(#290) benedekco
Volt ott minden, nincs olyan, hogy előítélet.
Voltak agybadugósok is, de arra kevés idő volt.

Szerinte lehetne ilyet szervezni félévente, most sem jutott idő sok mindenre. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#293) baluka26 válasza schawo (#292) üzenetére


baluka26
veterán

Ezt azért így egyértelműen nem mondtam volna a K240-re :D
Negyedévente is beleférne egy az én időbeosztásomnak :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#294) BUZSI1 válasza kk831228 (#271) üzenetére


BUZSI1
csendes tag

Hát én eddig is tudtam hogy jó cucc de most hogy volt mivel összehasonlítani még jobban örülök neki hogy megvettem :DD
Egyértelmű hogy a heed egy sokkal jobb erősítő és valószínüleg otthon csendes környezetben mégjobban kijönne a különbség nah de hát ennyit sose fizetnék pluszba azért a különbségért és az még mindig csak egy erősítő :U
Szóval nekem elég volt hozzá és ha jól emlékszem neked is :)

[ Szerkesztve ]

(#295) kk831228 válasza schawo (#292) üzenetére


kk831228
addikt

Rauschieék dac-ról is hallgatták szerintem p87-erősítőt az 580-al úgy emlékszem.? :U És ők is azt mondták ha minden igaz.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#296) benedekco válasza schawo (#292) üzenetére


benedekco
addikt

Ha itthon leszek akkor a következőre benevezek Én is az Omnitronic-al meg az agybadugóssal :) Meg apámnak van valami régi nyitott Sennheiser-e hátha érdekel valakit.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#297) baluka26 válasza benedekco (#296) üzenetére


baluka26
veterán

Milyen nyitott Sennheisere van apukádnak?:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#298) benedekco válasza baluka26 (#297) üzenetére


benedekco
addikt

Valami ősrégi darab, sajna nem tudom pontosan milyen... miért? Egy zárt HD202 váltotta most karácsonykor.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#299) baluka26 válasza benedekco (#298) üzenetére


baluka26
veterán

Csak érdekelne, hogy pontosan milyen :))

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#300) kk831228 válasza schawo (#292) üzenetére


kk831228
addikt

X-fi extreme music is van itthon. :K Azzal is hasonló. Pedig az nem alaplapi. A mély hiányosság nem mindenkinek ugyanazt jelenti. Nekem semmi szinte, neked meg elég. :)
De ki kell próbálni másik fejessel is persze. :K A hd 600-hoz nekem nem jó. De ez csak akkor áll fenn ha rauschiék dac -után kötve is azt mondják amit én is.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.