Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) paprobert


paprobert
senior tag

Monolitikus, vagy chiplet?

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#2) Busterftw válasza paprobert (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Elvileg chiplet.
1 GCD + 4 MCD.

(#3) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Érdekes, hogy a képek alapján kb ugyanolyan vastag (vagy vékonyabb) a hűtés a kártyán mint ami a RD 6700XT-n van. Ha ilyen lesz valóban, ez még be is férne a gépembe (6800-tól kezdve elég szűkös lett volna a hely).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Árat is szivárogtathattak volna mellé. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) paprobert válasza Busterftw (#2) üzenetére


paprobert
senior tag

Igen, ez rémlett, de itt a renderelt képen nem lehet látni az MCD szigeteket.

Tudjuk be annak, hogy ez csak render... :)

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#6) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

Nagyon meh lesz. Lenyegében egy RX 6900 XT mennyiért is? 200 ezer alatt biztos nem lesz. 500-550 USD / 530-570 EUR. Az AMD úgysem ad jobb árat neki.

(#7) Televan74 válasza Quadgame94 (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

6900XT 314.000 Ft a legolcsóbb jelenleg. Ez körül lehet árazni. A 6800/6900 -as kártyák gyakorlatilag kifutó vagy kifutott modellek. Ez így lett tervezve. Jöhetett volna már korábban is, de még volt a 6000 -es szériából a piacon addig a gyártók nem szerették volna bevezetni. A 200.000 Ft -os ár környékén én első körben a 7700XT várom.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) Quadgame94 válasza Televan74 (#7) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Arpón rengeteg van fent 200 környeken sok garival. Gyenge ár/érték arány. A 7700 meg egy 6800 szint lesz. 34 hó garival vettem 150 ezerért nem rég :D ha 160 alatt akkor okés 200ért kutyanak se kell.

(#9) RobbyJr válasza Quadgame94 (#8) üzenetére


RobbyJr
őstag

+1 :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#10) ergoGnomik válasza Quadgame94 (#8) üzenetére


ergoGnomik
tag

Hass oda, hogy ne 390 legyen az Euró, hanem csak 310 és máris mindenki boldogan veszi majd! :))

(#11) Televan74 válasza Quadgame94 (#8) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hogy jön ide a használt piac? :Y

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) nyunyu válasza Televan74 (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Májusban vettem újonnan a 6950XT-t 255e-ért.
Gondolom éppen szórták kifelé.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) Televan74 válasza nyunyu (#12) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is szemeztem a 6950XT -vel, de nem voltam benne biztos hogy kell e nekem 1080p/75Hz -re és a 8 éves 650W -os tápot sem szerettem volna tesztelni vele.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) PuMbA válasza Televan74 (#11) üzenetére


PuMbA
titán

Az új piac pofátlan árai miatt a használt piac azért nagy előnyben van már egy ideje :) Ha nincs valami speciális indok az új mellett, akkor egyszerűen csak pénzkidobás a garis használtak mellett.

[ Szerkesztve ]

(#15) Kolbi_30 válasza PuMbA (#14) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Az lehet..de a hasznaltpiacot nem szerencses keverni a boltolkal..mert kulon kategoria...

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#16) djbb534


djbb534
tag

Szerintem ez a 7-es széria jóval gyengébb lett a vártnál...

the way it's meant to be played

(#17) Sol@ válasza Televan74 (#7) üzenetére


Sol@
tag

~275.000.- kapható 6900xt szerk: powercolor már 250 alatt, de 6950 is hasonló áron, ez szinte biztos nem lesz 300.000 alatt (sőt :( ) a 7700 as széria meg szerintem bőven 6800 alatt lesz teljesítményben amilyen butaságokat követnek el a "középkategóriában".

Használt piac csak annyiban tud ide jönni, hogy a kutya nem fog venni majdnem 30-50% többletért ugyan olyan teljesítményt a nyitáskor aki ért hozzá tehát remélhetjük, hogy nem lesz sikeres és hamar lejjebb viszik az árát.

[ Szerkesztve ]

(#18) myckey válasza Sol@ (#17) üzenetére


myckey
veterán

A használt az használt, felesleges keverni a szezont a fax....
A bolti zsír új, az más kategória.Nem egy!

Nem válasz akart lenni, sorry

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#19) Quadgame94 válasza Televan74 (#11) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Nagyonis mérvadó a használt piac. 205 ezerért megvette valaki a 6800-at majd 2 hónapra rá már csak 160 ezret ért és annyiért adta el nekem. Nos ez megmutatja egy kártya valódi értékét. Ha az AMD kiadja a 7800 XT-t 550 dollárért bárkivel fogadok hogy 1 hónap és 520-510 USD lesz. Novemberre meg siman lesz 495 vagy 490. Miért? Mert a használt piacon vásárolnak inkább az emberek. A "piac" beárazza őket. A 4060 is volt most flashsale-en neweggen 359 USD. Az MSRP meg 399. Ha az AMD/NVIDIA agresszív lenne akkor a használt piac nem befolyásolna semmit. 7800 XT mondjuk 449 USD lenne na az már egész jó ajánlat. A 4060-nak meg eleve 329-nek kellene lennie. Elvan árasztva a használt piac jó kártyákkal.

(#20) R0GERIUS válasza Televan74 (#7) üzenetére


R0GERIUS
tag

Pár napja volt az 220.000 Ft-ért is iPon-on újonnan.
Jelen pillanatban 275.000 környékén 6950 XT is van, így jelenleg az egyedüli +érték a 7800 XT javára az AV1 encoder lesz, mert gyanúsan nem lesz sem sokkal erősebb, sem sokkal olcsóbb.

(#21) Foglalt név válasza Quadgame94 (#6) üzenetére


Foglalt név
addikt

Szégyen, hogy a 7870-et tahitivel 300 alatt vettem, most meg a duplája lesz valószínű...

(#22) Dilikutya válasza Quadgame94 (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem, nem mérvadó. Nem lehet, nem is érdemes összehasonlítani.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) hahakocka válasza R0GERIUS (#20) üzenetére


hahakocka
senior tag

FSR3 esetleg. Kb fele fizikai mèret. Majdnem fele fogyasztás. A 6950 400W ot is megzabâl. Esetleg az ha 220e èrt lesz így az jobb már csak a tovàbbi tàmogatás miatt is egy plusz gennel újabb.

[ Szerkesztve ]

(#24) Busterftw válasza hahakocka (#23) üzenetére


Busterftw
veterán

Ami 8 honapja kesik.
Eloszor jelenjen meg, utana lehet pro-ken hivatkozni ra.

(#25) kwzatz válasza Televan74 (#7) üzenetére


kwzatz
őstag

Ipon 220-ért dobálta pár napja.

(#26) Predatorr


Predatorr
őstag

Tavaly Karácsonyra megvettem a 4080-at (alaposan megfontolva, minden alternatívát mérlegelve), miután jó áron elment a 2080 (most is kb. ua. lenne váltani) , és volt 3 évem spórolni rá (mint bárki másnak). Azóta minden játék maxi grafikán (sugárkövetéssel :P ) @4k, 80%-uk 200W alatti fogyasztással. :D
Az érzés: megfizethetetlen. :C
Azóta néha olvasgatom a nyűglődéseket és a panaszáradatot a drága VGA-k miatt. Nem egyszerűbb lenne venni egy elérhető VGA-t (lemondani pár szükségtelen dologról?), és játszani? :F Az AMD-t nem is értem, hogy jön képbe: drága, sokat fogyaszt, teljesítményben (de, számít a rt!) rosszabb a konkurenciánál. Utolsó AMD kártyám a 7870XT volt, de a4870 óta nem tudtak egy nV-nál jobbat csinálni. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#27) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Nekem 6600XT-m van, 165Hz-es monitorhoz néha kellene több fps nekem, nem tudom mire lenne érdemes váltani, megvárni ezt az új 7000-es kártyákat, vagy behúzni használtan egy 6800XT / 6900XT :F . Nyilván nálam a fogyasztás is szempont lenne.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#28) Predatorr válasza RobbyJr (#27) üzenetére


Predatorr
őstag

Akkor nV.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#29) RobbyJr válasza Predatorr (#28) üzenetére


RobbyJr
őstag

Rtx 4070 az bőven jó lenne teljesítményben, meg fogyasztásban is.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#30) PuMbA válasza RobbyJr (#29) üzenetére


PuMbA
titán

Sima RX6800 is jó vétel :) 16GB VRAM és a legjobb fogyasztás / teljesítmény mutatóval rendelkező RX6000-res szériás kártya.

[ Szerkesztve ]

(#31) RobbyJr válasza PuMbA (#30) üzenetére


RobbyJr
őstag

Azt kihagynám, kétszer annyiba kerül mint a 6600XT, és csak 30-32%-os teljesítmény növekedés lenne. Inkább kipótolom egy kicsit, és vennék 200-ért 4070-et, ami 80%-al erősebb mint a mostani kártyám.
Én nem 1-2 évre szoktam kártyát venni, legalább 3-4-5 évre.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#32) Busterftw válasza RobbyJr (#31) üzenetére


Busterftw
veterán

Felbontastol fuggoen, par ev mulva mar inkabb gond lesz a 8GB VRAM.

(#33) SindaNarmo válasza RobbyJr (#31) üzenetére


SindaNarmo
tag

Hmm, mi alapján?
Mármint most néztem tesztet és nekem elég minimálisnak tűnik a különbség és még az sem egyoldalú.
RT-ben jobb az nem kérdés, azzal meglehet a különbség amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#34) PuMbA válasza RobbyJr (#31) üzenetére


PuMbA
titán

Oké, bár én használtra gondoltam. Az új árak porfátlanok, így nálam szóba se jöhetnek.

#35 Dilikutya: "Használt RX6800 vs új, számlás RTX4070 9sszehasonlítás pedig nem ér."

Szerintem ér. Vannak VGA-k és te a lehető legolcsóbban akarod a leggyorsabbat. Lehet több bonyolító tényezőt bevonni a képletbe, de a lényeg az ez.

[ Szerkesztve ]

(#35) Dilikutya válasza PuMbA (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

RTX4070 egyedül a VRAM mennyiségében kevesebb, viszont egy árban van a két kártya, de ha ez számít, a 4070-nek alacsonyabb a fogyasztása. Teljesítményben viszont ahogy nézem, van ahol fej-fej mellett, ahol nem, ott viszont a 4070 vezet.
Használt RX6800 vs új, számlás RTX4070 9sszehasonlítás pedig nem ér.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Köszönöm a válaszokat. Használtakat néztem én is.
Igen a vram lehet a probléma hosszú távon, mert van mikor már most 7gb-ot eszik. Akkor lehet AMD lesz ilyen szempontból a nyerő a vram miatt.Egyenlőre kivárok akkor. :))

Szerk: Amúgy 4070-ből van 12GB-os verzió, az viszont bőven jó FullHD-ra hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#37) PuMbA válasza RobbyJr (#36) üzenetére


PuMbA
titán

:R Arra figyelj még, hogy NVIDIA alá mindig egy szinttel erősebb CPU kell: CPU & GPU Scaling Benchmark. Ha adott az erős CPU, akkor jó választás a 4070, egyéb esetben az RX6800. A tesztekben szinte mindig csúcsprocival tesztelnek, szóval nagyon képben kell lenni, ha nekünk otthon gyengébb procink van, mert nem azt fogjuk kapni, amit az interneten látunk.

[ Szerkesztve ]

(#38) RobbyJr válasza PuMbA (#37) üzenetére


RobbyJr
őstag

:R
I5 13500 van, jelenleg mindenre elég nekem, később majd kap egy i7-es K-s procit.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#39) hahakocka válasza RobbyJr (#27) üzenetére


hahakocka
senior tag

ASROCK Phantom gaming 216e ft ért egy jó hűtés vadiúj kari és 16gb vram és ezzel egál max a 4070 a teszteken. A 4070 meg 270-280e a jobb hűtésekkel.
12gb vrammal.

Powercolor red devil egyik legjobb hűtás 6900xt ami erősebb is azért mint a 4070 s 16gb vram 240e ft.
Árukeresőt ajánlom.

De hó végén bemutatják a 7700-7800xt ket azok ezeket a szinteket tudják majd 12-16gb al kb hasonló árakon érdemes megvárni most már szerintem. Szept elején már lehet kaphatóak lesznek.

FSR3 at mint lassan már mindent a Starfieldhez kötik most sokan pletyka szinten persze még csak. Gamescomon talán ez is kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#40) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Azt jol latom hogy ez a szutyok ugyanannyit eszik es kb ugyanazt a telejsitmenyt fogja tudni mint a 6900XT? Csak mert akkor jo sokat ki tudott hozni az AMD az N7 -> N5 node valtasbol.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41) hahakocka válasza GeryFlash (#40) üzenetére


hahakocka
senior tag

6900xt 350W ot is megevett ez kb 240W lehet de majd kiderül hamarosan.

4080 jó vásárlás ha lényeg az RT, amúgy a 7900xtx 24gb vrammal jó sokáig 4K álló is s 100-150e ft közt olcsóbb hűtés modelltől függően ! RT ben pedig 20% hátrány kb átlag amúgy raszterben 5% előny.
De ez jó vásárlás volt de azért ne mondd azt hogy mindenki simán megvesz egy 500-550e ft os kártyát . Úgy persze ha 2080 at jó áron el tudtad adni könnyebb. S ehhez azért kell egy erősebb proci is, hogy ki tudja hajtani egy 32gb ddr4-ddr5 ram és táp és hűtés s jól szellőző és nagy ház. Így a többi se 2 Ft ha nem csak félre rakni hanem 2-3 évente legalább nyaralni néha is szeretne az ember mozizni, barátnőzni stb A drága élelmiszerekről s kajákról nem beszélve, az inflációs hatások mellett.

[ Szerkesztve ]

(#42) hahakocka válasza PuMbA (#37) üzenetére


hahakocka
senior tag

Ez annó hogy derült ki? Korábban sose hallottam erről, s te se említetted korábban sose. Ez elég gáz ha igaz. Sok sok inteles-NV-s ismerősöm van de sose említették. Most sokan váltottak full AMD rendszerre majd rákérdezek. Megnézem a linket is majd amit kiraktál.

[ Szerkesztve ]

(#43) RobbyJr válasza hahakocka (#39) üzenetére


RobbyJr
őstag

Köszönöm az infót, árakkal tisztában vagyok, de kártyát sose veszek újonnan :)
Jelenleg is egy ASRock 3 ventis kártyám van, nagyon jó a hűtése valóban :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#44) PuMbA válasza hahakocka (#42) üzenetére


PuMbA
titán

Már régóta tudható. NVIDIA driver overhead-re keress rá :)

(#45) hahakocka válasza PuMbA (#44) üzenetére


hahakocka
senior tag

Köszi!

(#46) Quadgame94 válasza RobbyJr (#31) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Rosszak a számaid. A 6800 1.5x gyorsabb.

(#47) PuMbA válasza Quadgame94 (#46) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, 1,54x gyorsabb a legpontosabban: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#48) RobbyJr válasza Quadgame94 (#46) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én csak ezt néztem meg gyorsban. Nyilván több oldalt, benchmarkot nézve más jön ki. Gondolkodtam még 6900XT-n 185-ért, de az a 300W-os TDP... :U

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#49) Eagle16 válasza RobbyJr (#48) üzenetére


Eagle16
addikt

Ez nem valami pontos. Ha itt megnézed, 1080p-ben 48%-kal erősebb, 1440p-ben pedig 57%-kal, sok játék átlag értékei alapján. (4070 alatt van 10-15%-kal)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#50) RobbyJr válasza Eagle16 (#49) üzenetére


RobbyJr
őstag

Köszi, itt mindent látni. :R

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.