Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Aramir válasza Nagynozi (#448) üzenetére


Aramir
őstag

Vette esetleg?
[link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#452) Aramir válasza Nagynozi (#450) üzenetére


Aramir
őstag

Ja, hogy hátulról, akkor passz :( A piros kocsi és a tuning pedig stimmelt, és még híd is volt a játékban :D Esetleg Crazy Cars III? Abban is van piros kocsi, meg tuning, de hídra nem emlékszem.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#453) mariobros


mariobros
tag

Üdvözletem mindenkinek! :DDD

Még sosem írtam ide, szóval itt az ideje :D Egy olyan játékot keresek, amit régen Game Star-hoz adtak, és hasonló volt a Divine Divinity-hez, egy RGP... A címe valami Golden Rings volt, de mégsem találok rá semmit google-el. Az is rémlik, hogy egy kék csuklyás őszszakállas öregember volt a borítón/cd-én, aranygyűrűvel az egyik ujján. És ha jól emlékszem a sivatagban kellet mászkálni egy fiatal csávóval, aki a városból kapott küldetéseket, és csomó féle varázserejű gyűrűt lehetett venni. Ennyire emlékszem, nem valami sok, de hátha meglesz a game :DD Előre is köszönöm a választ! :R :R :R

Üdv: Dani

(#454) redprof


redprof
csendes tag

Sziasztok,

nem fűzök hozzá komoly reményeket, hogy bárki is megtalálja, de azért bepróbálkozok. 20-25 éves, játékautomatán lehetett játszani, repülős játék. Folyamatosan a képernyő közepén voltál, körbe lehetett repkedni, összesen 5 pálya volt, ha elég ellenfelet megöltél, akkor jött a boss. Az első pálya kb 1.világháborús (boss egy zeppelin), második pálya 2.világháborús, harmadik valami helikopteres pálya, negyedik kb akkori világ, F-16-osokkal, ötödik pálya meg valami ufós volt.

Köszönöm!

(#455) simonzé válasza redprof (#454) üzenetére


simonzé
addikt

1942

MAME-vel használható, Arcade ROM 1942 -ként fogod megtalálni.

I don't fit in. I fit out.

(#456) Aramir válasza redprof (#454) üzenetére


Aramir
őstag

Szerintem a Time Pilot lesz az: [link]
Commodore 64, C+4 és hasonló számítógépeken meg Space Pilot néven futott: [link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#457) redprof válasza Aramir (#456) üzenetére


redprof
csendes tag

A Time Pilot lett az, bizony, ezer hála és köszönet!!! A játékautomatán mondjuk szebb volt sokkal a grafikája, de a játszhatósága miatt volt kedvenc. :R

Ha már az előző sikerült, ez már sokkal könnyebb lesz: szintén 25 éves játék, egyik első egész kazettás játékom C64-re. Afféle felülnézetes Zelda-szerű (de nem Zelda) fantasy RPG játék volt, óriási bejárható területtel, de ha jól tudom, térkép nem volt a játékhoz. Talán itt is mindig a képernyő közepén voltál, tehát nem sidescroller, de ez nem tuti. Kezdetben csak közelharci fegyvered van, később egy erdőben találsz egy tőrt, amit már el lehet dobni, de utána fel kellett mindig venni egy-egy dobás után, később meg ilyen bumerángszerű fegyót is szerezhettél, ami visszakerült hozzád. Az életerőt egy gyertya jelképezte a jobb alsó sarokban. Egyszemélyes volt, nem csatlakozhattak hozzád mások, tipikus történet, kocsmában kapsz küldetést, menj ide, öld meg ezt, hozd el ezt meg ezt stb...

Valamiért a Land of Lore és Myth nevek ugranak be, de nem erről a két játékról van szó... Híres játék volt a maga idejében.

Köszönöm!

(#458) Aramir válasza redprof (#457) üzenetére


Aramir
őstag

.

[ Szerkesztve ]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#459) Aramir válasza redprof (#457) üzenetére


Aramir
őstag

Times of Lore esetleg? [link]
Nem vagyok ám ilyen okos, csak a GameBase64-en addig kerestem a 2D-s kalandjátékok között, amíg nem láttam egy gyertyát a jobb alsó sarokban :D [link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#460) redprof válasza Aramir (#459) üzenetére


redprof
csendes tag

Hát, nálam már ügyesebb vagy, minden elismerésem! Kettőből kettő! :D:D:D
:R :R

(#461) lostprophet válasza mariobros (#453) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Ejj, ezt én tudom :D

Spells of Gold, ni!

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#462) pecze válasza lostprophet (#461) üzenetére


pecze
aktív tag

Jobb későn, mint soha, hadd pörögjön :D

[ Szerkesztve ]

(#463) alpihun


alpihun
senior tag

Én is egy játékot keresek, nem régit, valami újabbat.
Sokszemélyes multi csaták kellenének, napi 1-2 órát játszanék rajta és kikapcsolódás/feszültség levezetése lenne a célom. És itt el is érkeztünk a legnagyobb bajhoz, hiszen a napi 1-2 óra nem elég hogy profi szintre fejlődjek egy játékban, és nem is célom ez, csupán jól érezzem magam benne. Cod4-eztem sokáig, de abba is hagytam, mert semmi esélyem nem volt a több éve ezt játszó és cfg buherátor játékosok ellen. Kicsit lazább kéne, mint az alábbiak, amiket szerettem:
-TF2
-Burnout Paradise City tub (szigorúan csak online körözgetés a reptéren, kinyírások és rekordok döntögetése)
-CS1.6 (itt a gungames és csak késes szeróktól kezdve a jailes és csak dust2-es szerókig mindenen elvoltam elég jól)
-WoW (ez a kedvenc, csak a vége felé nagyon nehéz és időm sincs rá, Bg-zés és instázgatás ment ideig-óráig de már több órás raidokra nincs idő)
-BattleForge (ugyanaz, egy idő után már a pve szintlépéshez hetek kellettek volna és pvp-ben is csak a több éve játszó buckalakókkal rakott össze).

TEHÁT: könnyed kis multi, sok sikerélmény folyamatosan és ne kelljen vérprofinak lennem, hogy elérjek benne valamit.

Remélem érthető, kicsit kesze-kusza meg minden, de a feleslegek és körülírások közt ott a lényeg.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#464) lostprophet válasza alpihun (#463) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Killing Floor és Payday: The Heist (coop-mókák fejlődéssel)
Left 4 Dead 2 (klasszikus, versus módja isteni, fejlődés nélküli)
Crysis 2 (szájfájós-FPS lövölde fejlődéssel, sokszemélyes)
Battlefield 3, MW3 (modernkori-sokszereplős)

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#465) alpihun válasza lostprophet (#464) üzenetére


alpihun
senior tag

A coop számomra nem móka :) Valamiért ki nem állhatom.
Crysis 2/BF3/MW3: Első kettőhöz nem elég a gépem, a harmadik meg CoD, ami ugye CoD, azt meg leírtam miért nem jó. l4d2 videót néztem, nem rossz, kipróbálhatom. Bár nagyon hajaz a cs1.6 os zombi szerókra (és mivel ez is valve és 1.6 után van szerintem egy sima rókabőr de azért kipróbálom). BF2-őn még mindig sokan játszanak Nyújt olyan élmény mint bf3 egy kezdő számára? Mert végül is a grafika nem olyan fontos.

Amúgy meg nem föltétlenül fps kell, akármi ami multi és pár órát ellehet játszadozni bohóckodni benne. Lehet mmorpg/fps/akármi/bármi. És kösz a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#466) SenorGrande válasza alpihun (#465) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Battlefield Bad Company 2-t vettem meg kb. egy hónapja. Nagyon jó játék, egyben van, jó a rombolhatóság, DE pont az a bajom vele, hogy fejlődős. "Régi" játék már, jönnek ellenem az erős, többszörös optikás fegyverekkel, én meg csak szerencsétlenkedek benne. Én is abban a cipőben járok, hogy nincs rá sok időm, így lassan fejlődök, ami nem is zavarna, csak mindig a lista végén kullogni - nyomorult aránnyal - nem valami nagy élmény.
Megvételt nem bántam meg mondjuk, mert akciós volt (5£), csak mégsem ugyan az, mintha megjelenés körül kezdtem volna el.
Esetleg Steam-en kipróbálhatod a Super MNC-t, free-to-play, nem vesztesz semmit.

Ha nem csak fps, akkor érdekes lehet mondjuk az Alien Swarm is. Ingyenes, napi pár óra mókára egy darabig elég.
Vagy még America's Army 3, hmm.
Jah, ingyenes Steam játékok.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#467) .:Koska:.


.:Koska:.
csendes tag

Sziasztok!
Keresek egy játékot sajnos nem sokra emlékszem. windows 95/98-n játszottam vele. Egy várban kelett lefelé haladni. Mindig egy szobában voltunk ahol különböző ajtókon lehetett továbbmenni, voltak mindenféle ehető dolgok, talán gyümölcsök, és volt olyan szoba ahol lények is voltak. Ezeket a zöld ruhás poakos hős talán buborékböfögéssel tudta megölni. Van ötletek mi lehetett?

(#468) Viktor77 válasza .:Koska:. (#467) üzenetére


Viktor77
titán

A gyümölcsökből meg a "pocakos" főhős buborékfújogatásából a Bubble Bobble-ra tippelnék, de ebben nem várban kellett lefelé menni. [link]

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#469) .:Koska:. válasza Viktor77 (#468) üzenetére


.:Koska:.
csendes tag

Köszi, sajnos nem ez. úgy emlékszem, hogy 3d-s volt vagy olyasmi érzetet keltett...

(#470) whitehand


whitehand
senior tag

Sziasztok! Keresek egy játékot:
Valami elvont helyen játszódik, talán pokol és a területet kell elfoglalni, rts talán az ellenfelek különböző kölönös lények "démonok", a világ szines egy lényre emlékszem az valami távlövö volt az magábol szakitott ki darabot és azt dobta... vagy valami ilyesmi, volt minden pályán egy központi rész azt kellett védeni és elfoglalni az ellenségét, emlékszem egy ellenségvezére ami ilyen rovar zümmögéssel közlekedett valakinek beugrik igy? a cime?

(#471) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Nem tudom, jó helyen kérdezem e, de elég rég óta keresek egy játékot, és nem emlékszem e nevére. 1998, vagy nem sokkal utána játszottam vele. Repülős lövöldözős játék (3d), ahol külső nézetben látom a gépem. Különböző küldetések vannak, lelőni ezt-azt, lebombázni ezt azt. A lényeg, hogy repülés közben lehet felvenni olyan bónuszt, hogy duplán lövök (mindkét oldalról) vagy robbanótöltetet , vagy gyorsabb géppuskám lesz stb... Nem ismeri valaki a játékot? Örülnék, ha felidézhetném a játékélményt... És amostmár a kisfiam is játszhatna vele :)

(#472) simonzé válasza melan (#471) üzenetére


simonzé
addikt

Minden repülős shoot'em up őse a játéktermi 1942. Erre gondoltál?

I don't fit in. I fit out.

(#473) melan válasza simonzé (#472) üzenetére


melan
senior tag

Nem erre, amie gondoltam az 3D-s. Hátulról látom a repülőt...

(#474) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nosztalgiáznék, de nem jut eszembe a játék neve.
A lényeg az, hogy vásárolni lehet autót, és felújítva eladni. Annyira részletes a szerelői művelet, hogy még a csavarokat is ki kell tekergetni, hogy kiszedhessük a rossz alkatrészt. Ez visszafele is igaz, az új alkatrészt is csavaronként meghúzva kell rögzíteni.

Tud valaki segíteni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#475) natë válasza Vakegérke (#474) üzenetére


natë
nagyúr

Street Rod?

(#476) Rive


Rive
veterán

Anno, még C64-en volt egy logikai játék. A lényege az volt, hogy négyzetrácsos táblán klf. szimbólumokat kellett egymás mellé mozgatni úgy, hogy a rácspontokra/vonalakra állitva a kurzort a szomszédos kockák helyet cseréltek - már, ha mindegyik érintett kockán volt valami.
Ha azonos szimbólumok kerültek egymás mellé, akkor eltűntek a tábláról. A cél az volt, hogy az egész táblát letakaritsa az ember, időre.

Mellé kellemes zene.

A játék neve is érdekelne, ha valaki emlékszik még rá, de ha létezik (free) PC klón, az még jobb lenne :-)

Előre is köszönet :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#477) Vakegérke válasza natë (#475) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a választ, de sajnos nem. Itt a szerelésen volt a hangsúly. Amolyan "felújító műhely szimulátor". :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#478) _stick_ válasza Vakegérke (#477) üzenetére


_stick_
őstag

Esetleg gearhead garage?

(#479) Vakegérke válasza _stick_ (#478) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezaaaz! Köszönöm szépen. :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#480) robogo81


robogo81
aktív tag

Sziasztok.
Hátha figyeli még valaki ezt a fórumot:keresek 1 régi árkádos játékot,sajnos csak annyira emlékszek belőle,hogy oldalirányos scrollozós,1 emberrel lehetett menni benne,(de ez nem biztos),lehet benne lövöldözni meg ugrani is,olyan platform szerű,meg annyi rémlik hogy az első pályá(ko)n folyamatosan ugyanaz a régi komolyzene szól(olyan 19, századi komoly,de leegyszerüsítve),meg talán a 2 pályán 1 többszintes épületben kellett fel le menni egy lifttel,meg utána jobbra meg balra menni a fitek között amik más szintekre vitt, meg keresni a helyes sorrendet hogy kijuss az épületből.
Még annyi rémlik,hogy talán lehetett látni 1 térképen a játékban épp hol tartasz,a szinteket meg a pályákat,meg le lehetett menni valami lávás pályára,de innen soha nem tudtam tovább menni,ha a zene címét tudnám sokat segítene,de a komolyzene nem az erősségem.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#481) petiwr válasza robogo81 (#480) üzenetére


petiwr
senior tag

Sziasztok!
Régebben "2-6 éve" volt egy játék FPS volt és Biovédelmi ruhában kellet menni és embereket ölni fegyverrel közben terjengett néhol a mérgező füst/gáz azt keresem 2 hónapja nem tudjátok mi lehet a címe?

Nem a metro, fallout, stalker, valami régebbi.

(#482) Ilsyde válasza petiwr (#481) üzenetére


Ilsyde
őstag

Area 51?

(#483) petiwr válasza Ilsyde (#482) üzenetére


petiwr
senior tag

Nem az volt.

Sárga vegyvédelmi ruhában kellet mászkálni.

(#484) Sonja válasza petiwr (#481) üzenetére


Sonja
veterán

Blake Stone?

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#485) petiwr válasza Sonja (#484) üzenetére


petiwr
senior tag

ennyire nem régi :D

De lassan kezdem fel adni mert nem találom.

(#486) juliabrilke válasza robogo81 (#480) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem erre gondolsz. Bár volt belőle több verzió is.
Mission impossible

(#487) robogo81 válasza juliabrilke (#486) üzenetére


robogo81
aktív tag

Sajnos ez sem az, :( lehet az idő megszépíti az emlékeket/elhalványítja). De azért kösz.
petiwr: esetleg half life 1?

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#488) genndy válasza petiwr (#485) üzenetére


genndy
addikt

Half-Life 2 (és Epizódjai)
Black Mesa

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#489) Big Bopper válasza robogo81 (#487) üzenetére


Big Bopper
tag

És ezzel játékteremben játszottál vagy pécés/konzolos játék volt?
Nekem valami rémlik de jó lenne tudni a platformot.

(#490) robogo81 válasza Big Bopper (#489) üzenetére


robogo81
aktív tag

Kocsmai pénzbedobós(arcade),nem konzol/pc,de ez még 95 előtt volt.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#491) DEV_NULL válasza loler14 (#1) üzenetére


DEV_NULL
őstag

"de akkor még nem volt netem és nem tudtam megszerezni a teljes verziót :)"

Ez mekkora szöveg! :C :C :C

(#492) DEV_NULL válasza alpihun (#463) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Battlefield Play 4 Free

(#493) BladeHero válasza alpihun (#463) üzenetére


BladeHero
tag

Batman gotham city impostors

Hasonlít a TF 2-re.Biztos lesz benne siker élményed, elég hozzá pár óra. Steamen ingyenes.

RPCJ

(#494) FZsolt15


FZsolt15
aktív tag

Sziasztok!
Játszottam régen egy játékkal de nem tudom a nevét.
Nyúlakat kellett le lovoldozni benne.

(#495) FZsolt15 válasza FZsolt15 (#494) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

A játékmenete olyan volt mint ennek.

(#497) Lenry válasza FZsolt15 (#494) üzenetére


Lenry
félisten

Rayman Raving Rabbids?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#498) FZsolt15 válasza Lenry (#497) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

Sajnos nem.
Egyszerű játékmenete volt; célkereszt amit az egérrel kellet irányítani és úgy lelőni a felbukkanó nyulakat a pályán.

(#499) zsol@sz


zsol@sz
csendes tag

Üdv mindenki.
Elég ritkán fórumozok, de most rámjött valami......... Keresek egy stratégiai játékot. Kinézetre és játékmenetre leginkább az Imperial Glrory-ra hasonlit (ha jól emlékszem), viszont szerepet kapnak benne a papok és az egyház: az elfoglalt ország lakóit az általunk irányitott ország által követett vallásra kellett megtériteni. HELP PLS nagyon fontos keresem a játékot. :) Köszönöm a segitségeteket előre is.

(#500) zseko


zseko
veterán

Üdv, én is keresnék egy játékot. Elég régi, ha jól emlékszem még a dos-os időkből való, egy újságmellékleten volt demo. Amire emlékszem belőle, hogy fps lehetett, a területen ahol mentem volt egy kráter ami robbanástól lehetett, abban volt egy összevissza görbült vas szerkezet, kb. mint egy villanyoszlop, de nem a sima hanem olyasmi mint az eiffel torony, tehát ilyen négy lábon álló. Akik jöttek ellenem azok mintha robotok, vagy félig robotok lettek volna, és az egyik fegyverem egy vascső volt.

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.