Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) looser válasza MadarasTESCO (#547) üzenetére


looser
addikt

Én is Alley cat-re tippeltem volna... Illetve volt C64-en is egy macskás; volt benne spájzban egér elkapás, ha jól emlékszem...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#552) Blue_28 válasza Big Bopper (#550) üzenetére


Blue_28
csendes tag

Sajna nem, de köszi Big Bopper :)

I'm Blue, daradirararaaaa...

(#553) MadarasTESCO


MadarasTESCO
csendes tag

(#548) genndy, (#551) looser : Ez az! áááááá nagyon köszi. :R

(#554) Big Bopper válasza Blue_28 (#552) üzenetére


Big Bopper
tag

a first persont úgy érted mint az FPS játékoknál? bunyózni vagy lőni kellett főleg a játékban?

(#555) Blue_28 válasza Big Bopper (#554) üzenetére


Blue_28
csendes tag

Fegyverem nem volt, ütni, rúgni kellett az ellenfelet, amíg mozgott :D

I'm Blue, daradirararaaaa...

(#556) Big Bopper válasza Blue_28 (#555) üzenetére


Big Bopper
tag

igen de a főhős, akit irányítasz látható volt a képen gondolom
azért kérdezem mert ilyen bunyós játékoknál elég ritka a first person te viszont azt írtad hogy az volt :)
a ps2 biztos?

(#557) Blue_28 válasza Big Bopper (#556) üzenetére


Blue_28
csendes tag

Közben rájöttem, hogy mégsem First Personos volt... Anyukám adott egy tippet, és bevált :D Megvan a játék! A címe: Prince Of Persia Köszi a segítséget Big Bopper :)

I'm Blue, daradirararaaaa...

(#558) Big Bopper válasza Blue_28 (#557) üzenetére


Big Bopper
tag

Örülök hogy meglett. Én teljesen más irányban gondolkodtam. :)
A Sands of Time résszel én is játszottam és marha jó volt.

(#559) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Sziasztok.
Kis segitseget kerek. Keresek egy sci fi beutesu lovoldozos programot.
A jatek - ha jol emlekszem - magyarul volt, mind a szinkron, mind az iras.

A tortenet valahol egy Fold koruli urbazison, vagy urbortonben kezdodik.El kell szokni rola, es egy sikloval lemenekulunk a Foldre, gyakorlatilag lezuhanunk valami nagyvarosba. Ott aztan amolyan bandak kozott kell elerni valahova.
A kovetkezo kuldetes arrol szol, hogy be kell lopozzunk egy hotelbe es valakit megolni, vagy valamit megszerezni kell.
Van valamifele pisztolyunk, meg a bazison mar valamifele rohamkarabelyt is szerzunk, mas fegyver most nem dereng...
Amikor meg emlekeztem a jatek cimere, egyszer megkerestem a Youtubon hogy hogyan kell belopozni a hotelbe, mert egy havernel jatszodtam a jatekkal, es a hotelnel elakadtam.

(#560) genndy válasza Antonius1978 (#559) üzenetére


genndy
addikt

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena ?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#561) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok
Ősrégen 2000 körül kb, volt egy ügyességi játék azt hiszem Diamond 3D volt a neve, de így nem találtam meg :(
A játékos egy négyzetet (vagy téglalapot) használt visszapattintani a golyót. És az alakzatok tégláit kellett lebontani. 3D-s játék volt ja és PC-n. :)
Ha valaki ismeri, nagyon hálás lennék! :R

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#562) Antonius1978 válasza genndy (#560) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nem, sajnos nem az, Riddickre emlekeztem volna a filmbol.
Es ha jol emlekszem, egyszavas cime volt, de lehet hogy 2 szobol tevodott ossze ez is, mint pl Border-lands.

[ Szerkesztve ]

(#563) Big Bopper válasza Antonius1978 (#562) üzenetére


Big Bopper
tag

Dos-os játék? Mert egy Wetlands címűre emlékszem. Valami űrbörtönnel kezdődött a többit már nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#564) Antonius1978 válasza Big Bopper (#563) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nem, hanem egesz jo grafikaja van, kb kapasbol olyan Deux Ex szeru (az elso) vagy talan meg jobb is annal.
Amire meg emlekszem, hogy az adatokat/kuldetest felul, a kepernyo felso felen mutatta egy savban/teglalapban...

(#565) Sonja válasza SQX_Barto (#561) üzenetére


Sonja
veterán

Nem a Diamonds 3D? :F

Youtube videó róla

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#566) SQX_Barto válasza Sonja (#565) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Nem hiszem el, hogy egy rohadt s miatt nem találtam meg... :W
Köszönöm szépen, igen, ez az! :R

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#567) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Na, vegignyalaztam a lovoldozos jatekok jegyzeket, es a Chaser nevu jatekrol van szo.

(#568) MerlinKaname


MerlinKaname
újonc

Sziasztok!

Régen játszottam egy játékkal, olyan 7-8 éve. A játék lényege az volt, hogy a játéktér közepén szürke alakzatok voltak. Lent, a képernyő alján egy futószalagon jöttek a beilleszthető kisebb egységek, ezekkel kellett kitölteni a szürke alakzatokat. Csak akkor mehettél tovább, ha minden szürke részt kitöltöttél. A képernyő jobb oldalán láttad a szereplődet, voltak különböző képességei, pl. kard, amivel szét tudtad ütni a szalagon lévő cuccokat ha már feltorlódtak, varázspálca, amivel a szürke alakzat egy részét tudtad kitölteni. A pálya végén ellenség volt, aki kilőtte a szalagon lévő formákat ezzel megnehezítve a dolgod.
A másik játék az ennek a játéknak a "testvére". Ugyanaz a cég csinálta, a játékmenete ugyanaz, csak annyi különbséggel, hogy alakzatok helyett a képernyő 2 szélén csővégek voltak és ezeket kellett összekötni.
Már nagyon régóta gondolkodok a nevén, de sehogy se sikerül megtalálnom. Remélem tudtok segíteni.
Előre is köszönöm :)

(#569)



addikt

Sziasztok!

Amit keresek, nem egy nagy játékstudó játéka volt, hanem inkább egy kisebb share- vagy freeware. Egy PC Guru CD mellékletén láttam kb a 2000-es évek tájékán.
Ilyen ősember szimulátor szerűség volt. Ilyen belső nézetben lehetett összevissza mászkálni a térképen, gyűjtögetni ezt-azt, meg voltak ilyen random találkozások másokkal. A napszakok is váltakoztak közben. Sajnos nem nagyon emlékszem belőle sok mindenre, nem tudom célja volt-e egyáltalán, vagy csak mászkálni lehetett mindenfele.
Amire még emlékszem, hogy fegyvert úgy kellett gyártani magunknak. Tehát pl fogtunk egy kis követ és egy másik kővel pattintgatni kellett belőle, amíg lándzsahegy nem lett belőle.

szerk: most beugrott, hogy kb két éve már kerestem ugyanebben a topicban :)

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#570) Csuklósbusz


Csuklósbusz
tag

Sziasztok!

Win98-as időkben játszottam egy újságmellékleten lévő játékkal. Lényege az volt hogy egy kis alakzattal gyémántokat kellett gyűjteni úgy hogy a bejárt útvonalat "kiette" így gyémántok és kavicsok is leeshettek illetve ráeshettek főhősünkre.
Az maradt meg főként hogy mindig egy kétoldali sárga csíkos liftajtószerűséggel kezdődött a játék.

Ennyi maradt meg belőle, nem tudom valakinek ezekalapján beugrik-e a neve. Az rémlik viszont hogy akkoriban nagy szám és újdonság volt és ezért promózták a cd-mellékleten.

(#571) Big Bopper válasza Csuklósbusz (#570) üzenetére


Big Bopper
tag

Supaplex, Bulderoid címek ugranak be.

(#572) Csuklósbusz válasza Big Bopper (#571) üzenetére


Csuklósbusz
tag

Köszi, megtaláltam! Az általad ajánlottak egyik klónja, a Rocks'n'Diamonds az amire gondoltam!

(#573) Mate válasza Antonius1978 (#567) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha korábban megtalálom a topicot meg tudtam volna mondani :D 2 példányban is megvolt anno.

Ha jól emlékszem másodszorra a "Good bye csicsó" kifejezésnél hagytam abba. (Legalábbis így értettem anno)

Ha jól emlékszem ganxsta zolee volt a magyarhangja :D

(#574) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

Már kérdeztem a Nintendo, stb. topikban, de nem volt rá megoldás:

Legalább 15 éve volt. Castlevania-szerűség (aztán persze lehet, hogy tök más) rémlik (direkt elkezdtem a napokban SNES-en is, meg PSX-en is, de eddig még nem jött elő olyan rész, amire gondolok).
Volt valami olyan rész (több helyen is), hogy valami stilizált sárkányszobor, és különböző hangokat adott ki azt kellett a megfelelő sorrendben megismételni a kontrollerrel. Aztán ekkor mentette, vagy ellenőrzőpont volt (de persze ez sem biztos). Felfelé meg lefelé létrákon lehetett menni (persze ez is csak talán). Talán PS1 lehetett (de persze esélyes a SNES, meg a MegaDrive, sőt DreamCast is).

Ami a legközlebb van hozzá, az a Gods nevű játék, de valahogy mégsem az.

Ha valaki ebből esetlegtudna segíteni, nagyon megköszönném, mert sehogy sem jövök rá, és folyton ez kattog az agyamban.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#575) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

A best buy topikban felmerült egy régi autós játék, vagy PC-re, vagy Dreamcast-re volt meg nekem, még általános iskolás koromban. (inkább a PC-re tippelek)

Egy "hátulnézetes" rally játék volt. Tuti rally, mert emlékszem, hogy volt benne Subaru Imprezza, meg talán valami Skoda gép is. Egy zöld csík volt a képernyőn, ami a benzint mutatta, az ment lefele ahogy haladtál előre. Az úton voltak ilyen buszmegálló szerű megállóhelyek, ahova ha beálltál feltöltötte a benzint a gépjárműben. Tisztán emlékszem arra, hogy nagyon meg kellett gondolni a tankolást, mert ha beálltál, akkor lehagytak az ellenfelek, ha nem álltál be, akkor pedig kérdéses volt, hogy eléred-e a következő stop-ot.

Nagyon szeretnék vele játszani, nem tudja véletlenül valamelyikőtök, hogy mi a neve? :D

Köszi! :R

https://heureka-kreativ.hu

(#576) rene85


rene85
aktív tag

Holla,
Régen elég sokat játszottam a Carmageddon sorozattal. Van mostanában valami hasonló, autótörős, baromkodós, nem szimulátor alapú játék?

(#577) Mate válasza rene85 (#576) üzenetére


Mate
nagyúr

Erről jut eszembe egy játék, amit nagyon szerettem.

Kocsikra lehetett venni fegyvert és gyilkolni egymást. Ha jól emlékszem még ki is lehetett szállni a kocsiból. Többre sajnos nem emlékszem, rég volt már :(

(#578) #79621120


#79621120
törölt tag

Játszott valaki annak idején azzal a játékkal , amelyben egy sárkánnyal kellett kukákat tologatni ?

(#579) #79621120 válasza Mate (#577) üzenetére


#79621120
törölt tag

Nem valamelyik Interstate játék ?

(#580) Wajk válasza trisztan94 (#575) üzenetére


Wajk
addikt

A Network Q Rally ?
Ebben rémlik Subaru és Skoda, de tankolás az nem rémlik

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#581) rene85 válasza #79621120 (#579) üzenetére


rene85
aktív tag

Interstate és zseniális volt! Van egy olyan gyanúm, hogy azóta is jelent már meg hasonló... Ilyesmi is érdekel engem is!

(#582) Mate válasza rene85 (#581) üzenetére


Mate
nagyúr

Lehet az volt az :) Bár mostanra eléggé elavult a grafika sajnos :/

Mostani játékok közül talán a Death Track ami hasonló, bár nem teljesen ugyan az.

(#583) rene85 válasza Mate (#577) üzenetére


rene85
aktív tag

Megtaláltam közben, én az I-82-vel játszottam a legtöbbet.

http://www.youtube.com/watch?v=5gmnh9m0J_Q

(#584) genndy válasza rene85 (#576) üzenetére


genndy
addikt

Flatout 2 és a felújítása, a Flatout: Ultimate Carnage.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#585) rene85 válasza genndy (#584) üzenetére


rene85
aktív tag

Játszottam és valóban szórakoztató. De a carmageddon pl piledriver bonus falhoz csapásért, gyalogosok esetén :)
Még egy kérdésem van: Syndicate-hez hasonlót tud valaki mondani? Azt imádtam anno. (Ezzel valszeg egyedül vagyok, de az 1-2 átmentett ötletért az új FPS nézetű syndicate-et is szerettem)

(#586) Rendo84 válasza rene85 (#585) üzenetére


Rendo84
senior tag

Deus Ex hasonló játék mint a Syndicate, a single player módja például még jobb is. :)

(#587) #65675776 válasza trisztan94 (#575) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez a tankolós téma nekem a Lotus-ból maradt meg egyedül...

(#588) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! Volt 2004körül egy tankos játék lebegő tankokkal. Valami terrain talán. Egy demo volt egy repcsis játékhoz.nem tudjátok esetleg mi lehet?

(#589) rene85 válasza Rendo84 (#586) üzenetére


rene85
aktív tag

Megvolt :) én az eredeti Syndicate-re gondolok, nem az FPS-re...

(#590) genndy válasza batai15 (#588) üzenetére


genndy
addikt

Ami hirtelen beugrik, az a Battlezone (és a 2. része), de az első '98-as, a második '08-as... nem erre gondolsz szerintem.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#591) batai15 válasza genndy (#590) üzenetére


batai15
félisten

Szia! Majdnem talált.az évszámra tuti rosszul emlékszem.asszem a marson is volt pálya..nincs valami adatbázis ilyen játékokról?

(#592) Antonius1978 válasza rene85 (#589) üzenetére


Antonius1978
addikt

Sajna most kapasbol semmi olyan nem jut az eszembe, ami hasonlo lenne, talan nincs is olyan... :(
De ajanlok neked 2 jatekot, ha meg nem ismerned oket : az egyik Dune, a masik Beneath a Steel Sky.
Az egyik amolyan strategia keves tortenettel, a masik egy futurisztikus maszkalos.

(#593) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Egy játék címét keresném.
Annyi jut eszembe róla, hogy harcolni kellett egymással, és lehettél Anubis-szal is. Sajnos másra nem emlékszem.

Beugrott: War Gods

[ Szerkesztve ]

(#594) rene85 válasza Antonius1978 (#592) üzenetére


rene85
aktív tag

Nagyon jó ötletek! a Dune 2-vel az agyamat szétjátszottam anno, viszont a BaSS teljesen kimaradt, bár tudom hogy klasszikus. Most nézem kijött 2009-ben iOS-re, ha ipad-hez jutok egyszer akkor biztosan kipróbálom (pc-re nem jött ki a remastered, és 640x480-ban játszani már nem akkora flash:) ).

Ha már így megindult az agymenés: nekem is volt egy tankos játékom, amivel nagyon sokat játszottam egy nyáron keresztül (én 2000-re tippelek) és a tankok olyan kinézetűek voltak mint a wipeoutban a légpárnások. Mindenféle arénákban lehetett egymás ellen indulni, a space-szel ugrott a tank vagy légpárnás vagy mi, mindenféle powerup-okat lehetett felvenni (pl célra tartó rakéta, etc) és azokkal is lehetett az ellent alázni. Ez már csak plusz adalék, de a Korn Issues című lemezét borzalmasan sokat hallgattam közben, szal ez is időben behatárolja a dolgot. Anyone?

(#595) Antonius1978 válasza rene85 (#594) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nem ismerem a tankos jatekot.
Azonban en nem a Dune 2-re gondoltam - hisz akkor odairtam volna melleje a 2es szamot - hanem csak a sima Dune jatekra.Nagyjabol a konyv/film alapjan van megcsinalva, bizonyos ido utan a bolygo teruleten tudsz mukodni, csapatokat mozgatni -Fremen csapatokat ,kikepezni,fuszert termelni,Harkonneneket megtamadni..
Miutan elfoglaltad nagyjabol a bolygo osszes tartomanyat, kovetkezik a Harkonnen palota ostroma, es a befejezes.

[ Szerkesztve ]

(#596) rene85 válasza Antonius1978 (#595) üzenetére


rene85
aktív tag

A hétvégén lesz kicsi hold időm remélem és kipróbálom. Eredeti, régi Syndicate témában pedig még mindig elfogadok javaslatokat másoktól is!

(#597) Antonius1978 válasza rene85 (#596) üzenetére


Antonius1978
addikt

Eszembe jutott meg egy kisse hasonlo jatek. A neve Insane ha jol emlekszem...most kerestem a neten, de nem talaltam meg...

(#598) stelike


stelike
csendes tag

Sziasztok! 5-6 éve játszottam egy játékkal, kevés emlékem van rola de azokat leirom hátha rájöttök a cimére.
A játékot kezdhetted egy Orc-al vagy egy Nővel. Mind2-nek van egy hátasa.A harcokban lényeket idéznek le azthiszem véletlenszerüen. A nő mindenféle husevö növényeket tudott, az orc meg patkányokat meg kismillio más lényeket. A játék alapbol felülnézetes, a harcoknál nem.

(#599) genndy válasza stelike (#598) üzenetére


genndy
addikt

Etherlords vagy a 2. része ugrik be a leírás alapján.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#600) genndy válasza genndy (#599) üzenetére


genndy
addikt

Biztos hogy az Etherlords volt (és szinte biztos hogy az 1, mert abban voltak ezek a hősök. A 2-vel már nem játszottam).
Nem véletlenszerűen, hanem pakliból kellett csatázni, nagyon jól sikerült körös/kártyás játék volt annak idején.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.