Hirdetés

2024. július 7., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Shim válasza Vangelis (#296) üzenetére


Shim
őstag

a legjobb filmeket a Legjobb filmek topcikban tegyük közzé ha lehet :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#302) Vangelis válasza deedee (#300) üzenetére


Vangelis
nagyúr

habár tomank nem nagyon van extra rossz filmje

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#303) F-ECT$ válasza deedee (#300) üzenetére


F-ECT$
titán

Átment a topic a legjobb film topicba?

Dive ever, work never.

(#304) gLes


gLes
őstag

Mibajotok a Forest Gump-pal?:) Az nem olyan rossz...egyébként bennem a szar filmek sosem ragadnak meg, még a címük sem...ez speciel megragadt...szerencsémre a Mátrix 2-3-at még nem is láttam...illetve a 2-t igen...miről is szólt?:DDD

(#305) tomcs válasza deedee (#297) üzenetére


tomcs
őstag

allitolag tenyleg nem lett vmi nagy szam a film. konyvben nekem bejott,

(#306) F-ECT$ válasza deedee (#297) üzenetére


F-ECT$
titán

A Solaris Clooney féle változata nem scifi!

Dive ever, work never.

(#307) Vangelis válasza gLes (#304) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ki mondta hogy a forreszt szer pontosan azt mondtuk hogy nagyon is kafa

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#308) deedee válasza Shim (#299) üzenetére


deedee
őstag

én az ilyen mátrix féle filmeket a látvány és a hangeffektek miatt nézem.ha komoly kikapcsolódásra vágyom akkor forrest gump,a halászkirály legendája,diploma előtt/1967 dustin hoffman/,1984 stb.....

(#309) Esmein


Esmein
nagyúr

Jason X. Jasonos előélet hiányában kicsavarodott eltúlzott rókabőr szagú valami :D Nagyon vicces mikor hülyére lövik lerobbantják a fél fejét és még azután is felkel.

Armageddon. A tárgyi tévedésektől eltekintve annak a filmnek van egy bizonyos feelingje (a végén mikor B.W. feláldozza magát.).

Forrest Gump- jeles. és akkor még nem mondtam semmit. 3x láttam és még nem unom.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#310) gLes


gLes
őstag

Télleg átmentük Best filmbe :D

(#311) deedee válasza F-ECT$ (#306) üzenetére


deedee
őstag

akkor nálad mi a sci-fi??????űrhajó,világűr,szkafander,sok évvel 2004 uttán játszódó sztori,ez nem sci-fi jellemző???

(#312) deedee


deedee
őstag

bocsi a best-re való átváltás miatt.....

(#313) Esmein válasza F-ECT$ (#306) üzenetére


Esmein
nagyúr

Még hogy nem sci-fi de köze nincs az eredeti Łem alkotás feelingjéhez. Nekem nem jött be :( A könyv viszont örök favorit.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#314) Shim válasza deedee (#308) üzenetére


Shim
őstag

azt a pénzt amit arra a xarra költöttek 28 ezer különb, nemes célra is fordíthatták volna. ha szép látványt akarok akkor megnézek egy HL2 tízert ;)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#315) Cathfaern válasza deedee (#311) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hogy őszinte legyek nem láttam a filmet, de a sci-fi =|= jövőben játszódó (űrhajós) filmmel. A sci-fi ugyebár a science-fiction rövidítése, s hangsúlyos a science is: emiatt a Star Trek sci-fi (mert ott próbálnak valamiféle tudományos hátteret adni), míg a Star Wars nem az (mondjuk az több okból sem az, de ez most nem tartozik ide).

(#316) Esmein válasza deedee (#311) üzenetére


Esmein
nagyúr

Igazi sci-fi : érdekes, ill kicsavart helyzetből adódó alaphelyzet/ötlet . Fontos a megvalósitás, nagyon. Ha kiváncsi vagy arra mi a sci-fi akkor olvasd el az Átjáró-t (nem az újságot !)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#317) F-ECT$ válasza deedee (#311) üzenetére


F-ECT$
titán

Inkább dráma, mint sci-fi. Úgy értem, hogy nem a sci-fi vonal a lényeg.

Dive ever, work never.

(#318) tomcs válasza deedee (#311) üzenetére


tomcs
őstag

nem. sok ellenpeldat le7ne mondani, pl a starwars szvsz 1 jovoben jatszodo ''kosztumos'' lovagregeny (nem a jedi lovagok miatt). a scifi inkabb a tortenet, nem a helyszin jellemoje (bocs hogy sw-t fikazom) sw-t pl tok jol meg le7ne csinalni kozepkorban, nem x szarnyuba ulnenek hanem harci szekerbe, nem nabook lennenek hanem morok, halalcsillagnak meg mondjuk tuzgolyohajigalo katapult. ja es nem jedik hanem varazslok :)

(#319) deedee válasza Cathfaern (#315) üzenetére


deedee
őstag

egy idegen bolygó szellemi lénye megszállja/meghibbantja stb..../a hapsikámat és előtte még pár embert, agyturkászoknak/doktor pciholóóóógus istvánnak például/ science,a kafa űrhajó meg a többi hájtek berendezés meg fikció,mert még nem találták fel őket....

(#320) deedee


deedee
őstag

18 éve vagyok sci-fi rajongó,kábé 1200 könyvem van és másik 1000-et elolvastam,tehát asszem tisztában vagyok a sci-fi fogalmával....A filmeket már nem is említem....

(#321) Den válasza deedee (#286) üzenetére


Den
veterán

Moziban nezted? :DDD

www.simson4t.hu

(#322) tomcs válasza deedee (#320) üzenetére


tomcs
őstag

jo. akkor le7 neked jelent valamit a scifi nekem meg valami egeszen mast. de lattam mar olyan alkorasokat amelyekre igazak a kriteriumaid es nem tartom ertelmes scifinek meg olyat is amire joforman semmi se teljesul (max kozeljovo) es megis az. teny hogy nem vagyok 18 eve scifi rajongo, akkoriban meg az ablak-zsirafbol is csak a kepeket ertettem. aztan volt olyan korszakom amikor mindenre raugrottam amin urhajo volt vagy starwars logo. aztan kinottem.

(#323) Den válasza deedee (#311) üzenetére


Den
veterán

Nem ezek nem elegendoek egy scifikez, ezek manabsag csak erdekes koritest adnak kommersz akciofilmekhez

www.simson4t.hu

(#324) deedee válasza Den (#321) üzenetére


deedee
őstag

otthon .miért?

(#325) Esmein


Esmein
nagyúr

Én még csak 8 éve vagyok sci-fi rajóngó, de remélem én öröklöm a fater 3000-es gyűjteményét :D Láttátok a Philip k. Dick adaptációt ? Azt pl 1 10-15 oldalas novellából csinálták és nagyon el van találva. Nem maradt ki semmi.(Az idegen vagy vmi hasonló)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#326) deedee válasza Den (#323) üzenetére


deedee
őstag

a látvány és a mondanivaló kettébontható?1984 az akkor micsoda?társadalmi dráma?sci-fi?nincsenek űrhajók de én mégse nevezném ''totálisan nem sci-fi-nek''.

(#327) Esmein válasza deedee (#326) üzenetére


Esmein
nagyúr

1984 az egyik legjobb film amit láttam. Nevezzük nemes egyszerűséggel társadalmi sci-fi-nek.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#328) deedee válasza Esmein (#327) üzenetére


deedee
őstag

na akkor ezt megdumáltuk...

(#329) deedee válasza Esmein (#327) üzenetére


deedee
őstag

irigyellek a 3000-ért...

(#330) G@ben


G@ben
addikt

Nem tudom, említette-e valaki a 2001 - Űrodüsszeiát. Csak annyira emlékszem belőle, hogy kereken fél órán keresztül közelítette meg az egyik űrhajó a másikat. Közben csak a kamera szöge változott, de beszéd vagy bármiféle cselekmény nem volt alatta. Mondjuk lehet, hogy rosszul emlékszem, mert jó tizenéve láttam a filmet.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#331) TrollBalint válasza Esmein (#309) üzenetére


TrollBalint
addikt

Azon a jeleneten (Jason X) én is akkorát röhögtem, hogy majdnem leestem az ágyon :DD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#332) TrollBalint válasza G@ben (#330) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én is kb. 10 éve láttam, de megmaradt benne, hogy az első bő fél órában nem volt értelmes beszéd. Viszont utánna mikor meg áttértünk tök simán a több ezer évvel későbbi korba, akkor inkább megfordulta az ágyban, és aludtam :))

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#333) jakobkacsa válasza G@ben (#330) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

en peldaul emlegettem

eletem egyik legnagyobb tvs elmenye volt az a film, es ha most megneznem, meg mindig az lenne...
nagyon jo sci-fi, profi rendezovel (Stanley Kubrick)

Dyslexia for cure found!

(#334) atus válasza F-ECT$ (#287) üzenetére


atus
senior tag

Hát az Anyád! a szúnyogok az tényleg giga szar. Nem mondom, hogy nem nevettem rajta, de csak kínomban... :DDD

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#335) G@ben válasza jakobkacsa (#333) üzenetére


G@ben
addikt

Lehet, hogy említetted és én elsiklottam fölötte, de a keresőbe direkt beírtam, hogy űr, de nem talált semmit. Sorry!
Lehet, hogy azért nem tetszett, mert nagyon kicsi voltam hozzá, de bennem ez maradt meg. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#336) atus


atus
senior tag

Eszembe jutott még két tragikusan gyenge film:
Akció kategória - Túl mindenen (A Man apart) Vin Diesel-lel. Egy nagy klisé az egész.
Paródia/komédia(?): Már megint egy dilis amcsi film - Ezt majdnem nem tudtuk végignézni...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#337) jakobkacsa válasza G@ben (#335) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

hat az hogy nem talaltad meg az en hozzaszolasomban, annak 2 oka lehet:

1) nem irok ekezeteket -> űr biztos nincs benne
2) ha jol emlekszem, az eredeti cimet irtam ide... abban meg biztosan nincs űr

so sorry, my bad

Dyslexia for cure found!

(#338) Esmein válasza TrollBalint (#331) üzenetére


Esmein
nagyúr

Azóta láttam a Freddy vs. Jason-t. Na. Hajrá, lehet még ezt überelni :D Akaromakarom :D Magyar Vándor. Magyar termék :( Ne legyünk rá büszkék, még exportálni se lehet a lefordíthatatlan szóviccek miatt...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#339) F-ECT$ válasza G@ben (#330) üzenetére


F-ECT$
titán

Az egyik legjobb film amit életemben láttam. Miért kell egy filmbe beszéd? Cselekmény nem volt az első fél órában :F Te nézted is azt a filmet, vagy csak ment a háttérben?

Dive ever, work never.

(#340) F-ECT$ válasza atus (#334) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem szar az. Csak más.

Dive ever, work never.

(#341) F-ECT$


F-ECT$
titán

A művészfilmekhez mindig megpróbálok nyitottan hozzáállni, de sajnos a Dalok a második emeletről című filmet durván nem értettem -> nem is tetszett, pedig a Vox 100%-ot adott rá.

Dive ever, work never.

(#342) Flameus


Flameus
aktív tag

Látta valaki a Folyó című tájváni alkotást?
Arról szól, hogy a vágott szemű srác statisztaként megmártózik a folyóban és elmered a nyaka, na ezt a próbálják kikezelni 120 percben....
.... a végén a faszi apja kiveri a fiának, mire ő meg a szájával elégíti ki..... :F
.... no comment...azt nem tudom, hogy jutnak el a csontkovácstól, meg az apukungturától a homosexig, de nagyon hard alkotás. :DDD
Persze két mondat volt az egész filmben! :O
Volt egy másik hasonló alkotási is, röviden: egy faszi meg egy srác szomszédos szobában laknak és egy lukon keresztül nézik, hogy változnak át bogárrá :F
miközben a házat lebontják.

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#343) G@ben válasza F-ECT$ (#339) üzenetére


G@ben
addikt

Nem azt mondom, hogy minden filmbe kell beszéd, csak iszonyúan hosszú ideig közelített egymáshoz a két űrhajó. Szerintem annyira nem volt hangsúlyos része a filmnek, hogy kb fél óra elmenjen vele (vagy kevesebb kicsit, nem emlékszem pontosan).
Nem tudom, hogy az elején volt-e ez, de az a rész nagyon unalmas volt nekem.
Ja, szerintem max 10 éves voltam, amikor ''láttam''.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#344) F-ECT$ válasza Flameus (#342) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát ezek biztos nagyon állatok. Megyek is a dc-re szedni. Nem tudod véletlenül a második címét? :DDD

Dive ever, work never.

(#345) F-ECT$ válasza G@ben (#343) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez az a film, amit mindenki +nézhet, de 14 év alatt nem tudod igazán értékelni. Amíg közelített a 2 hajó, addig nem a Kék Duna Keringő szólt véletlenül?

Dive ever, work never.

(#346) Flameus válasza F-ECT$ (#344) üzenetére


Flameus
aktív tag

A Bogár :F
Ezeknél csak a Moldáv művészfilmek a súlyosabbak:
F@szi 90 percen keresztül gurít egy szénabálát, mert mit'tudom én :O
persze minden kommentár és szöveg nélkül :(

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#347) F-ECT$ válasza Flameus (#346) üzenetére


F-ECT$
titán

Hol látsz ilyeneket?

Dive ever, work never.

(#348) G@ben válasza F-ECT$ (#345) üzenetére


G@ben
addikt

Könnyen elképzelhető, hogy az szólt alatta, nem emlékszem. De olyan mély nyomot hagyott bennem akkor a film, hogy most nem biztos, hogy meg tudnám nézni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#349) Flameus válasza F-ECT$ (#347) üzenetére


Flameus
aktív tag

Cirkogejzirben voltál már?
Én régen minden héten megnéztem legalább egy súlyos filmet ott, mondjuk ez vagy 4 éve volt - lehet, hogy már be is zárták.
Távolkeleti művészfilmeket meg adnak a Művészben és állami adókon is - azt'szem kedden, meg persze este 11 után.
Most voltak (fél éve) régi Kitano filmek, Beat Takeshivel a főszerepben.
Tűzvirágok, Kikujhiro nyara...stb. :C

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#350) atus válasza F-ECT$ (#340) üzenetére


atus
senior tag

Lehet, hogy megnézem mégegyszer. Hátha tényleg nem... ;]

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.