Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) ElektronetZ válasza Fücsök007 (#500) üzenetére


ElektronetZ
tag

A jelenlegi ÁSZF marad hatályos továbbra is. Az ÁSZF által nem szabályzott pontok az előfizetői szerződés részét képezik.

(#502) Lorenzo19


Lorenzo19
újonc

Üdv mindenkinek újra!

Szeretnék érdeklődni, hogy az Ibrányi járásban azonbelül Gávavencsellőn várható mikor kezdik az igényfelmérést illetve a bekötéseket.
:F

[ Szerkesztve ]

(#503) ElektronetZ válasza Lorenzo19 (#502) üzenetére


ElektronetZ
tag

Üdv!
Sajnos nem tudjuk megsaccolni.

(#504) Marci112233


Marci112233
őstag

Amióta itt jártam eltelt 20 nap, így érdeklődnék, hogy hogyan áll Vállajon a jelentkezések és a bekötések száma. Azért érdeklődök hogy van-e némi információ vagy időpont amikortól már Mérken is leadható lesz a jelentkezés.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#505) Beniii06 válasza Lorenzo19 (#502) üzenetére


Beniii06
őstag

Weboldal szerint már elérhető ott is, nézd meg!

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#506) Marci112233


Marci112233
őstag

Lassan ismét 1 hónapja hogy utoljára itt jártam.
Így kérdezném, Mérken mikor lesz elérhető és beköthető az internet? Korábban az volt az ígéret, hogy Vállaj után Mérk lesz a következő, ehelyett Gávavencsellő látható a jelentkezési oldalon Vállaj mellett. És emiatt kérdezem, hogy Mérken mikor lesz végre elérhető az internet.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#507) ElektronetZ


ElektronetZ
tag

A vírus miatt minden területen, az összes bekötés szünetel előreláthatatlan ideig, illetve az ügyfélszolgálati irodáinkat is kénytelenek voltunk bezárni.

(#508) Pubszon válasza ElektronetZ (#507) üzenetére


Pubszon
veterán

Üdv.
Egy ismerős nevében (aki nagyon nem informatikai személy, csak az utcai dobozokat látja) kérdezem, hogy Ököritófülpösön van e internet szolgáltatás? Ha igen, melyik (Koax vagy optika)?
Ha nincs, akkor mikor lesz és milyen?

Köszönöm. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#509) ElektronetZ válasza Pubszon (#508) üzenetére


ElektronetZ
tag

Üdv!
Ököritófülpösön készül az optikai hálózat, sajnos az indításra dátumot nem tudunk igérni. Ugyanazok a csomagok lesznek elérhetők, mint a többi optikás területünkön is (Fiber 100/200/500/1000).

(#510) Pubszon válasza ElektronetZ (#509) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez jó hír, pláne hogy FTTH.
Elvannak a Telekom DSL-el is, de sokszor nagyon kevés már.
Majd mondom neki, hogy mire készüljön. :)

Idén azért el fog indulni? :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#511) ElektronetZ válasza Pubszon (#510) üzenetére


ElektronetZ
tag

Legkésőbb nyár végéig minden településen elindulnak a szolgáltatások.

(#512) Pubszon válasza ElektronetZ (#511) üzenetére


Pubszon
veterán

Az jó.

Köszönöm!

UI.: Optikai hálózaton hogy van megoldva a TV? DVB-C? Ha igen, milyen eszköz alakítja át?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#513) ElektronetZ válasza Pubszon (#512) üzenetére


ElektronetZ
tag

Szívesen!
A TV jel az optikai végberendezésből jön, hagyományos koaxiális csatlakozón keresztül. Nem szükséges hozzá külön vevőegység, elosztható több készülékre, stb.

(#514) Pubszon válasza ElektronetZ (#513) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem.
Mi a pontos típusa az eszköznek?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#515) Beniii06


Beniii06
őstag

Mint már valószínűleg tudjátok a 4iG megveszi a magyar Digi csoportot ősszel. Ami szerintem érinteni fogja az Elektronetet is, hogy ebbe az üzletbe beletartozik az I-TV zrt. is, amin keresztül a tv szolgáltatást kapják az előfizetők, ha jól tudom. Mivel az új tulajdonosak profit orientáltság jellemzi és már támadták is a közelmúltban a kódolatlan dvb-c műsorszórást szerintem meg fogják majd szüntetni és az a minimum, hogy plusz CI kártya/box fog majd kelleni minden tv-hez extra felárért, mint a Voda/Telekomnál. Ez csak találgatás a részemről, de lehetséges kimenetnek gondolom, mert ugye a tv is közvetített szolgáltatás, külön részletezve van a havi számlán is, tehát a feltételeket az I TV szabja.

"Budapest, 2021. március 30. – A Digi Communications NV tájékoztatta befektetőit és a piacot 2021. március 29-én, hogy román leányvállalata és a 4iG Nyrt., a magyar IT és ICT piac meghatározó szereplője előzetes, nem kötelező érvényű megállapodást kötött a DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. (DIGI Kft.), és a leányvállalatok, az Invitel Zrt. és az I TV Zrt. megvásárlásáról. A felek megállapodásának értelmében a 4iG 100%-os tulajdonrészt szerezne Magyarország vezető telekommunikációs és médiaszolgáltató vállalatcsoportjában. A felek a felvásárlást 2021. szeptemberéig kívánják végrehajtani a DIGI Kft. és a leányvállalatok átvilágítását, a végleges adásvételi szerződés aláírását és a szükséges hatósági eljárásokat követően."

Itt a hivatalos Digi közlemény.

Az Elektronetnek ugye nincs saját tv szolgáltatása, mi lesz ha az I-TV megköveteli majd a CI kártyákat/boxokat? Bevezeti majd azokat az eszközöket kötelezően az Elektronet vagy máshoz szerződnek/tudják pótolni az I TV-t? (gyanítom, hogy ez nem lehetséges)

Én személy szerint a kódolatlan dvb-c t preferálom, nem kell plusz dobozokkal szórakozni, nem kell CI kártya esetén várni a csatornák közötti váltásra, idősebbeknek is sokkal egyszerűbb kezelni, mert a tv kezel mindent, nem csak monitor szerepe van. Csak a kódolatlan dvb-c miatt nem váltottam szolgáltatót, de ha itt is bevezetik ezeket az eszközöket kötelezően, akkor elgondolkozok a váltáson.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#516) ElektronetZ válasza Beniii06 (#515) üzenetére


ElektronetZ
tag

Nem az I-TV Zrt az egyedüli digitális TV szolgáltató a piacon. Ekkora ügyfélbázisnál pedig nem lehet pár napos határidővel egy ilyen változtatást végigvinni, még ha lenne is ilyen szándék (ha egyeltalán lesz).

(#517) szeky81


szeky81
tag

Az szerintem még odébb lesz. Jó pár év még... De ugyanabban a cipőben járok én is, hogy nekem sem kell külön box. :D Ha mégis bevezetik, akkor lesz csak hbogo, meg netflix 6000Ft/hóért oszt' jónapot!

szódabikarbabónábó'

(#518) Beniii06 válasza ElektronetZ (#516) üzenetére


Beniii06
őstag

És kik lennének a lehetséges 'csere' cégek az I TV helyére? Már csak a lehetséges csatornakiosztás miatt is kíváncsi vagyok.

"Got any other secret weapons?"

(#519) skroy


skroy
senior tag

Előfizettem a spilerextra-ra. Az mitől van, hogy az ip-m szerint az EU-n kívül vagyok, és így nem használhatom? Megnéztem pár ip alapú helykeresős oldalt, a legtöbb Mátészalkát ír, de van olyan is, ami Görögországot, ahogy a spilerextra is. :F

(#520) ElektronetZ válasza skroy (#519) üzenetére


ElektronetZ
tag

Sajnos az IP alapú helymeghatározás soha nem működött jól, és elvi okokból soha nem is fog. Több geo-IP adatbázis is létezik, amit különböző cégek tartanak karban. Az IP tartományok pedig mozognak, gazdát cserélnek. Az adatbázisok pedig ezeket sosem követik le időben, vagy úgy egyeltalán le sem követik. Ezért nem szabad területi alapon forgalmat szűrni.

(#521) skroy válasza ElektronetZ (#520) üzenetére


skroy
senior tag

Rájuk is írtam, hogy ez így nem lesz jó, valamit kérnék is a pénzemért, de nem nagyon kapkodnak. Még a végén vpn-eznem kell Magyarországról, hogy úgy tűnjön mintha Magyarországon lennék. :D

[ Szerkesztve ]

(#522) Shaderx


Shaderx
újonc

Üdvözletem. Mérken mikorra várható valami érdemi változás?

Üdv: Attila

(#523) ElektronetZ válasza Shaderx (#522) üzenetére


ElektronetZ
tag

Üdv!
Milyen változásra irányul a kérdés?

(#524) Shaderx


Shaderx
újonc

Elnézést helytelenül tettem fel a kérdést. Mikor lehet igénybe venni a szolgáltatást? :)

Üdv: Attila

(#525) ElektronetZ válasza Shaderx (#524) üzenetére


ElektronetZ
tag

A járvány miatt még csak néhány napja tudjuk újra csinálni a bekötéseket, a korábbi jelentkezők bekötéseit megkezdtük.
A jövőhét második felében már elérhető lesz az elektronikus bekötési igény leadási lehetőség a honlapunkon Mérkre és Fábiánházára is.

(#526) Marci112233 válasza Shaderx (#524) üzenetére


Marci112233
őstag

No fene. Úgy látom Mérkről nem csak én érdeklődök már hónapok óta, hogy mikor lesz elérhető az internet.

Viszont a válasz már kecsegtető, ha tényleg bekerül Mérk is a bekötési igénylés űrlapba.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#527) Shaderx válasza Marci112233 (#526) üzenetére


Shaderx
újonc

Ideje lenne már egy normális internet amivel lehet is valamit kezdeni. Olvastam mindig, hogy érdeklődsz utána csupán csak azért nem írtam. :)

Üdv: Attila

(#528) Marci112233 válasza Shaderx (#527) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem ne is mond. 2018-is Inviteles 15/2-es net volt, de az szakadozott. Akkor váltottunk Telekomra ami 10/1-es. Kb 1 éven át nem volt gond vele, de azóta meg ez is sokszor mikor kéne vagy teljesen megáll, vagy marha lassú lesz.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#529) Beniii06


Beniii06
őstag

4468 Balsa bekerült az űrlapba.

"Got any other secret weapons?"

(#530) donnano válasza ElektronetZ (#525) üzenetére


donnano
csendes tag

Pátyod? Csak azért kérdezem mert itt már sok bekötés megtörtént hónapokkal ezelőtt, tel.ügyfélsz.válasz "..értse már meg,hogy új előfizetőt nem köthetünk rá.." Miért? Két éve itt rohad az optikai kábel a házfalnál és nem hajlandó senki rákötni! Miért? Csengeren érdekes megy az optika igaz az telekom,hogy eddig nem tudtak már eljönni :W

(#531) ElektronetZ válasza donnano (#530) üzenetére


ElektronetZ
tag

Kedves Donnano!

Kérjük, hogy írja meg emailben a címét, telefonszámát, és hogy milyen szolgáltatásokat szeretne igénybe venni. Ha a levelet elküldi az info@ent.hu címre, akkor felvesszük Önnel a kapcsolatot telefonon a bekötéssel kapcsolatban.

(#532) Smab1


Smab1
friss újonc

Gávavencsellőn mikor lehet igénybe venni a szolgáltatást? Ügyfélszolgálaton nem tudták besaccolni sem, hogy hetek vagy hónapok kérdése.

(#533) ElektronetZ válasza Smab1 (#532) üzenetére


ElektronetZ
tag

Sajnos nem tudjuk megsaccolni. Mivel az elmúlt időszakban a járvány miatt nem tudtuk bekötni a jelentkezőket, így feltorlódtak a bekötési igények. A kollégáink folyamatosan csinálják.
A leadott igényeket ütemezzük, és amikor aktuális, akkor telefonon egyeztetünk a bekötés időpontjával kapcsolatban.

(#534) Smab1


Smab1
friss újonc

Köszönöm a tájékoztatást! Tegnap bekötésre került a szolgáltatás Gávavencsellőn.

(#535) ElektronetZ válasza Smab1 (#534) üzenetére


ElektronetZ
tag

Mi köszönjük a türelmet! :)

(#536) Beniii06 válasza Smab1 (#534) üzenetére


Beniii06
őstag

Ez már az optikai hálózat? Tudnál pár speedtest mérés eredményét közzé tenni? Milyen ONT-ot kaptál?

"Got any other secret weapons?"

(#537) Smab1 válasza Beniii06 (#536) üzenetére


Smab1
friss újonc

Igen, optika. Dasan H665 ONT az eszköz. 200-as csomag:

(#538) Beniii06 válasza Smab1 (#537) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszi. TV előfizetésed nincs vagy ahhoz külön eszközt helyeznek ki? Ahogy nézem ezen nincs koax csatlakozó. [link]

PPPoE felhasználónév+jelszó alapján csatlakozol?

"Got any other secret weapons?"

(#539) ElektronetZ válasza Beniii06 (#538) üzenetére


ElektronetZ
tag

Nem helyezünk ki külön eszközt a TV-hez, és nem PPPoE rendszerű a hálózat, hanem DHCP.

(#540) Beniii06 válasza ElektronetZ (#539) üzenetére


Beniii06
őstag

"Nem helyezünk ki külön eszközt a TV-hez"

Az világos, hogy nem iptv boxok kerülnek kihelyezésre. Én arra kérdeztem/lettem volna kíváncsi, hogy mi veszi lesz az RFoG jelet, mert a fentebb írt ONT biztosan nem. Másik eszközt arra értettem, mint pl. Diginél, hogy külön RFoG leválasztót kötnek be az ONT elé és úgy lesz TV adás koaxon.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#541) ElektronetZ válasza Beniii06 (#540) üzenetére


ElektronetZ
tag

A TV-s végpontoknál az ONT-be integrált eszköz végzi a konverziót. Ezen van a koaxiális csatlakozó az analóg TV-knek.

(#542) Marci112233


Marci112233
őstag

Érdeklődnék, hogy Mérken mikor lehet legalább a jelentkezést leadni az internetre. Még tizenhatodikán az volt az ígéret, hogy a következő hét második felében Fábiánházával együtt felkerül a jelentkezési lapra, de még most sincsenek benne ahogy néztem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#543) ElektronetZ válasza Marci112233 (#542) üzenetére


ElektronetZ
tag

Elnézést kérünk a csúszásért, közben bekerült a két említett település is.

(#544) Beniii06 válasza ElektronetZ (#543) üzenetére


Beniii06
őstag

A listában még mindig csak az eddigi 4 (3) település látszik.

"Got any other secret weapons?"

(#545) skroy válasza Beniii06 (#544) üzenetére


skroy
senior tag

Nálam ott van az 5 település.

(#546) Beniii06 válasza skroy (#545) üzenetére


Beniii06
őstag

Igaz, lehet a böngésző cache megtréfált, ctrl+f5 után már nekem is látszik. :R

Mérk és Vállaj is bekerült a listába akkor.

"Got any other secret weapons?"

(#547) Beniii06


Beniii06
őstag

Fábiánháza bekerült a listába.

"Got any other secret weapons?"

(#548) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Ma végre sikerült leadni a jelentkezést az internetre. Így most kérdezek, hogy a munkák hogy állnak, és körülbelül mennyi idő múlva várhatjuk a szerelőket, hogy jönnek bekötni? Mérk-ről írok.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#549) ElektronetZ válasza Marci112233 (#548) üzenetére


ElektronetZ
tag

Kedves Marci!
A héten esélyesnek tűnik. A kollégák keresni fogják Önt a bekötéssel kapcsolatban.

(#550) Marci112233 válasza ElektronetZ (#549) üzenetére


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Köszönöm a választ. Ha lehet telefonon vagy e-mailben előtte egy nappal jelezzék, hogy jönnek, hogy valaki biztos legyen itthon.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.