Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Pubszon válasza Pubszon (#300) üzenetére


Pubszon
veterán

Valami van, mert tegnap este óta stabilan 7/7-et mérek.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#302) Fücsök007 válasza Pubszon (#301) üzenetére


Fücsök007
őstag

Szerintem holnapra rendbe rakják. :U

(#303) Pubszon válasza Fücsök007 (#302) üzenetére


Pubszon
veterán

Most már jó, nálam volt probléma.
A router forgalom vezérlésében van valami probléma, utánajárok és jelentem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#304) ElektronetZ válasza Pubszon (#300) üzenetére


ElektronetZ
tag

Nem lesz automata paraméterváltozás. Ehelyett új csomagokat fogunk kialakítani, amelyek kb. szeptember 15-20-e között élesednek, és ezzel egyidőben a régi csomagok megszűnnek, új szerződés esetén már nem köthetők. A meglévő szerződéseket, át lehet majd kérni az újabb csomagokra, változatlan ár mellett. Amint rendelhetővé válnak, a honlapunkon lehet majd olvasni bővebben az új csomagokról.

(#305) JSandor válasza ElektronetZ (#304) üzenetére


JSandor
tag

Az új csomagokról mikor tudhatunk bővebb információt ? Csak amikortól már beköthetőek ?

(#306) ElektronetZ válasza JSandor (#305) üzenetére


ElektronetZ
tag

Igen, akkor lesz pontos a paraméterlista, amikor kikerül a honlapra, és egyben onnantól kezdve rendelhetőek is lesznek az új csomagok.

(#307) Pubszon válasza ElektronetZ (#304) üzenetére


Pubszon
veterán

A jövő heti sávszélesség növelése automatikus lesz akinek a 70/7-es csomag van?
Ha igen, kell e modem restart?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#308) Beniii06 válasza Pubszon (#307) üzenetére


Beniii06
őstag

A "nem lesz automatikus paraméter változás" és a régi csomagok lezártak lesznek helyesen a "megszűnnek" helyett, nem rendelhetők szerintem pont arra vonatkozik, amit kérdeztél. Azért is kell biztosan új csomagra szerződni, ha váltani akarsz, hogy legyen ok 1 éves hűségnyilatkozat aláírására(muszáj megtartani az előfizetőket), azon felül, hogy szükséges lehet a csomagok változtatása az ftth-s csomagokkal való összehangolásra. (portfólió egységesítés a neve a dolognak azt hiszem). Arra, hogy ehhez újrakell-e indítani a modemet valószínűleg igen a válasz, ugyanis a config file-t központilag szokták a modemre tenni(legalább is másik kábelnet szolgáltatónál is így van), szóval csomagváltás után szükséges lehet a modem restart.

"Got any other secret weapons?"

(#309) Pubszon válasza Beniii06 (#308) üzenetére


Pubszon
veterán

Pont ezek miatt kérdeztem, mert korábban automatikusan megkaptuk a sávszélesség növelést, ha jól emlékezem még modem restart sem kellett, pedig több csatorna lett munkára fogva.
Mindenesetre megvárjuk mit mond ElektronetZ. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#310) Beniii06 válasza Pubszon (#309) üzenetére


Beniii06
őstag

Igazad van. :K

Kíváncsi leszek, mikor lesz a HFC tovább szegmentálva, azaz hozzánk közelebb hozva az optika, mert az várjuk nagyon nem? ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#311) ElektronetZ válasza Beniii06 (#310) üzenetére


ElektronetZ
tag

Elnézést, ha pontatlanul, vagy nem túl érthetően fogalmaztam az új csomagokkal kapcsolatban!
Mindegyik csomag esetében az előfizetőnek kell majd szerződést módosítani, semmi sem fog megtörténni magától. Emailben, telefonon, vagy személyesen lehet megkötni az új szerződést, ezt követően a végberendezés átáll az új sebességekre. A régi csomagok lezárása csak arra vonatkozik, hogy ha valaki új szerződést köt, akkor a régi csomagokat már nem kötheti, de ennek sok értelme nem is lenne, ha ugyanazon az áron jobb szolgáltatást kaphat. Természetesen, ha valakinek a régi csomag szimpatikusabb, akkor használhatja tovább akármeddig, amíg fel nem mondja a szerződést.

A kábelmodem újraindításról pár gondolat. Minden DOCSIS szabványú kábelhálózatban az összes kábelmodemre központilag érkezik az a konfigurációs file, amiben a működési paraméterek vannak beállítva (a sebesség paramétereken kívül elég sokminden, de ez talán nem is érdekes). Ezt a modemek csak újraindításkor tudják frissíteni, így eddig is az volt a technika, hogy ha új paramétereket kellett érvényre juttatni, akkor az összes kábelmodemet újraindítottuk egy éjszakai időpontban. Szerződés módosításkor is megtörténik az új konfigurációs file letöltése a modemekre, de ehhez nem kell kézzel újraindítani a végberendezést, ezt a háttérben működő rendszerek megoldják.

A hálózat szegmentálás folyamatosan zajlik, ami azt jelenti, hogy egy-egy ponton, ami lehet egy optikai node az oszlopon, vagy kültéri szekrényben, átalakításokat végzünk. Optikai szálakat és adókat rendezünk át, új szálakat vagy hullámhosszokat veszünk használatba, stb. Ezeknek hatására ha egy szegmensben eddig mondjuk 80 kábelmodem működött, akkor ha egy új szálat vagy hullámhosszt veszünk használatba, akkor az átalakítás után 40 modem fog ugyanazon a szegmensen dolgozni, így minden kapacitás duplázódik.
Természetesen ennek van egy aggregációs átalakítási része is a központokban, de ez most nem lényeges. A hagyományos koaxiális kábelezési szakaszok egyre rövidebbek, így vannak végpontok, amelyek az optikai node-tól nézve már csak néhány méter koaxiális kábellel vannak bekötve. A szegmentálás másik formája, amikor teljesen új optikai node kerül fel egy olyan oszlopra, ahol eddig egy hagyományos erősítő volt, és így bontjuk kétfelé a hálózatot. Ilyenkor a mondjuk egy 100 m hosszú koaxiális kábel ág helyett lesz 2x 50 méter, aminek a közepéig bejön egy új optikai szál a központból, és így ismét duplázódik a kapacitás. Mivel egy-egy körzetben teljesen más csomagok és internetezési szokások vannak, így ezek ismeretében kell az előbb említett műveleteket tervezni és kivitelezni. A lényeg, hogy ezeket a bővítéseket folyamatosan csináljuk, hogy mindig legyen szabad kapacitása a hálózatnak.
A fentiekben persze sok pontatlanság van, mert próbáltam inkább érthetőbben megfogalmazni.

(#312) ElektronetZ


ElektronetZ
tag

Az egyénileg összeállítható TV csatornák kérdésével kapcsolatban az a helyzet, hogy ezt számos szolgáltató próbálta megvalósítani világszerte, és nem technikai, hanem üzleti okok miatt hiúsul meg.

A csatornákat a készítők, azaz jogtulajdonosok úgy árulják, hogy nem egy-egy csatornát szeretnének eladni, hanem legalább 5-6-ot, vagy amennyi épp a portfóliójukban van. Ezek a cégek többségben külföldi tulajdonúak, és amikor az árakról van szó, akkor ragaszkodnak hozzá, hogy minden csatornájuk bekerüljön, és kimenjen a hálózatra. Ha ez nem történik meg, akkor az árat többszörösére emelik. Ennek köszönhetően az egyedi csomagos szolgáltatás nem éri meg. Az elég furcsán jön ki, hogy valaki összeállít egy 5 csatornából álló csomagot magának, és vagy ugyanannyit fizet, vagy többet, mint az aki a teljes kínálatot rendeli egyben. :)

(#313) Beniii06 válasza ElektronetZ (#311) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszönöm a részletes választ, bár gondolom egy része válasznak Pubszon fórum társnak is szól.

Mostmár elvileg tényleg napokra vagyunk az új csomagoktól, azon kívül lehet tudni valamit, hogy a komfort 100/10-re növekszik nagyjából? Ha most ED3.0-át bővítik, mikor lesz ED3.1-re való átállás(legalább hibrid le 3.1 és fel irányba marad 3.0)? (bár itt ugye inkább a fel irány bővítése lenne a lényeges szerintem) Maradni fog ez a 3 csomagos(start-komfort-extra) konstrukció?

"Got any other secret weapons?"

(#314) skroy válasza ElektronetZ (#311) üzenetére


skroy
senior tag

A csomagmódosítás kérhető majd hűségidő nélkül, változatlan áron?
Eljött a 20-a is, csúszás lesz ismét? :)

(#315) ElektronetZ válasza skroy (#314) üzenetére


ElektronetZ
tag

Nincs csúszás, minden helyzetben az a hivatalos, ami a honlapon megtalálható.

(#316) Pubszon válasza ElektronetZ (#315) üzenetére


Pubszon
veterán

Arra érti a csúszást, hogy az új csomagok szeptember 15 és 20.-a között lesznek élesítve.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#317) ElektronetZ válasza Pubszon (#316) üzenetére


ElektronetZ
tag

Én is arra értem, amit írtam. Az, hogy itt szerepelnek néha dátumok, az nem jelent semmi hivatalosat. Innentől mindenféle dátumot mellőzni fogok, mert mindenki hivatalosnak veszi.

(#318) Pubszon válasza ElektronetZ (#317) üzenetére


Pubszon
veterán

Nincs azzal baj, szerintem senki sem rossz indulatból mondja, hanem inkább hogy nagyon várjuk. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#319) skroy


skroy
senior tag

Az mitől lehet, hogy a 112 és 120 Mhz-en lévő digitális csatornák jele nagyon gyenge? 10-15 csatorna, nagyrészt a közszolgálati adók. A többi 100+ adással semmi gond, mindegyiknél erős a jel. Igazából csak az m4 HD érdekelne ezek közül, de annyira szaggat, hogy kénytelen vagyok neten nézni. Ismerősnél, szomszéd településen (Jándon) ugyanez a helyzet, szintén Elektronet. Ott egy plusz osztó mögötti készülékeken ezek az adók nem is találhatók, viszont a többi 100+ csatornánál minden ok, erős a jel. :F

(#320) ElektronetZ válasza skroy (#319) üzenetére


ElektronetZ
tag

Kérem, írja meg ezt a problémát az info@ent.hu-ra, névvel, és lakcímmel együtt. A kollégák ki fogják vizsgálni. Valószínűleg helyszíni mérésekkel fognak kezdeni.
Köszönöm!

(#321) Beniii06 válasza skroy (#319) üzenetére


Beniii06
őstag

Nálunk is volt nyáron probléma vele(kockásodás, minden más csatorna jó volt + a net sem szakadozott mindegy melyik/mennyi tv-re volt kötve), a szerelők is azt mondták, hogy központilag(i-ktv) is gyengének mondhatóan vannak továbbítva az 112-120 Mhz körüli adók, mondjuk belegondolva ennek az is az oka, hogy ezeken a frekvenciákon gyengébb az erősítés, mint 200+ Mhz-en és nem lehet úgy belőni minden csatorna erősítését egyformán. Ha az alacsony frekvenciákat is feljebb vennék, akkor lehet a 400-500 Mhz körüli adók képei esnének szét a túl erős jel miatt. Az is baj, ha gyenge a jel, az is ha túl erős. Persze ezen kívül még rengeteg tényezőtől függ, de talán megoldás lenne, ha a 112-120 Mhz-es digitális blokkot áttennék máshová és helyére mehetne analóg csatorna, ha már nem fér, mivel a tv csak közvetített szolgáltatás, sok változásra nem lehet csinálni. Annyit tehetsz, hogy hibára bejelented és várod hogy az utcán a szintezést megcsinálják vagy állítsanak az erősítőn egy kicsit. Amúgy van olyan tv is amelyiknek gyengébb a tunerja(jellemzően sony/philips) és mondjuk egy samsung tv-n működik hibátlanul(vagy épp fordítva), nézd meg másik tv-vel is, ha tudod.

"Got any other secret weapons?"

(#322) skroy


skroy
senior tag

A weboldalon megjelent az új csomagmódosítási kérelem.
Már csak közel vagyunk. Vagy már kérhető is? :)

(#323) ElektronetZ válasza skroy (#322) üzenetére


ElektronetZ
tag

Igen, köthetők az új csomagok. Sajnos a főoldalon még nincs kint a hír, illetve a csomaglista is a régieket tartalmazza.

(#324) Beniii06 válasza skroy (#322) üzenetére


Beniii06
őstag

Furcsa, hogy ez így derült ki. Elvileg nem az ÁSZF-nek kellene felkerülnie pár nappal a változás előtt? Itt még mindig a 2018.januári van, így mi alapján lehet rá szerződést kötni? :F

Lehet továbbra is "izgulni",mert a csomagmódosítási kérelemben csak az elméleti le maximumok vannak meg(30/100/150), legalábbis eddig a számozások ezt követték, de ami érdekesebb lehet az a feltöltési sebesség, bár gyanítom ott sem lesz túl nagy változás.

"Got any other secret weapons?"

(#325) ElektronetZ válasza Beniii06 (#324) üzenetére


ElektronetZ
tag

Lehet szerződni az aktuális ÁSZF szerint, azt nem kellett aktualizálni a nagyobb csomagokhoz.

A csomagparaméterek a következők:
Jubileum 30 : 30/7.5
Internet 100 : 100/10
Internet 150 : 150/15

(#326) magellan2600


magellan2600
tag

Nekem tegnap lett meg az új csomag, (100/10) sebesség megvan, egyetlen dolog történt, hogy a központi modem újraindítás után NAT-olt IP mögé kerültem, de egy telefon segített ezen is. :)

(#327) Pubszon válasza ElektronetZ (#325) üzenetére


Pubszon
veterán

A jelenlegi koax területek idővel ED3.1 lesz vagy ott is FTTH?
Még az ED3.0 sem rossz, csak kíváncsiságból kérdezem. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#328) JSandor válasza ElektronetZ (#325) üzenetére


JSandor
tag

Az Internet 150 csomag az akkor 7200ft/hó ha 1 év hűséget kötök ? a jelenlegi komfort xl hűségem október 26 án jár le az egy év, ezt meg kell várni vagy lehet ez előtt is kérni a módosítást ?

(#329) Beniii06 válasza JSandor (#328) üzenetére


Beniii06
őstag

Szerintem nyugodtan bemehetsz módosítani( felfelé eddig is lehetett, de ha biztosra akarsz menni, inkább telefonon is kérdezd meg), mivel a szolgáltatónak is érdeke, hogy aláírj 1 évet.

"Got any other secret weapons?"

(#330) Beniii06 válasza ElektronetZ (#325) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszi az infót!

GPON-os csomagokról van publikus információ? Mert ugye eddig azért kellett várni a HFC-s csomagokkal, hogy elkészüljenek a GPON-os csomagok is.

Van valami jelentősége annak, hogy a 30-as csomagnak külön neve van(Jubileum 30, Internet 30 helyett)?

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#331) magellan2600 válasza JSandor (#328) üzenetére


magellan2600
tag

Felfelé általában mindig lehet módosítani.

(#332) ElektronetZ válasza magellan2600 (#331) üzenetére


ElektronetZ
tag

A Jubileum 30 csomag elnevezésének oka, hogy idén ünnepli a 30. születésnapját a cég. :)

A GPON-os csomagok jelenleg tesztelés alatt állnak, ezért nincsenek véglegesítve a pontos paraméterek. Természetesen feltöltésben jóval erősebbek lesznek, mint a mostani DOCSIS-osak. A sebességértékek nagyjából 50 mbps-től egészen gigabitig fognak mozogni.

A DOCSIS 3.1 szabvány kimarad, ennek több oka is van. Az összes plusz előny kiaknázásához annyira át kell építeni mindent, hogy ez majdnem egy zöldmezős beruházásnak felel meg a gyakorlatban. Erősítők, fejállomási berendezések, szűrők, és kábelmodemek, stb mind cserére szorulnak. Ha pedig nagyobb frekvenciasávot kell átvinni, akkor az egész kábelezést, és az optikai node-okat is cserélni kell. A jelenlegi hálózatokban van még tartalék, és folyamatosan fejlesztünk is, de marad a 3.0-ás szabvány.
Ha pedig zöld mezős beruházásról van szó, jelenleg sokkal jobb, és korszerűbb megoldás a teljesen optikai hálózat kiépítése. Költséghatékonyabb a GPON, és újabb szabvány is (annak minden előnyével és hátrányával együtt).

Lesznek olyan szolgáltatási területek, ahol a meglévő DOCSIS és WiFi szolgáltatásunk mellett GPON is elérhető lesz egyidőben, a WiFi-nél pedig kifejezetten cél is annak a teljes leváltása. Hosszútávon pedig csak teljesen optikát érdemes megtartani, amin aztán lehetőség lesz a következő 10G-s GPON szabvány használatára is.

(#333) ElektronetZ


ElektronetZ
tag

Felkerültek az új csomagok a honlapra.

[ Szerkesztve ]

(#334) Pubszon válasza ElektronetZ (#333) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszönjük! :R

Az egyik ismerősömnek nagyon régi (akár 10 éves) csomagja van, valami 2Mbps-os letöltéssel.
Na most nála megoldható esetleg az, hogy ha kéri mondjuk a Jubileum 30-at akkor a szerződést a létesítés helyén írja alá?
Nála egyébként valószínű a modem csere is, mert a nagyon régi Thomson TCM420 van, legalábbis kinézetre olyan.

Ez egy kávézó, nem ért hozzá a tulaj, nem is foglalkozik vele, a vendégek használják (már amennyire tudják), ezért nem fordít arra sem időt hogy bemenjen az irodába.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#335) ElektronetZ válasza Pubszon (#334) üzenetére


ElektronetZ
tag

Az aktuális csekk mellett van egy módosítást igénylő A4-es lap. Ezzel is lehetséges a csomagmódosítás. Ezt postán is vissza tudja küldeni, vagy valakivel eljuttathatja az ügyfélszolgálati irodák egyikébe. Ha nem kapott ilyet, akkor szívesen küldünk egy PDF változatot.
A kábelmodemet mindenképpen cseréljük, sokszor még akkor is, ha nincs hiba, vagy csomagmódosítás.

(#336) JSandor


JSandor
tag

Sziasztok!

Egy érdekes problémával állok szemben, de nem értem és mondjuk lehet nem ide tartozik de tanácstalan vagyok.

Adott az új Internet 150 csomag, nekem a modem és a routerem közt van egy 24 méter lan kábel, mert különböző szobába van a két eszköz. Azt tapasztalom, hogy nem jön át a kábelen a 150mbit csak 95mbit amit kapok. Kérdés, hogy a hossz miatt lehet, mert más féle kábellel most kipróbáltam és ugyan ez a helyzet. Jelenleg cat-5e UTP kábel van és próbáltam most egy cat-6 os kábellel. Viszont teszt ként át vittem a routert a modem mellé és egy rövid 3 méteres kábellel próbáltam és gond nélkül meg van a 150mbit.

Bocsánat, hogy ilyen dologgal kapcsolatban ide írtam, de nem értem az egészet, tudtommal 100 méterig nem kellene jel veszteségnek lenni.

[ Szerkesztve ]

(#337) Pubszon válasza JSandor (#336) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
A Cat5e kábel is tudja 24m-en a gigabit sebességet.
Viszont ehhez kell hogy mind a 2 végén mind a 8 érintkező érintkezzen rendesen.
Ha valamelyik nem érintkezik, akkor visszavált 100Mbps-ra, ami nálad jelentkezik.
Első körben a kábelek kontaktját nézném meg.
Mi a routered típusa?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#338) JSandor válasza Pubszon (#337) üzenetére


JSandor
tag

[link]
TP-Link Archer C5 V4

már kétszer is ellenőriztem a végeken a csatlakozókat és tettem is rá újat, de ugyan az a helyzet.

(#339) Pubszon válasza JSandor (#338) üzenetére


Pubszon
veterán

Mivel méred a sebességet?
WiFi vagy LAN?
Milyen WiFi/LAN?
Mennyi a linksebesség?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#340) Beniii06 válasza JSandor (#336) üzenetére


Beniii06
őstag

Az egy dolog, hogy a vezetékre rá van írva, hogy cat 5e, sajnos olcsó kábeleknél bármit ráírnak a kínaiak, csak vegyék és valójában nem teljesítik a minőségi előírásokat, így hiába mondod a 100 métert, ha a rosszabb minőség miatt lehet csak 15-20m-ig tudja. Az nincs rá írva véletlenül, hogy CCA?(ezeket kerülni kell pont az ilyen hibák miatt) Ha van kábeltesztelőd nézd meg azzal is. Ha ilyen 2000 Ft-ért vettél 50m vezetéket, akkor gyanús, hogy az a gyenge minőségű.
Ha minden más stimmel(csatlakozók, minden eszközöd gigabites), akkor cserélni kellene a vezetéket, lehetőleg nem ugyanolyanra. Tömör réz vezetéket keress a neten!

"Got any other secret weapons?"

(#341) Pubszon válasza Beniii06 (#340) üzenetére


Pubszon
veterán

Én CCA vezetékkel dolgozok inkább az ára miatt, de nincs gond vele. Ha nincs megtörve és rendesen van rárakva a csatlakozó akkor nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#342) JSandor


JSandor
tag

Már nincs szükség keresni az okot.
Közben megtaláltam!

Most itt kb bocsánatot kell kérjek tőletek, mert én bambáskodtam el az egészet!!
két szál is nem ért végig rendesen a pin-hez meg egyet a fogó nem nyomott rá rendesen a kábel szálra. Ezeket meg igazítottam és rendben már a sebesség. Úgy látszik másik kebellel is megesett egymás után, mert egy cat-6 os 30 méteres kábelre is tettem RJ-45-t, jobban kell figyelnem és lehet már a fogót is újra kellene cserélni, mert mintha nem nyomná a pineket egyenesen.

Pedig megnéztem többször is és nem tűnt fel. Még egyszer bocsánat, hogy raboltam az időtöket.

[ Szerkesztve ]

(#343) Pubszon válasza JSandor (#342) üzenetére


Pubszon
veterán

Semmi baj, jó hogy rávilágítottam. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#344) Beniii06 válasza Pubszon (#341) üzenetére


Beniii06
őstag

Attól függ mi a felhasználás célja. Otthon elmegy egynek, de tud olyan random hibákat produkálni, hogy később csak szívás van vele, azért mert az alumínium rézbevonattal másképp tágul, idővel megtöredezik, arról nem is beszélve, hogy másképp oxidálódik is és volt már úgy, hogy nem csak a csatlakozónál, hanem a csőben tört meg egy régebbi kábel(az öregedés miatt kis tekergetés, forgatásra is megtörik már a 2-3 éves CCA kábel is) és már cserélhető is az egész + ugye POE-s dolgokat sem szabad rákötni(kamera, router, ap, stb. akkor azoknak külön táp kell, így nem hogy spóroltál volna, hanem inkább ráfizetés), így értelmetlen 2-3 féle kábelt venni, egyszer kell jó minőségűből venni sokat és akkor rengeteg időt és energiát spórolsz magadnak + ha irodában nincs kiesés amiatt, hogy nincsen net, akkor anyagi előnye is van. Nekem az a tapasztalatom, hogy ezen nem éri meg spórolni. Az igaz, hogy normális tömör réz vezetékhez nehezebb hozzájutni, de elég sok helyen lehet netről rendelni vágottan is, nem kell egy 305 méteres dobot megvenni.

"Got any other secret weapons?"

(#345) Beniii06 válasza JSandor (#342) üzenetére


Beniii06
őstag

Semmi gond, azért van a fórum, hogy rákérdezz nyugodtan. :K

"Got any other secret weapons?"

(#346) Pubszon válasza Beniii06 (#344) üzenetére


Pubszon
veterán

Van benne igazság is, de egyszer behúzva fix helyre (falba) nem lehet baja. Sem oxidáció, sem törés. Ilyen helyeken használom.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#347) szeky81


szeky81
tag

Helló!
Tegnap megigényeltem a legmagasabb 150/15-ös internetet. Van valami átfutási ideje neki? A feltöltésem már 15Mbit lett, de a letöltésem még 93-95Mbit maradt.

szódabikarbabónábó'

(#348) ElektronetZ válasza szeky81 (#347) üzenetére


ElektronetZ
tag

Nincs átfutási idő, ha átállt a modem az új sebességre, akkor mindkét irányban működnie kell a paramétereknek. A kábelmodem mögötti eszköz 1Gbps-al linkel a modemhez?

(#349) JSandor válasza szeky81 (#347) üzenetére


JSandor
tag

Szerintem ellenőrizd a kábelt amivel a modemed és a routered van össze kötve. Nekem ugyan ez volt a probléma, és mint kiderült a két RJ csatlakozó nem volt megfelelően rajta a kábelen.

(#350) szeky81


szeky81
tag

Routerem Asus-AC86u. A beállításokat most nem tudom megnézni, de sztem nincs korlátozva. Hálókari is gigabites.

[ Szerkesztve ]

szódabikarbabónábó'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.