Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Az elektronet Zrt. megyénkben igen jelentős fejlesztésekbe kezdett, hála a Ginop 3.4.1. pályázatnak.
3 járásra összesen több mint 1 milliárd forintot kap a cég, hogy korszerű FTTH földkábeles hálózatot hozzon létre a járások le nem fedett területeire, és a régi szolgáltatási területeken is fejlesztik a helyi HFC-s hálózatot. HFC-s területeken bővítik a csatornák számát, de nem cserélik ki a hálózatot FTTH-ra, továbbá az új területek élveznek prioritást. Idén már több településen megkezdték a földmunkákat, és több településre is megkapta a cég az építési engedélyt, ahol csak ősszel kezdik meg a munkálatokat. A várható befejezés 2018 december 10, de ez a legutoljára maradt településeket jelenti, a korán megkezdett hálózatokat már 2018 tavaszára beüzemeli a cég. :K Várhatóan egy árban lesz az FTTH-s és HFC-s területeken is az összes csomag.
A járásokra elnyert összegek:
Ibrányi járás:203 766 939 HUF
Mátészalkai járás:616 969 640 Ft
Csengeri járás:227 840 280 Ft

Ebbe a topikba minden a szolgáltatóval kapcsolatos kérdés illetve információ megírható. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) Pubszon válasza Fücsök007 (#1) üzenetére


Pubszon
veterán

Engem inkább az érdekel (érint), hogy mikor lesz sávszélesség bővítés.
Nyár elején még "nem tudta" az illetékes, hogy lesz e bővítés :F .

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3) Fücsök007 válasza Pubszon (#2) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egy olyan csomagot mindenképpen biztosítaniuk kell, ami a legalább 30Mbit-es letöltés mellé legalább 6Mbit feltöltést is lehetővé tesz, ezért mindenképpen hozzá kell nyúlni a jelenlegi HFC-s csatornákhoz. (Akkor is ha netán egyes területeken 2 csatornán megy az adat továbbra is feltöltésnél.) Nem tudom mi a pontos helyzet, mivel csak az Ibrányi járásról tudok nyilatkozni, és ide ígértek csatornaszám bővítést 2018 tavaszától. Előbb az FTTH-s településeket fejezik be, aztán jönnek a régi területek. Nekem Lukács Zoltán azt írta, hogy 2018 tavaszára már a legtöbb új területet szeretnék befejezni, és aztán jönnek a HFC-s települések. Idáig már a legtöbb építési engedélyt megkapták, és az FTTH-s területeken szeptemberben/októberben mindenütt elkezdik a földmunkákat. Már több településen dolgoznak július eleje óta, köztük Balsán is. ;)

(#4) Pubszon válasza Fücsök007 (#3) üzenetére


Pubszon
veterán

Ugyan az vonatkozik a mátészalkai járásra is, mivel egységes a csomagjuk. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5) Fücsök007 válasza Pubszon (#4) üzenetére


Fücsök007
őstag

A csomagok jelenleg egységesek, de remélem lesz különbség FTTH-s és HFC-s területeken, mivel ugye FTTH-n pl. 100Mbit letöltés mellé adhatnának akár 50Mbit feltöltést is, arról nem is beszélve, hogy ma már 100Mbit sem túl sok, még HFC hálózatokon sem. Ennyi pénzből már HFC-n is tudnak bővíteni, ami már a Telekom miatt is kezd esedékessé válni több településen, mivel idén és az elmúlt 1-1,5 évben több településen végre "méltóztatott" VDSL2 hálózatot kiépíteni a Telekom. Persze vannak kivételek, de nem nagyon, mivel az elektronet sikeresen vett el sok ügyfelet az utóbbi 2 évben a T-től. :D És mint tudjuk T-nél 30/5 és 50/15Mbit-es a csomag, ami feltöltési oldalon sokkal jobb, hacsak nem vagy túl messze a legközelebbi Dslam-tól. És vektoring mellett már 1 érpáron is megvan az 50Mbit, 2 érpáron már stabilan mehet a 100/25Mbit-es csomag is. Idén pl. nálunk a Balsa-Gávavencsellő-Ibrány vonal mentén építették ki a hálózatot, Tiszabercelen és Paszabon már 2016 tavaszán. Vektoringra ugyan még nincs felkészítve a legtöbb helyi központ, de ezzel a lehetőséggel számolni kell az elektronetnek is.

(#6) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Elektronet Ginop 3.4.1-es pályázat adatai. :))
Csengeri járás: közel 66km kábel,
Ibrányi járás: közel 105km kábel,
Mátészalkai járás közel 120km optikai kábel kerül lefektetésre. :C

[ Szerkesztve ]

(#7) Ataxia


Ataxia
tag

Üdv
Vásárosnaményban szeptember 15-től már elérhető a upc,
Érdemes kivárni az ent közelgő fejlesztéseire vagy inkább váltani upc re?

(#8) Fücsök007 válasza Ataxia (#7) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ezt nem tudom megmondani, mivel még nem kaptam választ arra, hogy milyen csomagok lesznek jövőre. Az biztos, hogy lesz 100Mbit-es csomag, de hogy milyen feltöltéssel, az még kérdéses. Eleve a települések fele lesz csak FTTH-s, a régi területek maradnak HFC-n, csak bővítik a csatornák számát. Mivel feltöltési oldalon az FTTH sokkal jobb mint az ED3.0-s HFC, ezért illene ehhez mérten adniuk a feltöltést, de elvileg a csomagok árai mindkét területen azonosak lesznek. UPC-vel szemben az elektronet ingyen ad beltéri egységet maximum 4 TV-hez, továbbá ingyen adja a HD adásokat is. Viszont írhatnál valamelyik projektvezetőnek, és megkérdezhetnéd mit tudnak a helyi fejlesztésekről, én csak az Ibrányi járásról tudok bővebben írni, a többi járás nem érint. Jövő év augusztus végére ígérik a legtöbb helyen a teljes befejezést, tehát az kb. 11 hónap még, így 1 év hűséget addig érdemes lenne vállani szerintem UPC-nél, jövőre meg már sokkal okosabbak leszünk. ;) :R

(#9) Pubszon


Pubszon
veterán

Ezt mértem az imént.
De már vasárnap is szarakodott.
Pingelem a google.hu-t és 1000-2000ms a ping. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10) Fücsök007 válasza Pubszon (#9) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ma és holnap fejlesztések vannak/lesznek. Aztán megint a régi lesz a minőség. ;)

(#11) Pubszon válasza Fücsök007 (#10) üzenetére


Pubszon
veterán

De a Szalkai részre nem írták, remélem tényleg csak ennyi a gond. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12) Pubszon


Pubszon
veterán

A sávszélességes kérdésemre ezt a választ kaptam tőle.

Tervezzük, de még időpontot és sebességet nem tudok mondani.

Üdvözlettel:

Lukács Zoltán

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#13) Beniii06 válasza Fücsök007 (#1) üzenetére


Beniii06
őstag

Ez most elméletben azt jelenti, hogy ha már nálunk be van húzva a kábelnet, akkor az nem lesz kicserélve optikára(így gondolom itt max 100-200 Mbps lesz a max) míg új területen ha behúzzák az optikát, ott meg lesz 1000 Mbps is? Ha ugyanazon az áron fogják értékesíteni az új optikás netet a régebbi kábelnettel az nem fair dolog.(Most is marketing alapon/aránytalanul van megcsinálva a díjszabás, fizess 1000-rel többet 10x es sebességért, aztán fizess még 3-at 80 mbps-ért) Én inkább olyan digi-szerű díjszabást tudnék elképzelni, különböző technógiájú területeken a sebességgel arányos díjleképezéssel. Remélem csökkenni fognak az árak, mert jelenleg a korlátlan mobilnet olcsóbban(~4k) alávág az elektronetnek, mégha nem is veszi észre, ami közel 90-120 Mbps-t hoz/tud.
Elképzelhető árcsökkenés és legalább 2szer gyorsabb sebességek az ent-nél szerintetek a közeljövőben? Tud valaki frissebb információt a szalkai feljlesztés elkészülésének dátumáról?

"Got any other secret weapons?"

(#14) Fücsök007 válasza Beniii06 (#13) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem tudom mi lesz, mivel mostanság nem válaszolt Lukács Zoltán a kérdéseimre. :( Amúgy szerintem is ideje lenne rendes sebességű csomagokat adniuk, mivel a mobilnet és a Telekom VDSL2 fejlesztései végre konkurenciát jelentenek az elektronetnek. Nem biztos még, hogy egy áron lesznek a két technológiai területen a díjcsomagok, de semmi biztos infót nem mondtak még. Az viszont biztos, hogy HFC-s területeken nem lesz optika, csak bővítik a csatornák számát. Most 5/2 csatorna van, és 8/4-es képességű modemeket adnak. Fizikailag lehetséges lesz olyan 150/15Mbit-es csomagot létrehozni a régi területeken, de még nem döntötték el mi lesz. Én csak az Ibrányi járásról tudok írni: Balsát már befejezték, Gávavencsellőn csinálják a földmunkákat, aztán jönnek a régebbi HFC-s települések. Viszont a séma ugyanaz, amint megvannak az FTTH-s rendszer kiépítésével az új településeken, csak azután fognak hozzá a régi HFC-s rendszerek fejlesztéséhez.

(#15) Beniii06 válasza Fücsök007 (#14) üzenetére


Beniii06
őstag

Akkor gondolom várni kell majd augusztusig legalább és még örüljön az ember, hogy kapni fog egy 150es netet 8 ezerért, míg a mostani 80 megás lesz kb 5000. A probléma, mire itt 2018 őszére fogják adni a 150 és netet 8kért, 2019 tavaszára már várható az 5G(gigabites) mobilinternet kb fele annyi áron. Ezért nem értem, hogy az elektronet miért nem cseréli le a meglévő hálózatot teljes mértékben optikát és csak településenként haladni, ha lassabban is, de modernebb lenne a végeredmény, mert a jelenlegi fejlesztések is elavultak lesznek, mire elkészülnek.

"Got any other secret weapons?"

(#16) Fücsök007 válasza Beniii06 (#15) üzenetére


Fücsök007
őstag

A Ginop 3.4.1-es pályázat feltétele, hogy 2018 december 31-ig az összes település fejlesztését be kell fejezni a nyertes járásban, ezt nem tudná megcsinálni a cég, ha még a régi településeken is FTTH-t kellene építenie. Az utolsó HFC-s település fejlesztését elvileg 2018 december 18-a körül fejezik be. :DDD :W
Viszont a mobilnet nem minden esetben alternatíva, továbbá az 5G elterjedése országos szinten 2020 lesz inkább.

(#17) Beniii06 válasza Fücsök007 (#16) üzenetére


Beniii06
őstag

Az 5G-t csak szemléltetésére miatt írtam, addig lesz cat6os 4G+ net CA-val, ami persze nem lesz 300 Mbps, de a 150-et meg fogja haladni biztosan. Mindegy is.
Ha lesz bármi infótok is, kérlek osszátok meg itt.

"Got any other secret weapons?"

(#18) Beniii06 válasza Fücsök007 (#16) üzenetére


Beniii06
őstag

Kiváncsiságból megnéztem a modemem kapcsolati adatait és láttam, hogy a le csatornából 5-öt használ a 8-ból/ fel irányban 2 csatornát a 4-ből.(40 dBi SNR). Így van hova fejleszteni, ahogy írtad is. Neked/nektek milyen a vonal adatok?(közvetlenül a modemre csatlakozva 192.168.100.1 es IP-t kell beírni a böngészőben és behozza).
Kicsit jobban utánna nézve a neten 382 Mbps átviteli sebességet láttam elméleti maximumnak. Igaz ez?

"Got any other secret weapons?"

(#19) Fücsök007 válasza Beniii06 (#18) üzenetére


Fücsök007
őstag

Az elméleti maximum a kötegelések számától, és a modulációtól is függ. Mivel az elektronet 256-QAM letöltési, és 64-QAM feltöltési modulációt használ, így a gyakorlatban megvalósítható maximális le/feltöltés 400/108Mbit lehet. Ez már a háttérzajjal korrigált érték(EuroDocsis), de ez önmagában nem jelenti azt, hogy ilyen csomagok lesznek is, mivel nem tudjuk egy szegmensre hány háztartás tartozik. Tekintve a Telekomos VDSL2 fejlesztéseket, illene rendes feltöltést is adniuk, mivel 50/15 vagy 100/27Mbit-es csomagok rendesen odavernek a mostani 5-6Mbit-es feltöltési maximumnak. Sajnos még így a konkurencia fejlesztései után sem tudom megmondani milyen csomagok várhatóak jövőre. :(

(#20) Beniii06 válasza Fücsök007 (#19) üzenetére


Beniii06
őstag

Értem, köszi. Én már egy 150/20 es csomaggal kiegyeznék, illetve jó lenne egy " feltöltős" csomag amiben alacsonyabb letöltés mellett nagyobb feltöltést tudna. Pl. Nekem felhő alapú munkához kellene és itt igaz a mondás az idő pénz, ezért is kényszerülök mobilnet használatra, ami 20 at hozza felfelé. Melyik címre lehet érdeklődő üzenetet írni? Az oldal üzenet funkcióját kell használni?

"Got any other secret weapons?"

(#21) Fücsök007 válasza Beniii06 (#20) üzenetére


Fücsök007
őstag

Én is kiegyeznék vele, bár felénk FTTH lesz, és adhatnák a feltöltést harmadát is felfele, amennyiben nem lesznek teljesen egységes csomagok. Lukács Zoltán címét tudom: zoltan.lukacs@elektronet.co.hu, ő az Ibrányi járás projektvezetője, neki írhatnál levelet, hogy tud-e újabb infót adni a HFC-s területekről. ;)

(#22) Beniii06 válasza Fücsök007 (#21) üzenetére


Beniii06
őstag

Azt elfelejtettem hozzá írni, hogy egyenlőre. Egy 300/50-es csomagban már a 21.-ik azázadban érezném magam, de valószínűleg ez csak álom marad :))

Kíváncsiságból a konkurencia oldalán megnéztem pár címet random a városban és meglepődtem, hogy már elérhető az 1000-es csomag, egyenlőre csak a 4+ emeletes panelokat környékezték meg optikával, így a doscis megint hátrányban lehet mire elkészül/elkészülte utáni 1 éven belül. Igaz itt még csak réz van a konkurencia részéről, elgondolkozatatott a váltás gondolata a 100/25-re(amiből itt 80/20 jönne kb a mostani áron), csak az 1 év hűséget nem éri meg részemről, ha tudom, hogy 2-3 hónap múlva már elérhető lehet a 100 nál nagyobb csomag itt az entnél.(remélhetőleg meglévő ügyfélként nem kellesz hűség)

Ezért is jólenne, ha adna valamiféle hivatalos/iránymutató tájékoztatást az ent, mert ha csak ígérettel is, de sok ügyfelet meg lehetne tartani.(Persze a konkurenciánál úgy van kitalálva minden ár képzés, hogy úgy éri meg a legjobban ha az összes szolgáltatás tőlük van) Ezért nem csodálkoznék, ha az ügyfelek kompletten eltűnnének és vinnék az összes szolgáltatásaikat másik szolgáltatóhoz.(már aki ezt megteheti lejárt hűséggel)

"Got any other secret weapons?"

(#23) Fücsök007 válasza Beniii06 (#22) üzenetére


Fücsök007
őstag

Gondolom Vásárosnaményról van szó. Mondjuk az eleve pozitívum, hogy több községben végre a Telekom is fejlesztett idén, mivel sokan mentek át az elektronethez. :D Mindenképpen rákérdeznék erre a helyedben Lukács Zoltánnál, mert sajnos nekem mostanság nem válaszolt. :( Én is írtam neki, hogy mivel a Telekom fejlesztett, így belőhetik úgy a leendő csomagokat, hogy ne legyen csábító a Telekomra váltani, ahol elérhető a jobb sebesség. Esetleg a Telekomos vektoringról tudnál-e valamit mondani(vagy ismerősöd) ami az érintett 3 járásban várható? :R

[ Szerkesztve ]

(#24) Pubszon


Pubszon
veterán

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 0.5 dBmV 42.6 dB
Channel 2: -0.3 dBmV 42.6 dB
Channel 3: -0.4 dBmV 42.9 dB
Channel 4: -0.7 dBmV 42.6 dB
Channel 5: -0.2 dBmV 43.3 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 39.2 dBmV
Channel 2: 40.4 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25) Beniii06 válasza Fücsök007 (#23) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem egészen talált a város, olvass visszább egy kicsit #13 :))
Sajnos nincsenek konkrét információim a telekom jelenlegi rendszereiről, mert nem vagyok az ügyfelük. A vectoring az érdekes technológia, de szerintem a telekom ezt jelenleg bondinggal kezeli és a "mostani", 10 éves távlatban értendő fejlesztést befejezte és valószínűleg hátra fog dőlni pár évig. Végülis az EU-s rendeletek, amúgy is csak "szuper gyors" ...30 Mbps sebességre kötelezik, ami már megvan és valószínűleg a többi terület "felzárkóztatásával" fognak foglalkozni. Ha már erőltetnék a további fejlesztést, akkor ésszerű lenne az optikát fejleszteni(írtam is hogy helyileg már pár panelnél megjelent lakótelepen).

Megpróbálok érdeklődni a fentebb liírt címen, ha lesz valami beírok ide.

(#24) Pubszon: Köszi a modem értékeket.

"Got any other secret weapons?"

(#26) Pubszon válasza Beniii06 (#25) üzenetére


Pubszon
veterán

Az a gond, hogy nekünk nem elég már ez a pár 10 Mbps, de a lakosság 99%-ának pedig elég.
A java csak netezik, facebookozik, olvasgat, videózik max 1080p-ben, esetleg letölt zenét vagy SD filmet és ennyi. Ehhez meg mondjuk meg őszintén, bőven elég a 30Mbps.

És ezt tudják a szolgáltatók is. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#27) Fücsök007 válasza Pubszon (#26) üzenetére


Fücsök007
őstag

Azokra elég, de ahogy a streamelés terjed, úgy igény lesz nagyobb sebességre, ha meg 3-4 ember végzi egyszerre, akkor meg pláne kihasználható a 100Mbit fölötti sávszél. :))
Viszont optikára én sem számítok a Telekomtól a kisebb községekben, ahol mostanság fejlesztettek VDSL2-re. :(

[ Szerkesztve ]

(#28) Pubszon válasza Fücsök007 (#27) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez is tény.
De ha végigmész Ibrány utcáin, szerinted hány háztartásba űzik ezt? :D
De bárhol végig menve ugyan az lenne. Nagyon kevesen, nekik meg van általában megfelelő csomag.
Itt is van a 70-es, horribilis felárért.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#29) Beniii06 válasza Pubszon (#26) üzenetére


Beniii06
őstag

Most még elég, de ahogy új szolgáltatásokat ismerenek meg az emberek és elterjednek a 4k-dolgok, utánna már kelleni fog nagyobb sávszél, főleg egy család 3-4 eszköz esetén. A youtube-on és a netflixen már van jó pár tartalom, de amíg nem lesz nagyobb sávszél, hogy kipróbálhassák az emberek, addig marad az igény a webkamos/egyéb ingyen netes filmek minőségére.

Én is már fentebb leírtam, hogy a mostani díjszabás aránytalan és ne legyen igazam, de utánna nézve egy dunántúli kábelszolgáltató csomagjainak(vidanet, telekom alcége és itt már van ED3, amit itt fejlesztenek HFC-n), ott 150 mega a max arany áron. [link]
Remélhetőleg itt másképpen fog alakulni a dolog, mert az elméletii 400 plafon miatt én többet várnék.

"Got any other secret weapons?"

(#30) Fücsök007 válasza Pubszon (#28) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ezt nem tudhatod, illetve üzleti felhasználók és igények is vannak. De ahogy írtam már párszor adják meg a letöltés harmadát felfele, és akkor már nem lesznek lemaradva semmilyen tekintetben sem. :K A szintezés és a net stabilitása elég jó a cégnél, ezért jó csomagokkal sok új ügyfelet szerezhetnek, hacsak nem cseszik el az árazást. ;)

(#31) Pubszon válasza Fücsök007 (#30) üzenetére


Pubszon
veterán

Igazatok van, de a gyakorlat mást mutat sajnos.
Én ahol lakom, Nagyecseden. na itt nincsenek nagy igényeik az embereknek.
Sok a gyári munkás meg a kétkezi nem túl képzett ember, család, akiknek jó ha be van kötve az 5-ös net. De ha be van, meg vannak elégedve vele. Azt se tudják mi a szolgáltató neve, nem hogy mi az a sávszél. :D
Ebből van rengeteg, ők nem fognak panaszkodni, hogy akad a 4K videó, mert azt sem tudják mi az a felbontás. :)
De így van ez akár egy tanultabb emberrel is, aki nem ért a számítástechnikához.
Szerintem hasonlóképp van ez erre felé mindenhol.

Nagyon örülnék én veletek együtt a gyorsabb internetnek. :K

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32) Pubszon


Pubszon
veterán

Úgy látom emeltek valamit a sávszélességen a mai nap.
Jobb mint a semmi, most ennyit mérek.
A feltöltéshez nem nyúltak sajnos...

Továbbra is 5/2 csatorna van használatban.

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 0.0 dBmV 43.2 dB
Channel 2: -0.5 dBmV 43.1 dB
Channel 3: -0.5 dBmV 43.3 dB
Channel 4: -0.8 dBmV 43.2 dB
Channel 5: -0.4 dBmV 43.6 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 41.0 dBmV
Channel 2: 39.7 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33) Beniii06 válasza Pubszon (#32) üzenetére


Beniii06
őstag

Jó, hogy beírtad. Én is teszteltem és 66 lett a vége.

Nálam csökkentek a modem jelértékei úgy -3 dB-t, nálad viszont erősödtek. Csomagban gondolom most felraktam minket a 70-esbe(az 70/5-öt ad, ezért is nem nőtt az up speed). Mondjuk nekem eddig is az 50/4 ből, 54/4.5 jött eddig is(azért a +12 Mbps jó ajándéknak). Ahogy látom a csatornák számán nem változtattak, lehet ez kísérletezés/hálózat terhelés teszt. Eddig nem tapasztaltam szakadozást vagy ilyesmit.
Jó látni, hogy történik valami pozitív változás, mondjuk pont ma láttam ent-es kocsit a környékünkön, lehet állítottak valamit vagy csak hibára jöttek ki. :U

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#34) Beniii06 válasza Beniii06 (#33) üzenetére


Beniii06
őstag

Lehet elkiabáltam a dolgot vagy még dolgoznak rajta, mert most meg 30-nál többet nem tudok kimérni. :(

"Got any other secret weapons?"

(#35) Pubszon válasza Beniii06 (#34) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem most 39.
Amit észrevettem, hogy a havi korlát is nőtt majdnem 200GB-ot.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36) Beniii06 válasza Pubszon (#35) üzenetére


Beniii06
őstag

Azt nem tudom megnézni, elfelejtettem a belépési adatokat és már az a papír sincs meg amit adtak bekötéskor, így a netes forgalom mérőt már vagy 2 éve nem láttam. Egyszer vettem csak észre, hogy korlátoztak a túllépése miatt sebességben: Az XL(40) helyett csak simát(15) kaptam a hónap végéig.

Én most a szokásos csekk mellé kaptam egy tájékoztatót a változásokról. Nem tudom mennyire szabad megosztanom ezt, elsejei dátum van rajta és gondolom mindenkinek fogják csatolni a csekkjéhez, mindenkihez el fog jutni a levél/frissülni fog a weboldal biztos, így ha fenntartásokkal is, de megosztom:

Csomag-ár változások

Eszerint, csak 15.-étől adnák a sebesség növelést, de mi már most kapjuk 3 nappal előtte :DD Grat a szakiknak :C

A feltöltés az sajnos maradt ugyanannyi és az árszabás is megmaradt "sávosnak", így továbbra sem éri meg biztosan a nagyobb csomagra váltani +2500-ért ez +30 Mbps le (feltöltés változatlan, ez csalódás számomra a fejlesztés után :( ), de legalább van valami fejlődés, csak ne szakadozzon. :F

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#37) Pubszon válasza Beniii06 (#36) üzenetére


Pubszon
veterán

A feltöltés maradt, ami számomra fontosabb.
Így amint írtam, ki van szurva a szemünk 1-2 évre. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38) Beniii06 válasza Pubszon (#37) üzenetére


Beniii06
őstag

Igen sajnos. Ma már nem csak arra kell a fel sávszél, hogy működjön a net(csomag kérések elküldése), hanem vannak felhő alapú dolgok(Google apps, gdrive, onedrive, képek szinkronizálása, adatmentés) és még előfordul manapság a 'youtuber' is. A 100/5-ös netre kíváncsi lennék, hogy működik, mert az 5 felfelé nagyon ki van számolva, olyan "rezeg a léc" értelemben. Lehet, hogy 90-nél ki is fulladna a dolog. Így hiába lenne nagyobb pl 200- as csomag lefelé, az 5 fel miatt nem lehetne kihajtani, főleg több eszköznél.

Minket csak az optika "menthetne meg", de ez már lefedett koaxos területen szinte esélytelen. Pedig csak az oszlopokra kellene dobozokat felrakni és nem is kellene erősítő(dobozok, aka "gombák" a házak előtt), nem is kellene feltúrni az egész utcát, de gondolom ide már nem jut a jóból. Nekem egyenlőre megfelel ez az emelés a feltöltés kivételével. Legalább az Extra XL tudhatna 10-et, az jó lenne a munkámhoz. Jól írtad, "ki van szurva a szemünk 1-2 évre", ezt én úgy fogom orvosolni, hogy ahová már fogok költözni idővel, ott van/lesz digi optika 1000/200 Mbit/s potom áron vagy T-s.

Így városon jobb alternatíva a telekomos vdsl2 100/25-ös sebességgel(ebből bondingal 90/20-at tud hozni akár, de a 60 biztosan megvan lefelé és 15 felfelé), aki megengedheti magának. Igaz a T-nél sokkal lejjebb van a színvonal szolgáltatás minősége terén(akár eszközök, ügyfélszolgálat, stb) és örüljön az ügyfél, ha van net és nem kap SNR lock-ot alacsonyabb sebességre, persze azért itt is lehet szerencsés az ember, csak azt mondom ritkán és ugye távolságfüggő a vdsl

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#39) Fücsök007 válasza Beniii06 (#38) üzenetére


Fücsök007
őstag

Az FTTH-s területekről se nagyon lehet tudni mi várható, mert nem hajlandóak semmilyen infót elárulni ha rákérdezel. :( A VDSL2 pedig még pár évig elfogadható marad, de 2020-tól már eléggé elavult lesz, és nem éri meg fenntartani hosszabb távon a magas költségek miatt. Azt meg pláne nem tudom, hogy a HFC-s területeken milyen kötegelésre térnek át, de a 6Mbit feltöltés elérése is kötelező, szóval legkésőbb jövő év decemberében életbe kell lépnie ott is újabb csomagoknak. :K A kötelező minimumot már a mostani kötegeléssel is el tudják érni. (Sőt 120/10Mbit-es csomag is minimális idő és energia ráfordítással megoldható lenne). Emiatt a konkurencia nyomása biztosan számít majd a végleges csomagok kialakításánál. Viszont a Telekom már fejlesztett idén mindenütt a megyében VDSL2-re, (UPC lefedettség meg alig van 1-2 helyen), így csak a Naracom-os fejlesztések számíthatnak még. :( A PR-telecom (Balsa és Gávavencsellő), illetve a mikrohullámú szolgáltatók (Giganet és Fiberwave) abszolút esélytelenek ebbe "beleszólni".

[ Szerkesztve ]

(#40) Pubszon


Pubszon
veterán

Most mértem egy normálisat.
A feltöltés minimálisan, körülbelül 0.5Mbps-al még kevesebb is lett. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#41) Beniii06 válasza Fücsök007 (#39) üzenetére


Beniii06
őstag

Gondlom azért nem adnak infót, mert nincs kédz még a hálózat vagy el vannak maradma a tervtől, esetleg még nekik is új az optika és lehet a telekomtól sem kaptak még szávszélt(mert az ent is a t től bérli a netet tudomásom szerint). Ezért nem akarnak ígérgetni.

"Got any other secret weapons?"

(#42) Fücsök007 válasza Beniii06 (#41) üzenetére


Fücsök007
őstag

Azért azt elárulhatnák, hogy eltérő csomagok lesznek-e a két rendszeren, mert ezt már biztosan eldöntötték idén. Ezek szerint fogják kiépíteni az új hálózatokat, és nem tudom mennyire függnek a Telekomtól. Autocad képek szerint van pár helyen bérelt gerinchálózat, de nem hiszem, hogy az összes település felé bérelt vonalat használnak. Viszont többször is miattuk fejlesztett a Telekom, mivel túl sokan mentek át az utóbbi 2-3 évben, amióta lett náluk 30, 40Mbit-es csomag is. Az biztos, hogy az Ibrányi járásban le vannak maradva az ütemtervhez képest, a másik két járásról nem tudok semmit. Az összes szükséges engedélyt beszerezték idén, így nem emiatt késnek a munkálatok.

(#43) Beniii06 válasza Fücsök007 (#42) üzenetére


Beniii06
őstag

Én szakemberhiány/időjárásra gondoltam, mint késedelmi okra. Azt, gogy mennyire függ a T től nem tudom, de biztos korlátozott a kapacitás a bix-től/ott nem láttam az ent-et, csak a T-t a partnerek, bérlők között. Így elméletileg a bix tier 1 es szolgáltató, a T tier 2-es és az ent tier 3-as. Ebből következtettem, meg abból is, hogyha speedtestet csinálsz T-s natolt ip címet kapsz. Ezért is drága a fix ip/nyilvános ip az entnél(legutóbb valami 5 ezer körüli összegre).

"Got any other secret weapons?"

(#44) Pubszon válasza Beniii06 (#43) üzenetére


Pubszon
veterán

Biztos forrásból tudom, hogy a T-től bérlik a vonalat.
A publikus IP-t nekem ingyen biztosították.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#45) Beniii06 válasza Fücsök007 (#39) üzenetére


Beniii06
őstag

Amíg nem írtál ezekről amszolgáltatókról, fogalmam sem volt, hogy léteznek. Utánna nézve a pr-telecom nál van 120-as csomag is 6200-ért, összehasonlítva az entes 100-asához 7200-ért. Ez még ugye az áfacsökkentés miatt mégolcsóbb lesz, ez konkurencia az entnek valóban. [link]
Szerintem is kimaxolhatnak a jelenlegi rendszereket simán, így a 120-as csomag simán elérhető lenne, kivéve ha kell a tartalék és sok új ügyfélre számítanak, bár a t 100/25-ös vagy 50/15csomagjától nehezen fognak elpártolni az emberek főleg ha iptv-vel is meg vannak áldva, mert akkor a net nélkül nőne a havidíj/megszűnne és fúrni kellene.
Ez az emelés jó volt iránymutatásnak és szerintem augusztusig nem is fog változni, míg készen nem lesznek az optikás fejlesztések teljesen. A kérdés, hogy utánna mi lesz. Legutóbb 40-ről 50-re emeltek kb. másfél éve, most +20-al emeltek, ami megint csak jó dolog, viszont az árcsökkenést csak az áfacsökkentésnek köszönhetjük. Kár, hogy az extra xl nem éri meg számomra, mert ugyanaz a feltöltést kapnám, max +1 Mbps és még mindig azon a véleményen vagyok, hogy legalább a letöltési sebesség tizedét illene megadniuk fel irányba, hogy ki lehessen hajtani csúcsidőben is, mert nállam most is 67-nél nem megy feljebb. Ahogy írtad nem fogja megérni ezt a sok erősítőt árammal ellátni, minden szempontpól az optikáé a jövő. Sok idő kellesz hozzá, hogy itt is olyan legyen mint a diginél pár ezer forintok helyett, pár száz forintok választják el a csomagokat. Összegezve nekem ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#46) Beniii06 válasza Pubszon (#40) üzenetére


Beniii06
őstag

Akkor ez a csúcs, szerencséd van, hogy ki tudtad maxolni, nekem még 67 fölött nem tudtam mérni.

#44: Ez jó hír, én mikor kötettem a netet drágább volt a fix ip díja mint a netcsomagé havonta. Mostmár mindegy, mert VPS-t használok és már hozzászoktam a duplanathoz.

"Got any other secret weapons?"

(#47) Pubszon válasza Beniii06 (#46) üzenetére


Pubszon
veterán

Gyakorlatilag fix ip, de bármikor bejelentés nélkül megváltoztathatják.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#48) Fücsök007 válasza Beniii06 (#45) üzenetére


Fücsök007
őstag

A PR-telecom nem számít összességében, mivel 2 település miatt nem lesznek új csomagok. A Telekomnál meg nincs minden utcában 100Mbit, ha messze vagy akkor 50 vagy 30Mbit jut neked, és ez már komoly tényező nagyközségek és kisvárosok esetében. Nem tudjuk pontosan, hogy hány ember használ kisebb csomagokat, de ők vannak többen, és sajnos emiatt sem erőltetik a fejlesztéseket. :( A Digi kivétel volt/van és lesz, mivel náluk az internet a hangsúlyos, a UPC és Telekom esetében vegyes a hangsúly, emiatt is drágábbak. Viszont a kicsi szolgáltatóknál nem várható, hogy elterjedjen az ED 3.1, mivel árban nem versenyképes az FTTH-val, és hosszú távon nem kifizetődő beleölni a sok pénzt.

(#49) ElektronetZ


ElektronetZ
tag

Kedves fórumozók!

Köszönjük a hasznos észrevételeket, ezeket figyelembe fogjuk venni a következő csomagkínálatunk kialakításakor!
Minden évben többször növeljük az internetcsomagok sebességét, hogy kedvezzünk az ügyfeleinknek, ez természetesen jövőre is így fog történni.

Ahogy a fentebbi hozzászólásokban is szerepelt, passzív optikai hálózatokat építünk a megyén belül. Emellett fontos dolog, hogy a HFC hálózatot is fejlesztjük, ahogy eddig is folyamatosan tettük. Ez a fejlesztés több párhuzamos műszaki tevékenységből áll. A HFC hálózatot folyamatosan szegmentáljuk, aminek során egyre kisebb területű és végpontszámú node-körzeteket alakítunk ki, így az RF csatornák egyre nagyobb kapacitásokat tudnak a végpontokra eljuttatni. A node-körzetek üvegszálakkal kapcsolódnak a központi fejállomásokra, így ezek száma is növekszik, emiatt rendszeresen új üvegszálak kerülnek a HFC hálózatba. Ahogy a neve is sugallaja: Hybrid Fiber Coaxial network. Ma már egyik szolgáltató sem használ tisztán koaxiális DOCSIS hálózatot. Az előbb leírtak miatt pedig az RF csatornák száma nem feltétlenül tükrözi a kiadható sávszélességeket, hiszen ha egy node-körzetben 100 előfizető van, és ez 50-re csökken, akkor duplázódik a kiadható sávszélesség. Világszerte trend, hogy a HFC hálózatok koaxiális kábeleinek mennyisége csökken, és az üvegszál egyre közelebb kerül az előfizetőkhöz. Sok esetben már csak az ú.n. "last mile" koaxiális. Ahogy ez a tendencia folytatódik, úgy kerülünk közelebb ahhoz, hogy az utolsó pár kilóméter (vagy épp méter) kábel kicserélése után tisztán üvegszálas hálózatot kapjunk, és a végpontokat átállíthassuk teljesen erre a technológiára.

A műszaki fejlesztéseink másik területe a fejállomási eszközök fejlesztése, amely szintén egy folyamatos műszaki tevékenység. Nemcsak a DOCSIS hálózat terminációs eszközeit kell újabb kapacitásokkal bővíteni, hanem a "felettük" lévő switching, routing kapacitást is, ezeket éjszakai karbantartások keretében szoktuk megtenni.
Nem műszaki fejlesztésnek minősül, de a fentieken kívül folyamatosan cseréljük a HFC hálózat kábelezését, ahol ezt a kábel minősége megkivánja, ez is a minőség fenntartásának fontos eleme.

Minden eszközünket, és hálózati szegmensünket folyamatosan monitorozzuk, és amikor a kapacitásuk bővítését szükségesnek látjuk, megtesszük a megfelelő műszaki lépéseket, mielőtt túlterhelődés lépne fel.

(#50) Pubszon válasza ElektronetZ (#49) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszönjük, hogy megosztotta velünk ezeket az információkat és hogy felvette velünk a kapcsolatot itt, ez nagyon szép gesztus.

Személy szerint meg vagyok elégedve a szolgáltatásaik minőségével, amit viszont kicsit keveslek, az a feltöltési sebesség.
Használok itthon IP kamerát és NAS-t is, melyet sok esetben távolról kell elérnem vagy épp nagyobb adatmenyiséget kell mozgatnom távolra.
Én jelenleg egy 10Mbps feltöltési sebességgel "kibékülnék" a Komfort XL díjcsomagban.

Esetleg azt lehet e tudni, hogy Nagyecseden mikor lesznek hálózatfejlesztési munkák a sávszélesség növelhetősége érdekében?

Üdv.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.