Hir​det​és​

2017. november 24., péntek

Gyorskeresés

(#1) Fücsök007

Fücsök007
(senior tag)

Az elektronet Zrt. megyénkben igen jelentős fejlesztésekbe kezdett, hála a Ginop 3.4.1. pályázatnak.
3 járásra összesen több mint 1 milliárd forintot kap a cég, hogy korszerű FTTH földkábeles hálózatot hozzon létre a járások le nem fedett területeire, és a régi szolgáltatási területeken is fejlesztik a helyi HFC-s hálózatot. HFC-s területeken bővítik a csatornák számát, de nem cserélik ki a hálózatot FTTH-ra, továbbá az új területek élveznek prioritást. Idén már több településen megkezdték a földmunkákat, és több településre is megkapta a cég az építési engedélyt, ahol csak ősszel kezdik meg a munkálatokat. A várható befejezés 2018 december 10, de ez a legutoljára maradt településeket jelenti, a korán megkezdett hálózatokat már 2018 tavaszára beüzemeli a cég. :K Várhatóan egy árban lesz az FTTH-s és HFC-s területeken is az összes csomag.
A járásokra elnyert összegek:
Ibrányi járás:203 766 939 HUF
Mátészalkai járás:616 969 640 Ft
Csengeri járás:227 840 280 Ft

Ebbe a topikba minden a szolgáltatóval kapcsolatos kérdés illetve információ megírható. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) Pubszon válasza Fücsök007 (#1) üzenetére

Pubszon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Engem inkább az érdekel (érint), hogy mikor lesz sávszélesség bővítés.
Nyár elején még "nem tudta" az illetékes, hogy lesz e bővítés :F .

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM550x...

(#3) Fücsök007 válasza Pubszon (#2) üzenetére

Fücsök007
(senior tag)

Egy olyan csomagot mindenképpen biztosítaniuk kell, ami a legalább 30Mbit-es letöltés mellé legalább 6Mbit feltöltést is lehetővé tesz, ezért mindenképpen hozzá kell nyúlni a jelenlegi HFC-s csatornákhoz. (Akkor is ha netán egyes területeken 2 csatornán megy az adat továbbra is feltöltésnél.) Nem tudom mi a pontos helyzet, mivel csak az Ibrányi járásról tudok nyilatkozni, és ide ígértek csatornaszám bővítést 2018 tavaszától. Előbb az FTTH-s településeket fejezik be, aztán jönnek a régi területek. Nekem Lukács Zoltán azt írta, hogy 2018 tavaszára már a legtöbb új területet szeretnék befejezni, és aztán jönnek a HFC-s települések. Idáig már a legtöbb építési engedélyt megkapták, és az FTTH-s területeken szeptemberben/októberben mindenütt elkezdik a földmunkákat. Már több településen dolgoznak július eleje óta, köztük Balsán is. ;)

(#4) Pubszon válasza Fücsök007 (#3) üzenetére

Pubszon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ugyan az vonatkozik a mátészalkai járásra is, mivel egységes a csomagjuk. :)

(#5) Fücsök007 válasza Pubszon (#4) üzenetére

Fücsök007
(senior tag)

A csomagok jelenleg egységesek, de remélem lesz különbség FTTH-s és HFC-s területeken, mivel ugye FTTH-n pl. 100Mbit letöltés mellé adhatnának akár 50Mbit feltöltést is, arról nem is beszélve, hogy ma már 100Mbit sem túl sok, még HFC hálózatokon sem. Ennyi pénzből már HFC-n is tudnak bővíteni, ami már a Telekom miatt is kezd esedékessé válni több településen, mivel idén és az elmúlt 1-1,5 évben több településen végre "méltóztatott" VDSL2 hálózatot kiépíteni a Telekom. Persze vannak kivételek, de nem nagyon, mivel az elektronet sikeresen vett el sok ügyfelet az utóbbi 2 évben a T-től. :D És mint tudjuk T-nél 30/5 és 50/15Mbit-es a csomag, ami feltöltési oldalon sokkal jobb, hacsak nem vagy túl messze a legközelebbi Dslam-tól. És vektoring mellett már 1 érpáron is megvan az 50Mbit, 2 érpáron már stabilan mehet a 100/25Mbit-es csomag is. Idén pl. nálunk a Balsa-Gávavencsellő-Ibrány vonal mentén építették ki a hálózatot, Tiszabercelen és Paszabon már 2016 tavaszán. Vektoringra ugyan még nincs felkészítve a legtöbb helyi központ, de ezzel a lehetőséggel számolni kell az elektronetnek is.

(#6) Fücsök007

Fücsök007
(senior tag)

Elektronet Ginop 3.4.1-es pályázat adatai. :))
Csengeri járás: közel 66km kábel,
Ibrányi járás: közel 105km kábel,
Mátészalkai járás közel 120km optikai kábel kerül lefektetésre. :C

[ Szerkesztve ]

(#7) gennyestus

gennyestus
(kvázi-tag)

Üdv
Vásárosnaményban szeptember 15-től már elérhető a upc,
Érdemes kivárni az ent közelgő fejlesztéseire vagy inkább váltani upc re?

(#8) Fücsök007 válasza gennyestus (#7) üzenetére

Fücsök007
(senior tag)

Ezt nem tudom megmondani, mivel még nem kaptam választ arra, hogy milyen csomagok lesznek jövőre. Az biztos, hogy lesz 100Mbit-es csomag, de hogy milyen feltöltéssel, az még kérdéses. Eleve a települések fele lesz csak FTTH-s, a régi területek maradnak HFC-n, csak bővítik a csatornák számát. Mivel feltöltési oldalon az FTTH sokkal jobb mint az ED3.0-s HFC, ezért illene ehhez mérten adniuk a feltöltést, de elvileg a csomagok árai mindkét területen azonosak lesznek. UPC-vel szemben az elektronet ingyen ad beltéri egységet maximum 4 TV-hez, továbbá ingyen adja a HD adásokat is. Viszont írhatnál valamelyik projektvezetőnek, és megkérdezhetnéd mit tudnak a helyi fejlesztésekről, én csak az Ibrányi járásról tudok bővebben írni, a többi járás nem érint. Jövő év augusztus végére ígérik a legtöbb helyen a teljes befejezést, tehát az kb. 11 hónap még, így 1 év hűséget addig érdemes lenne vállani szerintem UPC-nél, jövőre meg már sokkal okosabbak leszünk. ;) :R

(#9) Pubszon

Pubszon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ezt mértem az imént.
De már vasárnap is szarakodott.
Pingelem a google.hu-t és 1000-2000ms a ping. :U

(#10) Fücsök007 válasza Pubszon (#9) üzenetére

Fücsök007
(senior tag)

Ma és holnap fejlesztések vannak/lesznek. Aztán megint a régi lesz a minőség. ;)

(#11) Pubszon válasza Fücsök007 (#10) üzenetére

Pubszon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

De a Szalkai részre nem írták, remélem tényleg csak ennyi a gond. :)

(#12) Pubszon

Pubszon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

A sávszélességes kérdésemre ezt a választ kaptam tőle.

Tervezzük, de még időpontot és sebességet nem tudok mondani.

Üdvözlettel:

Lukács Zoltán

(#13) Beniii06 válasza Fücsök007 (#1) üzenetére

Beniii06
(lelkes újonc)

Ez most elméletben azt jelenti, hogy ha már nálunk be van húzva a kábelnet, akkor az nem lesz kicserélve optikára(így gondolom itt max 100-200 Mbps lesz a max) míg új területen ha behúzzák az optikát, ott meg lesz 1000 Mbps is? Ha ugyanazon az áron fogják értékesíteni az új optikás netet a régebbi kábelnettel az nem fair dolog.(Most is marketing alapon/aránytalanul van megcsinálva a díjszabás, fizess 1000-rel többet 10x es sebességért, aztán fizess még 3-at 80 mbps-ért) Én inkább olyan digi-szerű díjszabást tudnék elképzelni, különböző technógiájú területeken a sebességgel arányos díjleképezéssel. Remélem csökkenni fognak az árak, mert jelenleg a korlátlan mobilnet olcsóbban(~4k) alávág az elektronetnek, mégha nem is veszi észre, ami közel 90-120 Mbps-t hoz/tud.
Elképzelhető árcsökkenés és legalább 2szer gyorsabb sebességek az ent-nél szerintetek a közeljövőben? Tud valaki frissebb információt a szalkai feljlesztés elkészülésének dátumáról?

(#14) Fücsök007 válasza Beniii06 (#13) üzenetére

Fücsök007
(senior tag)

Nem tudom mi lesz, mivel mostanság nem válaszolt Lukács Zoltán a kérdéseimre. :( Amúgy szerintem is ideje lenne rendes sebességű csomagokat adniuk, mivel a mobilnet és a Telekom VDSL2 fejlesztései végre konkurenciát jelentenek az elektronetnek. Nem biztos még, hogy egy áron lesznek a két technológiai területen a díjcsomagok, de semmi biztos infót nem mondtak még. Az viszont biztos, hogy HFC-s területeken nem lesz optika, csak bővítik a csatornák számát. Most 5/2 csatorna van, és 8/4-es képességű modemeket adnak. Fizikailag lehetséges lesz olyan 150/15Mbit-es csomagot létrehozni a régi területeken, de még nem döntötték el mi lesz. Én csak az Ibrányi járásról tudok írni: Balsát már befejezték, Gávavencsellőn csinálják a földmunkákat, aztán jönnek a régebbi HFC-s települések. Viszont a séma ugyanaz, amint megvannak az FTTH-s rendszer kiépítésével az új településeken, csak azután fognak hozzá a régi HFC-s rendszerek fejlesztéséhez.

(#15) Beniii06 válasza Fücsök007 (#14) üzenetére

Beniii06
(lelkes újonc)

Akkor gondolom várni kell majd augusztusig legalább és még örüljön az ember, hogy kapni fog egy 150es netet 8 ezerért, míg a mostani 80 megás lesz kb 5000. A probléma, mire itt 2018 őszére fogják adni a 150 és netet 8kért, 2019 tavaszára már várható az 5G(gigabites) mobilinternet kb fele annyi áron. Ezért nem értem, hogy az elektronet miért nem cseréli le a meglévő hálózatot teljes mértékben optikát és csak településenként haladni, ha lassabban is, de modernebb lenne a végeredmény, mert a jelenlegi fejlesztések is elavultak lesznek, mire elkészülnek.

(#16) Fücsök007 válasza Beniii06 (#15) üzenetére

Fücsök007
(senior tag)

A Ginop 3.4.1-es pályázat feltétele, hogy 2018 december 31-ig az összes település fejlesztését be kell fejezni a nyertes járásban, ezt nem tudná megcsinálni a cég, ha még a régi településeken is FTTH-t kellene építenie. Az utolsó HFC-s település fejlesztését elvileg 2018 december 18-a körül fejezik be. :DDD :W
Viszont a mobilnet nem minden esetben alternatíva, továbbá az 5G elterjedése országos szinten 2020 lesz inkább.

(#17) Beniii06 válasza Fücsök007 (#16) üzenetére

Beniii06
(lelkes újonc)

Az 5G-t csak szemléltetésére miatt írtam, addig lesz cat6os 4G+ net CA-val, ami persze nem lesz 300 Mbps, de a 150-et meg fogja haladni biztosan. Mindegy is.
Ha lesz bármi infótok is, kérlek osszátok meg itt.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.