Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) proci985 válasza Rive (#147) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Hogy telt egy napod a kurzus munkaval az utobbi 10 hetben?"
Ez konkretan nalunk vizsgakerzes volt. Tipikusan az a fajta, ami trivialis ha az ember azzal a kurzussal csinalt valamit es gyakorlatilag lehetetlen, ha nem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#152) BE4GLE válasza aprokaroka87 (#139) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Szándékosságot feltételezni róla erős túlzás. Pusztán meggyőzőbb, ha ad egy téves választ, mintha nem adna.

Redmi Note 9 Pro

(#153) BE4GLE válasza aprokaroka87 (#143) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Ez az ért van, mert nincs tudata. Ez csak szimulált választ ad. Olyat, amilyet egy ember adna. Nem tudja, hogy előzőleg tévedett e vagy sem.

Redmi Note 9 Pro

(#154) hcl válasza proci985 (#113) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, ahol van egy kis tömeg. De úgy 10 éve még sokkal könnyebben találtam tanácsot a nehezebb kérdésekre is.
Most egy programozás topicba bedob az ember valami Androidra vonatkozót, és síri csend.

@bambano : "mondom, lehet, hogy nem reprezentatív a mintám." 101% hogy nem az.

"mert nem az számít, hogy mit írtál bele, hanem az, hogy miért. "
Azaz!

@section9 : "A kulcs az, hogy tudni kell felparaméterezni"
Ja, amikor már elvégezted a szakot, meg van gyakorlatod, akkor fel tudod ;)
És erre van a szóbeli. Amikor beszélgetni kell a témáról, ott kibukik, mit tud a diák. Érdekelte-e valaha, amire jár? Stb.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#155) schawo válasza bambano (#150) üzenetére


schawo
titán

A legtöbb hallgatót nem viszi közelebb. Ezt (sokszáz)millió példa támasztja alá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#156) stellaz válasza MaCS_70 (#146) üzenetére


stellaz
addikt

Nálam a Svejk, és a Mester és Margarita mellett a 3. olyan regény, ami rám a legnagyobb hatást tette és a legtöbbször elolvastam. Egészen elképesztő amit itt összehozott az író. Greg Egan amúgy aktív matematikus, valami komolyabb matematikai díjat is nyert nemrégen.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#157) bambano válasza schawo (#155) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én meg azt gondolom, hogy azzal, hogy rendes matematikai képzést kaptam, közelebb kerültem a működő emberhez.
és nem úgy tanultam analízist, hogy beseggeltem és vizsga után epszilonnal el is felejtettem. elolvastam, megértettem a rendszert, megértettem a bizonyításokat és megtanultam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#158) schawo válasza bambano (#157) üzenetére


schawo
titán

az nem rendes matematikai képzés, hogy 3 nap alatt elolvastad a könyvet és megtanultad. Ahhoz nem kell főiskolára (egyetemre, ua.) járni, azt anélkül is el lehet olvasni. Pont itt a baj, ezért van évtizedekkel lemaradva a magyar felsőoktatás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#159) MaCS_70 válasza schawo (#158) üzenetére


MaCS_70
félisten

De nem is ezt mondta, hanem gyakorlatilag az ellenkezőjét. Azt, hogy egy jól megalapozott képzés után, jól trenírozott aggyal már beszippantja a tudást, mert az összefüggéseket nem kell megtanulnia, hanem alapból megérti, és így három nap alatt csak tartalommal kell feltöltenie a szürkeállomány készen álló részét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#160) schawo válasza MaCS_70 (#159) üzenetére


schawo
titán

már bocsánat, de a memoriterek (versek) mellé hozzá fél pozitív példának. Tehát vagy jobbról, vagy balról billeg az állítás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#163) schawo válasza #32839680 (#161) üzenetére


schawo
titán

Ezek mind szépek és jól hangzanak, de a világ nagy részén évek óta nem tanulnak kézírást, mégsem csupa kétbalkezes dumb és dumber mindenki rajtunk kívül. Csomó egyéb dolog van, amivel fejleszthető a finom motorikus, és nem pazarol el az életből másfél legfogékonyabb évet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#164) section9 válasza hcl (#154) üzenetére


section9
őstag

Nem kell hozzá feltétlenül domain tudas tapasztalataim szerint. A problemamegoldas szerintem hasonlo folyamatokkal zajlik fuggetlenul attol, hogy most informatikai, uzleti vagy mittudomen milyen kihivassal allunk szembe. Pont ugyanugy ahogy random komponens hibajat ki tudja valaki googlizni anelkul, hogy athatobban tanulta volna, a chatgpt ezt a problemamegoldast a kontextus miatt sokkal inkabb megkonnyiti.

A szobeli vizsga soran belep a kepbe egy csomo torzito tenyezo (extrem stressz, tanari elfogultsag, az elozo vizsgazo teljesitmenye, faradtsag, hany tetelt huztak ki elotted, stb), en azt vallom, hogy a vizsgaknak a valo elethez hasonlonak kellene lenniuk es lehetoleg ugyanolyan nehezsegunek minden vizsgazo szamara. Konkretan soha nem volt meg olyan szobelim ami akar nyomokban emlekeztetett volna a valo eletre, mindenhol lexikalis tudast mertek fel a temaban a gyakorlati haszon helyett.

(#165) stellaz válasza #32839680 (#162) üzenetére


stellaz
addikt

És milyen minőségűek ezek a kapcsolatok? Pl fiúknál egy test test elleni játék (foci, fogócska, stb) olyan hormonális folyamatokat indukal, ami szükséges a mentális egészséghez is . Ez nem váltható ki digitálisan. És ezzel együtt csökken a metakommunikációs képesség is. De online egy ölelést sem lehet összehozni.
Ráadásul teljesen torz képeket közvetítenek magukról így az emberek.
De amúgy is nonszensz, hogy néhány cégnek kiszolgáltatja a teljes szociális létét valaki. Ez maga a megvalósult disztópia.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#166) stellaz válasza schawo (#163) üzenetére


stellaz
addikt

Kézírás hogy lenne felesleges? Túl a biofizikai dolgokon, egy olyan kommunikációs alapképesség, amiről lemondani mérhetetlen ostobaság. Ha nem tudsz kezirni mennyire vagy kiszolgáltatva pl csak az elektromos áramnak? Túl természetesnek vesszük a dolgokat és ez nagyon csúnyán visszaüthet

Persze ha egy társadalom csak globális multi cégeknek gyárt cegkatonákat, akkor valóban jó egy celtenyesztett ember, aki a céges környezeten kívül kb életképtelen mind használható tudásban, mind szociálisan.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#167) forumpista válasza stellaz (#166) üzenetére


forumpista
tag

Ha nincs elektromos aram, a keziras hianya lesz a legkisebb gondod.

el kell fogadni hogy a dolgok elavulnak, kulobozo korokban mas mas kepessegek kellenek a tuleleshez.
Te sem tudsz mar nyilat hasznalni, lovagolni, allatot nyuzni, satrat kesziteni egy szal kessel stb stb, ez mind olyan ami valamikor alapveto tulelesi kepesseg volt.

(#168) hcl válasza section9 (#164) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Pont ugyanugy ahogy random komponens hibajat ki tudja valaki googlizni anelkul, hogy athatobban tanulta volna,"
Valójában nem. A szakmai ismeretek (alapismeretek) muszáj, hogy meglegyenek ehhez. (Nem dolgozol userekkel, ugye? :) )

"en azt vallom, hogy a vizsgaknak a valo elethez hasonlonak kellene lenniuk"
Akkor a szóbeli pont ez. Bár ha a valóságot akarod szimulálni, akkor a tanár egy ordítozó ügyfél lenne... :DDD

"Konkretan soha nem volt meg olyan szobelim ami akar nyomokban emlekeztetett volna a valo eletre, mindenhol lexikalis tudast mertek fel a temaban a gyakorlati haszon helyett."
Miért, írásban más volt? Hogy valamit rosszul csináltak, az nem jelenti, hogy az egész nem jó.

@Schawo : A kézírás az írás többi formájának alapja. Nem felesleges. Nem véletlenül fejlődnek a Boox és hasonló jegyezettömbök.

@forumpista : "Ha nincs elektromos aram, a keziras " lesz hirtelen fontosch.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#169) schawo válasza hcl (#168) üzenetére


schawo
titán

Boox: nem kézírásra veszik tömegesen, hanem grafikai munkára

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#170) hcl válasza schawo (#169) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A franc tudja, én jegyzetelni látok vele mindenféle léhűtő-managereket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#171) Rive válasza #32839680 (#162) üzenetére


Rive
veterán

Egy mai fiatalnak 100x több szociális kapcsolata van, de az átkerült az online térbe.

Persze ezeknek a kapcsolatoknak a minősége az szépen csendben nem kerül tárgyalásra, ahogy a figyelem- és viselkedészavaros gyerekek számának stabil emelkedése se :(

Az online térben effektíve nincs metakommunikáció. Gyerekeket ott szocializálni - nos, príma 'hely', már ha valaki kifejezetten szociodebileket akar tömeggyártani.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#172) Rive válasza schawo (#148) üzenetére


Rive
veterán

... hát, igazából ott az akart előfordulni, hogy a ChatGPT miatt pont azok aggódnak, akik valamivel többet fektettek az oktatási rendszerbe, mint itthon, de ha annyit sikerült belőle megérteni, nekem úgy is jó...

... másrészről, ha már így memoriter-ellenesre fordultunk: talán érdemes megjegyezni, hogy a memoritereket lényegében mindenhol a memória fejlesztésének valid eszközeként kezelik. A difi nem abban van, hogy van-e memoriter vagy hasznosnak tartják-e a betanulandót, hanem inkább abban, hogy rendszer részeként kerül-e felhasználásra, vagy hogy csendben tartsák a gyereket... A jelen felmutatott memoriter=rossz hozzáállás szimpla kapitális ostobaság.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#173) stellaz válasza forumpista (#167) üzenetére


stellaz
addikt

A kézírás alapvető kommunikációs képesség, ami az elmúlt 10- 15 évig teljes alapkészség volt. Enélkül nem lenne civilizációnk, mert a tudás nem tudna kummulálódni.
Ha nincs áram, akkor azért nem mindegy, hogy tudsz alapszinten kommunikálni, kézírást olvasni, vagy nézel mint a hal a szatyorban és nyomkodod a nem működő telefonod....
Tőlünk párszaz km-re most éppen egy éve van olyan helyzet, hogy akár nagyon jól jöhet ha valaki tud kézírással írni és azt el is tudja olvasni. Nem Afrika egyik poklában a múlt században hanem 2023-ban, Európában. De ha a topic aktualitását nézzük, akkor az egyetemeken is visszajön a kézzel írt beadandók és helyben, papírra írt dolgozatok kora, vagy éppen a szóbeli feleletekre való felkészüő jegyzetelés...
De amúgy is röhej, ha valaki egy cetlire nem tud jegyzetelni két szót, mert ahhoz is valami kütyü kell neki.
Mondom, nagyon sokan túl termesztésnek vesszük a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#174) schawo


schawo
titán

A témához egyetlen hozzáfűzni való mondatom maradt: Az oktatás sikeressége a gazdaság eredményein mutatkozik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#175) stellaz válasza schawo (#174) üzenetére


stellaz
addikt

Nálunk tökéletes, hiszen mi vagyunk líderofjurop....

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#176) section9 válasza hcl (#168) üzenetére


section9
őstag

De, van customer/user facing része a munkámnak, viszont üvöltöző ügyféllel még soha nem volt dolgom és nem is lesz, mert van annyira magas az óradíjam, hogy hülyék ne tudják megfizetni. Ettől függetlenül szerintem elenyésző azoknak a munkáknak a száma összességében, ahol tényleg szükség van arra, hogy ügyféllel/userrel kommunikálj és ahol tényleg erre van szükség oda más (leginkább soft skill jellegü) kompetenciák kellenek.

(#177) hcl válasza section9 (#176) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó neked. De managerek is tudnak durvák lenni.
Akár az ájtíban dolgozók nagy része se ilyen szerencsés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#178) Rive válasza hcl (#177) üzenetére


Rive
veterán

De managerek is tudnak durvák lenni.

Súlyos tud lenni például, amikor két mérnökcsapat között a manager saját magát erőlteti, mint kizárólagos kommunikációs csatorna, mer' Ő a megrendelő :O

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#179) BonFire válasza k-adi (#61) üzenetére


BonFire
veterán

„nekem már elveszett a hitem a mostani fiatal újgenerációban, mikor megkérdem mennyi az idő és nem tudja leolvasni az analóg órát a falon, hanem elő kell vennie a telóját a digitális órához....”

Ez valami defektus is. Én sem tudom leolvasni, pedig 48 éves vagyok, nekünk már az iskolában tanították a mutatós órát, meg ha nagyon megerőltetem magam, képes vagyok leolvasni róla az időt, lehet, hogy meg is tudom mondani neked, mennyi, de nem tudatosul bennem! Ezért én kizárólag digitális órákat hordok.

Ennél jobban már csak a római számlapos órát bírom, ráadásul amin el is van fordulva a számlap VII helyett IIA stb.

Ez megszokás kérdése. Az amerikaiak nem bírják felfogni a metrikus rendszert. De ettől ők még nem dolgoznak kevésbé jól vagy rosszabbul. Nincsenek ehhez szokva, ennyi az egész. Én meg nem tudom megmondani egy csőről, hogy félcolos vagy háromnegyedes.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#180) section9 válasza hcl (#177) üzenetére


section9
őstag

Igen, szerencsésnek mondhatom magam, mert sose voltam rászorulva, hogy faszokkal dolgozzak. Ahányszor kitalált a vezetés valami embertelen hülyeséget, kb azonnal felmondtam és váltottam jobb pénzért. :)

(#181) schawo válasza BonFire (#179) üzenetére


schawo
titán

Fogadjunk, hogy ő sem tudja leolvasni a logarlécet. Ó, ezek a tegnapi fiatalok ...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#182) btprg válasza bambano (#157) üzenetére


btprg
senior tag

Akkor te nagyon jó vagy, mert én a matematikai képzést úgy ahogy van elfelejtettem így kb. 8 évvel az egyetem után, mert sose kellett ilyeneket használnom. Sok szakmai tárgyra is igaz ez. Esetleg homályos emlékeim vannak, hogy milyen kulcsszavakkal kéne utánanézni. Ez alapján nem vagyok benne biztos, hogy sok haszna volt bizonyításokat memorizálnom Felsőbb matematikából (miközben az alsóbb se ment olyan jól XD). De persze lehet hogy az agyam tornáztatása végett volt értelme, ki tudja...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#183) hcl válasza section9 (#180) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, ezzel úgy a szakemberek 99%-ánál mákosabb vagy. Viszont pont ezért nem igaz, hogy a szóbeli felesleges ;)

@Rive : :K

@bambano : Az a gond, hogy a matematika pl. nálunk olyan túlsúlyban volt, hogy 7 félév tömény analízis más neveken, miközben mélyebb szakmai ismeretek meg alig.

Mutogatni való hater díszpinty

(#184) MaCS_70 válasza schawo (#163) üzenetére


MaCS_70
félisten

Itt valami félreértés lesz! Szerintem nincs olyan, hogy ne tanulnának bármelyik országban is kézírást a gyerekek. Az fordul elő, hogy folyóírást nem tanulnak - ez pedig tényszerűen okoz problémákat.

A szakemberek a megoldást a folyóírás megreformálásában látják, optimalizált kötésekkel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#185) MaCS_70 válasza schawo (#160) üzenetére


MaCS_70
félisten

"már bocsánat, de a memoriterek (versek) mellé hozzá fél pozitív példának. "

Igen, mellé, de szerintem nem mosta egybe a kettőt, csak utalt a logikai kapcsolatukra. Szerintem teljesen helyesen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#186) MaCS_70 válasza section9 (#164) üzenetére


MaCS_70
félisten

"a vizsgaknak a valo elethez hasonlonak kellene lenniuk"

Ez az én egyik vesszőparipám! A környezetem humán irányultságú részétől is rendszeresen hallom, de a minap a felvételikkel kapcsolatban a rádióban is ezen kesergett egy anyuka: hogy minek a matekba a sok szöveges feladat, csak összezavarja a gyereket, meg kéne szüntetni.

Szerintem meg a mateknak valahol pontosan a szöveges feladat a lényege: a megszerzett tudást valós feladatok megoldására alkalmazni. Aztán friss tapasztalataim szerint már azt sem tudjuk kiszámolni, hogy egy x×y×z nagyságú szoba kifestéséhez mennyi festékre van szükség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#187) btprg válasza MaCS_70 (#184) üzenetére


btprg
senior tag

Nem a kézírás a folyóírás? Lehet nyomtatott betűknek megfelelő formákat is rajzolgatni kézzel, de az sokkal lassabb... Valahol ilyet tanulnak a gyerekek?

A folyóírás se jó szerintem, ha "túl folyó". Például van aki úgy tanulta, hogy a t betűt is folyamatosan kötik alulról felhúzva, ami kisebb precizitás esetén ilyen nagy A szerű képződményt tud eredményezni, szerintem ez szar. Mi alapból úgy tanultuk, hogy a t betűt fentről kezdjük megszakítás után, így ez nem probléma. Aztán mi úgy tanultuk, hogy az ékezeteket az adott betű leírása után rakjuk ki, valahol meg úgy tanítják, hogy a szó leírása után, amit persze akkor hajlamos elfelejteni a gyerek.
Nem tudom, hogy a reformálás, amit említettél. a sebességre vagy a minőségre fog irányulni vajon.

[ Szerkesztve ]

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#188) aprokaroka87 válasza btprg (#187) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ja hát nekem volt már olyan háziorvosom aki olyan " szépen " tudott írni hogy igazából nem tudtam kiolvasni mit ír.
Pl z betű szinte olyan volt mint a 2-es.

(#189) stellaz válasza MaCS_70 (#186) üzenetére


stellaz
addikt

Szerintem az oktatásnak azért nem csak az a feladata, hogy rákészítsen úgymond az életre, hanem, hogy leválogassa adott terület tehetségeit.

Amikor valaki úgy érzi, hogy felesleges a kicsit is elvontabb matematika, az tanulja meg kettesre és azzal is teljes életet tud élni. De akinek viszont erre pörög az agya, arról hagy derüljön már ki, hogy neki matematikusnak kell lennie. A több tantárgyról ugyanez elmondható.

Ami viszont tényleg felesleges, azok az egyetemeken a töltelék tantárgyak, amiket az sem vesz komolyan, aki tanítja.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#190) hcl válasza stellaz (#189) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Műveltségi tárgyak pl. azért, hogy ne full szakbarbárok jöjjenek ki. Lehet azt jól használni, pl. az adott szakma határterületeit, gazdasági, társadalmi hatásait elmesélni a diákoknak. Szigorú számonkérés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#191) MaCS_70 válasza btprg (#187) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, sajnos van, ahol már csak a nyomtatott betűk írását tanítják.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#192) bambano válasza stellaz (#166) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kolléga pontatlanul fogalmazott. nem a kézírást kezdik mellőzni az iskolában, hanem a folyóírást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#194) section9 válasza #32839680 (#193) üzenetére


section9
őstag

Erre esetleg van valami megbizhato tudomanyos forrasod?

(#195) stellaz válasza #32839680 (#193) üzenetére


stellaz
addikt

Viselkedés zavar sokszor idegrendszeri értetlenség miatt van, amit mozgás terápiával raknak helyre.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#196) stellaz válasza hcl (#190) üzenetére


stellaz
addikt

Töltelék tantárgy jól felismerhető, ha pl az oktató álltal írt jegyzetet kell használni és jobbára semmi újdonság nincs benne az addigra megtanultakhoz képest.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#197) btprg válasza #32839680 (#193) üzenetére


btprg
senior tag

Van hogy a szülők félnek a gyerektől (akármilyen nevetségesen is hangzik), és ezért inkább nem szólnak neki semmiért. Vagy csak simán nem foglalkoznak vele. (Ilyen régen is volt, és akkor is szépen termelődtek a sérült emberek, nem kellett hozzá tévé meg tikktakk.) Szóval én is valószínűnek tartom, hogy sokkal gyakoribb a nevelési probléma mint a belülről jövő gond. Egy pszichopata ovónő vagy tanító néni is egész életre szóló károkat tud okozni.

Ettől függetlenül olyan elmélet is van, hogy azért több a "gyépés", mert manapság 30 felett kezdenek gondolkodni a nők rajta, hogy akár lehetne családot is alapítani, ami nem annyira egészséges.

Mások meg azt mondják, hogy nincs is sokkal több degenerált gyerek mint régen, csak régen még nem volt ilyen szofisztikált tudomány arra, hogy megállapítsák, hogy "ADHD" meg mittudoménmi, csak azt mondták hogy kicsit lökött ez a gyerek, és ezzel el volt intézve a dolog.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#198) schawo válasza bambano (#192) üzenetére


schawo
titán

Igen, a mezei nyomtatott betűkre feleannyi időt se szánnak, mint nálunk a gyöngybetűkre (folyóírás).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#199) schawo válasza btprg (#197) üzenetére


schawo
titán

A mérések alapján generációnként 3-mal növekszik az átlagos IQ. Csak a tegnapi fiatalok tisztánlátása érdekében. (én is 46 vagyok)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#200) bambano válasza hcl (#183) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"a matematika pl. nálunk olyan túlsúlyban volt": én nem informatikusnak tanultam, hanem programtervező matematikusnak. vagyis az, hogy nálunk a matek túlsúlyban lesz, azt tudni lehetett felvételi előtt. fogalmazzunk úgy, hogy én matematikusnak jelentkeztem, amihez hozzácsaptak egy kis számítástudományt.
ettől eltérhet azok véleménye, akik programozni akartak volna, és kaptak az arcukba analízist.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.