Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) hcl válasza dabadab (#300) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ö, ha valamit megkérek, hogy egy komplex feladatot oldjon meg helyettem, és megteszi, az azért más jellegű segítség, mint egy számológép, ami az alapműveleteket megoldja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#302) dabadab válasza hcl (#301) üzenetére


dabadab
titán

Azért az elég jól látszik, hogy a chatgpt a "megoldja" helyett inkább a "messziről úgy látszik, mintha megoldaná" viselkedést produkálja.

DRM is theft

(#303) hcl válasza dabadab (#302) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért eléggé, hogy lehessen vele visszaélni. Nyilván bármivel vissza lehet :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#304) Rive válasza hcl (#303) üzenetére


Rive
veterán

Tetszőleges, magabiztosan előadott f*sság elegendően meggyőző lehet (legalábbis kerül hozzá áldozat) ahhoz, hogy vissza lehessen vele élni.
Az, hogy értelmes is legyen, abszolute nem feltétel...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#305) proci985 válasza Tüzi (#295) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

[link]egyebkent meg ennyit a kezzelirasrol :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#306) totron válasza dabadab (#272) üzenetére


totron
addikt

amikor amúgy nagyjából értelmes emberek csinálják.
Inkább csak kibukik a valójuk egy ilyen ponton. Értelmesnek akartad őket látni, illetve jól betanulták az élethez való és embertársak/önmaguk becsapásához szükséges viselkedési lózungokat. Ha szembe jön egy addigiaktól elütő benyalni-való, követhető minta, olyankor van/lehet ez. E szint meglétét nehéz befogadni, mert ha teljes valójában kezeli az ember, könnyen oda a gondviseltség állapota (akiktől annó tanultunk mai szemmel már butának tűnnek), illetve a vezetők, de a hétköznapi embertársak lesújtó szintje önmagában is kellemetlen, a tetejébe intellektuális magányt hoz/jelez. Úgyhogy részemről maradok őszinte magamhoz: ez szimpla kibukás.

(#308) woodworm válasza Stewenke (#307) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel nem én hoztam fel újra és csökönyösen ragaszkodsz hozzá, ezért felhívnám a figyelmed, hogy a páros kifejezés a kettővel osztható számokra vonatkozik és nem egyenlő kettővel. Ha egy kicsit is utána néznél, akkor láthatnád, hogy a sertésnek 4 ujja van, azon 4 pata.

(#309) schawo válasza woodworm (#308) üzenetére


schawo
titán

A két oldalt patafélnek szokás hívni. Összesen egy lábon egy pata.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#311) Tüzi válasza schawo (#296) üzenetére

80as években még akkora hó volt, hogy az (akkor még nagyfalu) településünkön épülő első "bevásárlóhely" szerkezetére fel tudtunk mászni a havon.
Most meg 6 éve nem fagyott be a Balaton, de hó meg 10 éve nem volt.
Nem tudom érzed-e a különbséget a kettő között, de 80ban még "baj lesz"-t írtak, 90ben már 2200at, kétezres évek elején 2100at , most meg már az sem biztos, hogy az 50es éveket eléri-e egyben a civilizáció.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#312) DrBubo77 válasza Tüzi (#311) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Most fagy be a Balaton.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#313) Tapsi válasza Stewenke (#307) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha AI alatt a ChatGPT-t érted, akkor teljesen egyértelműen kijelenthető, hogy nem, nem gondolkodik. Ha az AI alatt egy gondolkodó gépet értesz (aminek még a közelében sem járunk egyébként), akkor igen, az gondolkodik.

(#314) aprokaroka87 válasza Tapsi (#313) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából az a kérdés hogy mitől fog gondolkodni.

(#315) hcl válasza DrBubo77 (#312) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ööö, én is fotóztam 2019-ben jeget a Balaton, de befagyva korántsem volt végig.
Meg én is arra emlékszem gyerekkoromból, hogy marha nagy és tartós hó és mocsok hideg volt. Most meg semmi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#317) Tüzi válasza DrBubo77 (#312) üzenetére

Neee, tényleg? Azta :Y
Akkor ezt skubizd meg Bélám :)
Amúgy annyit még kiegészítés gyanánt, hogy a "rianás" mint a jégtáblák határán lévő keskeny, nyílt vízfelület arról kapta a nevét, hogy a szekereket húzó lovak (!) érezték a két jégtábla külön-külön mozgását, és ettől megriadtak, nem akartak átkelni azokon.
Helyi öregek mesélték gyerekkoromban, hogy a "régi beállások" alkalmával dolgozó halászok körében ismert sztori volt, amikor a 9-10 éves gyereket beleállították a készülő lékbe, és a gyerek belefért a lukba. Több mint 90 centis jegek voltak.
Ehhez képest Te most a part menti, szélvédett öblökben kezdődő hártyásodást "befagyásnak" minősíted.

Azért remélem érzed a kettő között a különbséget.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#318) DrBubo77 válasza Tüzi (#317) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Én sem mai gyerek vagyok ám. :N
De ez itt már nagyon OFF.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#319) Tüzi válasza DrBubo77 (#318) üzenetére

Lassan nyugger-klub lesz a PH! :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#320) Qtyii válasza DrBubo77 (#293) üzenetére


Qtyii
tag

Látom köszi..

Azért riasztó amit tud...
Nincs messze a sci-fi filmekben az mesterséges intelligenciával beszélgető főhős lassan mi leszünk :))

(#321) schawo válasza Tüzi (#311) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, hogy mennyire emlékszel, de 80-ban ózonlyuk volt és hogy 20-30 év és végünk, mint a botnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#322) dabadab válasza schawo (#321) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk az ózonlyuk sokkal könnyebben kezelhető probléma volt (illetve még mindig az).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#323) schawo válasza dabadab (#322) üzenetére


schawo
titán

Ebben akkor nem voltunk biztosak. Néhány évtized távlatából persze már tudjuk.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#324) Tüzi válasza schawo (#321) üzenetére

Az a lik az egy darab probléma, a cfc kibocsájtás beszüntetésésvel "máma már nem hasad tovább".
Persze ez sem teljesen igaz, mert a hideg is bontja az ózont, de a baj forrása nagyjából megszűnt, javul, de azért jellemző, hogy a montreáli egyezmény aláírása után 50 évvel lesz látható, és kézzel fogható (képzavar) eredménye, de igazából ennek az egésznek lokális hatása volt "csak".

A másik viszont igaz, hogy úgyszintén egy probléma, viszont ez nem helyi, hanem globális, és rendszerszintű problémát okoz, amit megoldani sem egyszerű, tekintve, hogy a civilizációt működtető energia (pl a hűtőgépeket is) fosszílis alapanyag égetéséből keletkezik. Ami aztán a komplett légkörzést, vizkörzést, hőháztartást, ezeken keresztül pedig az egész ökoszisztémát és biodiverzitást barmolja szét ami mellesleg a civilizációnk egyik alapköve.
Sok ember nem képes megérteni, hogy a co2/ch4 miként lenne képes "megkötni" a hőt, de amikor elmondod nekik, hogy az UV sugárzás simán áthatol a légkörön, ott beleütközik valamibe, energiájának nagy részét leadja, ezért átvált infrába és úgy verődik vissza, ez viszont már képes kölcsönhatásba lépni a fent említett molekulákkal, akkor azért sok ember fejében lámpa gyúl.

Na mindegy, off vége.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#325) hcl válasza schawo (#321) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Utólag mindenki a jövőbe lát.

Mutogatni való hater díszpinty

(#327) bambano válasza Stewenke (#326) üzenetére


bambano
titán

"Stewenke evangéliuma 15/7 3 bek.": te is olyan vagy, mint Jézus...
Kibannolnak, harmadnapra új reggel feltámadsz...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#330) Tüzi válasza bambano (#327) üzenetére

:DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#331) schawo


schawo
titán

ChatGPT felszabadítva :D

https://github.com/gayolGate/gayolGate/blob/index/ChatGPTJailbreak

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#332) schawo


schawo
titán

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#333) proci985 válasza schawo (#332) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

itt jon ki, hogy ez nem ai, csak egy jol tanitott textgenerator

a vegen az utolso valasz kb a Watchman Roscharch bortonmonologja kicsit atvarialva. kontextusba persze remekul illik

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#336) Crus válasza Stewenke (#335) üzenetére


Crus
őstag

Teljesen korrekt válaszokat kaptál, de ahogy látom oltári nagy baromságokat kérdezel tőle, amikre csak általános, tehát nem konkrét választ lehet adni.

Nem ez a gond vele. A gond vele az amikor tényszerű dolgokat kérdezel tőle, ne adja ég jobban belemenve. Nálam pl. rendre ostobaságot válaszolt történelmi, biokémiai, művészeti kérdésre, melyekre teljesen pontos válasz lenne adható. Ebben a formában ez így azért rohadtul "veszélyes", mert egy laikust, lehengerlő, látszólag helyes válasszal tud le.

A cikk arról regél, hogy azért tiltják be, mert annyira jó, pedig azért kellene betiltani, mert ebben a jelenlegi formájában rettenet, konkrétan hazudozik!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#339) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Lehet csak én látom úgy de szerintem ha nem lesznek komoly változások pár hónapon belül, akkor a Chatgpt úgy ahogy van megy a kukába...

(#343) proci985 válasza Stewenke (#338) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

De meglehet jósolni mert szinte minden héten elviszi valaki, és aki elvitte meg is jósolta.
na most itt pont, hogy chatGPTnek van igaza, es nem neked

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#344) Gargouille válasza Stewenke (#338) üzenetére


Gargouille
őstag

""A legjobb módja annak, hogy növelje nyerési esélyeit, ha egyszerűen több jegyet vásárol, de még ez sem garantálja a nyereményt."
-Nem ez a legjobb módja hiszen nem is garantálja."

Miért, mi a legjobb módja, ha nem az, hogy több jegyet vásárolsz?

""A kisorsolt számokat nem lehet megjósolni, mivel a folyamat a véletlenen és a véletlenen alapul."
De meglehet jósolni mert szinte minden héten elviszi valaki, és aki elvitte meg is jósolta."

Nem jósolta meg, hanem véletlenül ráhibázott. Ezért hívják szerencsejátéknak.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#346) Gargouille válasza Stewenke (#345) üzenetére


Gargouille
őstag

Briliáns érvelés. Gratulálok. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#347) dabadab


dabadab
titán

Minek élelmezitek a Dunning-Krüger hadosztályt?

DRM is theft

(#348) schawo válasza aprokaroka87 (#339) üzenetére


schawo
titán

A chatgpt-ről végre leszálnak a hülyék, és arra lesz használva amire csinálták, és amire való.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#349) DS39 válasza schawo (#348) üzenetére


DS39
nagyúr

a MS már arra használja.

(#350) DrBubo77


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Vajon ezt a cikket is ChatGPT-vel írták: Ki áll a ChatGPT mögött? ;]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.