Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MaxxDamage válasza tibaimp (#49) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nagyon jól tetted! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52) F e Z o


F e Z o
veterán

Lassan lejjebb vagytok, mint az m4sport facebook oldala.

#50 pusszycat : Jézusom, ugye csak trollkodsz?

H2O über alles!

(#53) magyarmark


magyarmark
csendes tag

nemrég láttam hírt a kis lapka méretű airjet "solid state" hűtésről, de az rezgést használ ha jól tudom, úgyhogy van mit tanulni ettől a palitól, hogy mi az igazi solid state :D (jó ez passzív azt meg aktívnak nevezték)

[ Szerkesztve ]

(#54) wiziloo válasza pusszycat (#50) üzenetére


wiziloo
tag

Vagy inkább elkezd kb 90foknál thermal throttlingolni, és 105 körül meg kikapcsol.
Szerintem az AMD K7 sorozata volt a legutóbbi, ami megfőzte magát hűtés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#55) t72killer válasza pusszycat (#50) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

miért lenne kuka? minden prociban van hővédelem. A faék bóti corsair h105 vizem kb 7 éve teszi amúgy a dolgát, semmit se bütyköltem rajta. slusszpoén, hogy az idő 99%-ában félpasszív módon csak vizkeringetéssel hűti a jó öreg i7 4770k-t :K

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56) pusszycat válasza t72killer (#55) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Na jó ezt anonimus Balázstól hallottam egy múltkori videojában , nekem nincs ilyen tapasztalatom ha ő hülyeséget beszélt akkor elnézést a nevében is. :)
u.i. 11 éve laptopom van, előtte raktam össze gépet de csak ventist.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#57) CPT.Pirk válasza pusszycat (#56) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Volt egy videó 16 éve, amiben az akkori Amd Athlon elfüstölt, mikor levették róla a hűtőbordát játék közben, a P4 meg nem, mert abban már volt thermal-throtling. De azóta már minden processzorban van hővédelem, az alaplap lelövi a gépet ha a proci túlmelegedne.

A vízhűtés meg nem párolog, zárt rendszer.

Nem tudom ki az a névtelen Balázs, de jobb is ha nem derül ki a neve. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58) pusszycat válasza CPT.Pirk (#57) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ő lenne az. [link]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#59) AssAssynn válasza pusszycat (#58) üzenetére


AssAssynn
őstag

Kíváncsivá tettél, hogy melyik videójában mondta és hogyan értette. :DDD Ez az állítás maximum úgy állná meg a helyét, ha egy pohár vizet eszkábálnál valahogy a proci fölé és az a pohár száján keresztül folyamatosan párologna. A vízhűtés - ahogy írták is - zárt rendszer, ráadásul van benne egy tartály, amiben nyomon követheted a folyadékszintet, és ha esetleg fogyna, utána tudnád időben tölteni, de ha abból fogy, az azért van, mert valahol ereszt, ami már igen nagy baj. Szóval én is viccnek vettem/veszem a korábbi állítást.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#60) pusszycat válasza AssAssynn (#59) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos nem tudom melyik rész volt az pedig szívesen belinkelném. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#61) Fred23 válasza CPT.Pirk (#57) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az AMD a Palomino maggal kezdte a hővédelmet, de a hőérzékelő dióda alaplapi támogatást igényelt, amivel a gagyibb gyártók nem foglalkoztak, így sok KT266A-s lap se adott valós hővédelmet. Jobb lapokban viszont már legalább tényleg nem égett le a proci; ez volt 2001-ben.
Nekem van a szekrényben olyan KT266A-s lap eltéve, amiről tudom, hogy hűtő nélkül kinyírná a benne lévő procit. Jóféle Mercury darab.

(#62) CPT.Pirk válasza Fred23 (#61) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen. Akkoriban voltak ilyen csodák, pl. a "Tomato" alaplapok is hasonló szinten voltak, nekem is volt olyan. Természetesen VIA chipsetes hulladék volt. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63) tibaimp válasza CPT.Pirk (#62) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Tomato-m nekem is volt, talán még a 386-os vagy 486-os korszakban! Azt már nem tudom milyen chipset-el volt szerelve. A kedvenc chipset amúgy akkoriban a SIS/SYS (nem is tudom hogyan írják) volt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#64) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek szerint nem mai csirkék vagytok... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#65) tibaimp válasza pusszycat (#64) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Tegnapi, vagy tegnap előtt kezdtem, nem is emlékszem, olyan régen volt... ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66) pusszycat válasza tibaimp (#65) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én DOS 3.1 -el vagy ilyesmi. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#67) CPT.Pirk válasza pusszycat (#66) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még nagyfloppyn tanultam másolni dos alatt. Az egy lassúúúúúú periféria volt. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#68) tibaimp válasza pusszycat (#66) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, kb. az a korszak.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70) pusszycat válasza CPT.Pirk (#67) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Melyiken az 5.25" vagy volt azelőtt még nagyobb, azt csak láttam nem használtam?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#71) CPT.Pirk válasza pusszycat (#70) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

5.25... Egy gépben volt olyan a számtech teremben, azt lett az enyém. A többiek már kisfloppyra dolgoztak így mindig le voltam maradva. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#72) Sdi válasza CPT.Pirk (#71) üzenetére


Sdi
addikt

És milyen komoly kapacitása volt, 1,2 MB :)

Én égettem le 1,4-es Thunderbird-t, nem feküdt fel a hűtő a távtartó miatt, akkor 40k volt :W

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#73) pusszycat válasza Sdi (#72) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

3M (floppy márka :D )

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#74) wwhy válasza CPT.Pirk (#62) üzenetére


wwhy
veterán

Hogy nevezheted hulladéknak ... a Cyrix CPU csak úgy hasított benne :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#75) Top cat válasza CPT.Pirk (#71) üzenetére


Top cat
őstag

Az 5.25 már űrtechnika volt ehhez képest. ;]

(#76) zetor2000 válasza tibaimp (#63) üzenetére


zetor2000
senior tag

SIS.
Silicon Integrated Systems

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#77) zetor2000 válasza pusszycat (#70) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az a 8" colos csoda. Havernak talán még megvan a bontatlan csomag, csak kiköltözött Angliába.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#78) CPT.Pirk válasza wwhy (#74) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szájrix proci... Én kérek elnézést. :C

Top cat: hehe, meg a varrt memória.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#79) tibaimp válasza zetor2000 (#76) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azaz! Kösz a pontosítást :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#80) arn válasza tibaimp (#20) üzenetére


arn
félisten

Szen alapon jobb - gyemant, nanocsovek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81) tibaimp válasza arn (#80) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ilyen szinten nem tudom már. Mondjuk kapásból fém/nemesfém jutott az eszembe, a szén, mint elem, az tuti nem, mint jobb hővezető képességekkel rendelkező nemfém.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#82) CYBERIA válasza arn (#80) üzenetére


CYBERIA
őstag

Milyen érdekes hogy jó mindenre, grafitot tesznek hőszigetelésbe is. :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#83) arn válasza tibaimp (#81) üzenetére


arn
félisten

Anyag Hővezetési tényező
λ, W/(m·K)
Szén nanocsövek 6000
Szén gyémánt 2300
Ezüst 429
Arany 310
Magnézium 170
Volfrám 167
Kálium ~135
Nikkel 85
Vas 80,2
Platina 71
Cink 67
Tantál 54
Titán 22
Bizmut 8,4
Higany 8,3
Jég (-20,0 °C) 2,33
Víz 0,6
Hidrogén 0,18
Hélium 0,144
Oxigén 0,023
Nitrogén 0,02
Argon 0,016
Szén-dioxid 0,015
Vákuum ~0,0
Olaj 0,13

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#84) arn válasza CYBERIA (#82) üzenetére


arn
félisten

Gondolom az anyag racsszerkezeten mulik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#85) tibaimp válasza arn (#83) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A fémekről tudtam, de a szén ill. módosulatairól nem, főleg nem, hogy ekkora különbség van. Kösz a pontosítást :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#86) Reggie0 válasza arn (#83) üzenetére


Reggie0
félisten

Kis kiegeszites:
Anyag Hővezetési tényező
λ, W/(m·K)
Szén nanocsövek 6000
Szén gyémánt 2300
köbös bór arzenid 1300-2000
Ezüst 429

(#88) Chaser válasza Stewenke (#87) üzenetére


Chaser
titán

5. a gyártók leszállnak a földre, és nem több száz w-os szörnyeket gyártanak
: )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) Cs1csó válasza Stewenke (#87) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Chaser

Korábban is írtam már máshol hogy nem az a fejlődés hogy 100%-al nagyobb aramfelveteli mellett hoz a proci mondjuk 60%-al nagyobb teljesítményt, ez ló.asz nem fejlesztés.

Valódi fejlődés: a korábbi procihoz képest 50%-al kevesebbet fogyaszt és 50%-al erősebb.
Ameddig nem ezt a sémát követik átverik az embereket, és csak a marketing dübörög a "10-20%-al erősebb "közel" hasonló fogyasztás mellett" kösz ebből nem kérek. Ezert - is - van s gépemen meg mindig egy lassan 9 éves proci, és egy "konyhai netezős" gép ami 15 éves.

(#90) Chaser válasza Cs1csó (#89) üzenetére


Chaser
titán

én is mondtam már ezt párszor : )
már az is nagy fejlődés ha az előző gen fogyasztásán hoznak +30% teljesjtményt, csodákat azért nem kell elvárni
szerencsére ezek rétegtermékek, de kis visszafogással ezeket is lazán lehet hűteni, aki meg maxolni akarja szenvedjen csak a hűtéssel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) t72killer válasza Stewenke (#87) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Peltier + 80-90fok magasságában pörgő glikolos hűtőfolyadék lesz sztem a megoldás, csak a ventiket és úgy általában a radi 5 centis környezetét olyan amyagokból kell megcsinálni, ami ezt ráhagyással ki is bírja.

#89: +1. Ilyet sajna évtizedenként 1x látunk csak :(.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#94) t72killer válasza Stewenke (#93) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A beszerzési árcédula többet ugrik majd, mint 3 évnyi villanyszámla. A villany max 7/24-ben tolt tevékenységeknél, pl bánya, kritikus.

Hatigen, a Peltier eszik rendesen, akinek nem tetszik, az vehet kompresszort ;]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#95) Cs1csó válasza t72killer (#92) üzenetére


Cs1csó
félisten

A marketing osztály mindent is leuralt. Hiába nincs valódi fejlesztés egy-két évente vagy akár 3-5 éves intervallumban sem nekik minden évben ki kell hozni valamit.
Erre jó példa az iPhone ahol minden évben jön egy új modell akár van újítás akár nincs.
Vagy az aktuális FIFA játék amiben sokszor csak a keretek, és a mezek vannak frissítve.
De minden évben "új" jelenik meg.

(#96) Reggie0 válasza Stewenke (#93) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyaltalan nem. Peltier ami 100W-ot fogyaszt, annak -50W a hideg oldala es 150W a meleg oldala.

Nem mellesleg a peltierrel is el lehet erni jo hatasfokot, attol fugg, hogy hol van a munkapontja. Lasd:

[ Szerkesztve ]

(#98) arn válasza Cs1csó (#89) üzenetére


arn
félisten

Mindig van egy sweet spot, de egy nagyon alacsony szint utan mar romlik a hatekonysag. Ez bizonyos szintig nem is lenne gond, csak manapsag 5-10% pluszert fogyasztanak ketszer annyit - ez igy mar nem az, plane, hogy ezert vegyel dragabb lapot, tapot, hutest. Foleg, ahogy az intel csinalja, felcsapja a fogyasztast tobbszorosere par masodpercig, aztan a “65” wattos procihoz ezert kell draga korites.

De meg szebb, hogy az uj mobil gpu 150+25w, a cpu meg majd 200w peakben… az elobbi meg ok lenne desktopon, de utobbit mar oda se tennem. Az applet megkerdezhetnek, hogy kell notiba socot gyartani.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99) zetor2000 válasza arn (#98) üzenetére


zetor2000
senior tag

Meg desktopba... a Mac Stuido nem lett rossz. A gép térfogatának egy jó része a hűtés.
És azért eléggé kell keresni márkás / összerakott gépet, ami akkora méretben megfogja teljesítményben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.