Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecs 755-a2 topik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Most olvastam az Xbitlabs oldalán egy friss tesztet erről a lapról. Az ára 80 és 90 dollár között fog mozogni, ami 16500-18500 forintot jelent. Teljesítményben partiban van a nála sokkal drágább, Via K8T800 chipset-tel felvértezett Abit KV8-Max3-mal. Semmi extra nincs rajta, mondjuk nekem nem is kell, max egy integrált 100-as LAN. Kíváncsi vagyok, hogy nektek mi a véleményetek a lapról. A tesztet egy 3000+os A64-gyel csinálták, és a cikk végén megemlítik, hogy ezt a szuper párost kevesebb, mint 300 dolcsiból (62k HUF) hazaviheti az illető. Ez nagyon felkeltette a fantáziámat, mert ha esetleg nyáron olyan 20-ért meg lehet venni a lapot és mondjuk 35-40-ért a procit, akkor igencsak ütős gépet pakolhat össze az ember. Annál is inkább, mert jók a mostani DDR400-as RAM-ok a mobóhoz. Azt is olvastam, hogy a Socket 939-es A64-ek csúsznak, keveset tudnak belőle gyártani, harmadik negyedév előtt nem nagyon lehet majd itthon számítani rájuk, akkor is horror összegekért lehet majd csak hazavinni. Szóval arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire és főleg meddig életképes egy Socket 754-es platform. Ja, a teszt: [L]http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/ecs-755a2.html[/L]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecs 755-a2 topik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.