Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecs 755-a2 topik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Most olvastam az Xbitlabs oldalán egy friss tesztet erről a lapról. Az ára 80 és 90 dollár között fog mozogni, ami 16500-18500 forintot jelent. Teljesítményben partiban van a nála sokkal drágább, Via K8T800 chipset-tel felvértezett Abit KV8-Max3-mal. Semmi extra nincs rajta, mondjuk nekem nem is kell, max egy integrált 100-as LAN. Kíváncsi vagyok, hogy nektek mi a véleményetek a lapról. A tesztet egy 3000+os A64-gyel csinálták, és a cikk végén megemlítik, hogy ezt a szuper párost kevesebb, mint 300 dolcsiból (62k HUF) hazaviheti az illető. Ez nagyon felkeltette a fantáziámat, mert ha esetleg nyáron olyan 20-ért meg lehet venni a lapot és mondjuk 35-40-ért a procit, akkor igencsak ütős gépet pakolhat össze az ember. Annál is inkább, mert jók a mostani DDR400-as RAM-ok a mobóhoz. Azt is olvastam, hogy a Socket 939-es A64-ek csúsznak, keveset tudnak belőle gyártani, harmadik negyedév előtt nem nagyon lehet majd itthon számítani rájuk, akkor is horror összegekért lehet majd csak hazavinni. Szóval arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire és főleg meddig életképes egy Socket 754-es platform. Ja, a teszt: [L]http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/ecs-755a2.html[/L]

(#2) strike-force válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


strike-force
őstag

nos igen én is megnéztem a tesztet és az a véleményem, hogy még mindig jobban megéri kivárni, mert a 3000+ a64 és egy mostani 2100-2300 mhz-en szaladgálon athlon xp között nincs jelentős sebességbeli eltérés -ezt bizonyítják a q3,ut2k3,cinebench tesztek- (a tömörítősökhöz nem értek...) de ha mondjuk kell még 2000-3000 pont 3d2k1 ben vagy 600-800 pont 2k3-ban -aminek nem sok értelme van, ha egyébként is 15000/5000 felett vagy- akkor ''éri'' csak meg.

én személyszerint hozzáláttam a mostani gépem ''kimaxolásához'', azaz mindenből teszek bele bőven. első lépés volt a proc, utána jön +512ram (szumma 1G a doom3-nak :DD) és végül egy fx5900/9800pro lesz nyár vége felé, ha már kijöttek az új ati/nv-s cumók és a mostaniak mélyrepülésbe kezdtek.

a64/fx-el meg még kivárok. inkább.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#3) Alvin_ti4200 válasza strike-force (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Értem:B
Up:D

(#4) Asusfan válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


Asusfan
senior tag

Socket 939.:DDD

(#5) wassermann


wassermann
addikt

Jó kis ECS lap - viszont én is azon a véleményen vagyok, hogy csak
akkor éri meg 64-es konfig-ot építeni, ha teljesen nulláról kezdessz.
Ha már van valamilyen meglévő 32bites cuccod (akár AMD, akár Intel)
inkább érdemes kivárni azzal, hogy a meglévőből húzod ki a maximumot.

(#6) Asusfan válasza wassermann (#5) üzenetére


Asusfan
senior tag

Bocsi.2*-er voltt.

[Szerkesztve]

(#7) Asusfan válasza wassermann (#5) üzenetére


Asusfan
senior tag

Annak érdemes,akinek van rá fölösleges pénze,aki tudja másra is költeni annak jó a 32bites intel/amd.Persze van akinek gyengébb van.Pl:P2,de bizonyos célokra azok is megfelelnek.

(#8) wassermann


wassermann
addikt

Nemcsupán az anyagiak miatt!

Szerintem még nem letisztult az egész
64bites platform ! (pl. mem vezérlő kint
vagy bent stb.) és oprenccer sincs igazán


Én emiatt várnék még mindenképp
minimum fél évet...

(#9) Asusfan válasza wassermann (#8) üzenetére


Asusfan
senior tag

Más lenne a hozzáállásod ha simán hozzájutnál egy A64-hez.Egyébkéntt meg igazad van.

(#10) Illissius válasza Asusfan (#4) üzenetére


Illissius
tag

Szerintem meg nem. Összesen két indoka lehet csak: (1) Athlon FX-et akarsz venni, teljesen fullosan 1MB cache, dual-channel, nem registered, stb. (nagy ennek az esélye); (2) Később akarsz venni bele egy lényegesen gyorsabb procit alaplap csere nélkül.* Ezeken kívül a s754 a hiányzó memóriasávot kárpótolja 512kb cache-el (ami úgy kb. egy fair csere) (vagy 3000+/3400+ 2.4GHz esetében 200MHz-el, ami pedig egy nagyon is jó csere), és ráadásul valószínüleg lényegesen olcsóbb is (lesz). Szóval szerintem egyáltalán nem egy rossz vétel, ha upgradelni akarsz (hogy megéri-e upgradelni egyáltalán, az egy másik téma).

* Persze attól hogy maga a foglalat nem változik, még nem jelenti, hogy nem fog ezer más dolog is helyette, pl. DDR->DDR2, HyperTransport 1.0->2.0, PCI Express, feszváltozások, meg ki tudja még micsoda.

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#11) Raymond


Raymond
félisten

Nem eri meg upgrade-elni mert meg mindig tul draga a proci. Uff...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Raymond válasza Illissius (#10) üzenetére


Raymond
félisten

''Ezeken kívül a s754 a hiányzó memóriasávot kárpótolja 512kb cache-el (ami úgy kb. egy fair csere)''

Ezt nem ertem. A chipset vagy a hasznalt socket nem karpotol semmit semmivel, mert mindketto a prociban van - a cache es a memoria vezerlo egyarant.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) Alvin_ti4200 válasza Raymond (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Sajnos nálunk igen:O

(#14) Raymond válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


Raymond
félisten

Mindenhol. 230 EUR nem olcso...

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) anulu


anulu
félisten

Az összegzéssel maximálisan egyetértek:
Highs:

Highest performance;
High stability;
Low price.

Lows:

Poor CPU overclocking options;
Some drawbacks in the PCB design;
Scanty accessories

A teljesítménye nagyon szép, de van néhány olyan dolog, ami sajnos meggondolandó. Nálam pl kiesett ez a lap, méghozzá amiatt, mert a DDR333-as Samsungom 2,7V-on tudja a 400MHz-et, 2,5-3-3-7-el, ez a lap viszont csak 2,65V-ot tud adni, és alatta nem stabil a RAM-om...
Az viszont nagyon tetszik, hogy a DIMM SLOT-ok a lap legfelső részére kerültek. Így legalább nm kéne kommandóznom a kezeimmel, ha ki akarom venni, vagy be akarom rakni a RAM-okat.

Az ára miatt viszont nagyon szimpatikus. Már csak a procik árának kéne csökkennie.

Summa: Én a KV8-MAX3-at válsaztanám, annak ellenére, hogy kb 3x ennyibe kerül, viszont tud olyan dolgokat, amiről egy ilyen árkategóriájú ECS, vagy vármilyen lap még csak nem is álmodhat. Pl: Gigabyte LAN, Firewire, USB-k nagy mennyiségben, és a számomra legszimpatikusabb, a Secure-IDE :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) Alvin_ti4200 válasza anulu (#15) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én meg egy olyan lapot választanék, ami a kettő között van árban. Nekem egy alaplap sem ér 45k-t.

(#17) Asusfan válasza Raymond (#14) üzenetére


Asusfan
senior tag

Nem pontt.Van ahol drágább,van ahol olcsóbb.

(#18) anulu válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


anulu
félisten

Úgy vagyok vele, ha akkora a feature listája, hogy egy 5x3m-es lapra nem fér rá, akkor kifizetek érte annyit :) Lehet, hogy egy ''kissé'' szívom a fogam, de tudom, hogy minden földi jó rajta van :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) Raymond válasza Asusfan (#17) üzenetére


Raymond
félisten

A legocsobb amit talaltam az OEM 209-ert + szallitasi koltsege: alternate.de

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) Illissius válasza Raymond (#12) üzenetére


Illissius
tag

Persze. De lényegtelen, mert tény, hogy az azonos típusú procik esetében a socket 939 változat dual channel, 512K cache, míg a socket 754 single channel, 1MB cache, vagy pedig 512K cache és +200MHz.

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecs 755-a2 topik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.