Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) trob válasza Jester01 (#11350) üzenetére


trob
tag

Köszi.

Miért nincs fent a gyártó weboldalán? Kifutott termék?

(#11352) Jester01 válasza trob (#11351) üzenetére


Jester01
veterán

HD az szerintem kifutott, HD2 az úgy tűnik kapható. Hogy miért nincs ott, azt tőlük kérdezd ...

Jester

(#11353) trob


trob
tag

A CI és a CI+ modulok között mi a különbség?

CI+ Irdeto modulok tudnak csatlakozni sima CI csatlakozóval?

Mi a különbség az alábbi oldalon található 50€ alatti modulok között? Azon túl, hogy CI vagy CI+.
http://www.dvbshop.net/index.php/language/en/cat/c71_Irdeto.html

Köszi

(#11354) laszlohu válasza trob (#11353) üzenetére


laszlohu
addikt

a plusszos ismeri az NDS titkosítási szabványt is.

(#11355) Tjoke


Tjoke
tag

technisat cablestar hd 2 tulajdonosok figyelem, szeretném beállítani a távirányítót, de sehogysem sikerül, mintha nem is működne az érzékelő, please egy részletes leírást, köszönöm.(com port-al kell valamit csinálni?)

(#11356) zhagyma válasza laszlohu (#11354) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... a plusszos ismeri az NDS titkosítási szabványt is. ..."

Ez pontosan mi is? Linkelnél valamit az NDS-ről?

[ Szerkesztve ]

(#11357) Rick4 válasza trob (#11353) üzenetére


Rick4
félisten

Vegyél unicrypt modult, és nem kell azzal foglalkozni hogy milyen kártyát akarsz berletenni. Szimplán mindet viszi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11358) laszlohu válasza zhagyma (#11356) üzenetére


laszlohu
addikt

VideoGuard, más néven NDS

[link]

(#11359) Tjoke válasza torrentszaki (#11270) üzenetére


Tjoke
tag

torrentszaki, ugyez volt a gondom, úgy oldódott meg h feltettem a progdvb 6-ot és telepítésnél kiválasztottam magyarországot, és a hozzám legközelebb eső várost, aztán megjelentek a közszolgálati adók is 121,500 meg 128,5-ön.6000-es symbol izén

[ Szerkesztve ]

(#11360) torrentszaki válasza Tjoke (#11359) üzenetére


torrentszaki
tag

Jó neked! Nálam továbbra is 0 csatorna mind a két frekvencián.
Még valami ötlet? Más program látja?

(#11361) Tjoke


Tjoke
tag

de nekem meg azt áruljátok el h a winlirc-et h kell belőni mert rohadtul nem akar menni:S

(#11362) Kernel válasza Tjoke (#11361) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bemenő adatot érzékel?

WinLIRC alapesetben csak a soros portot kezeli, ha jól emlékszem, nekem is azon működött, egy házilag épített infravevővel, amit a honlapján ajánlottak hozzá.

Szerk: de mint nemrég is írtam, manapság én már nem kínlódnék vele (voltak ott stabilitási gondok is), mert azóta olcsóbbak lettek a rádiós egerek, billentyűzetek.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11363) Tjoke válasza Kernel (#11362) üzenetére


Tjoke
tag

nem, olvastam ha veszi a jelet, akkor zölden kéne világítania a tray ikonnak, de ezt soha nemtette meg ugye ez a vevő egy jack dugóval csatlakozik a tuner kártyához, és com portot be kell állítani de néztem alaplapon a com port egy viszonylag sok tüskés csatlakozó, h van ez akkor?

(#11364) Kernel válasza Tjoke (#11363) üzenetére


Kernel
nagyúr

COM-port a mára elavult soros port, amit újabb alaplapokhoz már csak külön tartozékként mellékelnek, tüskés csatlakozóval megy az alaplapra.

Én a soros portra közvetlenül csatlakoztam az infravevővel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11365) Kernel válasza Tjoke (#11363) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel a tunerkártyára csatlakozó infrajelet a WinLIRC bizonyára nem fogja érzékelni, inkább a következőt kellene megnézni:

Nyitsz egy szövegszerkesztőt és a távszabályzóval megpróbálsz bele "gépelni". Néhány infrás cucc ugyanis így működik.

Ha billentyűkombinációkat is bocsát ki, az így nem látható, csak ha nyitsz egy bármilyen parancsikont (jobbklikk, tulajdonságok) ahol a billentyűkombós mező teszi láthatóvá ezeket a parancsokat. Vagy egyéb program, médialejátszó stb. beállításai között is van ilyen lehetőség.

Ha semmit nem tudsz kinyerni, akkor ilyen módon nem kompatibilis, csak önmagával tunerrel, illetve annak programjával.

Én végül egy olyan tunerkártya USB infravavőjét tudtam kiválóan felhasználni, ami a tunertől függetlenül működött, szabvány USB-HID billentyűzetként jelent meg a Windowsban.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11366) donjohnson


donjohnson
addikt

tapasztalaitok szerint melyik lcd tv márkának van a legérzékenyebb dvb-t tunere?
most szeretnénk leváltani a régi crt tv-t + set-top box-ot és jó lenne, ha a szobaantenna maradhatna az új tv-hez is.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11367) Tjoke válasza Kernel (#11365) üzenetére


Tjoke
tag

őő nálam is megjelent az eszközökben egy technisat bda hid device de nemtudtudtam írni a távirányítóval, ha jól értelmezem ezt az érzékelőt egy billyentyűzethet hasonló hardverként értelmezi és a távírányitó a gombok igaz?de nemtom miért nem megy

(#11368) Kernel válasza Tjoke (#11367) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha menne, akkor a számok, enter stb. rendesen működne, de eszerint ennél másképp van megoldva, és csak a tuner programja tudja kezelni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11369) robag88


robag88
csendes tag

Helló!

Mostanság kezdtem el ismerkedni a műholdas tv-zéssel. Szóval igen kezdő vagyok még! Gondolkodom egy pci-os DVB-S tuner vásárlásán. Csak az az elképzelésem, hogy nem csak pc-n hanem tv-n is, sőt tv-n néznék többet műholdas adásokat. Na meg persze kódolt csatornákat is. Megoldható ez egyetlen tuner-ral? Nézegettem már, de nem sokat találtam, ami árban nem jár az egekben. Pl: OPTIBOX RAPTOR DVB-S2 ezen van elvileg kimenet (coax)- így a tv-n is tudnék csatornát váltani? Erről a kártyáról nem sok leírást találtam, amit találtam számomra az még elég száraz szám értékek.
Vagy ez a kártya is tudná ezt: My Cinema-PS3-100/PTS/FM/AV/RC?

Tippek, ötletek? Egyáltalán életképes az elképzelésem? :)

(#11370) Tjoke válasza Kernel (#11368) üzenetére


Tjoke
tag

minden esetre kösz a segítséget

(#11371) Kernel válasza robag88 (#11369) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha csak egy tunert akarnál venni, akkor például a számítógépbe lehetne tenni, a videókártya kimenetére pedig rá kellene kötni a TV-t is. Lehetőleg HDMI, illetve DVI-HDMI, esetleg D-SUB VGA kapcsolatot kiépítve a gép és a TV között.

Ennek további előnye a médialejátszás lehetősége, hátrány lehet, hogy a számítógépnek is mindig mennie kell, ami persze nem hátrány, ha úgyis menni szokott.

Az Optiboxot TV-vel lehet használni, de azzal sem a TV-n váltod a programot, hanem a boxhoz tartozó távszabályzóval lehet kezelni (kivéve, ha van egy alkalmas tanítható / univerzális távszabályzód is).

Koaxiális kimenetet én nem látok rajta, de hiába is lenne, mert az csak loop, ami a DVB-T vevőkön szokott lenni. Ez viszont műholdvevő, így F-csatlakozó van rajta, szintén loop, vagyis hurokátmenet, ahová további tunereket lehet felfűzni. TV-t nem oda kell kötni, hanem lehetőleg a HDMI-kimenetre.

Mindennek tetejébe, szerintem neked nem kell ilyen twin-tuneres Optibox, hacsak nem akarsz kétfejes tányért kötni rá.

Az említett kártyán egyébként azért van két koax. bemenet, mert egyik az FM-rádió, másik a TV.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11372) Raucher válasza Kernel (#11371) üzenetére


Raucher
tag

nem kell ilyen twin-tuneres Optibox, hacsak nem akarsz kétfejes tányért kötni rá.

Nem kell feltétlenül kétfejes tányér.
Ha dual LNB-t használ akkor egy holdról bármelyik 2 adót lehet fogni, egyszerre.
A Single LNB esetében az azonos polaritáson lévő adók közül lehet bármelyik kettőt egyszerre venni. (Bár ez kicsit körülményes megkötés, de a Digi esetében működhetne, ha..)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#11373) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Kis érdekesség, hogy mire jó még az USB-s dvb-t tuner :D

Ha megfelelő a HW (csak RTL2832 chippel megy), akkor egy spéci driverrel átalakítható szélessávú (50 -1700MHz) vevővé. Eddig a CCIR sávú kereskedelmi rádiókat, és az analóg sugárzású tv2/RTLklub hangjait tudtam befogni. Jó móka...
Itt egy rádióamatőr fórum ahol van róla bővebb infó)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11374) wassermann válasza cigam (#11373) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Csak hobbiból én is akartam magamnak ilyet, csak hogy nálam most egyáltalán nincs DVB-T vétel - utoljára a 2008-as olimpia alatt volt - plusz már van egy kihasználatlan hibrid tunerem,,, : (

[ Szerkesztve ]

(#11375) robag88 válasza Kernel (#11371) üzenetére


robag88
csendes tag

Köszönöm a segítséged!

A gép szinte állandóan megy amikor a tv is, ezzel nem lenne baj. De nagy a távolság a gép és a tv között. A gép szinte állandó használatban van, nem akarom még jobban terhelni, hogy két eszközt használjon csak a tv .
Lehet, hogy félre értettelek, de az optibox, amit írtam az nem egy beltéri egység, hanem egy pci tuner. Amin tényleg hurkon keresztül van kimenet.
[link]

Nézegettem boxokat is, de ott is megszaladnak az árak, ami már jó. Vagy HTPC ami a legjobb lenne, de megint csak az árak, ennél a változatnál meg aztán pláne.

(#11376) azbest válasza robag88 (#11375) üzenetére


azbest
félisten

Az nem számítógéphez való tuner, hanem az Optibox box cserélhető tuneres, ez ahhoz való tuner modul, lásd ezt a videót ahol dvb-t tunert tesznek optiboxba: [link]

(#11377) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Nagyon kérlek segítsetek nekem!
Pár hete árulom a monitorom és ki is volt nézve az új (Dell U2412M), mikor elvitték a monitorom és venni kellett volna a másikat bátyám bekavart...az ő szobájába van/lesz a monitor és ő a régit tv-re használta (az tuneres monitor volt) én pedig játékra.
És amikor megtudta hogy nincs a Dell-be tv akkor mondta hogy azt nem vehetem meg.
Én tudtam hogy valami STB-vel meglehetne oldani de hamar feladtam mert nagyon nem értek ezekhez a tv-s hálózati dolgokhoz + a tv hangot is meg kell oldani ha a Dellt veszem.

Abba segítsetek, hogy milyen stb-t kéne vennem ami annyira nem drága és jó a Dell-hez.

A vga Dp-portal lenne összekötve a pc-vel és az stb-nek ott lenne a dvi.

A házba kábelen jön a tv és a szobába koax kábel megy!

Kéne egy stb-os ami biztos működne és hétfőn azt is megtudnám rendelni.

A monitor 16:10-es lesz...torzítani fog a tv adás vagy a stb-on a képarányt is tudom állítani?
Az nem baj ha kicsit lecsép a képből a monitor csak torzítás ne legyen...

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#11378) hitman, válasza hitman, (#11377) üzenetére


hitman,
őstag

Csak olyan megoldás érdekel amihez nem kell hogy menjen a pc!

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#11379) azbest válasza hitman, (#11377) üzenetére


azbest
félisten

aham... a kábeltévé az analóg vagy digitális? Ha analóg, akkor léteznek külső analóg tunerek, amiket nem nagyon kapni manapság már. Innen meríthetsz ötletet, hogy milyet - már ha sikerül egyáltalán szerezni: [link]

Ha kódolatlan digitális a kábel, akkor dvb-c box-ot kell keresni.

(#11380) hitman, válasza azbest (#11379) üzenetére


hitman,
őstag

Na, látod erről beszéltem amihez én nem értek....hogy milyen a jel meg egyéb dolgok.

Annyit tudok még, hogy a házban van 1 lcd tv és egy tuneres samsung lcd monitor meg egy régi crt tv és a crt tv-n már egy pár adás nem jön be ami a másik két újabb tv-n bejön!

Lehet azért mert digitális az adás és az már nem tudja kezelni??
Vagy 4 adóról van szó amúgy...pl sport 1, 2

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#11381) laszlohu válasza hitman, (#11380) üzenetére


laszlohu
addikt

Azon nem csodálkozom, én is láttam olyan régi, 15 éves
crt Videoton TV - t ami nem tudott bizonyos frekvencián keresni, vagyis egyes TV csatornák nem jöttek be vele.

Megoldás :
Új TV beszerzése, amiben van DVB-C és DVB-T tuner( a legtöbben van), mert így az analóg és a digitális adások is vehetők.

(#11382) Joke21


Joke21
aktív tag

Pécsen próbáltam beüzemelni egy usb-s dvb-t tunert a hozzá kapott kis botantennával, Igaz, hogy közvetlen rálátás nincs az adótoronyra, mert takarják a szomszéd házak, de nem is vagyunk messze tőle. Néha bejön a kép, néha nem, elég érzékeny. Vegyek inkább egy erősítő antennát, vagy próbálkozzak még a kis antennával?

(#11383) Sleeper987


Sleeper987
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Tegnap próbálkoztam, a szlovák dvb-t-t levadászni, és legnagyobb megdöbbenésemre, az egyszerű tesco-s szobaantennát elfektetve a tetőn 100/100-al bejött a szlovák 2-es Mux a 474 Mhz-en (21-es csatorna). Vétel helye Bp. XVI.ker Sashalom domb tető. Ezek szerint aki kicsit magasabban lakik annak érdemes rá keresni hátha. Fontos hogy függőleges-re állítsuk az antennát.
Üdv.

(#11384) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok,
Jelenleg egy hama beltéri antennával fogom a mindigTv adásait, viszont egyes csatornák elég nézhetetlenek. Tudtok ajánlani valami erősebb beltéri antennát? Ha beltériből nincs, akkor lehet meg tudom oldani a kültérit is (persze ha nem valami hatalmas paraboláról van szó :) )
Köszi

(#11385) cigam válasza Boolash (#11384) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Hehe ... Hama ami Thomson? ;]

Egy antennának minél magasabban, és "házon kívül" a helye. Egy kis próba erejéig "lógasd ki" az antennát, és közben csekkold a térerőt/minőséget.

Ugyanakkor ezek a belső játékantennák között nagy szórás van. Pont ma játszottam el 2 példánnyal (Mindkettő erősítős HAMA, annyi a difi, hogy az 1iken van egy külső antennabemenet is.) Nagyon furi volt, mert az antennabemenetes verzió máshol és nagyobb jelet adott mint a régi (kb 10%-al jobb minőségű jelet adott). (A csutkára tekert erősítés még ront is a vételen!)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11386) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok.

Van egy Gigabyte U8300 hybrid tv stick-em, ezzel veszem jelenleg a MinDig TV adásait. Ehhez kaptam egy kis botantennát, alig 10 cm-es, és passzív, tehát erősítés nélküli. A stick-be dugva tökéletes, 100%-os jelerősségű vétele van, annál is inkább, mivel alig 500 méterre lakom az adótól(Nyíregyháza, belvárosi betondzsungel). Mivel itthon még csak régi, analóg tévém van, az ingyenes digitális adásokat csak a számítógépen, usb stick-kel veszem. A hónap elején állították üzembe az új adót a belvárosban, így tudom pár hete fogni.

A kérdésem a következő lenne: Ha később MinDig TV képességű, új tévét veszek, ahhoz elég ez a passzív antenna, vagy kell hozzá erősítés? Azért is kérdezem, mert nem tudom, hogy az USB stickben van-e erősítés, vagy pedig csak a szimpla, passzív antenna jele is elég neki, mivel tökéletesen veszi az adást, 100%-os jelerősséggel. Az adó elég közel van.

(#11387) cigam válasza #93794560 (#11386) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha az USB vevőnek elég a jelszint, a Tv-nek vagy box-nak is elegendő lesz.
Digitális vételnél nem a jelerősság az érdekes, hanem a jelminőség.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11388) #93794560 válasza cigam (#11387) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi a választ! Nem tudom, hogy a jelerősségre, vagy a jel minőségére írja a 100%-ot, de olyan jó a vétel, hogy még dadogás, vagy kockásodás sem tapasztalható.

(#11389) bogyo74 válasza Joke21 (#11382) üzenetére


bogyo74
tag

A legtuttibb lenne, ha kültérre tudnál antennát tenni, ablakba, erkélyre, stb. Az erősítővel csak a baj van, a zavarjeleket is erősíti. Próbálkozhatsz a Diana tér felé is, egy-két hete azt is beüzemelték.

Bogyó

(#11390) nimbusz


nimbusz
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Egy KIS segítséget szeretnék kérni.Vettem egy Terratec H5 tunert.Felraktam a THC szoftvert,de akármit csinálok nem jön be egy csatorna sem.Szegedi Digikábelem van.A tévén tökéletesen jön a digitális adás.A rendszer Win7 64bit.Ha valaki használ ilyet és megadná a beállítási paramétereket nagyon megköszönném.Előre is köszönöm!

(#11391) zhagyma válasza nimbusz (#11390) üzenetére


zhagyma
őstag

Az ASZF csatornakiosztás mellékletében keresd meg a szegedi frekvencia kiosztást. A DVB-C frekvenciák kellenek neked (sárga): [link]

Három paramétert kell beállítani egyidejűleg egy multiplex vételéhez (frekvencia, moduláció, szimbólumsebesség).

A frekvenciák az ASZF szerinti. A moduláció minden esetben QAM-256. A szimbólumsebesség mindig 6900 Ksym/sec kivéve 121,5 MHz / 128,5 MHz frekvenciákat ahol 6000 Ksym/sec.

(#11392) Boolash válasza cigam (#11385) üzenetére


Boolash
aktív tag

Köszi a tippet. Viszont akkor be kell szereznem valami kábelhosszabbítót, mert elég rövid van az antennához. Ilyesmit lehet MediaMarktban venni?

(#11393) cigam válasza Boolash (#11392) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Persze, de csak ezért az 1 próbáért nem biztos, hogy megéri. Ugyanakkor lehet hogy elég a belső párkányra telepíteni, ha már ott is elég jelet összeszed. Most hol van? Mennyire messze az ablaktól?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11394) Boolash válasza cigam (#11393) üzenetére


Boolash
aktív tag

Ablaktól kb fél méter messze van és kicsit lejjebb az ablak szintjétől. Bejön minden csatorna, csak sokszor elmegy a jel, szétesik... Beszerzek hosszabbítót és kipróbálom.

(#11395) Longhandd


Longhandd
tag

Sziasztok!
Elnézést ha rossz helyre írok. Az a helyzet, hogy van egy Panasonic Viera LCD TV-m ami már hat éves és HD ready. A DIGI kábelen jön és jelentős számu csatorna már HD minőségben. A TV-m csatorna kereséskor csak analóg csatornákat talál.
A kérdésem: Ha beiktatok egy beltéri box-ot, képes lesz értelmezni a digitális HD csatornaákat? Ha igen, akkor milyen egyszerű és olcsó megoldást javasoltok?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#11396) unravel válasza Longhandd (#11395) üzenetére


unravel
őstag

szia

mi a készülék pontos típusa?

¯\_(ツ)_/¯

(#11397) #93794560 válasza Longhandd (#11395) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az ingyenes csatornákat elvileg be kellene hoznia, de az előfizetésesekhez box kell, kártyaolvasóval. Nekem is DIGI van, analóg előfizetéssel, de az ingyenes digitális adóit nálam sem találja. Ha viszont bedugom a kis botantennát, ami a MinDig TV-hez van, azokat simán behozza, tehát a digitális tuner jó. Nem tudom, hogy a DIGI ingyenes digitális csatornái bejönnek-e box nélkül. Lehet, hogy ha csak analóg előfizetés van, akkor az elosztószekrényben egy szűrővel csak az analóg csatornák frekvenciáit engedik át, hiába vannak ingyenes digitális adók.

[ Szerkesztve ]

(#11398) Longhandd válasza unravel (#11396) üzenetére


Longhandd
tag

Panasonic TX-32LX60P

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#11399) Longhandd válasza #93794560 (#11397) üzenetére


Longhandd
tag

Úgy tűnik, hogy box nélkül, csak analóg csatornákat látok.

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#11400) PeterPH válasza Longhandd (#11398) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ebben egyátalán nincs DVB-C tuner, úgyhogy kár próbálkozni.
Vegyél STB-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.