Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Dv kamera kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) blise


blise
tag

sziasztok!

tervezem egy dv kimenetes videokamera vásárlását, és az érdekelne, hogy a meglévő alaplapi firewire kimenetemhez pontossaan milyen modon kell hozzákötni.
arra gondolok, hogy pl. a kamerát simán play üzemmodba kell kapcsolni, és vmilyen (milyen) progi meg fogadja az anyagot.
a pc magazin e havi számából kiderült, hogy ez nem capture dolog, hanem digit formában kerül át az anyag a kazirol a vinyora.
tehát pl simán commanderben megjelenik egy uj meghajto és simán átmásolom a felvett anyagot?
ha vki meg tudná osztani a film átmásolásának pontos menetét azt nagyon megköszönném
forumban erről még nem olvastam

előre is köszi

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#2) baga válasza blise (#1) üzenetére


baga
tag

szia nagyon egyszerü a dolog feltelepited a kamcsihoz kapott cd-t,
a firewire kártyához kapsz kábelt ez ősszedugod a kamcsival, a
kamcsit playüzemmodba teszed és már fel is ismerte
xp alatt megkérdezi mit akarsz csinálni , megjelenik a windows moviemaker és ott
már több beállitási lehetőség van.

(#3) detri


detri
aktív tag

Azért windows moviemaker helyett ajánlott VegasVideo 3.0/4.0, vagy Adobe Premiere használata... Egyébként természetesen nem úgy van, mint egy digit fényképezőnél, hogy egy fájlt átmásolsz, és kész, hanem bizony itt capture-ölni kell a szalagról.

(#4) detri válasza baga (#2) üzenetére


detri
aktív tag

kamcsi??? Ehhh... :)

(#5) baga válasza detri (#3) üzenetére


baga
tag

figyu én nemtudom hogy te mit akarsz csinálni a felvett
anyaggal klippeket akarsz vagy össze vissza vágni.
capture? nemtom mit jelent én fogom rőgzitem a felvett anyagot és utána
kiirom cd-re ennyi szia.

(#6) blise


blise
tag

sziasztok!

köszi a gyors válaszokat. nos a célom az, hogy a felvett anyagot dvd-re irjam, archiválando (pl család, stb)
tehát a lényeg a kamerához kapott cd install, azt pl adobe premiere már tudni fogja mi a helyzet és a kamera meg play modba
ez bizony nem capture, mert a kazin már digit formában van a nyersanyag, de ezt a pc magazin decemberi számában nagyon kivesézték... nem vitatkozni akarok....
mégegyszer köszi a segitséget

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#7) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Nem kéne keverni a capture-t a digitalizálással.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#8) Brumi


Brumi
senior tag

Én egy Panasonic kamerát használok Studio DV-vel. A történet ennyi: kamera rádug - felismer - program elindít - capture - és a progi vezérli a kamerát a kábelen keresztül. Neked már csak az a dolgod hogy a felvett anyagot megszerkeszd ha akarod. A capture egyébként real-time.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#9) bitfarkas válasza blise (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Úgy is lehet a videóról DVD-t csinálni, ahogy most leírtad, de lehet másodszorra már te sem fogod megnézni, rájössz, hogy pofozni kéne rajta.
Szerintem legalább egy videoszerkesztő progit be kellene szerezned. Mindenféle ''nyújtott idejű'' próbaverziók kerengenek a neten, szóval ócsó.
A szerkesztő progival a capture megoldható, és legalább azokat a részeit kivághatod a filmnek, amikor bekapcsolva felejtetted a kamerát és lóbálva viszed. Gondolom, ezt nem igen akarnád kiírni videóra. Aztán ott vannak a hang nélküli, meg semmitmondó hangot tartalmazó részek. Ide esetleg zenét is lehet felkeverni. Esetleg a jeleneteket jó sorrendbe összevágni, aztán ha megtetszik a dolog még trükközni is lehet.

(#10) blise válasza bitfarkas (#9) üzenetére


blise
tag

hello!

természetesen én is ugy gondoltam, hogy vágok a nyersanyagon, és a net jobbik feléről már beszereztem a ''nyujtott verzios progik'' közül asszem az összes ajánlottat, sőt a dvd-íróhoz is kaptam jogtisztát, igaz csak ulead video studio 8 és gondolom nem full változatot....
a lényeg az ujság szerint, hogy nem capture és a vágás + írás nem jár minőségromlással mivel nincs analog digit konverzio 2x vag többször
de köszi, asszem a forummal elértem a célt, már leírtátok mi a lépésenkénti teendő....

mégegyszer kösz mindenkinek

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Dv kamera kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.